dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie hydroizolacaja

Witam

Mam taki problem

Zrobiłem prysznic typu walk in na podłodze osb, czyli osb na to grunt szczepmy jurga, dookoła taśma hydroizolacyjna a na to 4 razy malowanie folią w płynie jurgi na to klej elastyczny atlasa i płytki, zafugowane zwykłym mapeiem.
    Podłoga jest sztywna a osb miał bodajże 25mm
    Wytrzymało rok, odstała pierwsza płytka, po jakichś dwóch tygodniach od odstania zerwalem dwie linie płytek a tam horror, osb nasiąknięte wodą, miejscami całkowicie
    Także odkręciłem osb do miejsca gdzie jest suche i się zbieram do złożenia tego z powrotem do kupy
    Powiedzmy ze mógłbym sobie wyobrazić ze w jakimś miejscu wystąpiła nieszczelność i osb przemokło ale osb jest mokre mniej więcej na całej powierzchni gdzie pada woda z deszczownicy
    Pytanie jest takie, w jaki sposób to mogło w ogóle przesiąknąć przez płytki i hydroizolacje do osb, co zrobiłem nie tak i jak to zrobić aby tym razem nie było takich niespodzianek?
    Z góry dziekuje

Domyślnie

Wilgoć i woda przedostaje się przez spoiny - to musi być powłoka bezspoinowa np. zywica.

ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

Kod pocztowy
    61-315

Domyślnie

Cytat Napisał jaack Zobacz post
    Pytanie jest takie, w jaki sposób to mogło w ogóle przesiąknąć przez płytki i hydroizolacje do osb, co zrobiłem nie tak i jak to zrobić aby tym razem nie było takich niespodzianek?
    Z góry dziekuje
    Woda zawsze znajdzie drogę, wystarczy drobna nieszczelność a resztę załatwią siły podciągania kapilarnego i wilgoć się rozprzestrzeni. Poza tym to nie działo się od wczoraj, woda musiała przesiąkać od miesięcy.
    Zresztą to widać na filmikach na YT z USA, gdzie prysznic na OSB to typowa technologia, więc to częsty problem u nich i zaczynają sobie radzić różnymi systemami.

OSB może wydawać się stabilna, ale nigdy nie będzie sztywna jak posadzka z betonu. Między dwiema warstwami folii najlepiej było zatopić matę hydroizolacyjną na całej powierzchni a nie tylko taśmy dookoła.
    Dochodzi też inna rozszerzalność termiczna materiału. To wszystko mogło powodować takie siły ścinające działające na hydroizolację, że gdzieś doszło do uszkodzenia warstwy folii. OSB powinna być też solidnie oczyszczona, bo pokrywa ją sporo poprodukcyjnego syfu i różnej chemii - grunt szczepny powinien był ratować sytuację, ale pewności nie ma.
    Fuga pod prysznicem musi być hydrofobowa. Cementowe fugi są w dwóch rodzajach, ale nawet hydrofobowe warto impregnować dodatkowo, bo jakieś błędy w fugowaniu, np. za dużo wody, może pogorszyć parametry. Wystarczy, że fugą będzie przesączać się powoli woda, a to co łatwo przesiąknie w czasie 10min prysznica może odparowywać parę dni fugą, więc problem będzie kumulować.
    Najlepiej fuga epoksydowa, trochę więcej pracochłonności przy nakładaniu, ale większa pewność szczelności.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Kod pocztowy
    60-167
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sklep(at)proetics.pl proetics.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

Domyślnie

na allegro
    Jurga Folia w płynie
    https://allegro.pl/oferta/jurga-folm...RoCOtwQAvD_BwE
    Sikabond T8
    https://allegro.pl/oferta/sika-sikab...BoCw84QAvD_BwE

well... 138 vs 635 pln za 10L (ok 13kg) obawiam sie ze "to folia w plynie i to folia w plynie" wiec.....
    osobiscie wole izolacje szlamowe od jednokomponentowych, w kabinie Barrasel 2K a cala lazienka PCI Lastogum.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

Kod pocztowy
    61-315

Domyślnie

Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    osobiscie wole izolacje szlamowe od jednokomponentowych, w kabinie Barrasel 2K a cala lazienka PCI Lastogum.
    Ja również. Ale dla ścisłości, występują też izolacje szlamowe elastyczne jednokomponentowe, np. izohan eko 1k (zdaje się izohan jest teraz pod inną marką). Oczywiście wersje 2K zawsze będą miały lepsze parametry.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia