dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie Eska (AC) jako rozłącznik DC

Z zasilacza 24V DC będę zasilał kilka urządzeń (w rozdzielnicy), chciałbym mieć możliwość odłączenia osobno niektórych (najlepiej aparatem na szynie TH35), czy mogę do tego celui zastosować zwykłe eski AC (B10, B16, to nie ma niczego zabezpieczać)?

Domyślnie

Nie za bardzo widzę prawidłowe działanie (zabezpieczanie) wyłączników samoczynnych AC do prądu DC.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Domyślnie

Jak pisałem, funkcjonalnie to nie ma niczego zabezpieczać, tylko po prostu odcinać zasilanie DC (tak jak pstryczek na ścianie odcina zasilanie żarówki).

Domyślnie

Jeżeli już, to eska o charakterystyce D, chociaż jej budowa jest zbliżona do pozostałych. Zresztą charakterystyka łukowa zał/wył wymusza na wyłącznikach DC inną budowę i większe odstępy styków.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Domyślnie

Po co wyłącznik? Lepiej dać rozłącznik (taki jak do PV). Stosowanie osprzętu AC do DC to proszenie się o kłopoty...

Domyślnie

Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Po co wyłącznik? Lepiej dać rozłącznik (taki jak do PV). Stosowanie osprzętu AC do DC to proszenie się o kłopoty...
    Jakbym chciał coś dłubnąć przy jednym urządzeniu (z kilku zasilanych jednym zasilaczem) bez odłączania innego.
    Eski AC po prostu różne mi zostały po instalacji..

Domyślnie

Niektórzy producenci w specyfikacji zamieszczają informacje odnośnie zastosowania do DC i zazwyczaj jest to do 60V lub 72V. Trzeba tylko sprawdzić na stronie producenta dane techniczne konkretnego modelu/serii.

Domyślnie

Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jakbym chciał coś dłubnąć przy jednym urządzeniu (z kilku zasilanych jednym zasilaczem) bez odłączania innego.
    Eski AC po prostu różne mi zostały po instalacji..
    Awatar wszystko o tobie mówi... Zastanów się, czemu rozłącznik na DC rozłącza "+" oraz "-", skoro przy AC tylko fazę rozłączamy. Pooglądaj jak się zachowuje rozłączanie AC i DC. Chcesz spalić dom przez swoją głupotę? Twoja sprawa...

Domyślnie

Nie sądziłem że do wyłączenia Raspberry Pi czy małego routera lub switcha potrzebny rozłącznik jak do PV (że każdy zajmuje 2-mod też nie pomaga). Są takie "eski" DC (tylko na +), nie byłyby OK?:
    https://allegro.pl/oferta/eti-wylacz...14-15645732319
    https://allegro.pl/oferta/wylacznik-...68-11837419563

BTW, a taki Eaton AC do 48 V DC?:
    https://allegro.pl/oferta/wylacznik-...44-12613435624
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 12-07-2024 o 17:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia