dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 609 z 627
Pokaż wyniki od 12.161 do 12.180 z 12535
  1. #12161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poniewaz i tak rozważasz projekt indywidualny, mozna pokombinowac też w strefie salonowej:


    wówczas dziecko chcące wieczorem napić się wody, nie musi paradować przez salon, gdzie siedzą goście. Na dodatek na taras byłoby bezpośrednie wyjście z kuchni (nie trzeba daleko nosić talerzy)
    Dzięki wielkie Elfir - jeszcze jeden plus- kuchnia byłaby od wschodu, a salon od zachodu wiec kolejny plus takiego rozmieszczenia. Ktore tez rozwazałam przyglądając się projektowi Dom w bonsai, rozważyłam na tyle że nawet robiłam własne przeróbki. W twoim rozwiązaniu podoba mi się bardziej intymność jadalni [nie przechodząca w korytarz] jak w bonsai. Jednak chyba wolałabym aby płyta indukcyjna była trochę bardziej przysłonięta i żeby ograniczyć efekt wejście do domu to wejście do kuchni [mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi]
    Projekt w bonsai orginalny i z moimi zmianami.

    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  2. #12162

    Domyślnie

    Elfir pracując na Twoim pomyśle - a co powiesz o takiej trochę przedłużonej zabudowie kuchni od wejścia i lekko wystającą wyspą? bo bez niej to ilość blatu roboczego byłaby marna. Wchodząc do domu chyba nie byłoby wrażenia wchodzenia do kuchni?
    Jeszcze zastanawiam się czy chciałabym taką kuchię przechodnią czy może lepiej zamknąć to boczne wejśie?

    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #12163

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Jeśli jest dwójka dzieci, to lepiej niech mają takie same pokoje z oknem, bo będzie wojna o ten z wyjściem na taras. Poza tym, wolałabym we własnej sypialni i tarasie przy niej mieć spokój od dzieci i ich znajomych.
    Dzieci byłyby na tyle małe przy przeprowadzce że zaakceptowałyby stan przydzielony przez rodziców [drugie dopiero w drodze]. Od południa drzwi bardziej pasują żeby fasada była jednolita, natomiast od wschodu będzie też trochę uskoku terenu więc tam drzwi nie mogą być, albo taras musiałby być wysoki.

    Pokój blisko dzieci, nawet jak już będą nastolatkami mi jakoś nie przeszkadza - być może krotkowzroczne podejście i to że byłam łatwym dzieckiem
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  4. #12164

    Domyślnie

    Dzień dobry forumowiczom!
    Od wczoraj mamy działkę, więc dziś pełną parą rusza decyzja co do projektu! Od dobrych miesięcy nie znaleźliśmy nic co przebije Arizonę z Dobre Domy:
    https://www.dobredomy.pl/projekt/arizona/

    Nasza działka: wieś pod Krakowem, 10a, 30x30, lekki spadek, widokowa na zachód, wjazd od wschodu, jest gaz i inne media
    My: 2, w planach 1-3 dzieci, 2 koty, goście zostający na noc, często praca z domu, lubimy pracę fizyczną, mieszkaliśmy na wsi

    Co się podoba w Arizonie:
    -master bedroom
    -pralnia, spiżarnia, garaż 2-stanowiskowy
    -otwarta kuchnia z możliwością 'przymknięcia'
    -zadaszony taras
    -podwyższony salon z pięknym przeszkleniem
    -kominek (kontrowersyjny, ale mieliśmy, korzystamy, na wakacjach jak tylko jest możliwość ogień się pali, no potrzebny!)
    -miejsce do pracy/nocowania gości
    -można rosnąć razem z domem i wykończyć poddasze z czasem
    -wejście z garażu przez wiatrołap
    -rozmiary pomieszczeń bardzo dobre, zgodnie z naszym użytkowaniem

    Koncert życzeń:
    -większy wiatrołap
    -zadaszony ganek
    -prostszy dach/bryła domu aby nie generować kosztów
    -mniejsza powierzchnia

    Czytam was już trochę i również mam przykłady z życia, gdzie wymarzony projekt szybko staje się przeklęty. Widać po tym, że będzie kosztowny- a może nie? Bardzo proszę o poradę, czy podane przy projekcie ceny przy budowie metodą gospodarczą są realne? (stan wykończony 358tyś zł) (z ciekawostek, Wolf House wycenił szkieletowy stan deweloperski na 650tyś zł brutto.)
    Będę bardzo wdzięczna również za propozycje projektów bardziej optymalnych, bardziej realistycznych. Ten jest moim zdaniem spory, nie wiadomo na dziś czy wykorzystamy strych. Działka jest sama w sobie piękna, więc nie potrzebujemy otaczać się już marmurami i kolumnami

    Pozdrawiam wszystkich ciepło i czekam na wasze cenne rady i uwagi!

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Arizona - Dobre Domy Flak & Abramowicz.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	436957  
    Ostatnio edytowane przez karitsa66 ; 13-11-2019 o 10:56

  5. #12165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karitsa66 Zobacz post
    Widać po tym, że będzie kosztowny- a może nie? Bardzo proszę o poradę, czy podane przy projekcie ceny przy budowie metodą gospodarczą są realne? (stan wykończony 358tyś zł) (z ciekawostek, Wolf House wycenił szkieletowy stan deweloperski na 650tyś zł brutto.)
    Systemem gospodarczym pewnie wyjdzie niewiele taniej (a jeszcze trzeba mieć kasę na zagospodarowanie terenu i wykończenie).
    Ma sporo teoretycznie pięknych i fajnych - w praktyce drogich i mało funkcjonalnych rozwiązań.
    Pustka nad salonem - pięknie wyeksponowana więźba? Wtedy izolacja nakrokwiowa (droga) i kłopoty z rozprowadzeniem rekuperacji.
    Izolacja połaci to większa powierzchnia, niż izolacja stropu, większe koszty wykonania i większe straty ciepła + ogrzewanie strychu.
    Okna połaciowe
    Schody
    Skomplikowany dach
    O adaptacji strychu było niedawno w tym wątku
    O garażu w bryle były długie dyskusje. To, co jest trudne do podważenia, to że jest drogi w budowie (jak wliczysz bramę, to m2 droższy niż salonu) i komplikuje termoizolację (jak nieogrzewany) lub znacznie zwiększa straty ciepła (posadzką i bramą jak ogrzewany).

    Inne wady to za małe i nieustawne, przejściowe pomieszczenie gospodarcze - rozdzielnica, kocioł, zasobnik i już rekuperator, zmiękczacz czy OC trudno wcisnąć. A potem trzeba będzie się przeciskać z zakupami.
    Przestrzeń dzienna długa i wąska.
    Taras przy sypialniach to zły pomysł - dorośli grillują, a dzieci spać nie mogą (z czasem odwrotnie).
    Spiżarnia pomieści mniej, niż gdyby tu były wysokie szafki - a i z drugiej strony wiatrołap zyskałby przestrzeń.

  6. #12166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy podane przy projekcie ceny przy budowie metodą gospodarczą są realne? (stan wykończony 358tyś zł)


    Nie, co najmniej dwa razy tyle. I bierz pod uwagę, że wyceny zwykle sa netto.

  7. #12167

    Domyślnie

    Elfir, Kaizen, dziękuję za odpowiedzi. Cena wychodzi już dużo powyżej 3,500tyś /mkw którym się kierowałam. Szkoda, szukamy dalej
    Garaż w bryle domu jako warsztat to coś co nam się bardzo sprawdzało więc przynajmniej jednostanowiskowy się pojawi. Strych- nie wiadomo czy wykorzystamy. A że to generator dużych kosztów- to już wiadome.
    Dziękuję wam bardzo, teraz pewnie będziemy stawiać na parterówkę.

  8. #12168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz pomyśleć o cieciu kosztów w Arizonie - rezygnacja ze schodów i strychu (lekki strop), rezygnacja z okien tarasowych w każdym pokoju. Z dwustronnego kominka (który jest też mostkiem cieplnym), ograniczenie pow. łazienek (łazienki i kuchnia to najdroższe pomieszczenia w domach).
    Dodatkowo słupy podtrzymujące zadaszenie tarasu lepiej aby były drewniane niż murowane.

    Ten dom ma 160 m2 + strych, czyli min. 560 tyś, licząc wg. stawki GUS (bez zagospodarowanego strychu).
    Bierz powierzchnię całkowitą a nie użytkową do przeliczania.

    Wolf House wycenił wyżej o 100 tyś, ale dlatego, że prefabrykaty i generalny wykonawca w Polsce wychodzą drożej, dlatego to mało popularny system budowania u nas.

    Zacznij od budżetu? Masz 400 tyś na budowę (i wykończenie)? Szukaj domów do 100 m2 bez garażu. Garaż zawsze można dostawić, jak dojdzie kasa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-11-2019 o 10:59

  9. #12169

    Domyślnie

    Elfir dobrze Wam podpowiada.
    A moze te zmiany zastosować na projekcie arizona 2, nawet układ jest fajniejszy(wg.mnie)
    Tylko zamieniłabym sypialnie i w miejscu małej 10,8m2 zrobiła sypialnię główną a pokój dziecięcy w tej 14,8m2.
    Pralnię bym zrobiła w pomieszczeniu gospodarczym a schody zlikwidowała.
    Na ich miejscu mogłaby powstać ok 5m łazienka rodziców.
    za to zlikwidować tą dużą łazienkę na przeciwko i w jej miejscu powiększyć 2 pokój dziecka lub zrobić garderobę, albo jedno i drugie.

    Mozna to tez jeszcze inaczej zmienić, ale wtedy już trzeba przestawiać korytarz.

    dopisek:
    Jeszcze dodam, ze dom jest bardzo ładny i taki ponadczasowy, zawsze będzie wyglądał dobrze
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-11-2019 o 12:35
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #12170

    Domyślnie

    Zaciekawiliście mnie tymi zmianami.
    Elfir- słupy drewniane ze względów na koszt, czy jest coś jeszcze? Jak dla mnie im więcej drewna tym lepiej, pytam z ciekawości.
    ciężkiprzypadek- zamiana sypialni rodziców ze względu na bliskość tarasu?

  11. #12171

    Domyślnie

    Cytat Napisał karitsa66 Zobacz post
    Zaciekawiliście mnie tymi zmianami.
    Elfir- słupy drewniane ze względów na koszt, czy jest coś jeszcze? Jak dla mnie im więcej drewna tym lepiej, pytam z ciekawości.
    ciężkiprzypadek- zamiana sypialni rodziców ze względu na bliskość tarasu?
    Tez, ale równiez z powodu wielkości oraz tego, że można te pokoje dla dzieci zrobić bez łazienki za ścianą. Cisza jest wskazana szczególnie wtedy, kiedy są malutkie.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #12172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał karitsa66 Zobacz post
    Zaciekawiliście mnie tymi zmianami.
    Elfir- słupy drewniane ze względów na koszt, czy jest coś jeszcze? Jak dla mnie im więcej drewna tym lepiej, pytam z ciekawości.
    ciężkiprzypadek- zamiana sypialni rodziców ze względu na bliskość tarasu?
    nie na koszt ale na mostki cieplne.

    Ten dom ma 7 połaci dachowych - docinki materiału, wykończenie kalenic - to też tworzy koszty.

    Arizona 2 ma aż 8 połaci.

    Przy takim dachu lepiej ocieplenie zrobić na stropie niż w połaciach.

    W projekcie widzę jedną ścianę nośną a reszta stropu podparta jest na słupach - jeśli są połączone podciągami, to podciągi też kosztują więcej niż mur.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-11-2019 o 15:04

  13. #12173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie na koszt ale na mostki cieplne.

    Ten dom ma 7 połaci dachowych - docinki materiału, wykończenie kalenic - to też tworzy koszty.

    Arizona 2 ma aż 8 połaci.

    Przy takim dachu lepiej ocieplenie zrobić na stropie niż w połaciach.

    W projekcie widzę jedną ścianę nośną a reszta stropu podparta jest na słupach - jeśli są połączone podciągami, to podciągi też kosztują więcej niż mur.
    Chyba oba domy mają po 8 połaci....
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #12174

    Domyślnie

    karitsa66 wg mnie kuchnia jest dość spora [więc meble też trochę będą kosztować] i jeśli stół będzie w jadalni tak jak na planie [ wg na szczęście nie na linii korytarza] to można pomyśleć o zmniejszeniu kuchni, Można może dodać spiżarkę a tą obecną zlikwidować i zostawić przestrzen wiatrołapu i dać tam więcej szaf? wtedy łatwiej będzie też zamontować rozsuwane drzwi do kuchni żeby czasem ją przymknąć.
    Osobiście nie przepadam za takim liniowym ułożeniem, w swoich planach wybrałam układ L, tak żeby salon był tylko częściowo widoczny z kuchni.

    przy ewentualnej 3ce dzieci i gościach na noc to 3 pokoje wydają mi się mało. Oczywiście dzieci się przyzwyczają że są w 2kę w pokoju, ale jako nastolatki może być im gorzej. Goście zawsze mogą spać w salonie jeśli sofa będzie rozkładana. Da się i tak pewnie.

    Jakie jest ustawienie domu względem stron świata? Pokoje od północy będą dość ciemne, co może być cięższe dla starszych dzieci [czas nauki, czas bycia z koleżankami/kolegami] od zachodu latem mogą się nagrzewać...

    Myslę że poprzednicy znaleźli bardziej sensowne argumenty niż ja, ale co tam - wrzucę parę swoich przemyślen.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  15. #12175

    Domyślnie

    Im więcej argumentów tym lepiej moi drodzy. Wszyscy wiedzą że nie obrażacie ani ich, ani ich gustów. Każdy kto tu pisze jest wam bardzo wdzięczny za wkład, są tacy co za takie rady biorą ciężkie pieniążki za godzinę

    Wjazd na działkę mamy od wschodu, wszystkie sypialnie wypadałyby od zachodu.
    Przy wyłączeniu strychu faktycznie robi się spory dom, w którym i tak brakuje jednej sypialni. To trochę zmienia podejście do poszukiwań- podejrzewam że może wyjść lepiej dołożenie zadaszenia na taras i podwyższenie salonu w fajnie ustawionym klocuszku.

  16. #12176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można tam próbować wygospodarować dodatkowy pokoik na przenocowanie:

  17. #12177

    Domyślnie

    Cytat Napisał karitsa66 Zobacz post
    Im więcej argumentów tym lepiej moi drodzy. Wszyscy wiedzą że nie obrażacie ani ich, ani ich gustów. Każdy kto tu pisze jest wam bardzo wdzięczny za wkład, są tacy co za takie rady biorą ciężkie pieniążki za godzinę

    Wjazd na działkę mamy od wschodu, wszystkie sypialnie wypadałyby od zachodu.
    Przy wyłączeniu strychu faktycznie robi się spory dom, w którym i tak brakuje jednej sypialni. To trochę zmienia podejście do poszukiwań- podejrzewam że może wyjść lepiej dołożenie zadaszenia na taras i podwyższenie salonu w fajnie ustawionym klocuszku.
    a przejrzeliscie juz setki projektow krytycznie patrzac na wasze potrzeby i wymagania, ulozenie dzialki czy ten byl jednym z pierwszych ktory wam sie bardzo spodobal? Ja szukam dobrych inspiracji juz chwile, a budowy to jeszcze chwile nie zaczniemy, a koniec koncow i tak bedziemy miec indywidulany. Ale ja z tych co wysiedziec nie moga i lubia wiedziec co mi bedzie odpowiadalo, a uwagi z forum bardzo sobie cenie.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #12178

    Domyślnie

    Szukamy od pół roku, nic nas nie goni więc możemy wybierać projekt do skutku. Też myślę o projekcie indywidualnym, ale na gotowych uczymy się na co zwracać uwagę, jak wymierzać pomieszczenia, na jakie kompromisy możemy iść, jak obniżać koszta.

    A słuchajcie, a gdyby pójść w taki projekt:
    https://m.projekty.muratordom.pl/pro...__I#parameters
    Czy takie poddasze lepiej i tak od razu ocieplać jak użytkowe + podłączać instalacje + robić okna + robić schody? Co łatwiej za 10 lat przystosować na część mieszkalną- poddasze czy garaż?

  19. #12179

    Domyślnie

    Cytat Napisał karitsa66 Zobacz post
    Szukamy od pół roku, nic nas nie goni więc możemy wybierać projekt do skutku. Też myślę o projekcie indywidualnym, ale na gotowych uczymy się na co zwracać uwagę, jak wymierzać pomieszczenia, na jakie kompromisy możemy iść, jak obniżać koszta.

    A słuchajcie, a gdyby pójść w taki projekt:
    https://m.projekty.muratordom.pl/projekt_Miarodajny-wariant-XVIII,3405,0,0.htm?mirror=yes&wp=17&fbclid=IwAR1-aKpP0q-VMf4EfiwcZ8_xjhuEJziTQfDDbfpYi0adKwwYcSMsDcGH__I#p arameters
    Czy takie poddasze lepiej i tak od razu ocieplać jak użytkowe + podłączać instalacje + robić okna + robić schody? Co łatwiej za 10 lat przystosować na część mieszkalną- poddasze czy garaż?
    Przez indywidualny masz na mysli kupno gotowego i zrobienei kilku zmian przez loklanego archiktekta, czy tak jak ja - architekt ma zaprojektowac calosc od zera, bez kupna gotowca? bo to zupelnie inny rzad kosztow, w obu wypadkach patrzenie na gotowce jest dobrym przygotowaniem.

    w tym projekcie nie podoba mi sie wejscie bezposrednio na salon. Calosc jest bardzo otwarta - kuchnia. brak schowka w/dla kuchni. nawet nei widze schowka na szczotki, odkurzacz - czy chcesz to trzymac w garazu?
    ostanio bardzo modne, choc mi sie nie podobaja zupelnie otwarte schody na poddasze. juz w moim odczuciu pomylka jesli sa czescia salonu. zwlaszcza jak nie chcesz od razu poddasza wykanczac to wtedy glupio wstawic jakies brzydkie schody, bo to dekoracja salonu.
    no i tylko 3 pokoje co jest malo przy waszych zalozeniach/potrzebach. chyba ze nie wykluczacie kolejnej budowy za pare lat .
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  20. #12180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest fatalny pod względem układu

Strona 609 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony