dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 613 z 627
Pokaż wyniki od 12.241 do 12.260 z 12535
  1. #12241
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    nicol21,
    Na początek, to co mi się nie podoba w Twoim projekcie:
    1. wejście do łazienki na wprost pokoju dziennego
    2. klatka schodowa daleko od wejścia (parkujesz w piwnicy i gonisz przez pół domu aby zrzucić buty i kurtkę w wiatrołapie)

    Moje zmiany:
    - nieco zmniejszyłam metraż domu
    - zmieniłam ustawienie pomieszczeń
    - zmniejszyłam wielki pokój dzienny (z mieszkania M-3 na M-2)
    - nieco powiększyłam najmniejszą sypialnię
    Skoro nie było zaplanowanego wyjścia z kuchni na taras, to przeniosłam kuchnię w miejsce dawnego wejścia, a spiżarkę/pomieszczenie gospodarcze wprowadziłam do pokoju gościnnego (gdzie panoszy się głównie strefa przedwejściowa ogrodu).
    Pokój gościnny wylądował w miejscu kuchni - może być z wyjściem na taras.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt-indywidualny-v1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	448840
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 05-10-2020 o 18:35
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #12242

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    nicol21,
    Na początek, to co mi się nie podoba w Twoim projekcie:
    1. wejście do łazienki na wprost pokoju dziennego
    2. klatka schodowa daleko od wejścia (parkujesz w piwnicy i gonisz przez pół domu aby zrzucić buty i kurtkę w wiatrołapie)

    Moje zmiany:
    - nieco zmniejszyłam metraż domu
    - zmieniłam ustawienie pomieszczeń
    - zmniejszyłam wielki pokój dzienny (z mieszkania M-3 na M-2)
    - nieco powiększyłam najmniejszą sypialnię
    Skoro nie było zaplanowanego wyjścia z kuchni na taras, to przeniosłam kuchnię w miejsce dawnego wejścia, a spiżarkę/pomieszczenie gospodarcze wprowadziłam do pokoju gościnnego (gdzie panoszy się głównie strefa przedwejściowa ogrodu).
    Pokój gościnny wylądował w miejscu kuchni - może być z wyjściem na taras.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt-indywidualny-v1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	448840

    Dzieki wielkie. W sumie fajnie wyglądają zmiany przez Ciebie wprowadzne, ale oczywiście są "ale" praktyczne i "ale" z mojego widzimisię.
    1. wejście do łazienki na wprost pokoju dziennego - zgadzam się i zastanawiałam się czy nie lepiej np zamienić miejscami ze spiżarką.
    2. klatka schodowa daleko od wejścia (parkujesz w piwnicy i gonisz przez pół domu aby zrzucić buty i kurtkę w wiatrołapie). Tu się również zgadzam, ale takie umieszczenie klatki to kwestia że ona jest "na koncu" garażu. Umieszczenie w Twoim rysunku mi się podoba, tylko że jak kurcze zrobić wjazd do garażu. Ten pokój narożny o pow 14.78 jest nad wjazdem do garażu także niestety umieszczenie wejścia od tej strony odpada .

    Kuchnia jest celowo od wschodu. Mam obecnie od wschodu i mi się to podoba. W Twoim planie ma super wielką spiżarkę, ale niestety wychodzi od zachodu.

    Metraż domu trochę się zmniejszy. będzie 4 pokoje, ta mała klitka od północy została usunięta.
    W Twoim planie też jest układ w L części dziennej co mi sie podoba i do czego dąże.

    Dzięki. zapiszę, popatrzę, podumam... czekamy na architekta bo robił test na wirusa, żeby podpisać w koncu ten kontrakt i żeby on zaczął działać.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #12243

    Domyślnie

    Bardzo proszę o opinie oraz konstruktywną krytykę dotyczącą układu pomieszczeń. Działka ma około 1100m na planie zbliżonym do prostokąta o wymiarach 20.85 x 50.00. Wjazd na działkę od węższej strony zlokalizowanej na północ. Przejrzeliśmy z żoną setki projektów jednak nie znaleźliśmy nic, co spełnia nasze wymagania. Kilka słów na ich temat:

    • Dom usytuowany przodem / bokiem do kalenicy z dwuspadowym dachem około 30-35 stopni.
    • Możliwość dostawienia garażu w późniejszym terminie
    • Możliwie ekonomiczny i energooszczędny (zwarta prosta bryła, spore przeszklenia od południa, niewiele okien od północy, fiksy gdzie się da, ograniczenie do minimum komunikacji, niewielkie odległości pomiędzy instalacjami sanitarnymi)
    • Otwarty salon z wysokim sufitem i dużymi przeszkleniami - skierowany na południe lub południowy zachód
    • Miejsce na duże akwarium
    • Kuchnia z dużą wyspą i spiżarnią
    • Dwie łazienki - jedna ogólnodostępna z prysznicem (ulokowana tak, aby nie robić dodatkowego wc), druga prywatna z wanną
    • Dwa pokoje dziecięce
    • Spora garderoba - żona ma duże potrzeby hehe
    • Niewielkie miejsce na biurko i półkę z książkami
    • Nasza sypialnia - raczej chłodna i ciemna.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt finalny.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	449772
    Ostatnio edytowane przez Adam481 ; 01-11-2020 o 11:44

  4. #12244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w gabinecie może byc duszno.
    niewygodne ustawienie wanny w łazience
    Ścianę łazienki przesuń zmniejszając nieco hol - będzie wygodniej w łazience.
    łazienka w sypialni ma byc otwarta? Jak to będzie gdy komuś w nocy zachce się zrobić dwójeczkę? lepiej strefę toaletową zamknąć drzwiami (np. suwane, chowane w ścianie).
    W sypialni wejście do garderoby przenieść, by nie wchodzić nad głową śpiącej drugiej osoby
    nieco poszerzyć kotłownie - wówczas sprzęty zmieścisz na długiej ścianie też, nie tylko na krótkiej




    ja bym na dodatek przesunęła akwarium bardziej na środek (odsunęła od ściany) - wówczas akwarium przesłoni widok na kuchnię i blaty robocze.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-11-2020 o 16:42

  5. #12245

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za opinię. Wprowadziłem większość zmian które zasugerowałaś i rzeczywiście układ prezentuje się to dużo lepiej.
    Podsumowując modyfikację:
    • Ściana pomiędzy kuchnią, a kotłownią przesunięta o 20cm (poszerzona kotłownia i spiżarnia).
    • Wyprostowałem ścianę korytarza i przeniosłem drzwi od garderoby.
    • Zmodyfikowałem ustawienie wyposażenia łazienek.
    • Powiększyłem nieznacznie biuro - to w zasadzie ma być wnęka na biurko.
    • Ściany przy holu wolałbym nie ruszać, być może będzie to ściana nośna. Niech zostanie prosta.
    • Akwarium - pewne marzenia w małżeństwie wymagają kompromisów hehe. Poza tym musi być szerokie dla uzyskania efektu głębi. Kuchnia też niech pozostanie otwarta.
    • W łazience w sypialni zamontujemy pewnie jakieś przeszklone drzwi. Celem jest uzyskanie takiej otwartej łazienki - ale fakt trzeba to zrobić tak, aby dało się z niej korzystać.

    Zastanawia mnie jeszcze temat komunikacji. Pospacerowałem dziś trochę z miarką po domu teściowej i 130cm szerokości to strasznie dużo, nawet 120cm wydaje się dość szerokim przejściem. Z drugiej strony meble do pokoi trzeba jakoś wnieść.

    Aktualny układ:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_finalny_20201102.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	449837

  6. #12246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przydałoby się 40 cm poszerzyć salon (w sumie cały dom do 12 m) i to akwarium dac bardziej przy kanapie (tam, gdzie teraz jest fotel) - przynajmniej dałoby więcej prywatności - bo tak to salon widać od drzwi - każdy kurier i dostawca będzie miał wgląd w prywatne życie.

    kuchnia - przejście szafki-wyspa to min. 100 cm ale wygodnie 120 cm.

  7. #12247

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Elfir. Myślę, że będzie to wersja finalna, którą zaprezentuje architektowi. Dom będę budował sam, więc pewnie niedługo mój dziennik pojawi się w samorobach.

    Podsumuje jeszcze wprowadzone modyfikacje:
    • Wydłużenie domu o 40cm.
    • Zmiana układu pralnio-łazienki. W sumie można zrobić albo tak jak jest, albo prysznic i wc po prawej stronie, a pralnie w dolnej części.
    • Bardzo zależy mi na tej otwartej kuchni. Gdybym kierował się prywatnością to nie decydował bym się na tego typu rozwiązanie.
    • Akwarium - niestety, ale jedna strona ze względów technicznych, musi być zlokalizowana przy ścianie. Nie da się tego obejść z zachowaniem wymaganej estetyki.
    • Zmieniłem grubość ścian nośnych (obrys budynku) - razem 50cm (po przeliczeniu materiałów taka szerokość będzie wymagana).
    • Zmieniłem grubość ściany dzielącej dom na pół - zapewne będzie to ściana nośna (do obgadania z architektem) - jeżeli uda się tego uniknąć to rozdysponuje przestrzeń pomiędzy część nocną i salon lub po prostu zwężę dom.
    • To przejście wiatrołap hol muszę jeszcze przemyśleć.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_finalny_20201107.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	450008

  8. #12248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam481 Zobacz post
    Dzięki wielkie Elfir. Myślę, że będzie to wersja finalna, którą zaprezentuje architektowi. ]
    Podobny:


  9. #12249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie Który projekt domu wybrać

    Witajcie,

    Przymierzamy się do budowy domu, nasz wybór padł na dom przy sielskiej 7. Przeglądam jednak jeszcze projekty i znalazłem projekt domu przy modrzewowej 16 który również spełnia nasze oczekiwania. Który projekt będzie tańszy w budowie? Z góry dziękuję za pomoc.




    https://www.galeriadomow.pl/projekty...wiowej-16.html

    https://www.galeriadomow.pl/projekty...elskiej-7.html

  10. #12250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pewnie przy sielskiej droższy, ale przy modrzewiowej ma koszmarną kuchnię

  11. #12251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    W jakim sensie koszmarną? W projekcie przy SIelskiej chcieliśmy usunąć 3 wykusze z balkonami zostawić tylko jeden od wejścia, zeby zmiejszyć koszty, dodatkowo kotłownie przenieść do garażu żeby mieć dodatkowe pomieszczenie.

  12. #12252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    półwyspa jest wciśnięta na siłę - ma za wąskie przejście między blatami.
    Chyba, ze zrobisz kuchnię w U?

    Zlikwidowanie wykuszu w jadalni zmniejszy ilość miejsca na stół.

  13. #12253
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    Myślałem zeby zlikwidować wykusz i zmienić wyłącznie konstrucję dachu tak aby zrobić zdaszenie nad jadalnią

  14. #12254

    Domyślnie

    Dostaliśmy zarys domu od architekta. Nie do konca jestem przekonana... mam swoją listę minusów. A może Wy jeszcze coś podpowiecie?
    Jeden o którym wspomnę to kuchnia-jadalnia-salon w jednej linii – nie chce widzieć kuchni siedząc na kanapie.
    Brak pomieszczen typu: spiżarka, pralnia, pomieszczenie gospodarcze.
    Wejście od południowego zachodu - trochę żal mi tego rogu na wejście, myślałam, że tam fajnie będzie siedzieć zimą czy jesienią na kanapie i kąpać sięw sloncu.
    Teren lekko pochylony, spadek na polnoc.
    Proszę o Wasze punkty widzenia.



    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 26-11-2020 o 16:13
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  15. #12255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie się nie podoba.



    wejście od północy. Wiatrołap połączony ze schodami z piwnicy.
    przy kuchni szafa pełniąca rolę podręcznej spiżarki (plecy w plecy z zabudową w kuchni)
    Za schodami mała toaleta.

    Od północy: małe biuro, dwie łazienki, garderoba. Między łazienkami wnęka na pralkę i suszarkę:


    od południa pokój gościnny i trzy sypialnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-11-2020 o 18:46

  16. #12256

    Domyślnie proszę o ocenę tego projektu

    Projekt SALMA II -dobre domu przed zmianami


    projekt po zmianach
    przesunięcie kominka na ścianę po drugiej stronie salonu , bliżej okien, zamiana sypialni pierwszej na bibliotkę-mam dużo książek
    wydzielenie miejsca na kolejną szafę w przedpokoju- odkuracz i inne rzeczy-szaf nigdy nie za mało, lodówka w spiżarni


    Bardzo będę wdzięczna jeśłi ktoś ma inne dobre pomysły usprawniające ten projekt, dodam ,że nie zależy mi na dużych sypialniach-tam tylko śpimy, dom musi mieć pralnię, pom gospodarcze pom., garaż- może być tylko na jedno auto.
    Myślę nad likwidacją komina do kominka-wolę chyba rurę stalową zewnętrzną.
    Dla chcącego nic trudnego!

  17. #12257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po przesunięciu kominka może się okazać, że trzeba będzie budować wysoki komin, by wystawał ponad kalenicę, co może groteskowo wyglądać z zewnątrz

    czym chcecie grzać?

    okna w salonie będą bardzo kosztowne

  18. #12258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mnie się nie podoba.



    wejście od północy. Wiatrołap połączony ze schodami z piwnicy.
    przy kuchni szafa pełniąca rolę podręcznej spiżarki (plecy w plecy z zabudową w kuchni)
    Za schodami mała toaleta.

    Od północy: małe biuro, dwie łazienki, garderoba. Między łazienkami wnęka na pralkę i suszarkę:


    od południa pokój gościnny i trzy sypialnie.

    Dzięki wielkie Elfir! Twoj plan zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż architekta, któremu to jasno przedstawilam zalozenia.
    i dodatkowo jadalnia nie jest w środku ciągu komunikacyjnego! Dla mnie to też wielki minus.
    Oczywiście wolę pokoje, żeby miały wystawę bardziej wschód-południe,niż północ i to jeszcze gdzie rosną już wysokie drzewa [chcemy je zostawić, również dlatgo że przytrzymują skarpę wys ok 1-1,5m]
    Jakoś w tygodniu będziemy mieć spotkanie z architektem więc znów będę powtarzać co już mówiłam i pokaże Twoje zmiany [oczywiście jako nasze ]
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  19. #12259

    Domyślnie

    Do Elfir
    Wysoki komin będzie i tak w projekcie oryginalnym bez zmian-tez wystaje nad kalenicę- raczej powinien, ten byłby przeniesiony na ścianę z zabudową kuchenną przy wyjściu na taras przy kuchni- nie będzie go widać bo będzie ukryty w ścianie tak jak ten w salonie, a ja chcę nie komin tylko rurę stalową na zewnątrz budynku , pionowo w górę.
    Ogrzewanie zwykłym gazem, podłogówka , kominek tylko w okresie przejściowym i w zimie dla klimatu- nieduży ale obudowany -nie koza. Chcę go blisko bo nie chcę nosić drzewa przez salon- robaki i inne brudy.
    Okna faktycznie chyba zmniejszę , może ze dwa fixy- do przemyślenia.
    Bardziej martwi mnie koszt ramy betonowej wokół projektu

    wygląda fajnie ale koszty?
    Może drewniane zadaszenie lub w przyszłości ogród zimowy na fragmencie??
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 28-11-2020 o 08:41
    Dla chcącego nic trudnego!

  20. #12260

    Domyślnie

    taki komin do kominka


    wystarczy że do gazu musi być komin murowany z wkladem a tu może trochę zaoszczędzić . Poza tym podobają mi się takie kominy.
    Dla chcącego nic trudnego!

Strona 613 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony