dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 620 z 627
Pokaż wyniki od 12.381 do 12.400 z 12535
  1. #12381

    Domyślnie

    Domu parterowego nie chcemy ze względu na ukształtowanie terenu no i też bardziej przemawiają do nas domy z poddaszem.
    Przesyłam mapę wysokościową działki z zamysłem umiejscowienia domu 15m od frontu i 6m od boku działki.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/a79ec810909026df
    Tak wygląda działka za drogą mamy piękne widoki na pola i zachód słońca.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/704667f0e79cf0e4
    Projekt będziemy robić na pewno indywidualny jedynie wzorujemy się na dwóch projektach; Domu w zdrojówkach i Domu w balsamowchach 14e.
    Bo założenia domu mamy takie
    -lukarna
    -okno narożne w salonie od frontu
    -kuchnia półzamknięta z wyjściem na taras
    - pokój na parterze
    Co do schodów w naszym projekcie to fatycznie były za krótkie, okna na piętrze oczywiście będą, nie przyłożyłem się przyznaje.
    Przeliczyłem te schody i przy założeniu że stopień będzie miał 29 głębokości i 17,6 wysokości wychodzi nam 17 schodów o długości całkowitej 495cm.
    Poprawiłem nieco projekt https://www.fotosik.pl/zdjecie/6e2d167d50bdd569
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/67cb3abbb11e491c
    Ostatnio edytowane przez Dzielko ; 21-10-2021 o 12:30

  2. #12382

  3. #12383

    Domyślnie

    Przechodzenie przez wiatrołap i za każdym razem otwieranie zamykanie drzwi jest chyba bardzo uciążliwe :/ i pokój z lukarną zrobiłby się bardzo mały.

  4. #12384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz ogromny korytarz w małym domku. Lepiej schody dwubiegowe z pomieszczeniem pod spodem (spiżarka lub łazienka)

  5. #12385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 23-10-2021 o 06:44

  6. #12386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamień miejscami łazienkę i wiatrołap

  7. #12387

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu więc się przypnę tutaj, kończy Nam się rysować indywidualny na podstawie 38tki (Dom przy Bukowej 3.



    Mamy działkę teoretycznie prawie 14a lecz w praktyce jest to wycięty tylko kawałek większego pola i całość pójdzie jako otoczenie budynku więc miejsca nie brak, działka bezpośrednio przy asfaltowej drodze gminnej, wjazd od północy, od zachodu i południa graniczą kolejne moje działki od wschodu pole które przez najbliższe kilkanaście lat będzie niezabudowane potem być może moje.
    Mam już mętlik w głowie jak posadowić dom...
    Chcieliśmy w pierwszej chwili tradycyjnie postawić frontem do drogi lecz wtedy okno w kuchni i pokoje dzieci wychodzą mi od północy...aktualny pomysł jest taki żeby postawić dom ślepym szczytem do drogi czyli do północy i dobudować tutaj wiate na samochody dzięki czemu uzyskam wjazd z bramy centralnie pod wiate, wtedy okno w kuchni i pokoje dzieci mam od zachodu, sypialnie, łazienkę drzwi tarasowe od wschodu, od południa tylko szczyt z dwoma wąskimi "balkonowkami" 210x100.
    Warunki zabudowy pozwalają na jedno jak i drugie, nie ma fotowoltaiki w planach.
    Jak byście to widzieli?

  8. #12388
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na podstawie podobnego projektu mam dom jak mówisz - ślepa północna ściana, sypialnia, łazienka na wschód, dwa pokoje na zachód i salon z kuchnią na 3 strony.
    Jak dla mnie jest idealnie, nie ma chyba lepszego ustawienia względem stron świata

    Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy jeszcze nie zamienić kuchni z salonem, tak, żeby zachodnie słońce oświetlało po południu salon
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 28-10-2021 o 14:02
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  9. #12389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Oczywiście, że ślepa ściana od północy.
    Od południa nie rób wysokich okien - zrób normalne i najlepiej wysuń daleko okap dachu kopertowego. Dzięki temu latem słońce nie będzie wpadało i przegrzewało salonu - a zimą będzie grzało.

    Zamień też kuchnię z salonem. Jak kuchnia będzie blisko kotłowni, to instalacja hydrauliczna będzie krótka i będą mniejsze straty na cyrkulacji i CWU. No i ze względów nasłonecznienia fajniej mieć od zachodu salon niż kuchnię.

  10. #12390

    Domyślnie

    Dzięki za opinie
    Dach dwuspadowy (taka bryła leży w gustach), okna w szczycie od południa mają być powiększone względem projektu ze względu na chęć wykonania tarasu narożnego (wschodnio-południowego) krytego dymionym pcv a to zabiera sporo światła (mam takowy w domu rodzinnym więc wiem w co chce się pakować).
    Nasz projekt jest tylko na podstawie 38tki,powiększyliśmy salon o metr, dorobiliśmy spizarke na to miejsce przy kuchni, WC wskoczyło na miejsce kominka oraz zlikwidowaliśmy to poszerzenie komunikacji na końcu, chce mieć też ewentualny dostęp do komina z salonu żeby móc postawić sobie piecyk wolnostojacy.
    Dodatkowo nie chce salonu od zachodu bo to poniekąd wymaga tarasu od zachodu a w domu rodzinnym do momentu wykonania tarasu mieliśmy altanę przy zachodniej ścianie, wyklucza to w gorące letnie wieczory jakiekolwiek schadzki, upał jest nie do przeżycia.
    Tu lekarstwem ma być właśnie taras od wschodu, umożliwiający rano posiedzenie na nim bo już będzie tam ciepło, dający cień wieczorem w gorący dzień.
    Może pod względem salonu to trochę minus ale pod względem tarasu uważam że plus.

    Co do instalacji to uwaga trafna i brana pod uwagę, jednak nie można mieć wszystkiego, łazienki gdzie punktów jest najwięcej są przez ścianę i to było dla mnie ważne, kuchnie trzeba zaakceptować.
    Ostatnio edytowane przez Happek ; 28-10-2021 o 14:56

  11. #12391

    Domyślnie

    Mam pytanie, które może wydać się naiwne, ale czy kupując projekt zwracaliście uwagi na to, z czego był zaprojektowany dom? Bo mam upatrzony projekt, ale chcę budować z zupełnie czegoś innego, najbardziej obawiam się o dach, gdzie przewidziano blachę, a ja chcę ceramikę (model piemont), co z więźbą, trzeba przeliczać? I czy to drogie? Robimy na etapie adaptacji czy już w trakcie budowy? Podobne dylematy mam ze ścianą zewnętrzną - zamiast ytonga wolę silikat, i inną grubość docieplenia. Jak to ogarnąć, żeby zgadzały się wymairy zewnętrzne budynku - powinien to dopasować architekt od adaptacji czy już kierownik budowy? Z góry dzięki, jeśli jest tu ktoś, kto ma to już za sobą i podpowie jak to zorganizować.

  12. #12392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i tak musisz mieć architekta adaptującego - oszukaj takowego i spytaj ile będzie kosztować przeprojektowanie.
    To agarnia się w trakcie adaptacji.

  13. #12393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cześć,

    jestem na etapie wyboru projektu dla przyszłego domu. Projekt będzie indywidualny. Chcę znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie dla moich potrzeb. Narysowałem wstępne rozlokowanie pomieszczeń i chciałbym prosić o ocenę

    Najważniejsze informacje z MPZP:
    1. Wysoki poziom wód gruntowych - 1.1 metra
    2. Zakaz budowania poniżej poziomu 0
    3. Garaż w bryle budynku
    4. Dach dwuspadowy
    5. Min. 60% ściany w linii zabudowy
    6. Urządzenia jak anteny i klimatyzatory nie mogą być zakładane od strony dróg publicznych

    Założenia domu

    1. Działka narożna w kształcie klina. Front około 43 metrów szerokości. Maksymalna linia zabudowy około 29 metrów szerokości
    2. Garaż od strony drogi publicznej. Ślepa ściana od północnego zachodu około 4 metry od sąsiada
    3. Dom docelowo dla rodziny 2+2, w której oboje rodziców pracuje z domu. Wychodzimy z założenia, aby mieć więcej pomieszczeń ale mniejszych
    4. Pomieszczenia: salon, kuchnia, dwa pokoje dla dzieci, dwa pokoje do pracy i sypialnia
    5. Pomieszczenia gospodarczo garażowe: garaż dwustanowiskowy, kotłownia, pralnia
    6. Dom parterowy w kształcie stodoły - długi i wąski. Wykonany z silikatu. Ściany nośne 18 cm, a działowe 12 cm
    7. Garaż w bryle budynku ‘doklejony’ (styropian między ścianami). Kotłownia w części garażowej. Oba pomieszczenia nieogrzewane. Fundament pod tymi pomieszczeniami bez izolacji.
    8. Dach dwuspadowy 30 stopni nachylenia
    9. Jednolita wysokość dachu nad domem i garażem
    10. Dach na wiązarach, deskowany z dachówką ceramiczną. Sufit GK. Ocieplenie wełna lub granulat celulozy w stropie. Strych nieogrzewany i nieużytkowy
    11. Dom na fundamencie tradycyjnym (jeśli cena płyty będzie droższa o maksymlanie 20% wtedy rozważmy zmianę)
    12. Dom ogrzewany gazem lub pompą ciepła. Bez kominów. Podłogówka + grzejniki elektryczne w łazienkach (na ręczniki). Rekuperacja. Klimatyzacja split
    13. Brak cyrkulacji

    Aktualnie rozrysowałem pomieszczenia i wyglądałoby to mniej więcej tak:



    EDIT:
    Aby wyświetlić obrazek normlanych rozmiarów - kliknij na nim prawym przyciskiem myszy potem "Otwórz grafikę w nowej karcie" (lub coś podobnego w zależności od przeglądarki).

    Co myślicie? Co warto jeszcze raz przemyśleć i zmienić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom-projekt-murator-1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	459174  
    Ostatnio edytowane przez pablopikaso ; 29-04-2022 o 12:46 Powód: "Otwórz grafikę w nowej karcie" - większy obrazek

  14. #12394
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pablopikaso wrzuć proszę większy obrazek, bo na tym nie widać wymiarów.
    Ale i tak widać, że budynek jest przeogromniasty i pod wspólnym dachem może wyglądać jak hala/obora/kurniki przemysłowego chowu
    A nie myśleliście, aby nad garażem zrobić dach płaski? Dom nie będzie się wydawał wówczas wielką halą.
    Inną opcją na przełamanie długaśnej bryły byłoby zrobienie porządnego wcięcia na patio, które mogłoby oddzielać część nocną od części dziennej, a jednocześnie rozbijać budynek na dwie mniejsze/lżejsze bryły.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #12395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Z tymi obrazkami to jest jakiś dramat. Najlepiej kliknij prawym przyciskiem myszy na ten większy obrazek i potem "Otwórz grafikę w nowej karcie". Wtedy wyświetli się normalnych rozmiarów.

    Dom ma 24,5 na 9 m. Taka stodoła nam się po prostu podoba

    Tutaj coś podobnego
    https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-4

    Co do garażu to w planie musi być on pod dachem skośnym (nie ma żadnej informacji, że część budynku może być płaska). Dodatkowo ściana zewnętrzna musi pokrywać 60% linii zabudowy więc garaż doklejony z przodu nie wchodzi w grę.

    Czyli np. coś takiego odpada:
    https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-5g

    Można by jakoś narysować takie patio? Niestety nie umiem sobie tego wyobrazić
    Ostatnio edytowane przez pablopikaso ; 29-04-2022 o 12:58 Powód: literówki

  16. #12396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchnie chcecie aż tak bardzo osobno?
    trochę daleko pralnia od sypialni.
    Daleka droga z garażu do domu - trzeba pokonać az 4 drzwi
    mało prywatności w salonie, gdy dzieci zaczną sprowadzać kolegów.

    Bardzo duże pom. biurowe. - jeśli was stać to ok, ale jak budżet jest na styk to można pokombinować
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2022 o 21:15

  17. #12397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:

    odwrócić garaż i pom. gospodarcze. Między wiatrołapem a garażem garderoba.
    Kuchnia przeniesiona na stronę ogrodową, aby było bliżej na taras jak chce się wyjść z kawą czy podać obiad na tarasie. Ma się też dzieci na oku, które bawią się w ogrodzie. Obok kuchni spiżarka, w której można też postawić PC i zasobnik na wodę.
    Część wypoczynkowa salonu przesłonięta od strony wejścia do domu. Łazienki skumulowane blisko siebie.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom-projekt-murator-1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	459193  

  18. #12398

    Domyślnie Projekt domu na wąską działkę

    Witam, chcę wystąpić o WZ, ale nie wiem jaki dom wybrać, czy z płaskim dachem czy z dachem dwuspadowym i to trochę spędza mi sen z powiek, bo wiem, że później będzie trzeba występować o nowe WZ gdybyśmy całkowicie zmieniło zdanie i szukam ciekawych projektów, żeby cokolwiek ustalić.
    Działka 18x135 m
    Wjazd od wąskiej strony, od wschodu.
    Od północy chcielibyśmy postawić w odległości 3 m od sąsiada, więc bez okien.

    Najlepiej, żeby garaż był na dwa samochody lub całkowicie bez garażu.

    Może ktoś dysponuje jakimś ciekawym projektem o mniej więcej takich parametrach? , żebym mogła się zainspirować występując o te WZ.

  19. #12399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój dom jest wąski i ma jedną pustą ścianę.

    Poza garażem - ile pokoi potrzebujecie?

  20. #12400

    Domyślnie

    Tak myślę 3 sypialnie + gabinet

Strona 620 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony