dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 606 z 627
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 12535
  1. #12101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kalenica równoległa czy prostopadła, bo nie rozumiem tego tekstu o balkonie.
    Po co ci balkon w domku jednorodzinnym?

    dom z poddaszem 100m2 to przerost formy nad treścią. Schody, dodatkowy strop - to niepotrzebnie generuje koszty. A relatywnie ani dach ani fundament wcale nie są dużo mniejsze, bo dom z poddaszem ma większą komunikację.

    Na dodatek zwróć uwagę: garaż dwustanowiskowy to co najmniej 30 m2. Jeśli nad garażem masz mieć poddasze to cały dom, to zakładając, że parter mieszkalny będzie miał tylko 50 m2 (wc, salon, kuchnia, schody, wiatrołap, kotłownia - 50 m2 to bardzo mało) to poddasze będzie miało już 50+30 m2, czyli znacząco przekroczy 100 m2.

    A jeśli garaż będzie dostawiony do domu, to dom musiałby mieć parter 50 m2 i poddasze 50 m2. Uwzględniając niewykorzystaną przestrzeń na skosy, to z 50m2 nagle robi się tylko 40m2 i trzeba upchnąć sypialnie, łazienkę z pralnią, klatkę schodową, korytarzyk.

    Dlatego przy twoim założeniu albo będziesz miał ciasne sypialnie albo dom większy niż planujesz.



    Te projekty, które załączyłeś wcale nie są takie proste.
    Prostopadła kalenica Poprawiłam w pierwszym poście. Balkon jest potrzebny, żeby mieć z niego ładny widok na sąsiedni staw Z parteru pewnie nie będzie nic widać, bo jest ogrodzony murem/płotem betonowym (na bank ponad 2 metry wysokości).

    Czemu projekty nie są proste? Nie znam sie, być może nie zwracam uwagi na to co potrzeba.

    Działka jest idealna pod dom parterowy, ale serio szkoda tego widoku który moglibyśmy mieć z piętra...

  2. #12102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ok, w takim razie rozumiem ideę.

    Ale może zamiast balkonu (chodzi o koszty budowy - balkon jest drogi), może po prostu szklenie na całą ścianę?

    pamiętaj, że dom możesz obrócić o 90 stopni i już masz kalenicę prostopadłą
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-09-2019 o 16:44

  3. #12103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Te projekty, które załączyłeś wcale nie są takie proste.
    Elfir, też mnie to interesuje, bo rozważam budowę tego typu domu? Co tu jest skomplikowane lub co można uprościć?

  4. #12104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Odnoszę się do projektu Dawid, bo PUK przekracza twoje złożenia, bo de facto ma 200m2.

    Dawid ma dwa słupy i związane z nimi uskoki elewacji i podcienie (większe zużycie materiałów), kominek, narożne okno, fundament schodkowy (bo garaż jest niżej)

    Sam Dawid realnej powierzchni ma ponad 160 m2. Więc musiałbyś określić czy te 100m2 to mają być tylko pokoje czy całkowita powierzchnia budynku?

  5. #12105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spójrz na ten dom:

    http://domnaczasie.pl/dnc5/

    Moim zdaniem jest idealny. Wysokie poddasze. Pokoje dzieci z oknami na południe. Wasza sypialnia z możliwością zrobienia wielkiego panoramicznego okna/portfenetru.
    Do rozważania jest ten balkon (loggia) - ja bym wolała go poświęcić na rzecz przeznaczenia pieniędzy na rekuperację i PC.


    do tego wystarczy doprojektować parterowy garaż dostawiony do bryły budynku, w jakiejś lekkiej, szkieletowej konstrukcji, na lekkim fundamencie, dach pulpitowy, kryty papą.



    Garaż bardzo ładnie będzie ci chronił prywatność tarasu.
    Garaż można zrobić dowolnie duzy (aby zmieściły się też rzeczy do ogrodu, meble tarasowe), z dodatkowym wyjściem na taras.

    Ja bym dodatkowo przeniosła kuchnię (skrócenie rur wody), zlikwidowała kominy na rzecz PC i rekuperacji (więcej miejsca w pokoju dzieci).
    Oczywiście w sypialni powiększenie okna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-09-2019 o 23:51

  6. #12106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Elfir, też mnie to interesuje, bo rozważam budowę tego typu domu? Co tu jest skomplikowane lub co można uprościć?
    Lukasz, który dom planujesz?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    spójrz na ten dom:

    http://domnaczasie.pl/dnc5/

    Moim zdaniem jest idealny. Wysokie poddasze. Pokoje dzieci z oknami na południe. Wasza sypialnia z możliwością zrobienia wielkiego panoramicznego okna/portfenetru.
    Do rozważania jest ten balkon (loggia) - ja bym wolała go poświęcić na rzecz przeznaczenia pieniędzy na rekuperację i PC.


    do tego wystarczy doprojektować parterowy garaż dostawiony do bryły budynku, w jakiejś lekkiej, szkieletowej konstrukcji, na lekkim fundamencie, dach pulpitowy, kryty papą.



    Garaż bardzo ładnie będzie ci chronił prywatność tarasu.
    Garaż można zrobić dowolnie duzy (aby zmieściły się też rzeczy do ogrodu, meble tarasowe), z dodatkowym wyjściem na taras.

    Ja bym dodatkowo przeniosła kuchnię (skrócenie rur wody), zlikwidowała kominy na rzecz PC i rekuperacji (więcej miejsca w pokoju dzieci).
    Oczywiście w sypialni powiększenie okna.
    Dziękuję za sugestie! w ogóle nie zwracałam uwagi na tego typu domy, bo wydawało mi się, że takie wąskie i długie nie pasują do szerokiej działki ale faktycznie można to przemyśleć. Działka 50x30 pozawała na postawienie prawie wszystkiego Chciałam zawsze mieć duże okna, można by było na górze zrobić takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno-dachowe-balkonowe-velux_bcd54.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	434951
    Ostatnio edytowane przez goniak ; 22-09-2019 o 07:46

  7. #12107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goniak Zobacz post
    Działka 50x30 pozawała na postawienie prawie wszystkiego Chciałam zawsze mieć duże okna, można by było na górze zrobić takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno-dachowe-balkonowe-velux_bcd54.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	434951
    Mnie cena takich okien wyrwałaby z butów.

    Przy takiej działce i takiej wielkości domu poddasze użytkowe, balkon i takiego typu wynalazki, jak na obrazku, to ekonomiczny i funkcjonalny bezsens. Za ładny widok płacisz koniecznością biegania po schodach. W zdrowiu i chorobie (nawet, jak na starość planujesz gdzie indziej zamieszkać).

  8. #12108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zawsze można rozważyć dom parterowy z częściowo płaskim dachem na którym będzie taras do podziwiania stawu.

  9. #12109

    Domyślnie

    Poszukałam jeszcze trochę innych projektów niż na początku zakładałam. i znalazłam z226, który nie do końca mi się podoba wizualnie (od frontu), ale chyba ma potencjał. Jest trochę większy niż zakładaliśmy, ale ma dodatkowy pokój na dole.
    Na górze chciałabym przenieść łazienkę w miejsce jednego z pokoi, okna połaciowe zamienić na szczytowe i w ogóle najchętniej wszystkie okna powiększyć.
    Na dole zrobić większe przeszklenie na południowej ścianie- z wyjściem na taras, większe okno w kuchni od frontu( wydaje mi się, że wtedy dom zyska też wizualnie od zewnątrz) i rezygnacja z okna od południa. Mamy działkę szeroką 50x30 z wjazdem od wschodu.

    https://z500.pl/projekt/201/Z226,wyg....html?mirror=1

    Dobrze kombinuję?

    to okno...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1468503384AKPN7.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	435328
    Ostatnio edytowane przez goniak ; 30-09-2019 o 09:38

  10. #12110

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Szukam, szukam idealnego projektu domu i wciąż jestem w czarnej d... Przejrzałam już setki projektów i mało jest takich, które nadają się. Założenia są takie: 3 sypialnie (w tym jedna z dużą garderobą), duża oddzielna kuchnia, w której zmieści się stół (z przylegającą spiżarką), salon z jadalnią i kominkiem, garaż dwustanowiskowy i wejście od południa. Mężowi marzy się jeszcze wysoki sufit w salonie. Powierzchnia do 160 m2. Działkę mamy 33 ary, więc zmieści się wszystko. Może ktoś coś podpowie? Ostatnim projektem, ku któremu się skłaniamy, z pewnymi zmianami, jest Ajaccio II link: https://www.extradom.pl/projekt-domu...dcb73a-WOB1129 ale sama nie wiem.. Mam wątpliwości czy będzie funkcjonalny i czy te okna aż do samego dachu na połowie ściany frontowej będą dobrze wyglądały.

  11. #12111

    Domyślnie

    Aaa i najważniejsze - parterówka

  12. #12112

    Domyślnie

    Cytat Napisał nefretete72 Zobacz post
    Witam wszystkich. Szukam, szukam idealnego projektu domu i wciąż jestem w czarnej d... Przejrzałam już setki projektów i mało jest takich, które nadają się. Założenia są takie: 3 sypialnie (w tym jedna z dużą garderobą), duża oddzielna kuchnia, w której zmieści się stół (z przylegającą spiżarką), salon z jadalnią i kominkiem, garaż dwustanowiskowy i wejście od południa. Mężowi marzy się jeszcze wysoki sufit w salonie. Powierzchnia do 160 m2. Działkę mamy 33 ary, więc zmieści się wszystko. Może ktoś coś podpowie? Ostatnim projektem, ku któremu się skłaniamy, z pewnymi zmianami, jest Ajaccio II link: https://www.extradom.pl/projekt-domu...dcb73a-WOB1129 ale sama nie wiem.. Mam wątpliwości czy będzie funkcjonalny i czy te okna aż do samego dachu na połowie ściany frontowej będą dobrze wyglądały.
    Dom bardzo ładny, okna będą na żywo robiły duże wrażenie, tylko poza tym, że piękne, to będą bardzo drogie i pracochłonne.
    Musicie sobie zadać pytanie czy ten dom jest funkcjonalny dla Was?

    Bo jak dla mnie to za mała spiżarka, przy braku w pobliżu innych pomieszczeń technicznych . Jestem leniwa i chyba nie chciałoby mi się latać co trochę po mopa lub podobne sprzęty aż za garaż. To samo z praniem, uuu nie ma pralni przy sypialniach .
    Małe pokoje dzieci jak na ten metraż, za to sypialnia rodziców full wypas!
    Myślałam, że tylko ja jestem szalona, bo mam 2 tarasy a tu proszę ,,,są nawet 3.
    No i mega duży korytarz, który tak na prawdę to zabiera metraż i czas na chodzenie.
    To tyle na szybko...

    Proponuję siąść i przemyśleć Wasz codzienny tryb życia, co robicie jak wejdziecie do domu, gdzie lubicie siedzieć itp. a potem udać się do architekta i zamówić wymarzony projekt domu, taki tylko pod Was i dla Was idealny!

    Mam bardzo podobne założenia odnośnie domu i musiałam sama zrobić koncepcję, a architekt mi tylko dopomógł i utwierdził w wyborze.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  13. #12113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    na stronie internetowej sprzedającego pisze, że :
    " Koszt budowy domu , Wycena opracowana przez Extradom: 241 037 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji ... "
    z uwagą ! :
    " Wyceny stanowią wartość przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
    Koszty są liczone dla budowy domu w technologii murowanej. Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora. "
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...dcb73a-WOB1129

    jednocześnie na stronie GUS jest podana informacja :
    " Cena 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego oddanego do użytkowania "
    " II kwartał 2019r. : 4484zł/1m2 "

    porównując obie kwoty mamy :
    - wg Exstradom : 241 tys.zł dla domu o powierzchni 188m2, tj. ( UWAGA ) : 1280zł / 1m2 budynku bez instalacji
    - wg GUS : 188m2 x 4484zł = koszt 842992zł ( liczmy 850 tys. zł ! )

    różnica między 850tys., a 241tys. to bagatela 609tys. zł

    reasumując - ktoś ma bujną wyobraźnię ... lub kompletnie nie " trzyma się " rzeczywistości.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #12114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    241 tyś to chyba wycena sprzed dobrych 8 lat i to netto do stanu "deweloperskiego" (co dla mnie oznacza, że można zdać dziennik budowy do NB).
    Te okna pewnie pociągną z min 40 tyś (dwie suwanki i wielkie szklenie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-10-2019 o 18:03

  15. #12115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    patrząc na rubrykę GUS
    https://stat.gov.pl/obszary-tematycz...wania,8,1.html

    w 1998r. koszt 1m2 to 1 930zł

    1280zł / 1m2 jest poza zakresem tabeli czyli nie wiadomo do czego się odnosi ( ? ), może jakiejś wyceny sprzed ( grubo ) 20-u lat ( ??? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #12116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łukasz - może tam jakaś prosta konstrukcja jest? W końcu GUS podaje tylko średnią?
    Albo ktoś się tam pomylił i to ma być SSZ?

  17. #12117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    nie ma takiej konstrukcji, która zmniejszyłaby wycenę całości budynku o 3/4
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #12118

    Domyślnie

    Witam serdecznie, przewertowaliśmy już setki projektów i mamy swojego faworyta ale może macie jakieś propozycje lub pomysły.

    Wypisze parametry które były dla nas istotne:
    - pow użytkowa ~~140-200m2
    -sypialnia + 3 pokoje gościnne(2 dla dzieci i 1 gościnny)
    - garaż 2stanowiskowy
    - salon z jadalnią z otwartą, sporą przestrzenią
    - mile widziane duże przeszklenia w salonie
    - salon od południa(lub wsch/zach południa), kuchnia od północnego wschodu
    - mile widziana antresola, choć niekonieczna
    - mała piwnica do trzymania rzeczy letnich (ponieważ nie mogę zbudować na działce budynku gospodarczego przez mpzp)
    -główna kalenica równolegle do drogi, dodatkowa niekoniecznie
    - im taniej tym lepiej, ale przy tych parametrach wiem, że trudno o tani dom. Niemniej, gdzie można uciąć koszta, tam bym chciał to zrobić.

    Projekt który nam wpadł w oko to:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m3c723d9c06673

    Co o tym myślicie? Oczywiście piwnica jest w nim zdecydowanie za duża, interesuje mnie taka 16-20m2. Może warto wziąć tańszy projekt bez piwnicy ( projekt 3200zl) i doprojektować małą piwnice? Czy może lepiej wziąć ten z piwnicą (4200zł) i przeprojektować piwnicę? Zastanawiam się, jaki wariant będzie tańszy. Czy macie jakieś sugestie co do tego projektu, a dodatkowo czy pojawia Wam się coś gdzie można uciąć koszta? Np. ta "pergolka" na betonowych filarach przy jadalni, moim zdaniem nie jest konieczna.

    pozdrawiam i dziekuję za cenne uwagi.
    Ostatnio edytowane przez Lynxxx ; 02-11-2019 o 18:11

  19. #12119

    Domyślnie

    ja tam widzę 6 pokoi a nie sypialnia plus 3. "Taniej" z "piwnicą" się nie dodaje. Mam wrażenie że chcesz wypasioną chałupę ale cie na nią nie stać i liczysz na to że tą jakimś cudem da się przerobić na tanią nie tracąc na walorach uzytkowych i estetyce.

  20. #12120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może jednak zacznij od budżetu?

    ten dom ma planowany SSZ na 400 tyś netto. Drugie tyle trzeba pewnie za doprowadzenie go do stanu deweloperskiego (czyli do zdania dziennika budowy w NB).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-11-2019 o 19:12

Strona 606 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony