dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 622 z 627
Pokaż wyniki od 12.421 do 12.440 z 12535
  1. #12421
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pablopikaso, przejście z garażu do domu jak najbardziej można zrobić przez pomieszczenie gospodarcze z PC oraz pralnio-spiżarnię. Nie wiem ile tam masz szerokości...
    PLUSY TWOJEGO PROJEKTU:
    Podoba mi się, że pokój gościnny/do pracy oddziela sypialnię od salonu.
    Łazienka prywatna jest bliżej części nocnej niż na Twojej poprzedniej propozycji (gdzie aż się prosiło o przeniesienie jej pomiędzy główną sypialnię a gabinety).
    MINUSY:
    Wejście do łazienki gościnnej widoczne tak z salonu jak i jadalni - wierz mi, odgłosy kiblowania są bardzo dobrze słyszalne (moi teściowie tak mieli).
    Nie do końca podoba mi się wchodzenie z wiatrołapu do, jakby nie było, salonu. Tutaj może przeszkadzać to, o czym chyba pisała już Elfir - wędrówki (czyt. bieganie) dzieci i ich kolegów.

    PODSUMOWANIE:
    Prawdę mówiąc, to najbardziej do mnie przemawia rozwiązanie narysowane przez Elfir: kuchnia z wyjściem na taras (moja ulubiona opcja), jeden gabinet przy części dziennej, drugi jako bufor między sypialnią a łazienką. Zlikwidowałabym tylko szafę w korytarzu powiększając tym samym salon.

    I tak jak proponuje Ubicz - zastanowiłabym się, czy nie zrobić płaskiego dachu nad doklejonym garażem. A może zamiast garażu wystarczy wiata przyklejona do ściany domu (miejsce na samochody + wiatka z 3 ściankami na kosiarki i inne akcesoria ogrodowe).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #12422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Paweł AR
    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Poznań / Dąbrówka
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelinak Zobacz post
    A czy orientuje się Pani jak to jest z wyłączeniem z produkcji rolnej? Bo od ulicy jest 526m2 gruntu o klasie IIIb, a dalej IVa. Wiem, że do 500m2 jest darmowe, a za resztę trzeba już słono płacić. Chcielibyśmy odsunąć dom od drogi ok.35 metrów, więc czy do wyłączenia wliczamy tylko powierzchnię domu, tarasu, garażu, podjazdu do garażu i chodnika do drzwi? Czy cały „przód ” przed domem musimy też wyłączyć? Nawet jeśli na nim będzie trawa?
    Niestety jest to trochę zależne od urzędnika... Ale zazwyczaj wyłączenie obejmuje nie tylko powierzchnie nieprzepuszczalne (czyli samą powierzchnie bezpośrednio pod zabudową, ale także wszelkie utwardzenia (podjazdy, dojścia, miejsca parkingowe zewnętrzne, itp) oraz tereny bezpośrednio przyległe. Czyli jeśli pomiędzy wjazdem na działkę pod sam garaż, a chodnikiem prowadzącym pod drzwi jest jakiś fragment zieleni, to ta zieleń także się wlicza. Najczęściej urzędnicy chcą wyłączać całą część działki gdzie jest dom równo "odcinając" cały odcinek działki od frontu do końca budynku.

  3. #12423
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Paweł AR
    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Poznań / Dąbrówka
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablopikaso Zobacz post
    Dzięki za pomoc.

    Kombinujemy z żoną dalej. Aktualnie przemyśleliśmy jeszcze raz wszystko i poczytaliśmy kolejne wątki na forum.
    Z tego co rozmawiałem z konstruktorem nie da się zrobić płyty z dylatacją i osobnymi bryłami dla garażu i domu, kiedy mamy jedną wspólną konstrukcję dachu. W tym przypadku garaż nieogrzewany raczej odpada.

    Postanowiliśmy zatem zrobić garaż ogrzewany i zmienić podejście do projektu.
    Zainspirowaliśmy się projektem Arosa II. Dokleiliśmy garaż, w którym nie będzie przejścia do domu. Chcemy wygląd stodoły. Wygląda to obecnie tak:


    Aby wyświetlić obrazek normlanych rozmiarów należy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać "Otwórz grafikę w nowej karcie" (lub coś podobnego w zależności od przeglądarki)

    Z plusów:
    - podział na strefy
    - większy salon i kuchnia
    - łazienki obok siebie
    - mniejsza powierzchnia całkowita o około 20 mkw

    Z minusów
    - brak przejścia z garażu do domu

    Czy w tym przypadku robić przejście w "kotłowni" do garażu? Czy lepiej mieć osobno garaż, osobno "kotłownie" i osobno cześć mieszkalna? Z przejściem do garażu na pewno jest mniej ustawnie. Jak myślicie?

    Bardzo proszę o kolejne wskazówki co by można poprawić
    Wg mnie przedstawiony układ jest całkiem niezły. Szkoda tylko, że nie ma wymiarów wewnętrznych dokładnych i trzeba wszystko "szacować".

    Zwarta bryła stodoły o rozsądnej rozpiętości do przekrycia przez wiązary, dobrze rozlokowane pomieszczenia nie wymagające światła i zysków energetycznych (oczywiście widać, że jest to jakiś kompromis jak rozumiem od kierunku wjazdu na działkę i ogólnej orientacji działki). Pomieszczenie techniczne od frontu, a więc pewnie wejścia z mediami do budynku możliwie krótkie po terenie działki. Pomieszczenia "mokre" dobrze pogrupowane dla oszczędności prac instalacyjnych i ogólnej ekonomii wykonania. Jasny podział na część prywatną/sypialną i część dzienną. No i podział na część gospodarczą/techniczną z garażem. Łazienka główna bliżej części prywatnej, a mniejsza bliżej wejścia i części dziennej. Kuchnia od chłodniejszej północy i z możliwością obserwowania "podejścia" pod wejście do budynku. W lepszym rozplanowaniu nie pomaga garaż frontowo zajmujący idealnie południową część - no ale to urok tej lokalizacji zapewne

    Jedyne co być może bym jeszcze spróbował, to zamienić miejscami wiatrołap z łazienką mniejszą. Przykleiłbym mniejszą łazienkę do kuchni (więc instalacje i tak by były zgrupowane), a "ciężar" części lewej i prawej byłby bardziej wyrównany. Wejście byłoby mniej centralnie w pokój dzienny i optycznie skróciłby się ten długi "prywatny" korytarz.

  4. #12424

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie projektu domu tzn nie umiem znaleźć takiego aby spełniał wszystkich moich wymagań tzn:
    - kuchnia + salon min 45-50 metrów
    - 3 sypialnie
    - gabinet
    - duża łazienka
    - mała łazienka tzn WC + kabina
    - garaż w bryle

    Szukam projektu domu parterowego i aktualnie najbardziej pasuje mi projekt :
    Dom w renklodach 4 z Archon

    Problem w tym ze ten projekt nie ma garażu.

    Jeśli już znajdę projekt z garażem to brakuje miejsca na gabinet np:
    Dom w renklodach 2

    Do głowy przyszedł mi pomysł aby np w takim domu zrobić gabinet na poddaszu ale czy jest to opłacalne i czy będzie tam można pracować latem ?

    Druga sprawa czy można taki dom wybudować do 600-700 K do stanu deweloperskiego ?

    Czy ktoś z forum ma inne ciekawe projekty które spełniają moje wymagania i nie będą kosztować mln zl do stanu deweloperskiego?

    Z góry dziękuje za sugestie itp.

  5. #12425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wymagania niemałe. Wychodzi spory metraż.
    Może ten:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma49265a6911b4
    Na piętrze łączysz sąsiadującą z łazienką garderobę i masz dużą łazienkę.

    Archon podaje koszt na dziś ok. 640 tys. netto.
    Zastanów się nad projektem indywidualnym.
    Koszty budowy to temat rzeka. Im więcej sam zrobisz, zaplanujesz oraz poszukasz, tym taniej wyjdzie. Tylko że ryzykowne jest założenie, że akurat Tobie wyjdzie taniej niż innym (jeśli nie jesteś np. budowlańcem) i to Twoja pierwsza budowa.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Z perspektywy czasu - planowanie i projektowanie to bardzo ważny etap. Dobrze przygotowany inwestor to tańsza (albo urealniona $$$) budowa.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 12-11-2022 o 22:28
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #12426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post

    Druga sprawa czy można taki dom wybudować do 600-700 K do stanu deweloperskiego ?

    .
    twoje założenia wskazują na dom min pow. 200 m2, wiec odpowiedź brzmi - nie.

    Jaką masz działkę? Strony świata? Czym chcesz grzać?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-11-2022 o 14:07

  7. #12427

    Domyślnie

    Sativum

    Dziękuje za odpowiedz.

    Aktualnie zastanawiam się jedynie nad domek parterowym - miałem przyjemność mieszkać w domu szeregowym ponad 5 lat i nigdy więcej schodów.

    Jestem świadomy ze plan jest bardzo ważny dlatego chce się przygotować jak najbardziej do tematu.

    Elfir
    Nie mam jeszcze działki raczej wole najpierw znaleźć projekt a następnie pod ten projekt szukać działki.
    Jeśli chodzi o grzanie to raczej będzie pompa ciepła + fotowoltaika.

    Po obejrzeniu kilkunastu projektów aktualnie chyba raczej będę iść w nowoczesna stodole np

    Projekt Stodoła Optimum [124,14 m²]
    https://www.projektstodola.pl/produk...odola-optimum/

    Projekt Stodoła Optimum z garażem [158,73 m²]
    https://www.projektstodola.pl/produk...15873-m%c2%b2/

    Z minusów które widzę to trochę małe pokoje od dzieci ale uważam ze ważniejszy jest salon niż miejsce w którym się głownie śpi.

    Jeśli nie będę w stanie zmieścić się w budżecie 600-700 K za stan deweloperski to raczej będę rezygnować z garażu jednak nadal będę potrzebować miejsce do przechowywania sprzętu wędkarskiego...

  8. #12428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie mam jeszcze działki raczej wole najpierw znaleźć projekt a następnie pod ten projekt szukać działki.
    Jeśli chodzi o grzanie to raczej będzie pompa ciepła + fotowoltaika.

    Po obejrzeniu kilkunastu projektów aktualnie chyba raczej będę iść w nowoczesna stodole np

    Projekt Stodoła Optimum [124,14 m²]
    https://www.projektstodola.pl/produk...odola-optimum/
    .
    Może w adaptacji poszerzyć o półtora metra (wszystkie sypialnie o pół metra)? Da ci to też wygodniejszy garaż, gdzie poza samochodami zmieszczą się też rowery.

    poza tym trochę przemeblowałabym ścianki:

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-11-2022 o 18:00

  9. #12429

    Domyślnie

    Jak masz takie wymagania to raczej wybierz sie do projektanta i narysuj jakbys to widzial a on Ci doradzi. Jednak nawet i on nie nakreśli z 4 pokoi + garażu + salonu małej bryły domu. Jeśli chodzi o parter bez garazu jest Lena Eko - to taka typowa parterówka ma 6 metrów salon więc przestrzennie, no ale nie ma garażu. Garaż w parterówce w bryle to naprawde rozlozysty dom. Sam dach potrafi kosztować krocie, czy 600k wystarczy? Jeśli sam zrobisz duuuuzo duuuzo rzeczy.

    Garaz w tych drugich renklodach szerokosc 350 cm, wg mnie za mało za wąsko. Będzie służył jako graciarnia - chyba że ma służyc jako graciarnia.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 14-11-2022 o 17:48

  10. #12430
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Przychylam się do zdania poprzedników - przemyśl garaż w bryle jeśli masz ograniczony budżet. Czy sprzęt wędkarski potrzebuje pomieszczenia za 60-70 tys.? Fundament, pokrycie dachu, ocieplenie, brama...
    Funkcjonalnie to ten projekt spełnia sporo wymagań, chociaż ma swoje wady.

    https://projekty.muratordom.pl/proje...xv-c365p-29615

    Można go łatwo w adaptacji wydłużyć aby zmieścił większe sypialnie i pokój dzienny. Garaż traktowałbym od razu jako graciarnię jeśli ma być koniecznie w bryle.
    I mimo, że to niewielki dom to już masz prawie 140m po podłodze.
    Ostatnio edytowane przez casual ; 15-11-2022 o 10:34

  11. #12431
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zgadzam się z Elfir - pół metra szersze pokoje dużo zmienia. Teraz to niefunkcjonalne, trudne do wykończenia klitki.

    Trudno też nie zgodzić się z Zeusikiem: garaż, 5 pokoi, duża łazienka bez piętra to duży dom = duże fundamenty i duży dach (szczególnie jeśli bryła ma kształt L z garażem albo byłby wielospadowy).
    Jako że nie masz jeszcze ani działki i projektu, oznacza to że budowę jesteś w stanie zacząć nie wcześniej niż za rok/dwa. O ile na dziś, przy dobrym przygotowaniu i dużym zaangażowaniu jest się w stanie zmieścić w 600-700k (doliczaj też bufor +20%!), to nie widzę tego za te dwa lata. Mówimy o domu ok 200 m2, co przy planach 600-700k daje 3-3,5k/m2. Ja się wybudowałem do stanu deweloperskiego za niecałe 600k 240 m2 w 2020-2022 przy dużym moim wkładzie i czasu na organizowanie. Dziś to raczej niewykonalne (chyba że jesteś właścicielem składu budowlanego/firmy deweloperskiej). Nawet przy obnizonej dynamice wzrostu cen w budowlance, to za dwa lata wszystko będzie droższe o okm 10% (dwa lata po 5%). Wcześniej, przy niskiej inflacji, r/r wzrosty sięgały średnio 8%.
    Tym samym, myślę że 700k może starczyć na dom 100m2, bez garażu za te dwa lata. + wykończenie, papierologia + zagospodarowanie działki

  12. #12432

    Domyślnie

    Panowie dziękuje za wasze odpowiedzi.

    Elfir pomysł wydłużenia domu( Stodoła Optimum) o 1,5 m nie jest zły i wg mnie warto się nad tym zastanowić.

    casual aktualnie sprzęt znajduje się w garażu u teściów i zajmuje ok 3,20 m x 1,80 m ale aby wszystko było w jednym miejscu to potrzebował bym ok 5 m ściany gdzie by weszły 3 duże szafy ...

    C365p Przejrzysty - wariant XV to również ciekawy projekt jeśli byłby przedłużony salon z kuchnia tzn było by miejsce na szafę przy wejściu oraz np szafę na całej długości w garażu na sprzęt wędkarski.

    Sativum
    Czyli wg Ciebie przy moich założeniach lepiej iść w dom z poddaszem użytkowym ?

    W moim "planie" przyjmuje 600-700 k na stan deweloperski + 300 K działka oraz ok 300 K do stanu pod klucz + ogród.

    Najważniejsza kwestia dla mnie to czy moja wizja jest realna do spełnienia czyli dom ok 150m za 1 mln do stanu pod klucz + działka - jeśli nie to niestety ale będę musiał wybrać bliźniaka lub dom wolnostojący ok 130-150 m od dewelopera za ok 800-950 k w stanie deweloperskim ...

    Jednak wracając do tematu aby moc oszacować koszt budowy trzeba mieć najpierw projekt lub jego zarys bo inaczej żadna firma budowlana nie jest w stanie podać kosztów do SSZ lub stanu deweloperskiego a wiec wracamy do punktu wyjścia...

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły odnośnie projektu to proszę pisać śmiało - każda rada mile widziana.

  13. #12433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post
    Sativum
    Czyli wg Ciebie przy moich założeniach lepiej iść w dom z poddaszem użytkowym ?

    W moim "planie" przyjmuje 600-700 k na stan deweloperski + 300 K działka oraz ok 300 K do stanu pod klucz + ogród.

    Najważniejsza kwestia dla mnie to czy moja wizja jest realna do spełnienia czyli dom ok 150m za 1 mln do stanu pod klucz + działka - jeśli nie to niestety ale będę musiał wybrać bliźniaka lub dom wolnostojący ok 130-150 m od dewelopera za ok 800-950 k w stanie deweloperskim ...

    Jednak wracając do tematu aby moc oszacować koszt budowy trzeba mieć najpierw projekt lub jego zarys bo inaczej żadna firma budowlana nie jest w stanie podać kosztów do SSZ lub stanu deweloperskiego a wiec wracamy do punktu wyjścia...

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły odnośnie projektu to proszę pisać śmiało - każda rada mile widziana.
    1. Należy sobie to przeliczyć na podstawie aktualnych cen. Koniec 2019 r., gdy rysowałem projekt, postawienie powyżej 140 m2 było tańsze z piętrem. Obecnie myślę, że jest to jeszcze oszczędniejsze niż wtedy. Niemniej nie koszt powinien tu być decydujący, ale to jak chcemy funkcjonować w domu. W następnym domu *mniejszym* nie będę już budował schodów
    2. Trudno szacuje się koszty budowy, gdyż wymaga to przewidzenia jak będą kształtować się ceny - a nikt nie wynalazł jeszcze szklanej kuli. Niedawno dywagowaliśmy, że 6.000 zł/m2 na dziś powinno wystarczyć. Do tego należy mieć na uwadze, że często dochodzi do konieczności wykonania dodatkowych prac/poprawek/nieprzewidzianego wzrostu cen (kolejne 20%). Poza tym zawsze warto mieć bufor finansowy Moim zdaniem wizja jest realna, choć jeśli wybierzesz generalnego wykonawcę to będzie to droższe od "systemu kontraktowego" ( u mnie różnice sięgały 50-100 % do stanu deweloperskiego)

    PS ostatni raport Grupy PSB wskazuje, że r/r koszty zwiększyły się o średnio 20%, staniało drewno i OSB... Z pozytywów: dochodzą sygnały, że wykonawcy schodzą z cenami usług.

    Do uzyskania wyceny nie potrzebujesz dopracowanego, własnego projektu. Zakres cen - ofertę poznasz przedstawiając któryś z dostępnych w necie. Pozwoli Ci to oszacować koszt przy swoim (o ile projekty będą zbliżone).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #12434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie

    Również poszukuję optymalnego projektu.
    Moje warunki:
    -dla 3-4 osób(w dwójka dorastających dzieci)
    -prosty, nieskomplikowana bryła,parterówka
    -niskobudżetowy
    - max.do 120 m2
    -kuchnia najlepiej zamknięta,
    -spiżarka chętnie,
    -3 pokoje+salon
    -kotłownia raczej na paliwo stałe,
    -mile widziany garaż, pytanie tylko czy stawiać z domem czy wolnostojący
    -działka z wjazdem od południa, duża, nie ogranicza pow.zabudowy.

    Bedę wdzięczna za uwagi do projektów, które są bliskie moim oczekiwaniom:
    Faworyt Karina III
    w Karinie zmieniłabym na pewno:
    -zamieniłabym łazienkę z pom.gospod. żeby było wejście bezpośrednie z dworu,
    - zlikwidowałabym chyba WC
    -może ciut wysunąć jeszcze zadaszenie schodów
    -opcjonalnie dostawić garaż od strony łazienki

    https://www.dobredomy.pl/projekt/kar...SAAEgIQVvD_BwEKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karinaIII_r1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	462163

    https://konradmatuszewski.pl/component/k2/item/55-m-110
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	462164

  15. #12435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwo80 Zobacz post
    Faworyt Karina III
    Praktycznie słabo nasłoneczniony, bo salon wypadnie od północy
    Za to latem będzie walić słońce w kuchnię, gdzie i tak bywa gorąco gdy się gotuje.

    Likwidacja osobnego wc przy czterech osobach - zły pomysł.

    Kotłownia między sypialniami - może być głośno

  16. #12436
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie

    Co do usytuowania domu to ustawiłabym go bokiem na działce ,prostopadle do wjazdu, tak żeby kuchnia wypadła od wschodu a salon od zach.,albo też odwrotnie, bo równolegle to właśnie wychodzi kiepsko.
    Poza tym jakieś propozycje zoptymalizowania układu w pierwszym jak i drugim projekcie?. Świeże spojrzenie jak i bezstronna opinia przyda się .

  17. #12437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem po prostu inny projekt.
    Pokój dziecka to jego pokój pracy, salon - zimą praktycznie będzie w nim ciemno, cały dzień na sztucznym świetle.


    Jaką masz szerokość działki?

  18. #12438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej na działkę z wjazdem od południa widziałabym coś takiego: jak najwięcej pokoi od południa, za to taras może być od północy - latem przyjemnie się będzie siedzieć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bono-drewniany-rzuty-395x700.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	462183  

  19. #12439
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie

    Działka daje sporo możliwości szer.52

  20. #12440

    Domyślnie Archon zielistki czy żurawie

    Witam,

    Zastanawiam się który projek wybrać:
    Dom w zielistkach A
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-a-m2be233aa6ef56

    czy Dom w żurawkach2
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zurawkach-2-m5281e59a86530

    Ten w żurawkach wygląda niby na większy chociaż metraż podobny. Z drugiej strony czy jest sens dopłacać do tych żurawek bo trochę trzeba dopłacić.
    Miał ktoś styczność z tym i z tym albo stał przed takim wyborem? Przeglądamy i przeglądamy to wszystko ale nie możemy się zdecydować.
    Może ktoś coś napisze mądrego.
    Dom raczej tak planowany dla 2 dorosłych i 2 dzieci które są dopiero w planach

Strona 622 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony