dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 2 z 627
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12535
  1. #21

    Domyślnie

    Witam

    Jest to przykład jak wydać dużo a otrzymać mało

    Pozdrawiam Jacek
    http://www.abakus.koszalin.prv.pl


  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zamojski

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    jestem młody i zapewne jeszcze "zielony" jeśli chodzi o ocenę i wybór właściwego projektu.
    Również interesuje mnie projekt domu parterowego, mam "na oku" kilka takowych, m.in. DOM "W PELARGONIACH 2", autorstwa biura ARCHON, http://archon.com.pl/.
    Ciekawy jestem jakie są Wasze opinie na temat powyższego projektu.

    Abakus,
    czy ten projekt to również przykład tego jak wydać dużo a otrzymać mało ?

    Pozdrawiam,
    Sławek

  3. #23

    Domyślnie

    Abakus, Twoja reklama własnej pracowni robi sie juz dość nachalna. Daj sobie na wstrzymanie pls. Jest wiele innych dobrych projektów.

  4. #24

    Domyślnie

    Odpowiem pytaniem. Dlaczego wybieramy małe domy?
    Po pierwsze bo mniej kosztują
    I tu szlak mnie trafia, dom parterowy nakryty ciężkim stropem którego się nie wykorzystuje i sto metrów w parterze kosztuje tyle co 180 gdy wykorzystamy poddasze.
    Zwarta bryła budynku zawsze będzie tańsza od tych w kształcie litery L lub T bo pod tą samą powierzchnią ścian zewnętrznych można zmieścić więcej powierzchni użytkowej a o fundamentach i dachu już nie wspomnę.
    Chciałbym zaznaczyć że jeżeli decydujemy się na dom parterowy z powodów ekonomicznych to nie zawsze będzie to prawda i pamiętać należy że parterowy kosztuje o 15% drożej niż piętrowy. A gdy projektant nie myśli w trakcie weny twórczej o ekonomi to trudno. Z tym że inwestor powinien o tym wiedzieć.
    Nie krytykuje tu domów parterowych a zwłaszcza osób które chcą mieć budynek parterowy jest to ich wybór, który należy szanować.

    Co do przykładu budynku to o gustach się nie dyskutuje. Przykładowy budynek jest prostą konstrukcją, http://www.abakus.koszalin.prv.pl
    do której można dodać elementy takie jak lukarny, balkony, ogrody zimowe, werandy, garaż jedno czy dwustanowiskowy zmieniając całkowicie jego wygląd. Bardzo często wykonuje się zmiany w projektach gotowych w przypadku projektu, który nie jest ograniczony sztywną formą architektoniczną, jest miejsce na spełnienie wizji inwestora który sam może uzupełnić brakujące elementy budynku.

    Pozdrawiam Jacek.

  5. #25

    Domyślnie

    1.
    On 2002-07-16 09:16, Abakus wrote:
    Odpowiem pytaniem.
    Trudno sie mnie doszukać odpowiedzi na moja prośbę o zaprzestanie traktowania tego forum jak słupa ogłoszeniowego. Prosze Cie o wykupienie reklamy w Muratorze tak, aby każdy zainteresowany mógł sobie obejrzeć to bezstronnie. Niezorientowani nie wiedzą że reklamujesz własna pracownię a ten projekt nie jest najlepszy ....
    2.
    On 2002-07-16 09:16, Abakus wrote:
    Chciałbym zaznaczyć że jeżeli decydujemy się na dom parterowy z powodów ekonomicznych to nie zawsze będzie to prawda i pamiętać należy że parterowy kosztuje o 15% drożej niż piętrowy.
    To zwyczajnie nieprawda. Koszty są podobne a w ogóle zalezy od projektu, technologii itp.

    Jeszcze raz prosze Cie o zaprzestanie autoreklamy.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK to mozecie podac przyklady z cenami naprawde tanich w wykonaniu projektow domkow parterowych z uzytkowym poddaszem o lacznej powierzchni okolo 120m2 ?

  7. #27

    Domyślnie


    Rzeczywiście trudno doszukać się reakcji na twoją prośbę ponieważ nasze odpowiedzi nałożyły się.
    W swoich wypowiedziach staram się podzielić doświadczeniem, które uzyskałem w trakcie mojej praktyki budowlanej. Jako przykłady na poparcie wypowiedzi podaje przykładowy projekt a że przy okazji jest to jakaś reklama trudno bym chwalił kogo innego. Uważam że informacja, którą przekazuję jest jakąś formą wynagrodzenia za ewentualną reklamę. Zarzucając mi nieprawdę to wypadało by to jakość udowodnić.
    A o gustach nie wypada dyskutować.
    Chcę podkreślić że konstruktywna dyskusja wzbogaca a w Twoich wypowiedziach trudno to stwierdzić.
    Pozdrawiam Jacek

    MariusP
    Jeżeli chcesz podyskutować o projektach z wykorzystaniem poddaszy daj znać na prv.


  8. #28

    Domyślnie

    Abakus, też się przyłączam do słów krytyki pod Twoim adresem. To Twoje "zajrzyj tu:" i tu adres, który notabene niezgodnie z zasadami tego forum reklamuje Cię na dole każdego postu, staje się nieznośnie irytujące! Chcesz napisać coś merytorycznego - napisz, reklamuj się jednak gdzie indziej. Doprowadzisz do tego, że forumowicze zaczną żądać od admina usuwania Twoich postów.

  9. #29

    Domyślnie

    Moja propozycja: D06 z katalogu Muratora.

  10. #30

    Domyślnie

    Niedobrze reklamować konkurencję ale w ostantnim 8/2002 Ładnym domu jest krótko (z pewnymi szczegółami) opoisany koszt budowy domu parterowego 109m2 za 195tys. Wersja do zmamieszkania.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co myślicie o D53?
    http://www.projekty.murator.com.pl/p...?IdProjektu=65
    Wg Muratora jest to tani i szybki do wybudowania domek. Ile moze kosztowac postawienie go w stan surowy zamkniety?

  12. #32

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rurub

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czt ktos ma jakies doswiadszcenia z tymi projekatmi?

  14. #34

    Domyślnie

    Moja kolezanka buduje Rezedę - napisz co chcesz wiedzieć to popytam. Wiem, że kilka szczegółów z projektu gotowego zmieniali.

    Wlasnie go budują - za miastem na dużej działce, będzie mial urok wspaniały

  15. #35

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem na etapie poszukiwania projektu domu. Wejście do domu mam od strony południowej, więc to już w dużej mierze ogranicza ilość dostępnych projektów.
    Znalazłem 2 odpowiadające mi domy:
    - "Jelonek" z Archetonu: 130 m2 pow. użytkowej, kubatura 850 m2,
    - "H135" Twoje Domy nr2 2001: 103 m2 pow. użyt., kubatura 484 m2
    Garaż w wybranym domu zostanie przerobiony na podwójny (w wyniku czego zwiększy się jescze powierzchnia pokoju (strychu?) nad garażem. Ogrzewanie: kominek plus piecyk gazowy dwufunkcyjny.
    Interesuje mnie Wasze zdanie na temat kosztów budowy obu domów (różnica duża czy niewielka?) oraz późniejszego utrzymania (ogrzewanie?). Dom dla rodziny 4 osobowej (dzieci 5 lat i 5 miesięcy).

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

    Wuzet

  16. #36

    Domyślnie

    Moja rodzina to też 2+2, mam około 120m2. Zastanawia mnie taka duża różnica w kubaturze obu projektów, obejrzyj je jeszcze raz pod tym kątem, gdzie te różnice, to ma potem wpływ na różne rzeczy (np. ucieczki ciepła, jeśli są mostki termiczne). Jeśli dzieci jednej płci to może ten mniejszy? Mając duży garaż, zawsze masz je gdzie zamknąć

  17. #37

    Domyślnie

    Witamy!
    No i padł nasz plan wspólnego zamieszkania z rodzicami, więc nasze dotychczasowe zapytania o domy dwurodzinne straciły na aktualności. Niestety górę wziął zdrowy(?) rozsądek związany z kosztami. Szkając domu małego i prostego trafiliśmy na ofertę Studia Atrium i jej dwa projekty GL-39 i GL-123.
    http://www.studio-atrium.com.pl
    W zasadzie jest to ten sam projekt, różnica wynosi kilka m2. Są to prawdziwe maleństwa, jednak biorąc po uwagę nasz pokój 14m2 w M4 rodziców, ich "wielkość" wprost nas przytłacza .
    Byc może ktoś buduje lub budował jeden z tych projektów. Prosimy zatem o wszelkie uwagi z nimi związane. Może ktoś z Was na podstawie ogólnych danych może podać nam przybliżone koszty na jakie mamy się przygotować.
    Dodam, że wstępnie planujemy jedynie wykończenie parteru pozostawiając poddasze na później.
    Pozdrowienia - Ryby

  18. #38

    Domyślnie

    Miło popatrzeć na te projekty. Gl 123 wydaję się być prostszy w budowie, nie ma bowiem finezyjnej jadalni i dodatkowo ma prostszą bryłę. Na uwagę zasługuje także dodatkowy pokój na dole. Na starsze lata może tam być sypialnia i uniknie się chodzenia po schodach. Spytajcie się jeszcze o wysokość ścianki kolankowej na poddaszu, to da wyobrażenie o jego funkcjonalności.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: marek13 dnia 2002-11-06 09:38 ]</font>

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli miałabym wybierać sposród tych dwóch projektów to zdecydowanie 123. Osobiście nie lubię jadalni w takim kształcie jak ma 39.
    Pozdrawiam i życzę mądrych decyzji

  20. #40

    Domyślnie

    Czekamy na odpowiedź dotyczącą wysokości ścianki kolankowej, w każdym razie zawsze będzie można ja podnieść! Jednak zastanawiamy się jak powiększyc a raczej poszerzyć przedsionek oraz czy pieca nie przenieść do kuchni a z kotłowni zrobić łazienkę :???.
    Coraz bardziej skłaniamy się do GL-123 ale na szczęście na ostateczną decyzje mamy jakieś 2 miesiące .
    A może ktoś w Wielkopolsce zdecydował się na ten domek?
    Pozdrowienia - Ryby from Luboń City

Strona 2 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony