dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 3 z 627
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 12535
  1. #41

    Domyślnie

    Obejrzyj projekt "Spokojny" Murator D53. Moim zdaniem śliczny dom. Parterowy, 105.5m2, trzy sypialnie i fantastyczny rozkład, idealny dla rodziny 2+2. Nie wiem, czy pasuje na Twoją działkę.
    Pozdrawiam,
    Maciek.

  2. #42

    Domyślnie

    Faktycznie, domek bardzo ładny i rozkład pomieszczeń super. Tylko ja jakoś nastawiłem się na domek z zamieszkałym poddaszem i w moich poszukiwaniach z góry wykluczyłem parterowe.

    Pozdrawiam

    Wuzet

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pablo2000

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1

    Domyślnie JAKI PROJEKT WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami

    Po 8 miesiącach poszukiwań mieszkania u deweloperów i na rynku wtórnym powiedzieliśmy sobie z żoną DOŚĆ !!!!. O problemach związanych z developerami nie zamierzam pisać – każdy o nich słyszał: upadki, opóźnienia, partanina, itp. Rynek wtórny – nie kupujesz kota w worku, ale i to nie dla nas stare mieszkanie w bloku z astronomiczne pieniądze.
    Postanowiliśmy rozejrzeć się za działką (500-700 m2 w Warszawie np. Białołęka lub 700-1300 m2 w okolicach) i postawić na niej domek (120-160 m2) i tu zaczęły się schody.
    Działki ciągle szukamy w międzyczasie przeglądamy projekty domów. Możliwości finansowe mamy ograniczone, robimy rozeznanie i co ??? Co człowiek to teoria.

    Proszę WAS o porady, większość z was posiada już pewne doświadczenia część z może jest w podobnej sytuacji. Poniżej zebrałem kilka interesujących wątków:

    Jak domek to tylko z garażem – to chyba ma sens? Zakupić projekt domku za garażem, wybudować dom, garaż można dobudować później, zawsze się przyda.

    Dom piętrowy czy z użytkowym poddaszem? – Podobno koszty budowy są porównywalne. Przewaga piętra na poddaszem: łatwiej i tanie można zagospodarować, tańsze okna, większa przestrzeń użytkowa, niezagospodarowane poddasze to tańszy dach (bez okien)

    Podobno jeszcze tańszy jest dom parterowy??? Ale wymaga dużej działki ???

    Kominek lub wkład kominkowy – pozwala zaoszczędzić na gazie lub prądzie (dogrzewanie domu) ???

    Dach po raz drugi – prosty to tani, dachówka czy blacha???

    Najważniejsze pomieszczenia w domu???
    Salon – 25-32m2
    Kucznia+jadalnia – 17-22m2
    Spotkałem się z opinią, że lepiej wybrać prostszy dach (np. dwuspadowy), ale za to większą powierzchnię użytkowa.

    Bardzo proszę o opinie, każda jest dla nas cenna.

    Może istnieją projekty, które chcecie polecić lub odradzić???

  4. #44

    Domyślnie

    Scianka kolankowa ma 85 cm wysokości. Ale czy to wystarczy aby w miarę wykorzystać popoddasze? Jesli nie, to o ile ją podnieść?
    A tak na marginesie, naprawde nikt nie buduje wg tych projektów? Pozdrowienia - Ryby.

  5. #45

    Domyślnie

    No chyba że tak. Parterówka odpada, ale cieszę się, że domek Ci się podoba Powodzenia przy podejmowaniu decyzji.
    Pozdrawiam,
    Maciek.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mulena

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    On 2002-07-15 15:02, MariuszP wrote:
    Witajcie.
    Poszukuje jakiegos projektu parterowego domku bez piwnic z metrazem do 100-110m2. Mozecie sie pochwalic co w tym rodzaju pobudowaliscie z projektow Muratora i w jakiej cenie wyszedl Wam stan surowy zamkniety?
    Jest taki dom na 102 muratora i ma 102m.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Witam
    Ja buduję IRME II parterowy bardzo ładny i co wazne funkcjonalny domek., bez uzytkowego poddasza...cenowo tez oki...mam stan surowy otwarty..na wiosne dalej)
    Pozdrawiam Teska

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agusia

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz się zastanowić nad własnymi potrzebami. Jeżeli ilość członków rodziy nie przekracza czterech można spokojnie pokusić się o parterowy (w okolicach 100-120m2). Jeśli jednak potrzebujesz np. miejsca do pracy (np. gabinetu z komputerem), dwóch łazienek, pokoju dla babci to już warto pokusić się o poddasze użytkowe. Pamiętaj o pomieszczeniu gospogarczym. Moim zdaniem to bardzo istotne miejse w mieszkaniu.Ja doceniłam je dopiero po [przeprowadzce do nowego domu.Można tu umieścić piec, pralkę,suszarkę,szafki na środki czystości,odkurzacz,namiot itp. Pomyśl też nad kwestią łazienek. U mnie jest 5 osób w rodzinie i dwie łazienki zupełnie wystarczają. Jeśli zależy ci na niedrogim i funkcjonalnym projekcie powinieneś zaopatrzyć się w katalogi domów (np. Dom Dostępny), także z lat poprzednich omawiać z rodziną każdy projekt. Pamiętaj, że pewne zmiany zawsze można wprowadzić. W każdy bądź razie moi rodzice tak właśnie znaleźli projekt swojego domu.

  9. #49

    Domyślnie

    Określ swoje potrzeby (zmieniają się z czasem) i możliwości (kasa i czas na budowę).
    Potem pogrzeb w gotowych projektach.
    Jeden musi mieć saunę, drugi duży garaż, inny olbrzymią kuchnię z jadalnią a inny pełno szaf.
    Ktoś chce mieć gabinet do pracy, a ktoś warsztat do majsterkowania.
    Jeden ma jedno dziecko, a inny czwórkę dzieci (ale i tu i tu dzieci wyjdą z domu i się nie obejrzą).
    Więc niestety musisz chyba zabrać się do solidnego przeglądania projektów i już.
    Dobierz sobie niezbędny minimalny metraż (dodaj 15% i będziesz miał powierzchnię domu). Z reguły ścianami wewnętrznymi można manipulować i dostosujesz sobie powierzchnię poszczególnych pomieszczeń.
    Pamiętaj nie rób za dużego domu w stosunku do potrzeb, bo zapłacisz w trakcie budowy i podczas eksploatacji.

    Powodzenia

  10. #50

    Domyślnie

    Witam.
    Myslę że jeśli nie będzie to duża różnica w kasie to na pewno lepiej wybrać trochę większy domek. Myślę że ma więcej zalet niż wad a kiedyś może sie przydać i wtedy bedziesz sobie w duchu dziękował że właśnie tak postąpiłeś.
    pzdr.

  11. #51

    Domyślnie

    100 czy 130 to niewielka różnica, jeśli budujesz. My wybraliśy 140 m2 (wm tym garaż 20 m2) dla rodziny 2+1+1.

  12. #52

    Domyślnie

    Jak na mój gust potrzebujesz dom od 160 do 200 m2.
    Liczę ze wszystkim, garażami, korytarzem, kotłowniami itp.

    Policz sobie:
    - Kuchnia
    - Salon
    - Łazienka
    - Ubikacja (lub pełna łazienka nr 2)
    - Dwa pokoje dla dzieci
    - Sypialnia
    - Gabinet
    - Sień
    - Kotłownia
    - Garaż
    - Korytarz (z reguły 8-12% powierzchni mieszkania)

    Określ ile Ci potrzeba na każde pomieszczenie. Zsumuj. Wyjdzie Ci metraż i przeglądaj projekty. Nie skreślaj też parterowych, bo latanie po schodach i wstawianie mebli i wiele innych czynności nie są zbyt miłe.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomono

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jestem architektem i z praktyki zawodowej wynikają dwa sposoby podejścia do sprawy (pamiętając o generalnej zasadzie "musisz wiedzieć czego chcesz"):
    1.Szukasz projektu gotowego-typowego, czyli dopasowujesz się do projektu.
    2.Zlecasz projekt indywidualny dopasowany do Twoich potrzeb.

    Oczywiście oba warianty mają swoje zalety i wady...
    Osobiście polecam udanie się do sensownego biura projektów zajmującego się projektowaniem domów jednorodzinnych i jako potencjalny inwestor powinieneś uzyskać wiele cennych informacji ale dopiero w sytuacji sprecyzowanego programu funkcjonalnego domu. Pozdrawiam Tomono

    Jeżeli nie uda Ci się nic ciekawego znaleźć to się polecam [email protected]

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: TOMONO dnia 2002-12-16 23:36 ]</font>

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    pablo,
    czy przejrzałeś już jakieś projekty?
    Zajrzyj na stronę onetu o domu. Tam jest sporo projktów różnych pracowni z całej Polski.Poza tym możesz kupić katalog projektów (np. agrobisp wydaje taki katalog)
    Prześledź też forum pod tym kątem. Sporo było dyskusji na ten temat, sporo osób prosiło o pomoc w wyborze.
    Trudno natomiast odpowiedzieć tak hurtem na Twoje pytania, bo wyszła by z tego książka. Bo te pytania są bardzo istotne i dotykają sedna sprawy. Jak zadajesz takie pytania, to znaczy,że wiesz o co chodzi.
    Żeby znaleść odp. projekt tzreba ich obejrzeć dużo-wtedy wyrabia się opinia-co lubisz,co jest ważne, co jest potrzebne.To musi być jednak własna decyzja choć dobrze posłuchać innych, mogą wskazać coś czego samemu się nie widzi.
    Jak znajdziesz jakiś projekt, to daj go tu na tapetę.
    Pozdrawiam i życzę owocnego poszukiwania i dobrego wyboru.

  15. #55

    Domyślnie

    Przed takim problemem każdy z nas już stał. Czy nasze wybory były słuszne i do końca spełniają nasze oczekiwania? Nie wiem, o tym się przekonamy później. Ale szukając projektu musisz wiedzieć, chociaż bardzo pobieżnie, jakie warunki musi spełniać Twój dom. Później to już tylko kilka tysięcy projektów do obejrzenia i wybranie kilku, z których wybierzesz ten jeden.
    Proooosteeeee!

  16. #56

    Domyślnie

    Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy:
    Ponieważ Twoje potrzeby zmieniają się z upływem czasu
    DOM IDEALNY NIE ISTNIEJE

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-12-17 19:52 ]</font>

  17. #57

    Domyślnie

    Rafter, zgadza się, nie istnieje coś takiego jak IDEALNY PROJEKT czy DOM.
    Każdy rok niesie ze sobą zmiany. Kupując projekt braliśmy pod uwagę rodzinę 2(my z mężem)+ 1(matka męża) + 1(mój ojciec). Niedawno oprowadzałam wnuczkę (2.5 roku) po domu w budowie. Tu jest kuchnia - opowiadam, tu jadalnia,....tu są sypialnie, dochodzimy do gabinetu a Deli pyta: babciu a ten pokój jest mój, prawda?

    W taki oto właśnie sposób okazało się, że brakuje nam jeszcze jednego pomieszczenia na gabinet!

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to nie dla nas stare mieszkanie w bloku z astronomiczne pieniądze.
    Postanowiliśmy rozejrzeć się za działką (500-700 m2 w Warszawie np. Białołęka lub 700-1300 m2 w okolicach) i postawić na niej domek (120-160 m2) i tu zaczęły się schody.
    Działki ciągle szukamy w międzyczasie przeglądamy projekty domów. Możliwości finansowe mamy ograniczone, robimy rozeznanie i co ??? Co człowiek to teoria.

    Nie daje się wybrać projektu przed zakupem działki. Ja, póki zdecydowałem się na działkę, obejrzałem ich kilka, jednej o mało nie kupiłem.. na każdą z nich trzeba było nieco inny dom. Na tym etapie daje się tylko mniej więcej określić potrzeby

    Jak domek to tylko z garażem, to chyba ma sens? Zakupić projekt domku za garażem, wybudować dom, garaż można dobudować później, zawsze się przyda.

    Popieram, chcę zrobić tak samo. Jeśli środki pozwolą, zbudować z garażem, jeśli nie, dobudować go później ale mieć w projekcie, w stanie przygotowanym do realizacji.

    Dom piętrowy czy z użytkowym poddaszem? Podobno koszty budowy są porównywalne. Przewaga piętra na poddaszem: łatwiej i tanie można zagospodarować, tańsze okna, większa przestrzeń użytkowa, niezagospodarowane poddasze to tańszy dach (bez okien)
    Podobno jeszcze tańszy jest dom parterowy??? Ale wymaga dużej działki ???

    A, to już zależy od potrzeb. Pierwotnie planowaliśmy D06 - parterowy. Na dole miała być przestrzeń mieszkalna, poddasze, po podniesieniu dachu (jak w D06a) miało być półużytkowe - pracownia plastyczna.
    Ale tymczasem pojawiła się ewentualność, że w domu będzie musiała zamieszkać starsza osoba. Nie chcąc "mijać" się z nią i prowokować w ten sposób konflikty - zmieniliśmy od razu plan na dom z poddaszem i pokojem gościnnym z własną łazienką na parterze. Jeśli babcia nie będzie musiała tam zamieszkać, pokój ten spełni rolę pracowni.


    Kominek lub wkład kominkowy; pozwala zaoszczędzić na gazie lub prądzie (dogrzewanie domu) ???

    Moce dostarczane przez kominki starczą nawet na całkowite ogrzanie domu i jest to w chwili obecnej najtańszy w budowie i eksploatacji system grzewczy. Ale kominek ma i wady. Podstawowe: konieczność częstej obsługi (ładowanie drewna, usuwanie popiołu) i nierównomierna moc. Dlatego kominek MUSI być uzupełniony jakimś innym systemem, np ogrzewaniem elektrycznym, które zapewni równomierność temperatury w domu i podtrzyma ciepło, choćby na poziomie tych 8 stopni, podczas dłuższej nieobecności domowników.

    Dach po raz drugi; prosty to tani, dachówka czy blacha???

    Jeszcze nie wiem, dachówka czy blacha - po dyskusji na forum odpuściłem sobie gont bitumiczny.

    Najważniejsze pomieszczenia w domu???
    Salon 25-32m2
    Kucznia+jadalnia 17-22m2

    A sypialnia? Tam się spędza 1/3 życia, połowę czasu spędzonego w domu - jakoś nikt uwagi na to nie zwraca... Ani w salonie ani w kuchni nie przebywa się po 8 godzin na dobę nieprzerwanie, tak, jak w sypialni...

    Spotkałem się z opinią, że lepiej wybrać prostszy dach (np. dwuspadowy), ale za to większą powierzchnię użytkowa.

    Prostszy jest najzwyczajniej tańszy. Dom służy przede wszystkim do mieszkania i jeśli po zaspokojeniu potrzeb mieszkańców są jeszcze środki na dodatkową estetykę, OK. Ale rezygnacja z potrzebnego pomieszczenia na korzyść "fikuśnego" dachu to chyba jednak głupie rozwiązanie.

    Bardzo proszę o opinie, każda jest dla nas cenna.

    Może istnieją projekty, które chcecie polecić lub odradzić???


    To te, którymi zajmowałem się bliżej:
    D06 - prosty, szybki, dobre feng-shui.
    D06a - jw, dzięki adaptacji poddasza duża przestrzeń, 6 pokoi.
    D33 - podoba mi się ten dom. Na planie kwadratu, z kopertowym dachem.
    Projekt z czasopisma "Ładny Dom" 8/2002 - otworzyłem o nim dyskusję. Nieduży (niecałe 110 m2), prosty w budowie dom zaprojektowany w technologii prefabrykowanej.

  19. #59

    Domyślnie

    Cóż, to prawda, że nie powinienieś wcześniej decydować się na projekt, nie mając działki. To dosyć często popełniany błąd. Szukaj spokojnie działki i potraktuj to jako priorytet. Ja działki szukałem ok. 1 roku i paru o mały włos nie kupiłem (media w dużej odległości - koszty). Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że gdybym zdecydował się na inną działkę również projekt wyglądałby inaczej.
    Co do projektu, jeżeli nie masz nadmiaru gotówki, bierz pod uwagę proste konstrukcje. Na tym naprawdę można zaoszczędzić. Zrezygnuj z piwnicy (bardzo podwyższa koszty), wybierz dom z prostym, najlepiej dwuspadowym dachem i powierzchną dostosowaną do potrzeb. Zdecydowałem się na takie proste rozwiązanie z dostawionym garażem, który można wybudować w II etapie i już wielokrotnie słyszałem opinię, że będzie on naprawdę łatwy i tani w budowie czego i Tobie życzę.

  20. #60

    Domyślnie

    Najpierw działka i warunki zabudowy, a potem projekt. Nam się spieszyło z uzyskaniem pozwolenia na budowę (koniec ub. roku), co prawda mieliśmy już działkę, ale projekt kupiliśmy przed uzyskaniem warunków zabudowy. Jak nam gmina dowaliła linię zabudowy ( czy jak to się nazywa ) - 6 metrów od granicy działki, to się ledwo zmieściliśmy z tym domkiem.
    Co do pokrycia dachu - jeśli w gotowym projekcie będzie dachówka - będziesz mógł pokryć czym zechcesz. Podobnie z innymi materiałami. W większości projektów jest zgoda na użycie innych materiałów pod warunkiem zachowania parametrów wytrzymałościowych i przenikalności cieplnej.
    Pozdrwawiam. B.

Strona 3 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony