dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 508 z 627
Pokaż wyniki od 10.141 do 10.160 z 12535
  1. #10141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmo80 Zobacz post
    Co myślicie o takim rozkładzie parteru i ogólnie o tym domu?

    Zdecydowanie powiększyłabym wiatrołap.

  2. #10142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mam_plan_na_dom Zobacz post
    Na dole właściwie wszystko mi się podoba, ewentualnie coś możnaby pozmieniać w okolicy kotłowni, bo jest duża, a będzie gaz, może powiększyć wiatrołap? Ten dodatkowy pokój pełniłby funkcję gabinetu/pokoju gościnnego. Schody chyba niestety zabiegowe i nie wiem, czy dałoby się dodać spocznik?
    Na szczęście zabieg (a w zasadzie pół zabiegu) jest na samej górze biegu - to wygodniejsze niż gdy stopnie zakręcają w środku biegu.
    Aby zlikwidować zabieg trzeba byłoby schody wyciągnąć bardziej na środek domu i zrobić jako jednobiegowe (jeśli pod nimi ma się zmieścić spiżarka). Ewentualnie obniżyć wysokość garażu względem wysokości parteru i zrobić wejście z "półpiętra".
    Z tym, że wymagałoby to znaczącego przeprojektowania konstrukcji.

    Można przenieść otwór wejściowy do domu o 1-1.5 m w kierunku kotłowni i powiększyć wiatrołap i łazienkę na parterze, albo zamienić wejście z łazienką miejscami.


    Cytat Napisał mam_plan_na_dom Zobacz post
    Zależy mi na 2 łazienkach na poddaszu - 1 dla dzieci z wejściem z korytarza (w tej miałaby się znaleźć pralka), a dla rodziców osobna, z wejściem z sypialni.
    Chyba trzeba byłoby podnieść dach nad garażem, inaczej będzie trochę nisko, by zmieścić pełen program.


    Cytat Napisał mam_plan_na_dom Zobacz post
    Czy przy założeniu, że nie będzie kotła na paliwo stałe tylko gaz, zmieni się coś w kwestii umiejscowienia/ilości kominów?
    Możesz wyjść z pieca przewodem koncentryczno-spalinowym przez ścianę a nie budować komin. Albo poprowadzić komin stalowy po zewnętrznej stronie domu.


    Przykłady:



    Na poddaszu nad kotłownią - pralnia
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2016 o 16:44

  3. #10143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    He he, to jeszcze inaczej
    Do tej pory najczęściej proponowano mi opcje 1 i 2 z poprzedniego wpisu.
    Skoro gabinet ma być sypialnią, to dlaczego upierałeś się go zrobić od południa?
    I tak będzie wykorzystywany głownie po zachodzie słońca.
    Na dodatek dla gości byłoby wygodniej, gdyby ich pokój znajdował się w najbardziej spokojnym miejscu domu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2016 o 15:36

  4. #10144

    Domyślnie

    cieszę się że testy udane i domek stoi i mało się trzęsie
    Podziwiam upór i pomysłowość zastosowaną w budowie i wykańczaniu domu

  5. #10145
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Skoro gabinet ma być sypialnią, to dlaczego upierałeś się go zrobić od południa?
    I tak będzie wykorzystywany głownie po zachodzie słońca.
    Na dodatek dla gości byłoby wygodniej, gdyby ich pokój znajdował się w najbardziej spokojnym miejscu domu.
    Jeden projektant mi trochę namieszal
    W takim razie wracamy do wersji pierwotnej czyli 2.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 08-02-2016 o 16:18

  6. #10146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Za każdym działaniem człowieka stoi jakaś filozofia.
    Za twoim również.
    To, że nasze filozofie są odmienne, nie oznacza, że nie istnieją.
    Po prostu ty nie podzielasz mojej "dom ma służyć przede wszystkim do mieszkania", a ja twojej "lepiej się zadłużyć ponad stan, by dom elewacją rzucał na kolana "
    a ja spróbuje Was pogodzić, jako że rozmawiam z różnymi Inwestorami i użytkownikami obiektów, również z różnym „portfelem inwestycyjnym”
    - oba poglądy jw. wg mnie są skrajne, ponieważ
    1. - mówi tylko i wyłącznie o funkcjonalizmie i wartościach użytkowych
    2. - o formie i „wyrazie” estetycznym
    Architektura łączy jedno i drugie jak również jedno bez drugiego nie istnieje, bez względu na to, czy jest to „taboret”, „krzesło”, „fotel”, czy „sofa”
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #10147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jeden projektant mi trochę namieszal
    W takim razie wracamy do wersji pierwotnej czyli 2.
    A która to była wersja?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2016 o 17:22

  8. #10148
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A która to była wersja?
    Drugi rysunek z postu #10117

  9. #10149

    Domyślnie

    Elfir, bardzo dziękuję za pomysły.
    co do parteru - to raczej nie chciałabym zamieniać łazienki i wiatrołapu miejscami, wolałabym ,żeby kotłownia pozostała jako śluza-przejście od garażu, gdzie można będzie rozebrać się z kurtek, zdjąć buty. Wtedy wiatrołap nie byłby tak zarzucony na co dzień ciuchami.

    Pomysł z podniesieniem dachu - rzeczywiście, chyba będzie to konieczne, bo mimo teoretycznie sporej powierzchni mało się tego miejsca robi.

    Tylko pralnia mi tu nei pasuje W sumie nie potrzebuję osobnego pomieszczenia, pralkę wolałabym upchnąć w łazience dzieci, a to pomieszczenie wykorzystać np. jako dodatkową garderobę. Odkąd kombinuję z tym projektem, to mi to pomieszczenie wychodzi jako dostępne z garderoby, ale wtedy garderoba musiałaby być otwierana na korytarz. A ja sobie wymyśliłam, że dzieci miałyby swoje garderoby, osobiste, dostępne z pokojów, nie z korytarza.
    Czy można jakoś się do tej "pralni" dostać z sypialni nad garażem, czy za wąskie/za niskie byłoby to przejście, tam jest komin?


    Przykłady:



    Na poddaszu nad kotłownią - pralnia[/QUOTE]

  10. #10150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Drugi rysunek z postu #10117
    Ja bym szukała coś w tym kierunku:

  11. #10151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mam_plan_na_dom Zobacz post
    Czy można jakoś się do tej "pralni" dostać z sypialni nad garażem, czy za wąskie/za niskie byłoby to przejście, tam jest komin?
    Może da się tam zrobić drzwi - trzeba sprawdzić przekroje przez budynek ile tam jest miejsca. Wówczas możesz mieć nad kotłownią łazienkę, a nie w części sypialnianej.


  12. #10152
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czy instalacja kotła kondensacyjnego z zasobnikiem w łazience na parterze to dobry pomysł? Plusem jest bliskość kuchni i łazienki, a więc brak konieczności instalacji pompki c.w.u. Z minusów to pewnie będzie dużo rur gazowych i kwestia estetycznej zabudowy zasobnika i kotła.

  13. #10153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież masz tam na parterze kotłownię w tym swoim domu przy cyprysowej.

    BTW. Zanim kupisz ten projekt zobacz czy dasz radę zaplanować w kuchni wysoką zabudowę a w salonie miejsce na stół.

    Przesunięcie garażu do przodu spowodowałoby możliwość zrobienia przejścia z garażu przez kotłownię do wiatrołapu.
    Zrobienie w garażu okna w ścianie na wprost bramy zamiast z boku umożliwiłoby przysunięcie domu na 3 m do granicy i tym samym zyskanie większej przestrzeni na ogród.

  14. #10154
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przecież masz tam na parterze kotłownię w tym swoim domu przy cyprysowej.
    BTW. Zanim kupisz ten projekt zobacz czy dasz radę zaplanować w kuchni wysoką zabudowę a w salonie miejsce na stół.
    Jeszcze nie wiem, czy to będzie dom przy cyprysowej (jeśli już przy cyprysowej to raczej 6 niż 4, gdyż 4 jest dla nas za mały), czy jakiś inny o podobnej bryle (np. Tuliusz II z DD o którego już pytałem, czy M63b Sosnowe wzgórze). Zastanawiam się tylko nad możliwością przeniesienia kotłowni z tyłu garażu w okolice kuchni, która jednak (m.in. dzięki Twoim sugestiom) będzie od frontu - więc odległość kranu od kotła to jakieś 8 m - kombinuję nad zminimalizowaniem tej odległości.
    Jeśli chodzi o salon, to po namysłach i obliczeniach żeby był wygodny i zmieścił się w nim stół na 4 osoby (z możliwością rozłożenia dla oraz narożnik i kominek - wyszło nam, że musi mieć co najmniej 30mkw - 4,5m na 6,5m. Z tego więc względu przy cyprysowej 4 odpada. Jak słusznie zauważyłaś wjazd na działkę jest nie od południa, a bardziej od południowego wschodu, więc nie muszę mieć od frontu salonu i pokoju, a to zwiększa liczbę pasujących projektów.
    Pzrd.

  15. #10155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A pasywniak tego typu:
    Projekt domu pasywnego P148
    http://budownictwo-pasywne.blogspot....ych-domow.html

    Z odwróconym o 90 stopni garażem:

  16. #10156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  17. #10157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    40 m gazu ciągnąć?
    Wiesz jakie to sa koszty?
    Przez 5 lat za darmo będziecie grzać prądem za cenę przyłącza

    Płyta nie wychodzi drożej. A prądem można grzać przy zwykłych fundamentach również. Tylko robi się lepsza izolację.

    Mam obecnie złamaną nogę - ot, poślizgnęłam się. Zdarza się nawet młodym i sprawnym. Jestem unieruchomiona na półtora miesiąca - nie wyobrażam sobie życia bez łazienki na parterze, bo na piętro nie wejdę - jeżdżę po domu na wózku.

    Dlatego przy waszym małym domu parterówka to jedyne logiczne rozwiązanie. Strop monolityczny! I to ma być pomysł na tanią budowę?
    Okazało się, że gaz będzie dociągnięty na wysokość działki, niezależnie czy będę chciał czy nie. Po drugiej stronie buduje się osiedle dewelopera i to dla niego rozbudowa gazociągu jest w projekcie. Wiec jeden duży kłopot z głowy.
    Pomysł z łazienką awaryjną w PG została już przedstawiony architekt. Pralki z PG poszły do łazienki z godnie z sugestią z forum. Ten pomysł jest świetny, bo więcej miejsca będzie w PG. Schody samonośne. Może wyjdą taniej niż lane.
    No cóż decyzje podjęte i projekt będzie wykonywany na podstawie koncepcji. Trochę zaoszczędzimy na wspólnym ogrzewaniu, jednej ścianie nośnej pomiędzy mieszkaniami, wspólnym PG i jednym WM. Ponadto dach płaski nas ratuje przed małym metrażem. No i mała powierzchnia fundamentów, stropów w przypadku piętrowca też nam da korzyści.
    Jasne też wolałbym parterówkę ale to raczej jakbyśmy się budowali na osobnych działkach.

  18. #10158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to masz szczęście z gazem

    Wy nie budujecie bliźniaka tylko dom dwurodzinny.

  19. #10159

    Domyślnie

    Formalnie to w wydziale budownictwa powiedzieli mi, że ten budynek nie może się nazywać bliźniak tylko dom jednorodzinny dwu-lokalowy. Bliźniaka też byśmy mogli postawić ale to już za dużo kombinacji no i wyszło by nam to nieco drożej.

  20. #10160

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Proszę o poradę w sprawie projektu Atrakcyjny 3A z biura Domy z Wizją - link: http://www.projektyzwizja.pl/projekt.../atrakcyjny-3a

    Zmiany jakich chcemy dokonać - usunięcie garderoby aby poszerzyć kuchnie by móc postawić wyspę. Mam dokładnie na myśli wdrożenie rozwiązania z projektu Atrakcyjny 1 - w wiatrołapie zabudowana szafa (póki co jesteśmy dwuosobową rodziną, nie mamy też żadnych zwierząt )
    Usunięcie spiżarni aby powiększyć jadalnie - kuchnia będzie wtedy już wystarczająco pakowna
    Usunięcie kominka - planujemy wentylacje mechaniczną z pompą ciepła.

    W zasadzie z większych posunięć to wszystko, góra nam się podoba


    Wdzięczny za opinie
    Pozdrawiam

Strona 508 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony