dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 601 z 627
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 12535
  1. #12001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał matala Zobacz post
    Mam problem. Nie mogę się zdecydować między domem murowanym, a domem z bali?
    Teraz nie można legalnie zbudować domu tylko z bali. Musisz ocieplać albo jakieś pseudobale wypełnione izolacją stosować. Jak dla mnie to przekreśla domy z pseudobali i te zalety eko i mikroklimatu są ściemą..

  2. #12002

    Domyślnie

    Witam się po przerwie. Czy możecie pomóc mi ocenić 3 projekty i wybrać najbardziej optymalny?
    Złożenia:
    -dom parterowy do max 82m2 - możliwie jak najbardziej ekonomiczny w budowie i eksploatacji
    -działka z wjazdem od południa - powstaje dom na działce obok od zachodu, 3 pozostałe strony - bez sąsiadów (na razie), najładniejszy widok jest na północ (las)
    -rodzina 2+2: 3 sypialnie - projektu szukałam pod kątem ich rozmieszczenia - żeby choć jedna była trochę dalej od pozostałych
    -pomieszczenie gospodarcze ma pełnić funkcje techniczne (nie wiem zupełnie czym grzać, gaz daleko, paliwo stałe odpada....)+ miejsce na pralkę i suszarkę + ewentualnie wc, więc chciałam, żeby znajdowało się blisko sypialni, żeby nie musieć latać z praniem do wiatrołapu
    - i coś na czym bardzo mi zależy - wyjście na taras (od wschodu) z kuchni, + wyspa, ewentualnie półwysep. Ich funkcja to głównie dodatkowy blat roboczy i barek śniadaniowy dla 2 osób, podobnie jak na zdjęciu - czyli ciąg szafek, za nim wyjście na taras i za nim wyspa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03+otwarta-kuchnia-klasyczna.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	425446


    (WZ w tej chwili są na dach wielospadowy, ale mogę zmienić na dwuspadowy)

    Który z tych projektów będzie Waszym zdaniem najbardziej spełniał moje wymagania?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma0c1fa16c946d
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...zno-1m-KRP1384 - odbicie lustrzane
    https://z500.pl/wersja/projekt/15/Z1...ony-taras.html

    Z góry dziękuję

  3. #12003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te domy będą słabo wykorzystywać światło południowe.

  4. #12004

    Domyślnie

    Co do światła południowego - Myślałam, żeby w z15 przenieść tę kuchnię z południowej ściany na tył salonu czyli pn-wsch. Tylko nie wiem, jak to zrobić, żeby nie wchodziło się prosto z widokiem na kuchnię... Wtedy na południowej ścianie można dać duże okno. Natomiast w projekcie Piaseczno można zlikwidować podcień przed kuchnią i zostawić tylko taki mały przed wejściem albo całkowicie z niego zrezygnować.... Ten projekt jest moim zdecydowanym faworytem na tę chwilę.

    Teraz w bloku mam duży pokój z oknami od południa i zimą zamiast dawać ciepło, w słoneczne dni muszą być zasłonięte, bo słońce tak razie, dlatego z rezerwą podchodzę do dużych przeszkleń od pd.
    Ostatnio edytowane przez natali_e ; 24-01-2019 o 23:28

  5. #12005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał natali_e Zobacz post
    -dom parterowy do max 82m2
    m2 czego? Powierzchni podłóg, zabudowy, użytkowej?

    Cytat Napisał natali_e Zobacz post
    - i coś na czym bardzo mi zależy - wyjście na taras (od wschodu) z kuchni, + wyspa, ewentualnie półwysep.
    Przy takim metrażu? Spróbuj to rozrysować w skali. Chyba przez wyspę trzeba będzie wskakiwać do kuchni.

    Cytat Napisał natali_e Zobacz post
    Który z tych projektów będzie Waszym zdaniem najbardziej spełniał moje wymagania?
    Z tych to tylko Piaseczno do czegoś się nadaje. Reszta u mnie zostałaby zdyskwalifikowana za jedyną łazienkę. Przy 2+2 to tragedia.

    Ale nawet w tym Piasecznie brakuje z kolei pomieszczenia technicznego. I rozrysuj to sobie w skali - a jeszcze lepiej 1:1 gdzieś w plenerze. Salon z aneksem kuchennym <30m2 i to z wyspą? Powodzenia.

  6. #12006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom to nie jest mieszkanie, także pod względem ewentualnego nadmiernego nasłonecznienia (przed którym zwykle chronią okapy, których w blokach brak)

    Ja bym szukała czegoś w tym kierunku:

  7. #12007

    Domyślnie

    Po dłuższych naradach decydujemy się na projekt parterowy. Ze względu na kształt terenu do zabudowy oraz orientację terenu wchodzą w grę domy w kształcie litery L. Jako że jest mało takich domów które jeszcze miałyby garaż oraz pomieszczenie techniczne na poziomie -1 to chyba najbliżej nam do projektu dom w grandarosach z archonu (https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-grandarosach-g2-mb0922291b198f). W oryginale projekt ma 197m2 powierzchni wraz z garażem.
    Potrzebuję pomocy w sensownym rozłożeniu przestrzeni po garażu.

    Zmiany w stosunku do ogrinalnego projektu to idąc od strony pokoi:
    - Likwidacja garderoby [#8] i poszerzenie pokoju 9 i 10 po ok 1m.
    - Likwidacja łazienki przy sypialni i zrobienie z niej garderoby [#6] jednocześnie przesunięcie ściany sypialni kosztem garderoby o ok. 1m
    - sypialnia [#7] okno zwykłe zamiast drzwi balkonowych
    - łazienka [5] – likwidacja bidetu, wyrównianie sciany prysznicu tak żeby prysznic zaczynał się na tej samej wysokości co wc. Prysznic od strony okna, wc od strony drzwi, na scianie od garderoby.
    - pomieszczenie [#3] – musimy rozkminić czy tam jest możliwość wstawienia schodów na poziom -1 [to raczej nie powinno być problemem] ale też na poddasze [czy na poddaszu jest wystarczająco wysokości w tym miejscu, poddasze z możliwością adaptacji w bardzo dalekiej przyszlości, choć pewnie na świętej dygdy- czyli nigdy]
    - garaż – i tutaj najbardziej potrzebuję Waszej pomocy. Otóż garaż oraz pomieszczenie techniczne będzie na poziomie -1. Obecny garaż wystaje o jakieś 2m w porównaniu do ściany kuchni, skrócilibyśmy go o te 1-2 metry i tam urządzili pokój [strona zachodnia], garderobę oraz łazienkę z prysznicem.
    - Tam gdzie na planie jest ubikacja [#13] są kawałki ściany nośnej oraz komin obok pomieszczenia technicznego. Jeśli łazienka byłaby jak poniżej to wtedy z tego pomieszczenia można zrobić schowek.
    - Myslicie że ten komin można przenieść do pomieszczenia technicznego, ewentualnie pralni [#4] w zależności od tego gdzie będzie instalacja ogrzewania na -1?
    - Część pomiędzy obecnym wc [#13] a pomieszczeniem #3 nie wygląda na ścianę nośną i zastanawiam się czy tam nie można by pociągnąć korytarza.

    W części dziennej chyba mniej zmian.
    Trochę boję się czy kanapa tuż obok wejścia nie będzie za bardzo wystawiona, za mało relaxacyjna, sama nie wiem jak to nazwać.... proponowane zmiany to:
    - wydłużenie ściany z tyłu kanapy/od gabinetu [#11] tak żeby była tej samej długości co ściana z TV.
    - zamiana okna obok kanapy na drzwi przesuwane.
    - wydłużenie ściany z kominkiem żeby konczyła się na wysokości ściany z tv.
    - spiżarka o pow 1,68 – czy jest sens robić tak małą spiżarnię czy może lepiej ją sobie odpuścić?


    Załączam plan orginalny, i 2 wersje ze zmianami – różnica w obrębie garażu, reszta ta sama.

    Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- rzut bazowy - FM.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	426091Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- po zmianach v 2 - FM.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	426092
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- rzut bazowy.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	426088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- po zmianach v 2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	426089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- po zmianach v 3 - schowek w wc.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	426090  
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 04-02-2019 o 09:06
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  8. #12008

    Domyślnie

    dołączam v3 w tym poście jako że edycja zaawansowana nie chce działać a max 5 załaczników można mieć na stronie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-grandarosach-g2- po zmianach v 3 - schowek w wc - FM.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	426093
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  9. #12009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chodzi o wygospodarowanie jeszcze jednego pokoju dla rodziców? To ma być dom dla kilku pokoleń?

    Nie do końca podoba mi się układ kuchni (bardzo daleko między płytą a zlewem (np. odcedzanie makaronu)

  10. #12010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cześć
    Prośba do Was o radę: pierwotnie w projekcie miałem łazienkę na poddaszu o wymiarach 416cm (długość) na 262cm (szerokość). Chcemy ją podzielić na dwa pomieszczenia: łazienka + pralnia.
    Założenia:
    1. Osobne wejścia
    2. Ścianka dzieląca na końcu pomieszczenia musi wypaść na środku okna
    3. W łazience chcemy bidet, prysznic z murowaną ścianką, dwie umywalki
    4. W pralni chcemy umywalkę, miejsce na pralkę, suszarkę, miejsce na jakieś regały
    Poniżej nasze propozycje (na rysunkach: szare po lewej -> kanały wentylacyjne, pomarańcz -> pion kanalizy, zółte -> zabudowa pod stelaże, czerwony kwadrat -> słup konstrukcyjny, zielona linia -> wysokość 140cm, czerwona linia -> wysokość 220cm):
    Propozycja nr 1:
    - wady: wąski prysznic (szerokość 85cm), wąskie przejście między umywalką a prysznicem (tylko 55cm)
    - zalety: meble w linii z umywalką, duża pralnia i sporo w niej miejsca na regały itp, grzejnik drabinkowy można powiesić na ściance prysznicowej
    Propozycja nr 2:
    - wady: nie ma za bardzo jak ustawić mebli na ścianie gdzie jest umywalka, umywalki wciśnięte między ściany (konieczność zwymiarowania przed budową ścianek działowych), trochę mniej ustawna pralnia
    - zalety: więcej miejsca pod prysznicem (szerokość 95cm) i w przejściu, grzejnik drabinkowy można powiesić na ściance prysznicowej
    Propozycja nr 3:
    - wady: umywalki na kominie (czy można tak zawiesić szafkę?), brak miejsca na jakiś słupek meblowy przy umywalce, nie ma gdzie dac grzejnika drabinkowego, trochę mniej ustawna pralnia
    - zalety: duży prysznic, więcej miejsca w przejściu w łazience

    Z góry dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka-góra.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	426733

  11. #12011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W pierwszej wersji nawet nie otworzysz drzwi, bo zahaczy o umywalkę.
    Po co ci dwie umywalki w małej łazience?

  12. #12012
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Trzecia opcja wygląda najlepiej i moim zdaniem jest najbardziej funkcjonalna. Mam jednak obawy, czy uda się wszystkim użytkownikom wygodnie korzystać z bidetu, który jest pod linią 140 cm wysokości.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 11-02-2019 o 16:43
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #12013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W pierwszej wersji nawet nie otworzysz drzwi, bo zahaczy o umywalkę.
    Po co ci dwie umywalki w małej łazience?
    Drzwi będą otwierane na zewnątrz.
    Dwie umywalki, bo mam w rodzinie 3 kobiety i prawdopodobnie będzie problem przy jednej umywalce, chociaż doświadczenia nie mam

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Trzecia opcja wygląda najlepiej i moim zdaniem jest najbardziej funkcjonalna. Mam jednak obawy, czy uda się wszystkim użytkownikom wygodnie korzystać z bidetu, który jest pod linią 140 cm wysokości.
    Probleme nie będzie, bo w łazience jest okno trójkątne w takiej półlukarnie i skos, który tam powstanie będzie niewielki, więc nie obawiam się tej linii 140cm.
    Ostatnio edytowane przez pstawik ; 12-02-2019 o 05:29

  14. #12014
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Czyli jak jest wyżej, to spoko - głosuję za opcją nr 3
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #12015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Czyli jak jest wyżej, to spoko - głosuję za opcją nr 3
    Dzięki za radę, ale w związku z opcję nr 3, to czy można wieszać szafkę/umywalkę na kominie (będą tam przewody wentylacyjne pełniące rolę szachtu instalacyjnego)?

  16. #12016
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    W starym domu miałam umywalkę zamontowaną na kominie (murowanym).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #12017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chodzi o wygospodarowanie jeszcze jednego pokoju dla rodziców? To ma być dom dla kilku pokoleń?

    Nie do końca podoba mi się układ kuchni (bardzo daleko między płytą a zlewem (np. odcedzanie makaronu)
    Pokój gościnny/rekreacyjny, nie jest przewidziane abysmy dom dzielili z rodzicami.

    Racja z ta odlegloscia miedzy zlewem a kuchenka. w realizacjach czesc osob w miejsce kuchenki dala lodowke i wysoka zabudowe. Wtedy chyba plyta i okap na scianie z oknem, obok zlewu. choc to tez srednio chyba pasuje, choc trójkat bylby i mozna zrobic w ciagu ze kuchenka jako nr 3 jest, wiec niby ok.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #12018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli największy pokój z osobną łazienką byłby dla gości?

  19. #12019

    Domyślnie Wybór projektu i budżet

    Działka już jest. Mała, bo 560 mkw. o wymiarach 20m x 28m. Front, to te 20m, od północy.

    Przymierzam się do budowy domu o dość bogatym programie:
    - salon i 4 pokoje
    - jedna garderoba
    - pralnia
    - spiżarnia
    - garaż 1-stanowiskowy

    Dużo, wiem. Ogranicza mnie działka i oczywiście kasa.
    Ideałem byłaby parterówka. Podobają mi się jeszcze domy z poddaszem, ale tu sporo podłogi odpada przez skosy. Są jeszcze domy piętrowe...
    MPZP w zasadzie niczego nie narzuca... jedynie obowiązująca linię zabudowy 6m oraz nadzór archeologiczny.

    Myślę o powierzchni podłóg i schodów w domu to maks 170-180 mkw.

    Przykładowo zastanawiam się nad:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-oszust-2-WAH1879
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-aps-266-LUA1363

    Co sądzicie o tych projektach? Oczywiście nie do końca pasują one do moich wymagań, ale myślę, że dałoby się na ich podstawie zaprojektować mój dom.

    No i jeszcze jedno: czy koszt wybudowania tych domów uda się zmieścić w 800 tyś zł?
    W tej kwocie chciałbym zawrzeć zakup projektu, PnB, przyłącza (kanalizacja już jest, prąd i woda w odległości 12m), kierownik budowy, ogrodzenie tymczasowe, toaletę, nadzór archeologiczny, wybudowanie budynku z silikatu 18cm na płycie fundamentowej (wody gruntowe wysoko) w stanie deweloperskim? Dom kryty dachowka, bez deskowania.
    Bez wykończenia, ogrodzenia docelowego, podjazdu i bez uporządkowania działki?
    Realne to jest?

  20. #12020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    W tej kwocie powinienes się pod klucz wyrobić jak w kryształy na suficie nie pójdziesz i będziesz zydka pilnował żeby w kieszeni cicho siedział.

Strona 601 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony