dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 607 z 627
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 12535
  1. #12121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lynxxx Zobacz post
    Wam się coś gdzie można uciąć koszta?
    Przeszklenia pewnie powalą ceną - przejdź się do jakiegoś przedstawiciela i wyceń takie przeszklenia. Koszty na stronie pracowni to żart. Chyba na podstawie statystycznego kosztu m2 wyliczone i w żaden sposób nie uwzględnia, że to zazwyczaj tanie w budowaniu, proste, niepodpiwniczone domy ze standardowymi oknami i bez "bajerów".
    Piwnica, w zależności od warunków gruntowych, może być bardzo droga, albo koszmarnie droga. Na graty taniej wyjdzie poddasze nieużytkowe. A na warzywa czy inne rzecz wymagające prawdziwych warunków piwnicznych lepiej ziemiankę (najprościej prefabrykat jak szambo).
    Jak brzmi dokładnie zapis zabraniający zbudowania domku narzędziowego?
    Garaż ogrzewany to też spory koszt budowy i utrzymania (jak policzysz razem z bramą to m2 wyjdzie drożej, niż salonu). Jak chcesz oszczędzić, to doklej do bryły budynku (żeby podatek od nieruchomości był niższy) ale nieogrzewany i konstrukcyjnie nie związany z domem. Albo całkiem wolnostojący albo wiatę.

    To dom drogi w wybudowaniu. To ponad 250m2 nie licząc piwnicy i to z drogim i bajerami (pustka, przeszklenia, okna połaciowe, niepozorne słupy i belki na tarasie które trzeba ocieplić i otynkować a wyjdzie tego sporo m2 powierzchni i m3 styropianu). Obstawiam, że ze stanem deweloperskim ciężko będzie się zmieścić w milionie i to bez zagospodarowania terenu.

  2. #12122

    Domyślnie

    "ja tam widzę 6 pokoi a nie sypialnia plus 3. "Taniej" z "piwnicą" się nie dodaje. Mam wrażenie że chcesz wypasioną chałupę ale cie na nią nie stać i liczysz na to że tą jakimś cudem da się przerobić na tanią nie tracąc na walorach uzytkowych i estetyce. "

    Z tą wypowiedzią odnośnie moich 'CHĘCI' się zupełnie nie zgadzam wybacz kolego, za dwie pozostałe bardzo dziękuję i doceniam.


    Panowie i być może Panie, możliwe, że źle się wyraziłem. Koszt nie jest głównym problemem, natomiast jestem z natury praktyczny i wolę, chyba jak każdy, nie tracić złotówek na duperele typu niepozorne słupki i belki na tarasie które trzeba docieplić. Nie jestem w żaden sposób związany z budownictwem dlatego zwracam się z prośbą o ocenę tutaj. Koszty które podajecie, są bardzo wygórowane, ale nie niemożliwe do realizacji. 400 k netto przewiduje projekt ze 100m piwnicą. Nie potrafię wyobrazić sobie jak mógłbym ją dostosować dla siebie, dlatego takiej nie potrzebuje. Ten sam projekt, bez piwnicy to już wycena rzędu 298 k netto, więc dużo mniej. Z bajerów typu przeszklenia, antresola (wycena okien na forum tego domu na fb waha się miedzy 50 a 70k pln w zależności czy wszędzie aluminium czy mieszane z pcv, to prawda, bardzo dużo, ale do przełknięcia)

    Wystarczy mały schowek pod domem typu 4x4, ewentualnie może ta ziemianka? Tylko jak ją wpasować? Muszę o tym poczytać.

    Także, proszę o praktyczne porady co by tu jeszcze ugryżć, co zmienić, żeby było funkcjonalniej, nie za wszelką cene taniej

  3. #12123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Projekt

  4. #12124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro masz fundusze, olej gotowca. Idź do architekta, niech zaplanuje dom energooszczędny, prosty, z niedrogimi rozwiązaniami architektonicznymi. Dużą stodołę.

    Usuwanie z tego projektu narożnych przeszkleń czy ramy betonowej może zasadniczo wpłynąć na estetykę tego budynku.

    Po co ci schowek 4x4 m pod ziemią? Kombinowanie z fundamentami już podraża koszty budowy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-11-2019 o 21:55

  5. #12125

    Domyślnie

    Właśnie, też o tym myślałem, ze względu na to , że sama stodoła nie odpowiada mi wizualnie. Zależy mi na domu z elewacją do 15,5m, z poddaszem użytkowym. Domy z kalenicą równoległą jednak pasują mi gdy są z dachem czterospadowym jak homekoncepty, albo tak jak tutaj w domu w Felicjach czyli kalenica równoległa i częściowo zasłaniająca ją prostopadła. Czy biorąc pod uwagę moje wymagania z tego posta + to co wcześniej można zaprojektować dom tańszy w budowie z podobnym efektem wizualnym i użytkowym?
    Dziękuje za podjęcie dyskusji Efir.

  6. #12126

    Domyślnie

    Z jednej strony się zastrzegaż, ze nie chodzi Ci o koszty budowy, jednak sam sobie przeczysz, bo co jakiś czas wspominasz o tym ,, by dom był tańszy w budowie''.
    To Twoja sprawa, rób co chcesz, ale mogę się założyć, iż budowa tego domu, który nota bene ma ok 350m2 a nie do 200m2(jak Twoje założenia) będzie w stanie deweloperskim kosztowała co najmniej 1mln zł a nie 400 tyś.

    Nie wybudujesz za małe pieniądze domu z podobnym efektem i podobną powierzchnią. Przelicz same okna.
    Dobrze Ci radzą by iść do architekta i zrobić idealny projekt na miarę kieszeni .

    A nie myślałeś o budynku gospodarczym na zgłoszenie?
    Tez nie wolno?
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 03-11-2019 o 11:06 Powód: dopisek
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #12127

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź ciezkiprzypadek.


    Nigdzie nie napisałem, że nie chodzi o koszt budowy, ale nie napisałem również, że chce iść po taniości. Jestem gotowy na dużą inwestycję, ale nie zależy mi żeby bez sensu wydawać pieniądze tam gdzie nie trzeba. Nie ważne ile pieniędzy będę miał w życiu, zawsze będę liczył, tak już mam, każdy ma chyba indywidualne podejście do tych spraw. Zwyczajnie szukam optymalizacji, tam gdzie się da, ale nigdy na siłę.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...iABEgJwKfD_BwE

    Żeby już nie robić niedomówień, to bliżej mi do tego projektu bez piwnicy. Nie robi się wtedy 350 a 250m2. Zastanawiałem się nad małą piwnicą lub właśnie nad Gospodarczym na zgłoszenie.

    Teraz powstaje pytanie o którym mówiłem wcześniej. Czy zostawić ten projekt nieruszony, czy byście coś zmienili pod względem funkcjonalnym? Wiadomo, łatwiej pójść do architekta i żeby wszystko narysował mi od podstaw. Tylko czuje, że skończy się tak, że zaniosę mu projekt w felicjach jako punkt odniesienia i powstanie właściwie taki sam dom.


    Co do pytań po co mi mała piwnica.
    Do trzymania nadmiarów z domu typu letnie krzesełka ogrodowe, Narzędzia, itd itp. Wiadomo, cześć tych zadań może spełnić garaż. Dlatego z piwnica jesteśmy na etapie ciężkich dyskusji i jeszcze wszystko ważymy. Dlatego też wylądowałem tutaj
    Ostatnio edytowane przez Lynxxx ; 03-11-2019 o 11:54

  8. #12128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mozna iśc w stodołę w kształcie L lub T:




    Albo taka z wysuniętym obrysem parteru:


    Planując przeszklenia zmniejszaj ilość okien otwieranych na rzecz fixów. Na przykład w salonie - drzwi balkonowe + ogromny fix będzie dużo tańszym rozwiązaniem niż duża suwanka. A z mojego doświadczenia wynika, że te suwane rzadko otwiera się na oścież, bo do domu wlatują wszelkie owady. I potem trzeba robić moskitiery, ale one już w jakiś tam stopniu ograniczają widoki.

    Kosztowne są tez okna połaciowe, wiec sypialnie najlepiej zaplanować tak, by były na szczytach poddasza.

    Przemyślmy sobie teraz założenia - dom ma mieć ok 200 m2 pow. użytkowej. A ile całkowitej?
    Wybierasz poddasze - masz ograniczoną powierzchnię działki?
    Jakie masz strony świata na działce?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-11-2019 o 12:41

  9. #12129

    Domyślnie

    Dla 16-20m2 nie warto budować piwnicy, lepiej zrobić większy garaż lub większe pomieszczenie techniczne.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #12130

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Efir za propozycje.
    Co do przeszkleń i fixów to bardzo słuszna uwaga. Patrząc na projekt w felicjach to fasadę praktycznie całą można dać w postaci fixow. Wyjście zaprojektowane jest między jadalnią a salonem.

    Jeśli chodzi o założenia to 3 sypialnie( my + dzieci) + potrzebna nam jest koniecznie sypialnia goscinna. Oczywiście salon tez od biedy może temu posłużyć, ale jednak oddzielna gościnna sypialnia to dla nas ważny punkty. Do tego salon z jadalnią między 30 a 45 m2 ( czyli duży). To apropo metrażu do użytku, bo bajery typu garderoba i łazienka w sypialni to tylko miłe dodatki, choć nie kardynalne.

    Słusznie zauważyłeś, że mamy ograniczoną działkę, dlatego dom z poddaszem. Max szerokość frontowej elewacji to 15m, główna kalenica równoległa do drogi, wysokość domu 8,5. Rozmiar działki 10a, 24x45.
    Strony świata: wejście od północnego wschodu. Tył działki południowy wschód i zachód. Dom w felicjach pasuje do tego typu mpzp, a także do stron świata. ( kuchnia wejście północ, jadalnia salon południe.
    Ostatnio edytowane przez Lynxxx ; 03-11-2019 o 13:43

  11. #12131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lynxxx Zobacz post
    Jeśli chodzi o założenia to 3 sypialnie( my + dzieci) + potrzebna nam jest koniecznie sypialnia goscinna. Oczywiście salon tez od biedy może temu posłużyć, ale jednak oddzielna gościnna sypialnia to dla nas ważny punkty. Do tego salon z jadalnią między 30 a 45 m2 ( czyli duży).
    Te wymagania spełnia moja Lena Eko albo Arosa II
    Domek narzędziowy i garaż albo wiatę, jak pisałem, lepiej zrobić osobno (bez sensu płacić ze 4K zł/m2 za domek dla auta czy szpadla i jeszcze to ogrzewać). Piwnica ma sens, jak panują w niej warunki piwniczne (spora wilgotność i stała, niska temperatura) - a to też nie ma sensu w bryle domu.

  12. #12132

    Domyślnie

    Dziękuje Kaizen za odpowiedź, ale te domy nie spełniają założeń mojej działki na szerokość. A to jeszcze bez garażu/wiaty. Do tego tak jak pisałem, wizualnie stodoła to nie mój typ. Złamana stodoła kalenicą prostopadłą do drogi lub parterówka z dachem 4 spadowym z wysuniętym garażem bez dachu. To są 2 nasze wizualne typy. Oczywiście to rzecz gustu, natomiast parterowka niestety nie spełnia założeń mieszkalnych, tak żeby zmieścić się w mpzp.

    Co do piwnic, to w momencie napisania tutaj pierwszego posta nie byłem i dalej do końca nie jestem do nich w 100% przekonany. Dlatego też szukam u Was porad
    Ostatnio edytowane przez Lynxxx ; 03-11-2019 o 13:26

  13. #12133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli chcesz wstawiać dom "na styk" w działkę, to boczne okna będą miały widok głownie na domy sąsiadów. Więc wybieranie projektu z dużymi przeszkleniami na bocznych ścianach nie ma sensu.

  14. #12134

    Domyślnie

    Masz racje Efir, ale te przeszklenia od strony jadalni właściwie lądują z widokiem na tuje sąsiada które są 4/4.5m od granicy domu. Wiec to przyjemny widok. Ważne jest przeszklenie salonowe które wychodzi na lasy w oddali gdzie Póki co nie ma nawet mpzp i długo ma nie być.

  15. #12135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lynxxx Zobacz post
    Póki co nie ma nawet mpzp i długo ma nie być.
    Jak nie ma MPZP to duża wada. Na podstawie WZ może tam za dwa miesiące zacząć się budowa osiedla bloków czy przepompowni ścieków. Jakby był MPZP, to jego zmiana to długa procedura którą po drodze możesz oprotestować.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-11-2019 o 15:19

  16. #12136

    Domyślnie

    Przepraszam, zle to ująłem. Jest plan zagospodarowania, ze maja byc osiedla domów ale nikt jeszcze tego nie zaczął przekształcać, ponieważ jeszcze nie wykorzystane są działki w tym planie.

  17. #12137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdybyś chciał rezygnować z piwnicy, to brakuje ci pom. na kotłownię.
    Robienie piwnicy 4x4 m tylko by wstawić tam PC jest bez sensu. Równie dobrze możesz zabudować cały system CO, zasobniki, w ciągu tych szaf na ścianie garażu przy łazience albo pod schodami. Z resztą odwróciłabym chyba bieg schodów.

    Pokój nad garażem - ma ogromne przeszklenie od ulicy - czyli jakby to miał być pokój, raczej i tak trzeba będzie te ogromne okno zasłaniać. Gdybyś nie upierał się na skosy dachu, to po prostu dach nad garażem można byłoby zrobić płaski i już masz zaoszczędzone sporo kasy.

  18. #12138

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Wezmę sobie do serca te porady, szczególnie ze schodami i co. Ogrzewanie na tej ulicy jest miejskie, w związku z czym potrzeba tylko miejsca na przyłącze.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...iABEgJwKfD_BwE

    W tym projekcie bez piwnicy już jest miejsce na kotłownie, ale niestety jest odcięta górna łazienka od sypialni, gdzie zrobiono pralnie. Jednak myśle, ze to byłoby do przerobienia. Co do przeszklenia to szkoda byłoby je usuwać, dodaje mocno uroku. Zastanawiam się jeszcze nad skróceniem wiatrołapu od strony domu, ze względu na to, że wejście jest zbyt blisko schodów. Do tego myśle o skróceniu antresoli o metr, bo ta pustka może być zbyt mała przy oryginalnym projekcie.

  19. #12139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tam wszystko co kosztowne, dodaje uroku - po to zostało zaprojektowane

  20. #12140

Strona 607 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony