dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 608 z 627
Pokaż wyniki od 12.141 do 12.160 z 12535
  1. #12141

    Domyślnie

    Wracam znów do tematu domu, będziemy mieli architekta, ale chcę być gotowa na rozmowy i chyba dobrze czuję się bardziej komfortowo mając wyobrażenie o domu, jego funkcjach, tego co chcemy, co możemy i na co nas stać.

    Tutaj https://forum.muratordom.pl/showthre...Bciami/page596 wyłożyłam nasze założenia. Główne to:
    - główna część mieszkalna na parterze (3-4 pokoje; 2+2 i goscinny/gabinet),
    - garaż z instalacjami na w piwnicy,
    - poddasze do zaadoptowania kiedyś tam, ale
    - schody zrobione od razu i odcięte/zabudowane z drzwiami.

    Obecnie spoglądałam ze sporym zainteresowaniem na projekt domu w widliczkach z archonu https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-widliczkach-md46234683b91d
    Wejście do domu od zachodu, jadalnia od południa, salon wschodu. Tu originalny plan tego domu:



    Propozycja modyfikacji:
    - częśc garażowa skrócona o ok. 1.5m i przerobiona na pokoj goscinny/gabinet.
    - ewentualnie wąski i długi schowek z wejściem od korytarza/być może wybór ze schowkiem od korytarza/z tyłu kanapy w salonie.
    - jedno z północnych pomieszczen powinno zostać zmienione na schody do garazu (-1) i na poddasze(+1). w obecnym planie zrobiłam to z pomieszczeniem 13, ale nie jest to dobre ponieważ w -1 garaż byłby za krótki. Także obecne tu schody [13] powinny zostać łazienką, pralnią, etc a schody powinny być przesunięte bardziej na wschód[strona sypialni] . W projekcie jest przewidziany otwór na schody w salonie, ale mi ta miejscówka zupełnie nie odpowiada.
    - na tym planie została usunięta spiżarka przy kuchni, ale w wątku o planowaniu kuchni rozrysowałam parę wersji i być może ta spiżarka by została....
    - jadalnia wydłużona na powierzchnię [częściowo albo całosciowo] obecnej części zadaszonego tarasu na południowo-wschodniej części domu. i tak to byłby teren zabudowy, a tam mozna zrobić mini-biblioteczkę, kącik na fotel, na choinkę, etc

    i to na tyle zmian- czy jest ich wiele? chyba nie? czy są poważne? 2 chyba tak: skrócenie garażu/ poziom -1, oraz schody z -1 do +1.

    Czy widzieliście gdzieś kogoś budującego ten projekt? FM, FB czy też inne portale?
    Dzięki za podzielenie się Waszymi uwagami i sugestiami.


    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 04-11-2019 o 15:03
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  2. #12142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na twoim miejscu sypialnie dzieci zrobiłabym na końcu a wyjście na taras zrobiła dla sypialni rodziców. W przypadku wieczornej posiadówki z gośćmi na tarasie, dzieci mają więcej spokoju.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-11-2019 o 17:27

  3. #12143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    na twoim miejscu sypialnie dzieci zrobiłabym na końcu a wyjście na taras zrobiła dla sypialni rodziców. W przypadku wieczornej posiadówki z gośćmi na tarasie, dzieci mają więcej spokoju.

    Good point
    i znów zapisuję .
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  4. #12144

    Domyślnie

    Niecierpliwiec jestem, zwłaszcza jak coś mi się podoba.
    i tak dorysowałam sobie te pokoje dzieci oraz sypialnie. Tam gdzie była sypialnia to trochę spłyciłam ten pokój i oba są tej samej długości, przez to wydłużyłam główną łazienkę, pewnie niewiele ale zawsze to coś, przesunełam drzwi bliżej umywalek, usunęłam bidet. Poszerzyłam też okno [obecnie mamy 140x140 od wys 83cm od zachodu i jest rewelka!]choć w domu to byłoby od północy więc może orginalna 90tka przesunięta bliżej umywalek będzie wystarczająca.
    Jak optymalnie rozmieścić łazienkę aby mieć wannę zabudowaną oraz prysznic osobno? wc i umywalka [albo dwie - główna łazienka]?
    Może prysznic po lewej od drzwi, pozniej wc i później wanna?


    w nowej sypialni przesunęłam drzwi balkonowe na bliżej garderoby/niemal naprzeciw drzwi wejściowych. Przynajmniej otwieranie nie będzie kolidowało z łóżkiem. Czy tak być powinno czy może lepiej dać je centralnie na ścianie? wejście do garderoby bardziej z boku gdybyśmy chcieli dać tv w sypialni [w obecnej mamy i przez ponad 7 lat był włączony max 3 razy, wstawiliśmy bo po prostu mieliśmy z poprzedniego mieszkania]

    Pokoje dzieci mogłyby być ciut większe, ale jak już będziemy mieć architekta to możę uda się ten projekt o 0.5 -1m wydłiużyć?! Wtedy chyba byłoby idealnie.


    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #12145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz za płytka garderobę przy sypialni rodziców. Niewygodnie będzie się z niej korzystać.
    Wejście pośrodku do garderoby likwiduje efekt wąskiego, długiego korytarzyka.

    łazienka - wanna pod ścianę z umywalkami i masz w drugim kącie miejsce na prysznic.

  6. #12146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    masz za płytka garderobę przy sypialni rodziców. Niewygodnie będzie się z niej korzystać.
    Wejście pośrodku do garderoby likwiduje efekt wąskiego, długiego korytarzyka.

    łazienka - wanna pod ścianę z umywalkami i masz w drugim kącie miejsce na prysznic.
    a jaka jest minimalna szerokość żeby było ok? w orginalnym planie garderoba miała 190cm i szafki po dwóch stronach, po jednej pewnie 60tki a po drugiej węższe, może 40tki?! czyli min 1m szerokości?

    Łazienkę pewnie jutro rozrysuję bo dziś już padam. czyli na jednej stronie/scianie wanna oraz od okna umywalka? czy może umywalka od wejścia a wanna od okna? chyba ta 2ga opcja lepiej?
    po drugiej stronie od drzwi kibello i potem w roku prysznic? jakieś szafki pod oknem? czy może jakiś wiszący słupek pomiędzy wc a prysznicem? albo pomiędzy prysznicem a oknem jeśli by zostało 90tka?
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #12147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, 1 m to minimum. Inaczej niewygodnie się obracać, wysuwać szuflady.

  8. #12148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  9. #12149

    Domyślnie

    Dzięki Elfir!

    Rozrysowałam jak wskazałaś i przesunęłam powiększone okno bliżej umywalek i poprawiłam wejście do garderoby. Podoba mi się

    a co byś doradziła w sprawie schowka? za salonem na 3m dł ok 90-100cm szeroki? czy może obok gabinetu/po skróconym garażu?






    druga wariacja - szerszy i krotszy schowek obok gabinetu i wejscie do pokoju od domu nie z wiatrołapu. Gabinet dla prywatnego użytku tylko.

    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 05-11-2019 o 12:17
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  10. #12150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast schowka polecam jednak ciąg szaf. On będzie za dlugi i za wąski.

    ale garderoba wyszła mała. Może jednak ją powiekszyć kosztem sypialni?

  11. #12151
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jeśli jest dwójka dzieci, to lepiej niech mają takie same pokoje z oknem, bo będzie wojna o ten z wyjściem na taras. Poza tym, wolałabym we własnej sypialni i tarasie przy niej mieć spokój od dzieci i ich znajomych.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #12152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poniewaz i tak rozważasz projekt indywidualny, mozna pokombinowac też w strefie salonowej:


    wówczas dziecko chcące wieczorem napić się wody, nie musi paradować przez salon, gdzie siedzą goście. Na dodatek na taras byłoby bezpośrednie wyjście z kuchni (nie trzeba daleko nosić talerzy)

  13. #12153

    Domyślnie

    Hej, jeszcze odnośnie mojego projektu. Chodzi mi o duże przeszklenie z przodu, w pokoju nad garażem. Obawiam się o zbyt dużą widoczność dla ludzi 'z ulicy'. Nie chciałbym go jednak usuwać w całości, bo dodaje ono sporo uroku do projektu. Opcje mam 2.

    1) zmniejszyć przeszklenie do 1-2 mniejszych okien, czy jakieś pomysły jakie rozmiary/kształty tutaj najlepiej?
    2) dać zasłony/ folię wenecką/ folię przyciemnianą / inne (proszę o pomysły/sugestie).

    Pytanie co do opcji 2: Czy przy oświetleniu wewnątrz nie będę wyłożony jak na talerzu dla widzów z zewnątrz, mimo folii weneckiej? Może wtedy należałoby dać oświetlenie zewnętrznej ściany budynku o większej mocy niż oświetlenie wewnątrz pomieszczenia? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?

    Muszę to zaprojektować przed budową i teraz nie wiem czy zmniejszać okna czy kombinować z nimi.. a może hybrydowo - trochę zmniejszyć i czymś przysłonić?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok-2-projekt-dom-w-felicjach-g2p-1570108886__281.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	436745

  14. #12154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lynxxx Zobacz post
    Chodzi mi o duże przeszklenie z przodu, w pokoju nad garażem.
    A właśnie, chyba o tym jeszcze nie było w tym kontekście. To przeszklenie w salonie ma ile? Ze 30m2? To od południa jest? Latem przez niezacienione południowe, wschodnie i zachodnie okna wpada prawie 200kWh/m2/r ciepła (zadziwiające, różnica to 8kWh/m2/r). x30m2 wychodzi 6 000 kWh do wyrzucenia klimą. Plus zyski bytowe i zyski z innych przeszkleń.
    Czy może rolety na tych trójkątnych oknach chcesz montować? Gdzieś coś takiego w necie widziałem - ale czy u nas do dostania i czy cena nie zabije to nie wiem.

    Co do folii - tak działają. To, co dzieje się z jasnej strony jest widziane po ciemnej stronie. Może trochę sytuację ratować mocne oświetlenie tego od zewnątrz - ale nie da 100% skuteczności.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-11-2019 o 23:17

  15. #12155

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rolety, to na pewno trójkątów nie zamierzam zasłaniać. Rolety antywłamaniowe zewnętrzne tym bardziej do mnie nie przemawiają, nie po to robię przeszklenia

    Ze względu na mpzp:
    " kryty dachówka ceramiczą lub o fakturze dachówki w kolorze czerwonym
    lub zbliŜonym do czerwonego (w tym brązowy)"

    W urzędzie dowiadywałem się, że również kolory zbliżone do brązowego.

    musimy mieć odcień brązu dachówki, jednak chciałbym maksymalnie zbliżyć się do grafitu/czerni. Tak, żeby naprawdę trzeba było się przypatrzyć, że to jest odcień brązu. Czy znacie taki rodzaj dachówki? Czy kolor tobago z Robena się kwalifikuje? np. takie:

    "Oryginalny brązowoczarny odcień glazurowanej powierzchni charakteryzuje ten unikatowy produkt,"

    https://roben.pl/dach/produkty-na-da...wa-glazurowana

    https://roben.pl/dach/produkty-na-da...go-glazurowana




    Proszę o wypowiedzi ludzi z doświadczeniem, paletę kolorów z wikipedii znam pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Lynxxx ; 08-11-2019 o 13:59

  16. #12156
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    w obu przypadkach " czerwieni " lub " zbliżenia do czerwonego (w tym brązowy) " nie widać
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #12157

    Domyślnie

    hmm a kto to ocenia czy widać czy nie widać? jeśli producent podaje, że to brąz to jest to formalnie brąz.

    Najśmieszniejszym wymysłem tego mpzp jest to, że połowa dachów na tej ulicy to czarne, kilka niebieskich i innych dziwadeł, one sobie spokojnie stoją i szpecą ))

  18. #12158
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    połowa dachów na tej ulicy to czarne, kilka niebieskich i innych dziwadeł, one sobie spokojnie stoją i szpecą ...

    no właśnie po to są Plany Miejscowe, aby tą " szpetność " wykluczyć określając podstawowe gabaryty zabudowy, czy podstawową kolorystykę np. dachu, elewacji, sposobu wykończeń. Oczywiście niektóre zapisy w Planach można nazwać wprost, jako "kuriozalne" !!! np. dla zabudowy działki budynkiem z dachem " czerwonym " w otoczeniu 90% dachów w ciemnej kolorystyce lub z usilnym nakazem dachów spadowych w faktycznym otoczeniu działki budynkami istniejącymi z dachami płaskimi lub prawie płaskimi.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #12159

    Domyślnie

    To może inaczej spytam, gdzie mam zgłosić lub zapytać czy ta dachówka przejdzie ?

  20. #12160
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    możesz pytać w Urzędzie, który będzie uzgadniał Projekt Budowlany. Kilka razy wysłałem pismo do Urzędu z prośbą o wydanie Opinii dot. zapisów w danym Planie Miejscowym. Wprawdzie Opinia to tylko Opinia ( nie Decyzja, nie Postanowienie ) i w zasadzie nie ma mocy prawnej ! ale pokazuje w jaki sposób Urząd interpretuje daną rzecz, jak podchodzi do "tematu", choć czerwień to czerwień, a grafit, to grafit ...
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 10-11-2019 o 10:18
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 608 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony