dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 618 z 627
Pokaż wyniki od 12.341 do 12.360 z 12535
  1. #12341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo tu: w adaptacji poszerzasz garaż, a z dwóch sypialni robisz jedną z garderobą i łazienką:
    https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-z341-hm31/

  2. #12342

    Domyślnie

    Amoniusz jest ciekawy, nie powiem. Dzięki!

  3. #12343

    Domyślnie Dom 60m2 - jaki projekt wybrać ? Jakie ogrzewanie i inne?

    Witam,

    wraz z żoną chcemy postawić nieduży, 3 pokojowy dom.
    Z początku zastanawialiśmy się nad budową małego domku 35m2 z opcją przyszłej rozbudowy do 70m2, ale finalnie chcemy iść w któryś z tych 2 projektów domów 60m2.

    Projekt 1 -

    https://www.budowadomusystememgospod...t-bez-kredytu/

    Projekt 2 -

    https://www.archon.pl/projekty-domow...kaAlfeEALw_wcB

    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Który projekt jest bardziej sensowny Waszym zdaniem i dlaczego?
    2. Czy jest realne postawienie takiego domu do stanu surowego zamkniętego za 100 tys PLN (okolice do 50km od Lublina)?
    3. Jaki rodzaj ogrzewania oraz grzania wody będzie najlepszy i możliwie jak najtańszy do takiego domu? Z tego miejsca chciałbym zaznaczyć, że zależy mi na tym, aby w razie awarii prądu mieć jakieś ogrzewanie oraz cwu awaryjne lub bazowe, które będzie pracować bez prądu.
    4. Jaka wentylacja będzie lepsza - mechaniczna czy grawitacyjna przy tym metrażu?
    5. Czy można zmodyfikować projekt poprzez podniesienie wysokości dachu, tak aby w przyszłości mieć strych użytkowy, w którym zostało by wygospodarowane pomieszczenie/pokój (np. miejsce na wstawienie maszyny przemysłowej do szycia - hobby żony)?
    6. Czy ma sens zastosowanie szamba z drenażem (tak żeby nie być zmuszonym do częstego odpompowywania i kosztów za tym idących)?

  4. #12344

    Domyślnie Dom 60m2 - jaki projekt wybrać ? Jakie ogrzewanie i inne?

    Witam,

    wraz z żoną chcemy postawić nieduży, 3 pokojowy dom.
    Z początku zastanawialiśmy się nad budową małego domku 35m2 z opcją przyszłej rozbudowy do 70m2, ale finalnie chcemy iść w któryś z tych 2 projektów domów 60m2.

    Projekt 1 -

    https://www.archon.pl/projekty-domow...kaAlfeEALw_wcB

    Projekt 2 -

    https://www.budowadomusystememgospod...t-bez-kredytu/

    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Który projekt jest bardziej sensowny Waszym zdaniem i dlaczego?
    2. Czy jest realne postawienie takiego domu do stanu surowego zamkniętego za 100 tys PLN (okolice do 50km od Lublina)?
    3. Jaki rodzaj ogrzewania oraz grzania wody będzie najlepszy i możliwie jak najtańszy do takiego domu? Z tego miejsca chciałbym zaznaczyć, że zależy mi na tym, aby w razie awarii prądu mieć jakieś ogrzewanie oraz cwu awaryjne lub bazowe, które będzie pracować bez prądu.
    4. Jaka wentylacja będzie lepsza - mechaniczna czy grawitacyjna przy tym metrażu?
    5. Czy można zmodyfikować projekt poprzez podniesienie wysokości dachu, tak aby w przyszłości mieć strych użytkowy, w którym zostało by wygospodarowane pomieszczenie/pokój (np. miejsce na wstawienie maszyny przemysłowej do szycia - hobby żony)?
    6. Czy ma sens zastosowanie szamba z drenażem (tak żeby nie być zmuszonym do częstego odpompowywania i kosztów za tym idących)?

  5. #12345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dom jest wyjątkowo niewielki, a adaptacja poddasza? przecież trzeba tam jakoś wejść - brak miejsca na schody na dole.
    W obu projektach strop drewniany więc wykonanie tam czegokolwiek przy tej więźbie bardzo skomplikuje podniesienie - wg mnie ta opcja mija się z celem.
    Czy zmieścisz się w tej cenie tak - trochę pracy własnej myślę że się zmieścisz w 100tyś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #12346
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. Ja buduje właśnie 70m2. Jak wygląda możesz zobaczyć w moim dzienniku. Sam budynek, powtarzam budynek (bez papierów, przyłączy itd) z oknami, dachem na gotowo 83-84 tys, uważam, że dach i okna naprawdę bez lipy (mogłem na tych dwóch urwać jeszcze 5-8tys) Myśle, że drugie tyle i będę już miał pomalowane ściany. Podstawa to prosta konstrukcja domu. Ten projekt 63m2 jest mega prosty ale pokoiki 7m2 to słabizna. Ja mam dwa po 10m2 i to jest uważam kompletne minimum. Dlaczego? Bo z zamkniętego wiatrołapu zrezygnowałem a kurtkę zimową, buty, palto trzeba gdzieś schować, więc w pokoju musi być miejsce na konkretną szafę. Zauważ, że jak wejdziesz z kimś do wiatrołapu, który ma 4m2 z drzwiami wejściowymi, które otwierają się do środka to żeby zamknąć za sobą drzwi musisz drugiej osobie wejść na plecy albo ona musi otworzyć drzwi do przedpokoju. Zdaje sobie sprawę, że mój projekt nie jest idealny ale na moje potrzeby wystarcza. Uwierz mi, że 10m2 powierzchni domu po podłodze (bloczki, beton, pustaki) to jest nie wielki koszt a później może Ci ich bardzo brakować. Jak to , niektórzy mówią "parę złotych a wygoda"

  7. #12347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tak małym domu i tak nie masz miejsca na kotłownie, wiec zostaje jedynie prąd.

  8. #12348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tryq Zobacz post
    Witam,

    wraz z żoną chcemy postawić nieduży, 3 pokojowy dom.
    Gawel dobrze Ci radzi ten dom /projekt z muratora jest dużo lepszy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #12349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Projekt nr 1 W sypialni nie zmieścisz normalnych szaf na ubrania.
    Sam układ łózka bardzo niewygodny, bo osoba śpiąca pod ścianą nie wstanie w nocy do łazienki. I pierwsza musi iść spać.

    Zapomnij o grzaniu innym niż prądem. Nie ma takich rozwiązań do mikroskopijnych domków, nie masz pomieszczenia o odpowiedniej kubaturze do pieca na paliwo stałe. Kup agregat.
    W projekcie nr 2 masz kominek - on ci w sumie nagrzeje cały dom gdyby była awaria prądu.

    Nie wiem czy przy obecnych wymaganiach technicznych jesteś w stanie wybudować dom z wentylacją grawitacyjną. Chyba, że architekt nakłamie w dokumentacji.

    Gdzie chcesz wstawić schody na ten potencjalny strych?

    Szambo - chodzi ci o przydomową oczyszczalnię ścieków?


    100 tyś na SSZ - na pewno nie, jeśli w projekcie nr 2 zastosujesz te suwankowe okna Trzeba zmienić na normalne. Potrzebować będziesz kolejne 100 tyś aby zamknąć budowę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-03-2021 o 21:01

  10. #12350

    Domyślnie

    Hej , dzięki za komentarze. Chcę zaznaczyć, że dom dostosowuję do swoich potrzeb, a nie potrzeby do domu.
    Za zaoszczędzone pieniądze z tytułu budowy małego metraża wolę kupić dużą działkę i postawić na niej mały dom niż na odwrót.


    Poniżej moje odpowiedzi.

    Przepraszam ale słabe te projekty a pokoje 7-8m2 to klity, można mieć taki jeden ale nie 2 takie sypialnie. Salon z jadalnią 16,8m2 to kpina sorry.

    Ja zaproponowałbym stary projekt z muratora, minimalnie większy ale o wiele bardziej funkcjonalny można zlikwidować jedną z 3 sypialni najmniejsza i powiększyć salon z 23 do około 35m2

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...UaAuEhEALw_wcB
    Gaweł wszystko spoko, tylko że w projekcie z muratora raz, że są 4 pokoje, z których 2 też są klitkowe wg Twojej definicji, a dwa to patrzmy na koszty, ja chcę się zmieścićw 120 tys PLN z SSZ, a projekt muratora szacuje koszt na 190 tys.

    w tak małym domu i tak nie masz miejsca na kotłownie, wiec zostaje jedynie prąd
    W obu projektach jest pomieszczenie na kotłownię.

    Zapomnij o grzaniu innym niż prądem. Nie ma takich rozwiązań do mikroskopijnych domków, nie masz pomieszczenia o odpowiedniej kubaturze do pieca na paliwo stałe. Kup agregat.
    Elfir możesz rozwinąć, jaki sposób ogrzewania na prąd warto byłoby zastosować?
    Co masz na myśli jeśli chodzi o agregat?
    Ogrzewanie CWU poprzez przepływowe ogrzewacze wody byłoby ok?
    Skoro zdecyduje się na ogrzewanie prądem, to mogę w takim razie sobie zagospodarować pomieszczenia na kotłownię wg swojego uznania (spiżarka np?)

    W projekcie nr 2 masz kominek - on ci w sumie nagrzeje cały dom gdyby była awaria prądu.
    Fakt to jest opcja, ale wątpie, że kominek nagrzeje mi np pomieszczenie nr 6 w projekcie.

    Nie wiem czy przy obecnych wymaganiach technicznych jesteś w stanie wybudować dom z wentylacją grawitacyjną. Chyba, że architekt nakłamie w dokumentacji.
    W projekcie jest przewidziana wentylacja grawitacyjna.

    Gdzie chcesz wstawić schody na ten potencjalny strych?
    Nie wiem, bo nie znam się...


    Szambo - chodzi ci o przydomową oczyszczalnię ścieków?
    Tak, myslałem o POŚ z drenażem, bo jest chyba tańsza niż biologiczna?

    100 tyś na SSZ - na pewno nie, jeśli w projekcie nr 2 zastosujesz te suwankowe okna Trzeba zmienić na normalne. Potrzebować będziesz kolejne 100 tyś aby zamknąć budowę.

    No to mam mętlik, bo CItyMatic pisze o 100 tys, a Ty o 200 tys.... To trochę duży rozjazd w wycenie.

    Tak po dłuższym zastanawianiu coraz bardziej skłaniam się jednak ku projektowi z Archona...
    Ostatnio edytowane przez Tryq ; 31-03-2021 o 11:03

  11. #12351

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze 2 projekty, wg mnie bardziej fcjonalne układy od tego domu w czereśniach:

    Dom w kruszczykach - Kosztorys jest na 125 tys. za SSZ.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...08iGUoUB_Zf74U

    Projekt Zosia - kosztorys ok 170 tys za SSZ

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...iAAEgKp6PD_BwE

    Z czego wynikają tak różne koszty SSZ, w przypadku tego drugiego wynoszą 175 tys, z metraż nie wiele większy od tego w Kruszczykach?
    Ostatnio edytowane przez Tryq ; 31-03-2021 o 13:26

  12. #12352
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja sam się nad „Zosią” zastanawiałem bo z tego co kojarzę ma fundamenty tylko na ścianach zewnętrznych. Jak dużo wątków o projektach tanich w budowie. Poczytaj a będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu, metrażu. Sposobów wykonania fundamentów tez jest kilka i wszystkie w różnych cenach. Na pipierologie, przyłącza odłóż 10tys. Masz w ogóle działkę? Zacznij od tego a w miedzy czasie zdobywaj wiedzę czerpiąc z forum bo tu znajdziesz nie mal wszystkie możliwe opcje. Nie działaj po omacku i nie opieraj się ma doświadczeniu jednej osoby która zbudowała dom.

  13. #12353

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie traktuj tych kosztorysów jak wyroczni bo one sa sprzed kilku lat i nie zawierają vat oraz specyfiki lokalnego rynku usług budowlanych, no chyba że stawiasz dom Na Ukrainie to ok ma to sens.
    Chwilunia, jak sprzed kilku lat??!!
    Przecież wystarczy wejść na stronę i zobaczyć że pisze " Koszty budowy
    na I kwartał 2021 "
    i nawet gdyby nie było podane to przecież jest to internet a nie katalog domów wydany kilka lat temu którego aby aktualizować trzeba drukować co rok z aktualnymi cenami.
    Co prawda te kosztorysy trzeba brać z przymrużeniem oka bo ceny w Gdańsku czy w Katowicach będą całkiem inne ale różnica nie będzie kolosalna.

  14. #12354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tryq Zobacz post

    W obu projektach jest pomieszczenie na kotłownię.
    Ale kotłownia na paliwo stałe wymaga konkretnej kubatury.
    Projektanci zakładają albo piecyk gazowy albo PC.

    w tak małym domu dajesz dobre ocieplenie i po prostu ogrzewasz matami grzewczymi w podłodze. Albo niecentralne grzejniki. I wodę bojlerem.
    Albo popytaj praktyków, którzy grzeją prądem.

    Agregat prądotwórczy - skoro zakładasz awarie prądu na czas dłuższy niż 1 dzień, możesz zainwestować w agregat na ropę. Dom jest mały, więc nagrzanie go nie potrwa długo, a jeśli będzie dobrze ocieplony to nie będzie tracił długo ciepła.

    A pomieszczenie o nazwie "kotłownia" możesz sobie nazwać jak chcesz i wykorzystywać jak chcesz.


    Cytat Napisał Tryq Zobacz post
    Ogrzewanie CWU poprzez przepływowe ogrzewacze wody byłoby ok?
    albo z zasobnikiem, aby zlikwidować moment kiedy leci z kranu zimna woda, bo ogrzewacz się jeszcze nie nagrzał.



    Cytat Napisał Tryq Zobacz post
    Fakt to jest opcja, ale wątpie, że kominek nagrzeje mi np pomieszczenie nr 6 w projekcie.
    Jak otworzysz drzwi wszystkich pomieszczeń (zakładamy sytuację awaryjną, a nie normalne ogrzewanie domu), to bez problemu. Oczywiście w salonie będzie gorąco.


    Cytat Napisał Tryq Zobacz post

    W projekcie jest przewidziana wentylacja grawitacyjna.
    Tak naprawdę to nie jest projekt, tylko rysunek. Projekt z tego robi architekt adaptujący i to on odpowiada za to, by budynek spełniał aktualne wymogi techniczne. Firma sprzedająca gotowca nie odpowiada za nic.

    Cytat Napisał Tryq Zobacz post
    Tak, myslałem o POŚ z drenażem, bo jest chyba tańsza niż biologiczna?
    POŚ to biologiczne oczyszczanie.

    Schody - nie znasz się, ale do tego nie trzeba się znać. Pomyśl, które pomieszczenie jesteś w stanie zmniejszyć schodami, które będą zajmować tak z 3 m2 min. Chyba ze planujesz spiralne to wówczas max m2 ale bardzo trudno będzie coś wnieść na górę.

    Cena - CIty pisał o SSZ, a o koszcie całej budowy. Przecież SSZ nie obejmuje tynków, wylewek, instalacji, drzwi wewnętrznych, parapetów, itd.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-03-2021 o 20:08

  15. #12355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    albo cały domek w cenie 0,5m2 szajsu od patodewlopera ze stolicy
    ten dom to letniak bez ocieplenia, bez ciepłych okien, gdzie materiał cały albo od kogoś dostali, albo mają z rozbiórki innego budynku. To zły przykład.

    Skoro znasz ceny to policz ile kosztowałyby same okna gdyby miały spełniać parametry dla domu jednorodzinnego.

  16. #12356

    Domyślnie

    @Elfir jeśli chodzi o POŚ to mam na myśli coś takiego

    https://allegro.pl/oferta/oczyszczal...zu-10482641634

  17. #12357

    Domyślnie Pomoc w wyborze projektu i jego zmianach - 2 ostateczne do wyboru.

    Witajcie

    Potrzebuję małej pomocy w wybraniu projektu ostatecznego i jego zmianach, w wyborze pozostały dwa projekty - Radek II z Garażem - Wersja Lustrzana i Selene 4x4 :

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...BoC8RAQAvD_BwE

    https://www.domoweklimaty.pl/projekt.../#.YG8JTR8zbIW


    Założenia :

    - parterowy bez użytkowego poddasza/strych możliwy
    - dach czterospadowy/kopertowy
    - wymiary- dom max 125 m2 powierzchni użytkowej + garaż jednostanowiskowy. W domu miałby znaleźć się: Salon z kuchnią, 2 łazienki, 4 pokoje, kotłownia/pomieszczenie gospodarcze pod pompę ciepła (dodatkowe wykorzystanie jako składzik/pralnia)
    - nie będzie kominka/kominów
    - układ : kuchnia od frontu / salon od podwórka, dwa wysunięte na końcu pokoje dla dzieci.
    - działka o wielkości ok 1100 m2 - 28x40m, wjazd od północy

    W załączeniu wersje podstawowe i z naniesionymi małymi zmianami.
    Z tego co zauważyłem to może być różnica w cenach dachu, oraz wykusze do likwidacji, tylko nie wiem czy cofanie wykuszy do linii budynku czy wyciąganie budynku do linii wykuszu.
    Radek II ma długość salonu tylko 561cm, a Selene szerokość salonu tylko 425cm, jaki wariant będzie korzystniejszy.

    Bardzo prosiłbym o podzielenie się sugestiami co do pomysłów zmian i wyboru projektu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Radek II A.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	454725Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Radek II Zmiany.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	454726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selene 4x4 A.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	454727Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selene 4x4 Zmiany.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	454728

  18. #12358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak są strony świata?
    Drugi projekt jest większy.
    Od jakiej strony świata jest wjazd?

    pierwszy jest kiepski - brak szaf w wiatrołapie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-04-2021 o 19:24

  19. #12359

    Domyślnie

    Wjazd jest od północy, front domu też. Garaż na Wschodzie ,salon na Zachodzie.
    Radek - Powierzchnia użytkowa :124 m2
    Selene - Powierzchnia użytkowa :118,56 m2

    "pierwszy jest kiepski - brak szaf w wiatrołapie" - dlatego myślałem o zmianie pom. gosp. i tam umieszczeniu szafy, lub zwężeniu go i zrobieniu szaf w wiatrołapie ?
    Coś o wielkości salonu i wykuszach ?

  20. #12360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja wyprostowałabym to skrzyżowanie przy sypialniach.

    powierzchnia użytkowa nie zawsze jest miarodajna - sprawdź całkowitą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selene 4x4 A.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	454733  

Strona 618 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony