dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 263
  1. #1

    Domyślnie

    Mam mieszkanie o pow.80m2 i zastanawiam się czy warto je ogrzewać promiennikami montowanymi pod sufit.Firma wyliczyła mi że będe płacił ok.250zł na miesiąc (tylko w okresie grzewczym), koszt zakupu jest FANTASTYCZNY.Czy ktoś ma takie ogrzewanie???Jeżeli tak to jak się sprawuje,opłaty itp.??? PROSZĘ O POMOC

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    W pracy mamy takie ogrzewanie zamontowane-szef płaci za 60m2 200zł miesięcznie w okresie grzewczym.Pracuję tam już trochę a ogrzewanie mamy 5 lat i sama teraz przymierzam się do takiego do mieszkania.Czy masz może Rafcio555 jakiś namiar do takiej firmy??Ja osobiście polecam.Nie odczułam,żeby te promienie były szkodliwe.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    W pracy mamy takie ogrzewanie zamontowane-szef płaci za 60m2 200zł miesięcznie w okresie grzewczym.Pracuję tam już trochę a ogrzewanie mamy 5 lat i sama teraz przymierzam się do takiego do mieszkania.Czy masz może Rafcio555 jakiś namiar do takiej firmy??Ja osobiście polecam.Nie odczułam,żeby te promienie były szkodliwe.MAJKA

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    W pracy mamy takie ogrzewanie zamontowane-szef płaci za 60m2 200zł miesięcznie w okresie grzewczym.Pracuję tam już trochę a ogrzewanie mamy 5 lat i sama teraz przymierzam się do takiego do mieszkania.Czy masz może Rafcio555 jakiś namiar do takiej firmy??Ja osobiście polecam.Nie odczułam,żeby te promienie były szkodliwe.MAJKA

  5. #5

    Domyślnie

    Mam e-maila:[email protected] napisz tam a odpowiedzą Ci ile kosztuje montaż i koszt miesięczny.Podaj najlepiej powierzchnie wszystkich pomieszczeń w domu.Słyszałem że nie trzeba przeprowadzać żadnych konserwacji itp.czy to prawda??bo np. w olejowym trzeba chyba raz na rok robiź i to jeszcze nieźle kosztuje.
    CZY KTOŚ JESZCZE MA TAKIE OGRZEWANIE???????????????????

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Tak jest nie trzeba nic naprawiac,sparawdzac,konserwowac itp.Montujesz tylko i potem płacisz miesięczne rachunki i nawet dosyć niskie.
    MAJKA PA

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś się na ten temat wypowiadał na innym wątku (chyba było o ogrzewaniu powietrznym albo o pompach ciepła) ale dokładnie nie pamiętam. Poszukajcie. Z tego co pamiętam opinia nie była pozytywna

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    W pewnym kosciele zamontowali caly system tego typu, niestety rachunki sa duze a efektywnosc niska. Do tego zaczely sie pojawiac na scianach wykwity i grzyb. Ale to specyficzny budynek, trudno porownywalny do ocieplonego domu mieszkalnego.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Narazie mieszkam w kamienicy i grzeje promiennikami.Budowa w toku i instaluje promienniki i kominek.Jak bede w domu i napale sobie to promienniki się wyłączą i zaoszczędze.Gdy przestane palić i obniży się ciut temp.to włączą się automatycznie.Mieszkanie mam narazie 68m2i płace za same ogrzewanie ok.200-250zł w te miesiące co mamy zimnisko (od września do około marca-kwietnia).Jak dla mnie to mało-sąsiedzi mają grzałki w piecach i płacą coś koło 700zł!!!

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-11-14 11:21, Anonymous wrote:
    Mieszkanie mam narazie 68m2i płace za same ogrzewanie ok.200-250zł w te miesiące co mamy zimnisko (od września do około marca-kwietnia).Jak dla mnie to mało-sąsiedzi mają grzałki w piecach i płacą coś koło 700zł!!!
    A i zaznaczę że są stare okna i nie mam nic ocieplane.Okna nie są "dziurawe",ale nie są tez najgorsze.Kiedyś miałem wilgoć,po zainstalowaniu promienników zniknęła!!!

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Nie rozumiem jak to działa???Napiszcie troszke.Widze ze koszty sa OK!

    Anna

  12. #12

    Domyślnie

    Ania! napisz na adres [email protected] i dowiesz się wszystkiego na ten temat. Ja dostaam wyczerpującą informację: koszty instalacji i eksploatacji.
    Pozdr.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Klaudio!
    A co Ty uważasz o tych promiennikach??
    Anna

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Mam szklarnie w sumie 700m2, do najmniejszej 70m2 zamontowalem na próbe promienniki.No nie powiem,myślałem,myślałem i się skusiłem.Opłaciło się.Rośliny są zdrowsze,nie żółkną.A bardzo bałem się promieniowania.Pozatym w szklarni nie jest już taka duchota a rośliny i tak mają odpowiednią temperaturę.Rachunki też korzystne,nie jestem w stanie powiedzieć ile,ale jest dobrze.Nie sluchajcie mitów o tym,że te promienie są szkodliwe szczególnie od osób które nie mają takiego ogrzewania!!!Na reszrę szklarni też będe montował,tylko sianko trzeba uzbierać.
    Mariusz Barciński

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    A jeden minus,który odczułem to to ze w szklarni są one montowane na wysokości ok.170cm. nad kwiatami to czasami jak zrywam kwiaty to się głową walnę.A tak wogóle to mam już drugą zimę.
    Mariusz Barciński

  16. #16

    Domyślnie

    fajny pomysł - na pewno rozważe to przy zmianie ogrzewania...

  17. #17

    Domyślnie

    Ania!
    Nie wiem na jakim etapie jesteś z budową. Ja dowiedziałam się o tych prmiennikach niedawno a dom mam już wytynkowany i w zasadzie gotowy do wykańczania na czysto (malowanie ścian, podłogi, glazura). W tym momencie jest na to za późno. Trzeba to przewidzieć na etapie układania instalacji elektrycznej lub s trakcie robienia remontu. Ja upatruję w tym jeszcze jedną wadę, a mianowicie oddzielny system ogrzewania wody. Ja chciałabym ogrzewanie połączyć również z wodą, dlatego decyduję się na piec gazowy z zasobnikiem wody. Co do kosztów to będziesz miaa pełny ogląd jak napiszesz na adres który Ci podałam, bo otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Co do kosztów gazowego nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, zaczynam grzanie od następnej zimy. Ale napisz na co się zdecydowałaś. Powodzenia

  18. #18

    Domyślnie

    Fajnie, dzięki za opinie!!!MONTUJE PROMIENNIKI i mam nadzieję że będę tak wyglądał - JAK ZROBIE DAM ODPOWIEDZ!!!
    Ale forum będe tak przeglądał może ktoś jeszcze napisze coś!
    Myślę też o kominku,zawsze mi się to podobało, no i obniży koszt energii elektrycznej.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Klaudio!
    Nie buduję - kupiłam stary dom 140m2 i jest c.o. - ale to odpada.Nie ma zawsze czasu na palenie w piecu.Zerwane mamy tynki i będziemy zabierać się za elektrykę.Podobają nam się te promienniki. Do paru pokojów planujemy zrobić na ściane w formie obrazu grzejnego a reszta na sufity.
    Co do wody to jesteśmy na razie we dwójkę i dużo nie potrzeba.Założymy junkers gazowy-niedrogi wydatek.Cieszę się że nie będziemy musieli żadnych kotłów,butli z gazem, zbiorników na olej itp.No i fajnie bo nie trzeba robić przeglądów żadnych.A przy gazowym będziesz musiała coś robić??
    Jesteśmy zdecydowani na 90%.Koleżanka mi powiedziała że widziała takie promienniki na suficie u swojej koleżanki i jedziemy z mężem jutro tam zobaczyć i jutro wieczorem podejmiemy decyzję.Montujemy sami-też oszczędzimy.
    ANNA

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Wybierając nowe sposoby ogrzewania trzeba tylko pamiętać, że fizyka jest nieubłagana. Jeżeli do ogrzewania potrzeba X kWh to po prostu trzeba tyle dostarczyć, a promienniki są na prąd - najdroższe źródło energii.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony