dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwq

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    8

    Domyślnie schody z marmuru

    Czy macie w domu marmurowe szchody , czy jesteście zadowoleni , jeżeli tak to zjakiego marmuru robiliście . Może macie zdięcia ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy.
    Jak się będą sprawować w używaniu nie wiem, bo jeszcze nie mieszkamy.

    Są z Brecci, tak jak parapety, a wyglądają tak (niestety są tu przykryte warstwą kurzu ) :




  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwq

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedź

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: schody z marmuru

    Cytat Napisał iwq
    Czy macie w domu marmurowe szchody , czy jesteście zadowoleni , jeżeli tak to zjakiego marmuru robiliście .
    Troche o tym na forum bylo pisane. Jesli sa to schody wewnetrzne, tak jak u Moniki na zdjeciu, to pol biedy. Natomiast jesli to gdzies w korytarzu gdzie komunikacja jest duza i wchodzi sie z zewnatrz to lepiej zamienic marmur na wielkoformatowy gres.Marmur jest wyjatkowo miekkim kamieniem i efekt poleru zejdzioe po 2-3 latach. Renowacja jest mozliwa , ale uciazliwa i kosztowna. Kolor /odcien/ marmuru zalezy od miejsca jego wydobycia i tak np.: polskie marmury /Marianna/ maja odcien rozowy/ponoc jedyny na swiecie/ i szary -odm. Czerwona i Biala Marianna.Marmury wloskie maja odcienie bezu - kawa z mlekiem - sa to m.in. najsilniej wybarwione kamienie z najwyrazniejszym rysunkiem /odm Brecci i Dordogne -delikatna oraz z rozowa zylka Rose eclate i Grand eclate/. Marmury portugalskie sa najbielsze np. odm. Pinta verde z delikatna zielonkawa zylka i drogi jak cholera Pinta blanco. Mozliwosci kolorystycznych jest wiec sporo.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam z chody z marmuru od 13 lat. W sumie jesteśmy zadowoleni chociaż się trochę już starły ale co prawda chodzimy w budach. W lato super się po nich biega na boso bo chłodzą. wadą jest to że są bardzo śliskie i mozna złamać nogę
    KARO

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Do_rota

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    616
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie SCHODY - okładzina z kamienia, granitu, marmuru, stopnie granitowe, marmurowe

    Czy ma ktoś schody wewnętrzne z granitu?
    A może ma ktoś jakieś zdjęcia, nie koniecznie swoich schodów?
    Bardzo proszę o pomoc i wszelkie uwagi na temat takich schodów.

  7. #7

    Domyślnie

    Widzialam takie jedne z czerwonego granitu." Pani domu" narzekała że strasznie widać kazdy kurz, polecala mi siwy granit, tylko taki
    Dla chcącego nic trudnego!

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Do_rota

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    616
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Mam obecnie zewnętrzne schody i parapety z granitu ciemnego niejednolitego. Jeśli chodzi o tak zwane brudzenie sie , to jest rewelacyjny. Myję go bo powinnam, a nie bo widać
    Niestety, gdy spadnie śnieg to można na nim sie zabić .

  9. #9

    Domyślnie

    uzytkuje od 1.5 roku schody z granitu...jestem bardzo zadowolona...to ciemny granit Wanga...szczerze polecam kurzu nie widać, sprzątać trzeba jak każde inne, ale za to są niezniszczalne




    a tutaj widok z góry przed balustradą


    pozdrawiam
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Do_rota

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    616
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Oj! Jakie ładne, i nie tylko schody, ale i wnętrze.
    Ja coraz bardziej przekonuję się do schodów granitowych, faktycznie są niezniszczalne. Obecnie w domu mam drewniane, i po 5-u latach widać jak lakier sie przetarł, jeszcze trochę i będzie trzeba cyklinować.

  11. #11

    Domyślnie

    ja też mam z granitu i nie zrobiłabym żadnych innych, nic na nich nie widać
    Honzka

    Mój domek

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Do_rota

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    616
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Honzka- obejrzałam twoje schody. Czy podstopnica jest malowana czy tez z granitu. Jak możesz to odpisz. Widziałam oba rozwiązania i nie wiem jak się sprawdzają . Na zdjęciach nie zabardzo widzę .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Do_rota
    Honzka- obejrzałam twoje schody. Czy podstopnica jest malowana czy tez z granitu. Jak możesz to odpisz. Widziałam oba rozwiązania i nie wiem jak się sprawdzają . Na zdjęciach nie zabardzo widzę .
    z mamruru chciałam nadać schodom troche lekkości i żeby nie były jak grobowiec i połączyliśmy z jasno szarym marmurem, malowanej bym nie robiła

    pozdrawiam,
    Honzka

    Mój domek

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Do_rota
    Oj! Jakie ładne, i nie tylko schody, ale i wnętrze.
    Ja coraz bardziej przekonuję się do schodów granitowych, faktycznie są niezniszczalne. Obecnie w domu mam drewniane, i po 5-u latach widać jak lakier sie przetarł, jeszcze trochę i będzie trzeba cyklinować.
    dzięki zdecydowanie polecam

    pozdrawiam
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  15. #15

    Domyślnie Schody granitowe

    Mamy zamiar wykończyć schody wewnętrzne granitem, czy ktoś z was posiada takowe? Jak to się sprawuje w praktyce? Jakieś rady i uwagi dotyczące tego materiału?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Znajomi mają takie, ale zewnętrzne. Żeby nie były śliskie mają stopnice niepolerowane, a podstopnice polerowane. Wyglądają okazale.

  17. #17

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam bardzo efektowne wewnętrzne schody z polerowanego ciemnego granitu ma motyczka. Wielokrotnie pokazywała je na forum i pisała o ich użytkowaniu.

  18. #18

    Domyślnie

    Znalazłam zdjęcie schodów motyczki jeszcze bez balustrady. Mam nadzieję, że się nie obrazi. Schody piękne więc nie powinna

    Jeżeli chodzi o użytkowanie to wypowiadała się o swoich schodach w samych superlatywach ale proponuję ze szczęśliwą posiadaczką skontaktować się bezpośrednio na priv.

  19. #19

    Domyślnie

    serdeczne dzięki Annju
    faktycznie wyglądają przepięknie, mnie tylko przeraża trochę to, że mogą być śliskie, ale po to własnie załozyłam ten wątek, żeby w razie czego sprostować parę obaw

  20. #20

    Domyślnie

    chciałabym was zapytać czym macie obłożone podstopnice?

    boję się, że jeśli zrobię je również z kamienia to schody staną się ciężkie i przytłaczające, z drugiej strony na podstopnicy musi być coś, co łatwo utrzymać w czystości

    jakieś pomysły?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony