dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie

    Mamy klasyczne - betonowe. Myślałam o położeniu tylko drewnianych stopni (bez pionowych). Czy to dobry pomysł, jakie drewno użyć i ile to będzie kosztować? Poradźcie.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat. Chciałem dać tylko stopnice drewniane a podstopnice z płytek. Kombinowałem też schody z płytek i balustrada z Castoramy. Ale koniec końców stolarz przekonał mnie do tańszego materiału (jawor). Wyszło 300 PLN za stopień (za wszystko). Nie żałuję. Z budżetu spadła inna pozycja: kominek, ale ze względu na małe dzieci w domu uznałem, że schody to mus, a kominek to luksus.

  3. #3

    Domyślnie

    "Za wszystko" tzn. stopień i podstopnica, tak? A ile balustrada? i z czego?

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie było jak tanio. Na betonowe schody położyłem wykładzinę. Kosztowała może 200 zł (całość).

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Temat schodów był już gdzieś przerabiany. Z tego co pamiętam odradzano pozostawienie podstopnicy niewykończonej drewnem, tylko otynkowanej. Może potem być problem z utrzymaniem czystości, a połączenie drewna i płytek na schodach ... kwestia gustu. My za schody z jesionu (16 stopni) zapłaciliśmy 1400 zł, bez balustrad i tzw. policzków (to te deski z boku - kojarzą nam się z trumną). Balustrady będą w przyszłości z metalu.
    A żeby było jak najtaniej - najlepiej poszukać taniego i solidnego stolarza.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: helism dnia 2002-11-18 17:25 ]</font>

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-11-14 17:32, Karolina wrote:
    "Za wszystko" tzn. stopień i podstopnica, tak? A ile balustrada? i z czego?
    Karolino: za wszystko. Balustrada i wszelkie inne elementy okołoschodowe (np. listwy przy łączeniu schodów z wykładziną) w cenie.Balustrada drewniana.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2002-11-20 09:52 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Fak, że pozostawienie podstopnicy (nauczyłam się nowego słowa ) niewykończonej to fatalny pomysł - widziałam taką klatkę schodową u znajomych , zaraz po malowaniu. Wyglądała fatalnie, i w miarę upływu czasu -coraz gorzej.
    Ale mnie się takie cóś podoba bardziej niż samo drewno...
    Więc dołączam się - może ktoś coś poradzi?

  8. #8

    Domyślnie

    wydaje mi się że pozostawiemie podstopnicy "gołej" bedzie sie gryzło z drewnem od góry stopnia - poza tym trzeba by pomysloeć czy bedzie to bezpieczne - pozostawienie podstopnicy gołej spowoduje to że powstanie szczelina pomiedzy betonem a drewnem stopnia - idąc w kapciach czy klapkach będzie mozna wybić sobie zeby - trzeba by "załamać" stopień (drewno) w dół - ale bedzie to wyglądało bez sensu - a oszczędnośc materiału nie jest aż taka wielka...
    więc albo inny materiał na obicie schodów, albo zostawić beton (brrrrrrr)....
    albo cale shcody robimy z drewna (można by) oszukać na grubości podstopników - górę stopni zrobić z deski grubszej, podstopniki z cieńszych kawałków ( można by też pomyśleć nad łączeniem różnych gatunków drewna)
    pozdrowka
    snow

  9. #9

    Domyślnie

    jak ja zrobiłem wykończenie schodów drewnem ,pokazałem na swojej stronie www. Może coś ktoś podpatrzy. Tralki i poręcz kupiona z drewna bukowego, stopnie klejone z dębowych desek, podstopnice i policzki ze sklejki gr.10mm. Tralki mogą być spokojniesze we wzory-takie były jak ja robiłem. Oprócz poręczy i tralek wszystko wykonałem sam i sam montowałem. Wyszło jak widać-kolory na zdjęciach są zbyt intensywne (różne warunki świetlne).
    Tad

  10. #10

    Domyślnie

    Tad, jestem pełna uznania i podziwu dla Twojej pracy twórczej!

  11. #11

    Domyślnie

    Marku, pomysł wykładziny na schodach coraz bardziej mnie przekonuje. Mam tylko jedno pytanie: jak ładnie wykończyć krawędzie wykładzina-stopień?

  12. #12

    Domyślnie

    wykładzina na schodach? no niech bedzie - tylko czy nie bedzie ciutke ciągło???
    ale nie ważne
    ja bym proponował wykonczyć krawędzie jakims ładnym kątownikiem stalowym lub (lepiej) z kutego żelaza...(zależy od stylu domu i schodów...)
    i tyle
    można by jeszcze pokombinować z listwami (ale kątowniki są chyba bezpieczniejsze)
    snow

  13. #13

    Domyślnie

    również mam betonowe schody, myślałam o drewnianych tylko trepach(chyba tak się mówi) schody wyglądaja wtedy na lżejsze, a podstopince w kolorze scian,
    tak, moga się brudzić i myślałam albo pomalować farbą zmywalną albo zrobić [stiuk:] na całej klatce schodowej - ściany zapewne też szybko sie tam brudzą.
    a wykładzina moim zdaniem nie jest za dobra do sprzątania, chociaż może bezpieczniejsza jeżeli ktoś ma małe dzieci. (w przypadku upadku )

    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    co do pomysły domki:
    oczywiście same stopnie drewniane wyglądałyby ślicznie, podstopnice możnaby wykończyć tynkiem mineralnym - zmywalny, woda z detergentem, łatwo się nakłada jedynie koszt taki sobie
    oczywiście ściany ten sam kolor i faktura...
    snow

    PS. i trzasnęło 300 !!!!!!!!
    s.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Dwa linki dla tych, ktorzy nie chca robic podstopnic (tez sie nad tym zastanawiam). Obejrzyjcie sobie (a moze macie inne ciekawe linki?)
    http://www.muratordom.pl/67755AE5DEA...2600953397.htm

    http://www.camis.pl/schody/sch036.jpg


  16. #16

    Domyślnie

    Pełny przegląd pomysłów jest w lutowym Muratorze. Bartek

  17. #17

    Domyślnie

    Rzeczywiście, w ostatnim "Muratorze" jest parę ciekawych pomysłów. Nam przypadł do gustu ten z tynkiem żywicznym na podstopnicach - szczególnie, że jest ich dość duży wybór i można ładnie dopasować do koloru ścian i drewna.
    Natomiast co do pomysłu : wykładzina plus kątowniki na skrajach stopni, hmmmm...byłam teraz w delegacji, spałam w hotelu, gdzie w ten właśnie sposób wykończono schody...Ja rozumiem, że "aleganckie goście" ze schodów pewnie nie korzystają, ale ja wolę, i stwierdziłąm, ze to jest po prostu niezbyt bezpieczne. Chyba, żeby ten kątownik tak mocno "wcisnąć" w wykładzinę, żeby w ogóle ponad nią nie wystawał (nie wiem, czy to możliwe?)
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  18. #18

    Domyślnie

    również lekko wygląda metalowa balustarda (same pręty, w kolorze matowego srebra) a ta rączka drewniana jak trepy. Rzeczywiście w chyba w ostatnim muratorze, albo dodatku jest sporo fotek, na pomysły schodów i tam właśnie są schody o jakich mówię.

  19. #19

    Domyślnie

    bęę miał ażurowe schody w salonie i kawał antresoli. Podajcie pomysły i ceny ciekawych poręczy i brierek. Bartek

  20. #20

    Domyślnie WYKŁADZINA NA SCHODACH

    Nie chce zakładac nowego tematu a tylko ten znalazłam o schodach z wykładzina
    Kochani czy ktos z Was ma wykładzine na schodach w domu? Bardzo prosze o jakies opinie na ten temat i fotki. Przeszukuje net i nie znalazlam ani jednego zdjecia schodow pokrytych wykładzina.
    Planuje wykladzine na schodniach betonowych bo mam male dziecko (pewnie nie ostatnie i takie schody wydaja mi sie najbezpieczniejsze. Drewniane odpadaja bo sa nad kominkiem. Z gory dziekuje

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony