dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spiesze doniesc, ze rzad uhcwalil ustawie o tanich kredytach: http://www1.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1128149.html.
    Poczytajcie WARTO Ja akurat na wiosne bede staral sie o ten kredyt

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dziękuję nie skorzystam. Tak jak w arytkule piszą rynkowe oprocentowanie już zbliża się do 8%, a poza tym jesteś uwiązany na 20 lat, albo będziesz zwracał a i tak uwolnić się możesz jak rynkowe stopy będą poniżej (obecnie nie są i może za kilka lat znowu nie będą). Czy stać Cię na komfort bycia osobą obciążoną przez 20lat? Co będzie jak będziesz chciał sprzedać obciążoną nieruchomość? Kolejna kiepska próba "wykazania się" i kolejne ręczne tymczasowe manipulacje.

  3. #3

    Domyślnie

    Oprocentowanie 8% wydaje mi się wysokie, biorąc pod uwagę obecne warunki kredytów mieszkaniowych. też się zastanawiałam nad tym kredytem, ale raczej nie skorzystam. Wydaje mi się, że 5% to byłoby coś.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam zaufania do naszych rządzących, do ich ustaw i wszelakich
    zapewnień

    Przykładem niech będą książeczki mieszkaniowe, niezrealizowane
    oczywiście, to raz.
    Dwa; Sp-nie, które wówczas brały kredyty na budowę mieszkań miały zagwarantowane, stałe oprocentowanie w wysokości 1% na 40 lat, a tym samym i lokatorzy otrzymanych M-ileś tam.
    Co z tego wynikło, wiemy niestety

    8% to dużo, tego typu kredyty powinny oscylować wokół 3%.
    Nie mamy pieniędzy za wiele, mniej niż potrzebujemy,ale nigdy
    nie odważyłabym sie na 20-letnią pozyczkę.
    pozdrówki




  5. #5

    Domyślnie

    Daj spokoj - placic 8% odsetek przez 20 lat - co to za korzystne warunki ? Za 10 lat oprocentowanie kredytu hipotecznego bedzie 3-4% (w Polsce bedzie juz Euro) a ty jak glupi bedziesz placil bankowi 2 razy wiecej bo rzad cie wykolowal ? Nie daj sie nabrac.

    D.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla mnie to jedyne wyjscie miec szybko dom. Obecnie wynajmuje mieszkanie. Za miesiac-dwa kupuje działkę i po zimie chce startowac z budowa. Nie widze siebie kupujac mieszkanie za cene 3200zl/m2 (sic! we Wroclawiu), jak moge sie wybodowac w systemie gospodarczym za okolo 1500zl/m2. Wole przez 20 lat splacac raty po 1200zl niz wynajmowac za 800zl mieszkanie i tak nie miec zadnej wlasnosci. Zobaczymy jak wejdzie w zycie ustawa na wiosne

  7. #7

    Domyślnie

    Mariuszu, może rzeczywiście kredyt to rozwiązanie dla Ciebie (tak zresztą jak i dla mnie), ale nie ten! Teraz można wziąć kredyt o zmiennym oprocentowaniu denominowany w walucie obcej na 3-5% a w PLN juz od 9%. Oprocentowanie będzie na pewno jeszcze spadać, więc stałe 8% to jest żaden interes. I to właśnie próbują Ci przekazać inni forumowicze. Cóż, niektórzy są przeciwnikami kredytów w ogóle, ale nie wszyscy. Ja chyba zdecyduję się za jakiś czas na kredyt długoterminowy, ale z możliwością wcześniejszej spłaty. Nie trzeba koniecznie być obciążonym przez 20 lat, warto sobie zostawić furtkę do wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat i bez zwrotu niezapłaconych odsetek, a takie oferty już wiele banków ma. Dobrze mówić tym, którzy mogą dom zbudować własnymi siłami, z własnych funduszy. ja musiałabym na to zbierać następne 15 lat, więc zamiast zbierać 15 lat wolę spłacać 20, a mieszkać wcześniej.
    Mordka

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mordka: tak to mozliwe ze oprocentowanie bedzie malalo i taką mam nadzieje. Ostateczny wybor kredytu bede mial przed soba na wiosne Rzeczywiscie ten 8%-owy moze byc niezla wpadka. Jak wejdziemy do UE to oprocenotwanie kredytow na poziomie 8% moze byc strasznie wysokie, bo tamtejsze banki maja juz teraz duzo nizsze. Takze bede szukal kredytu z mozliwoscia splacenia wczesniejszego, bo zona ma mieszkanie w innym miescie ktore sprzedamy jak sie wybudujemy

  9. #9

    Domyślnie

    ciekawi mnie jaki bank będzie udzielał tych kredytów, strony którą podałeś nie można otworzyc

  10. #10

    Domyślnie

    On 2002-11-15 13:34, mordka wrote:
    Cóż, niektórzy są przeciwnikami kredytów w ogóle, ale nie wszyscy. Dobrze mówić tym, którzy mogą dom zbudować własnymi siłami, z własnych funduszy.

    Oj, poczułam się wywołana do tablicy
    Każdy z nas chciałby miec dużo gotówki, lecz jak wiem, niewielu
    jest to dane. Jestem w tej większości, stale potrzebujacej, ale
    20-25 letnie kredyty mnie przerażają.
    Zawsze, w takich momentach, przypomina mi sie film (tytułu nie pamietam), gdy głowa domu straciła pracę z dnia na dzień. Wkrótce
    przyjechali wierzyciele: zwijali trawę, wykopywali drzewa, zabierali wyposażenie domu, etc... Naturalnie film konczy sie dobrze, nie zmienia to faktu, że ta scenka jest jak najbardziej prawdopodobna W ZYCIU.
    By czegos takiego nie doświadczyc na własnej skórze, planujemy
    brać kredyty roczne, jednym słowem krótkoterminowe.
    Jednakże nikogo nie zniechęcam do podjetych przez siebie decyzji.
    Wszystkim zyczę samej radości w budowaniu.






  11. #11

    Domyślnie

    podaj więcej wiadomosci na temat kredytu ja próbowałam nawet w ministerstwie finansów ale odpowiedzi nie dostałam podaj gdzie i może wiesz kiedy to opublikują wogóle mnie to bardzo ciekawi.
    pozdrawiam ecasio

  12. #12

    Domyślnie

    To zależy od tego jakie banki przystąpią do tego programu. Prwdopodobnie na pewno PKO BP. Zdaniem przedstwiciela tego banku relny termin uruchomienia tego kredytu to marzec - kwiecień 2003

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ecasio - bądź bystry - link jest pełny, tylko klikając na nim nie przenosi się cały do linii adresu.

  14. #14

    Domyślnie

    Ecasio szukaj na http:www2.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,1128149.html

  15. #15

    Domyślnie

    cwaniaki - po forum poruszam sie od dzis i tak już wiele potrafię
    jednak do takiego poruszania się jak w to mi jeszcze daleko.

    dzięki- weszłam w gazete wyborczą i odnalazłam o tym kredycie.
    pozdrawiam ecasio

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ecasio - nie obrażaj się. My tu czasem sobie walimy niezłe teksty

  17. #17

    Domyślnie

    FRANKI ja nie z tych co się obrażają, a co do tekstów na forum to są bardzo ciekawe, pouczjące na nawet śmieszne, wszystko jest ok.
    pozdrawiam ecasio

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-11-20 11:29, ecasio wrote:
    a co do tekstów na forum to są bardzo ciekawe, pouczjące na nawet śmieszne,

    w ktorym miejscu smieszne?
    zejdz pietro nizej, "psycholog" tam facet traci prace z zona, a ma kredyty do splacenia. pomijam bezmyslnosc takiego postepowania
    ale biorac takie kredyty trzeba brac pod uwage utrate dochodu.
    i co wtedy? smieszne to chyba nie jest?

  19. #19

    Domyślnie

    anonimowy
    w sprawach pieniędzy nigdy nie było mi do smiechu, kazdy moze przeciez stracic pracę ty cz ja to od nas nie zależne,być moze nawet szybciej ja bo pracuję jako st.księgowa w zadłuzonym po uszy szpitalu, lecz inne wypowiedzi choć nie wszystkie są naprawdę no moze nie śmieszne ale rozweselające.
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    [quote]
    pomijam bezmyslnosc takiego postepowania
    ale biorac takie kredyty trzeba brac pod uwage utrate dochodu.
    i co wtedy? smieszne to chyba nie jest?

    Bezmyslnosc? A nie przyszlo Ci do glowy, ze ktos moze nie miec wyjscia?
    Czy duzo lepsza sytuacja jest, gdy tracisz prace, a mieszkasz w mieszkaniu wynajmowanym (wolnorynkowo). Zgadnij, kto pierwszy wywali cie na bruk, gdy nie bedziesz placil - wlasciciel, czy bank...
    Czasami jest tak, ze nie ma zadnego wsparcia finansowego w rodzinie. My oboje z mezem wyemigrowalismy z miasta bezrobotnych. Mamy oboje prace (co pewnie nie bedzie trwało wiecznie),pow. 30 lat, dziecko. Wynajmujemy za ciezka kase mieszkanie. Musielismy wziac kredyt na 14 lat.
    Iwszystko moze sie zdacyc, tylko powiedz mi, jaka mamy alternatywe!
    I zarzucaj bezmyslnosci komus, ktorego sytuacji nie rozumiesz.
    ankats

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony