dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 86
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1701
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Jest nas już trzech, budujemy dom Nastka

    Proszę o wpisy wszystkich budowniczych Nastki.
    Jest nas tak mało, że każda informacja jest na wagę złota.
    Opisujcie wszystkie niedociągnięcia projektu i jak je rozwiązujecie.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    wlasnei z zona kupilismy projekt Nastka. jestesmy na etapie zmian w projekcie, bedzie:
    -zmiana na sciane 2 warstwowa - silikat plus welna/styropian (caly czas sie zastanawiam co wybrac)
    -zmiana kata dachu na 45 stopni
    -nie bedzie okroglego okna w garazu, zamiast niego kwadratowe, likwidujemy tez wejscie do garazu zostawiajac tam okno tylko
    - przesuwamy komin od kominka troszke w glab domu, likwidujemy kominek zewnetrzny
    likwidujemy okno od strony schodow, za to robimy polaciowe nad schodami
    -wejscie na taras duze (w/g projektu sciana ogrodowa) robimy okno 4/5 z niskim parapetem
    -taras i wyjscie na niego robimy pod oknem gabinetu, okno gabinetu przesuwamy na sciane garazowa
    -likwidujemy balkon
    -likwiduje sciane dzialowa w garazu, i miedzu kuchnia i salonem
    -likwidujemy stelaz drewniany w czesci ogrodowej
    i pewnie jeszcze cos ale juz nie pamietam

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Fajnie, że jesteś już czwarty tylko jak na mój gust znieniasz elementy, które wpływają na wygląd tego domu. Z moich doświadczeń wynika, że każda zmiana ma ogromny wpływ na wygląd. W środku to normalne każdy zmienia pod siebie, ale ze zmianami na zewnątrz trzeba bardzo uważać. Może się okazać że zbudujesz inny dom. Jedyne zmiany jakie ja robię to brak ścianki między salonem i kuchnią i zmiana okrągłego okna w garażu na takie jak z drugiej strony. Ze względu na układ stron świata robię drugie okno w gabinecie, też na ścianie garażowej jak to nazwałeś.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie. To moj debiut ,wiec prosze o wyrozumialosc.
    Coz,ja musze zgodzic sie z Leszkiem2307.prawdopodobnie widzielismy ten sam dom po tych wszystkich przerobkach i z tad to zdecydowane NIE dla zmian. Niestety zmiany bardzo niekorzystnie wplywaja na ten dom.no oczywiscie jezeli, Yossarin,nie zalezy Ci tak bardzo na jego wygladzie z zewnotrz to nie ma o czym dyskutowac.jesli jednak urzekla Was jego sylwetka ,to badzcie ostrozni,bo mozecie miec w efekcie zupelnie inny dom.
    pozdrawiam .

  5. #5

    Domyślnie

    Ale skoro padło pytanie o zmiany,to pozwole sobie napisac na jakie pomysly ja wpadłam.Przede wszystkim nie zmiemiam proporcji,choć ich zachowanie kosztowało mnie sporo nerwów,ale to już inna historia.Z"grubszych"zmian na zewnątrz to zamiast jednego z połaciowych okien będzie lukarna,zamiast okna w "gabinecie" będą drzwi.Okno w garażu też będzie kwadratowe.A! I tam w tej...niby suszarni to będzie też okno,choćby małe.Nie bardzo wiem jak będzie wyglądała ostatecznie góra,ale na parterze mialam pewien pomysł:w części salonu,tam gdzie jest dach nie będzie stropu,salon bedzie miał 2 wysokości.I w Garazu tez nie będzie wylanego stropu. Reszta to drobne zmiany.
    Jednak ja prośbe mam taką :Gdzie wstawic tam,przy kuchni taki mały magazynek?powiedzmy 2m/kwadratowe chociaż.Ma ktoś jakś pomysł? pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    Wiitam.
    Chcialam tylko powiedziec,ze dostalam wreszcie pozwolenie na budowe i kosztorys na stan surowy .Macie tez juz jakies wyliczenia?
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    czesc
    no i co nowego u budowniczych nastki?
    pozdr
    justa

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    farida napisal
    Chcialam tylko powiedziec,ze dostalam wreszcie pozwolenie na budowe i kosztorys na stan surowy .Macie tez juz jakies wyliczenia?
    Czy mozesz podac, jaka to suma?
    pozdr

  9. #9

    Domyślnie

    witaj Justa!
    W skrucie: kosmiczna
    Tez to budujesz?Chcesz dokladnie czy mniej wiecej?
    Pozdrawiam
    ps.a tak na marginesie to tez jestem ciekawa co u innych .Moze sie wycofali?!
    pozdrawiam.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    farida napisal
    W skrucie: kosmiczna
    Tez to budujesz?Chcesz dokladnie czy mniej wiecej?
    moze byc mniej więcej - dom wydaje sie prosty, na stronie archipelagu jest wycena na 123 tys. zl ale bez zadnych instalacji, więc nie wiem, ile jeszcze trzeba.
    Nie buduję go, dojrzalam go dopiero wczoraj (chociaz od kilku miesiecy intensywnie przegladam katalogi) i jest to pierwszy projekt, ktory odpowiada mi rozkladem pomieszczen - nie musialabym nic zmieniac.
    Wiec jesli mozesz, podaj jak najwięcej danych - może jakies zdjęcia (wnEtrza?). Na jakim etapie budowy jesteś?
    A moze odezwa sie inni, którzy tez budują?
    pozdr
    justa

  11. #11

    Domyślnie

    witam.
    mniej wiecej to tak:jedna z firm posiadajaca certyfkat Ytonga wycenila stan surowy otwartyna 175.059,10 -robila to kozystajac z kosztorysu zamieszczonego na stronie pracowni.
    Inny wykonawca,tez certyfikowany za postawienie samych murow,stropu systemowego i systemowych kominow zazyczyl sobie 15000.Dziwne to dla mnie,poniewaz podobno z tego materialu bubuje sie bajecznie,szybko i tanio...Przy kominach marudzil,ze trudne. Material w tym zakresie wyliczyl na 51 i cos tam tysiecy.Za same bloczki policzyl 27 000.
    Masz racje-dom WYDAJE sie prosty.
    pozdrawiam serdecznie.[/b]

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    czesc farida
    czy to znaczy ze jeszcze nie wybudowalas?
    Ale rezygnujesz, czy nie? Bo ceny są rzeczywiście KOSMICZNE - chyba się pomylili
    Czy nikt więcej nie jest zainteresowany tym domem?

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj.
    No bede budowac .Mialam juz takie przejscia,ze zmiana projektu nie wchodzi w gre.Nie w tym zecz,ze dom przestal mi sie podobac,tylko wygladal na tanszy,prostszy-dla mnie on poprostu nie jest tyle wart! Poczekaj ciut,w sobote bede miala kolejna wycene.Tym razem poprosilam "zwyklego" murarza z dobra opinia,do tej pory jedyny,ktory popatrzyl i nie stekal,ze DUUUUZO roboty.Jesli chodzi o gotowe domy,to napisze Ci na priv- jeden jest gotowy i zamieszkaly a drugi juz pod dachem.Zainteresowania wiekszego widac nie ma tym projektem, nawet "zalozyciele" tego watku cos nie bardzo chca sie podzielic swoimi postepami w tej materii -moze tez sie wycofali. Wiedz,ze np na katalogach tego nie ma,ale z dachu (oprucz tych kominow) wystaja 3 lub 4 koszmarkowe rury-kominki,tragiczne to jest i trzeba sobie to jakos rozwiazac.Wszelkie zmiany maja istotny wplyw na ten projekt i trzeba je wprowadzac bardzo ostroznie.Lepiej juz nic nie pisze,bo nikt juz go nie wybuduje .
    Ale trzeba przyznac ,ze wizualizacje i animacje Nastki robia wrazenie!
    pozdrowienia przesylam !

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    FARIDA
    Baaaaaaaardzo dziękuję. Nie wiem, czy będę go budowała, bo mnie sie podoba bardzo, ale pozostałym czlonkom rodziny - nie. Ale układ pom. jest super. Jest to pierwszy dom, w którym nie musialabym nic zmieniac - przynajmniej teoretycznie
    pozdrawiam
    ps Czy rozmawialas z kims kto wybudowal, czy tylko widziałas te domy? Czy ich budowy tez byly takie drogie, czy to tylko Ty masz pecha do takich ,,kosztorysantów"?
    trzymam za Ciebie kciuki - powodzenia
    justa

  15. #15

    Domyślnie

    Czesc Justa.
    No wiec namiarki na Nastki masz na privie.
    Moze troche histeryzuje z ta wycena ,moze dla innego inwestora nie sa to zawyzone koszty,nie wiem.Szkoda,ze nie mozna porownac tego z innymi "inwestycjami"-tez jestem ciekawa.
    Zycze trafnego wyboru Justa i pozdrawiam.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    18000 za robocizne: od fundamentow po wiezbe plus chudziak wewnatrz. pan majster powiedzial, ze dom jest prosty i niepowydziwiany . teraz jeszcze tylko wycena materialu i zobaczymy w ile sie zamkne . ja jestem dobrej mysli i chce wybudowac nastke za 240000 maxymalnie. cala i gotowa. ruszam w tym roku od wiosny i mam zamiar wprowadzic sie na koniec roku.
    jestem optymista
    sciana 2w (silikat plus steropian), bez marmurow
    dach to blachodachowka
    komin od kominka zostal przesuniety do wewnatrz domu.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie stanelo na 13-14 tys za :fundamenty razem z ich izolacja,sciamy partery,strop momolityczny,sciany poddasza i kominy 3 sztuki-jeden dojdzie jeszcze .Dach -konstrukcja i pokrycie czeka na wycene.
    Yossarian,jak wcisnoles ten komin w glab domu?Caly,i nie bedzie tego skosu?
    pozdrawiam.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    co do komina:
    zrezygnowalismy z kominka zewnetrznego. komin przesunelismy do srodka, bedzie tuz kolo schodow - lepiej to widac na projekcie. dzieki temu nad schodami zyskalismy troszke swiatla i robimy okno polaciowe nieotwierane, tak zeby doswietlalo nam schody (strona poludniowa) oraz likwidujemy dziwnie wygladajace zakonczenie dachu tuz przy schodach.

    Farida - trzeci komin ? gdzie?

  19. #19

    Domyślnie

    Musimy jakims cudem zlikwidowac te koszmarne kominki z dachu i odprowadzic ta wentylacje do kominow.Poza tym ja wynosze sie na wies i nie wyobrazam sobie DOMU bez chlebowego pieca w kuchni.Jakos musimy ten piec tam umiescic i z tad ten trzeci komin a dodatkowo" zbierze" czes tych anamostatow.Nie wiem jeszcze gdzie dokladnie bedzie wychodzil i martwie sie ciut o efekt wizualny ale mam nadzieje ,ze bedzie dobrze.Pytam o ten Wasz pomysl z kominem,bo chcialam kominek przesunac troszke w glab salou ale moj projektant mowil,ze to sie nie da!
    A wiesz,nam sie to okienko na schodach podoba .
    pozdrawiam!

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    jak dam rade to podesle scan parteru z przeniesionym kominem do wewnatrz.

Strona 1 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony