dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 86
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1701
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Witam wszystkich Nastkowiczów !!
    Dawno się nie odzywałem, bo miałem problemy z pozwoleniem. Ostatecznie po odwołaniu do wojewody mamy wreszcie pozwolenie i ruszamy od wiosny.
    Budujemy w większości zgodnie z projektem. Ściany z Ytongu jednowarstwowe bez ocieplenia. Przy gr. 36,5 nie ma takiej potrzeby ocieplania, a wręcz nie wolno. Analizowaliśmy też Porotherm 44, ale po dokładnym wyliczeniu Ytong wychodzi taniej i jest wg mnie dużo lepszy. Ytong udało mi się kupić z 15% rabatem. Aktualnie zatanawiam się nad stropem Teriva, bo mam taniego dostawcę, ale firma, która dostarcza mi większość materiałów twierdzi, że Teriva potem pęka i trzeba robić ruszt i gips zamiast tynku co podraża koszt i polecają strop ceramiczny. Może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
    Dach z Braasa, grfitowa Romańska. Chyba najlepiej obniżyć jętki, bo w projekcie są jakoś wyżej i nie na wysokości stropu.
    Ponieważ południe mamy od strony gospodarczego, robimy dodatkowe okno w gościnnym i w gospodarczym zamiast drzwi takie samo okno. Będą więc na ścianie południowej cztery jednakowe okna.
    Cały czas zastanawiam się jak zrobić kominy i chyba ten do pieca zrobię systemem Schiedla i obłoże płytkami z klinkieru, a ten od ogrodu tak jak jest w projekcie z cegły.
    Pozdrawiam !! :P :P

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Witam jeszcze raz
    Widzę, że przybyło paru chętnych na budowę Nastki.
    Piszcie co zmieniacie w projekcie i jakie stosujecie materiały. Jeszcze jeden problem, który mnie gnębi to czy płytę na fundamentach wylewacie od razu czy potem, jak lepiej ?

  3. #23

    Domyślnie

    Witaj Leszku2307! Fajnie ze sie odzywasz-glupio by bylo gdyby sam zalozyciel watku sie wycofal .
    a wiec do zeczy:U nas obnizylismy jetki ,w zwiazku z czym doszly jeszcze dodatkowe przy samym szczycie.Przemawialo za tym posunieciem tez to,ze powstanie po ich obnizeniu taki stryszek po ktorym brdzie mozna sie poruszac w miare normalnie.
    Nam proponowano rowniez kominy systemowe.Wykonawcy twierdza,ze obklejenie komina plytkami nie jest najlepszyn pomyslem,poniewaz to jednak jest raz cieple,raz zimne i plytki mogo zaczac odpadac.Sprzedawcy systemu i plytek twierdza ze nie bedzie odpadac.Stanelo na tym,ze murojemy wszystkie tradycyjnie(i pewnie wyjdzie duzo taniej)
    Tak samo jest z stropem.Tak czy inaczej trzeba bedzie podsteplowac troche,nikt nie chce taniej zrobic tylko dla tego ze niby szybciej,nie ma pewnosci czy na innych systemowych tez z czasem nie pojawia sie jakies rysy co za soba pociaga zabawe w podwieszanie plyt.Stanelo na tradycyjnym-wylewanym.
    My plyta zajmiemy sie pozniej.
    Mozesz podac dokladnie,za jaka dokladnie cene kupiles te bloczki kom?Czy do scian nosnych wewnetrznych kupiles te same jak na nosne zewnetrzne?I jaka wyszla Ci dokladnie ilosc tych bloczkow?I GDZIE?
    Pozdrawiam serdecznie!

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie re

    Cześć Farida
    Jeszcze wracając do Twoich wypowiedzi, to znajoma ma okno w suszarni i twierdzi, że szczególnie w zimie okno w suszarni to nieporozumienie z powodu wiecznie gromadzącej się tam wilgoci. Ważna jest tylko solidna wentylacja i dlatego nie można tam zrezygnować z anemostatu. Co do okna przy schodach uważamy, że ma osobliwy urok, tylko musi być otwierane.
    Co do Ytonga to wstępnie zaklepałem z możliwością zwrotu:
    36,5 cm PP2/0,4 PW+U 68.68 m3 po 293,81 brutto
    24,0 cm PP4/0,6 PW+U 5,53 m3 po 294,86
    11,5 cm PP4/0,6 /20cm 11,48 m3 po 297,58. zaprawa 61 opakowań gratis
    całość netto 20677,28 zł
    Ilość obejmuje wszystkie ściany zew. i wew. Gdyby ktoś potrzebował w m2 to jest: 188,18, 23,06 99,88 m2
    Kosztorys Archpelagu zamyka się w kwocie 260000 zł bez instalacji, ale jest szyty grubą nicią. Myślę, że można taniej. Jak masz jakieś wyceny to chętnie bym zobaczył, może na maila ?
    Pozdrawiam Leszek z tego domu już się nie da zrezygnować

  5. #25

    Domyślnie Jestem tu nowy...

    Witam Wszystkich Nastkowiczów!
    Właśnie zakupiłem wymarzoną Nasteczkę i dałem projekt do kosztorysu. Jak tylko go otrzymam dam cynę jak to wygląda. Mam zamiar zaczynać ok. maja z budową. Część papierologii udało się już załatwić, więc jest to raczej realne.
    Pozdrawiam

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Miło powitać nowego kolegę na moim forum
    Wspaniały wybór, wygląda na to, że od maja ruszają trzy budowy, może w końcu pojawią się jakieś nowe informacje. Ja przedwczoraj dostałem w końcu decyzję o warunkach środowiskowych do pozwolenia na budowę wodociągu i już niedługo będę miał też to pozwolenie.
    Wczoraj dogadałem się z firmą budowlaną na stan surowy pod dach, a do dachu też już mam wykonawcę. Teraz jeszcze czekam na uruchomienie kredytu i jak tylko ziemia się osuszy to ruszamy
    Już się nie mogę doczekać

  7. #27

    Domyślnie

    Witaj RobertU
    Pisz szybciutko jak cos bedziesz juz wiedzial.My tez zaczynamy w maju,choc czarne chmury zaczynaja sie zbierac nad nami-pod jednym z projektowanych budynkow jest nieczynny gazociag!!!
    Pozdrawiam serdecznie.

  8. #28

    Domyślnie

    tak juz mieszkamy, nie obylo sie bez paru przerobek, ale ogolnie jest ok, efekt - fajny dom, aczkolwiek wszystko zalezy od animacji komputerowej

  9. #29

    Domyślnie Coś dla następców

    Witam!
    A może jakieś uwagi dla nowobudujących. My zaczynamy w maju. Na co uważać a czego nie dotykać.
    Pozdr

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    a ja juz buduje!!!! zdjecia w dzienniku. na razie fundamenty

  11. #31

    Domyślnie

    Witajcie.
    Czy ktos jeszcze zacza???Bo ja mam juz prawie gotowe fundamenty.
    Pozdrawiam!

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Gratuluję

    Cytat Napisał farida
    Witajcie.
    Czy ktos jeszcze zacza???Bo ja mam juz prawie gotowe fundamenty.
    Pozdrawiam!
    Gratuluję fundamentów !!
    Ja zaczynam pod koniec miesiąca, już powoli wszystko umawiam i czekam aż wpłynie kaska na konto.

  13. #33

    Domyślnie

    A ja łazilam sobie wczoraj po tych wykopach i przyszła mi do głowy taka mysl(chyba dla tych,którzy jeszcze nie zaczeli aktualna)od schodami,między funamentami ,czyli pod pomieszczeniem"hall"mogła by wyjść fajna piwniczka na wino.U mnie juz chyba nie wyjdzie,bo za plytki fundament.Cuz,podobno tak już jest,że niektóre pomysly przychodzą ciut za pużno. .Co Wy na to??Nadaje sie?
    A ja gonie podlewac te świerzutkie fundamenciki.Znajomy mówi,ze jak dobrze podlewac,to chalupa sama wyrosnie!prawda to??? .
    pozdrawiam.
    ps.Leszek 2307,dzieki.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Pywniczka

    Odnośnie Twojej uwagi o piwniczce to chcę powiedzieć, że mój znajomek właśnie dwa miesiące temu się wprowadził i zrobił sobie taką piwniczkę na "wino" pod schodami. Jeżeli robi się betonowe schody to koszty są niewielkie a pomieszczonko nawet fajne. Trzeba tylko dobrze zaizolować, bo jemu weszła woda na wiosnę i to jedyny kłopot jaki ma.
    Ps. Podlewaj, podlewaj, a samo wyrośnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Powodzenia

  15. #35

    Domyślnie

    A jak myslisz ,Leszek-mozna taka piwniczke jeszcze "zamontowac"w juz wylanych??podkopac te fundamenty,jakos wzmocnic...najsmieszniejsze jest to,ze ja mialam projekt z podpiwniczeniem,ale uleglam presji obnizenia tych OGROMNYCH kosztow jakie wiaza sie z jej wykonaniem.Jakos nie przyszlo mi do glowy zeby zrobic mala piwniczke ,tam pod schodami.A szkoda-miejsce na schody jest,pomieszczenie czesciowo jest izolowane przez fundamenty zewnetrzne,duzo kopania by nie bylo...ech,madry Polak po szkodzie.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Re

    Myślę, że na przykładzie mojego kumpla spokojnie można tylko trochę pogłębić, dolać fundament i podłoże i dobrze zaizolować. Jeżeli masz grunt o niskim poziomie wód gruntowych to nawet nie ma niebezpieczeństwa podmakania. U niego dodatkowo są 3 schodki do garażu położonego na wysokości gruntu to naturalnie to pomieszczonko jest wyższe, Ty byś musiała zrobić parę schodów więcej. No i zmianę w projekcie trzeba nanieść, a nie wiem czy jeszcze można, jak już masz pozwolenie. Musiałabyś pogadać z architektem.
    A tak przy okazji chciałem się pochwalić, że zostałem laureatem miesiąca kwietnia w konkursie " Buduję dom z Ytonga", wobec czego znacznie wzrosły moje szanse, żeby zgarnąć również główną nagrodę.
    Pozdrawiam wszysstkich Nastkowiczów !!

  17. #37

    Domyślnie

    No to LESZEK2307 gratuluje!!! zycze wiec powodzenia w dalszej "grze"!!!Ja niestety zrezygnowalam z Ytonga i zastapilam tanszym(Prefabet Kolbuszowa) na rzecz lepszych okien np.Co do piwniczki,to nie chce juz niczego nigdzie zglaszac(hmmhmm,no wiesz) ale sprawa nie daje mi spokoju i moze rzuce temat w wymianie doswiadczen,moze ktos jeszcze cos podpowie.
    A z tym podlewaniem to bujda!!!!!!!Nic nie rosnie .
    Pozdrawiam serdecznie!

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie W końcu się zaczęło !!

    Doczekaliśmy się tego najbardziej upragnionego momentu .
    W czwartek zaczęła się budowa wodociągu, a w poniedziałek założą licznik i poleje się pierwsza woda. 150 mb wodociągu i jedna budowa będzie za nami, hurraa !!
    W środę zdejmujemy humus i w sobotę 03.06.06 ( moje imieniny - niezły prezent ) wytyczanie

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Pierwsze zdjęcie z pierwszych robót - wodociąg usadowienie studzienki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studzienka.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	313013
    Ostatnio edytowane przez leszek2307 ; 14-04-2015 o 12:34

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dominika10

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam witam, my juz w niedzielę zalewamy posadzki w naszej Nastce. Wszystkim , którzy zaczynają radzę odrazu zwrócić uwagę na trzy podciągi-generalnie domek wydaje się prosty oprócz właśnie tych elementów- na nich opiera się dach co wcale nie jest takie powszechne w projektach dachów dwuspadowych. Te podciagi zapewniają małą ilośc ścianek działowych - w porównaniu do innych projektów mnie przynajmniej to urzekło, że właśnie tutaj jet dużo przestrzeni-przynajmniej na parterze. Co do zmian u nas też sporo, ale głównie w środku:
    -brak ścianki miedzy wiatrołapem i salonem
    -wejście dolnej łazienki i gabinetu jest w pomieszczeniu gospodarczym a na ścianie nośnej od salonu są tylko jedne drzwi a nie tak jak w projekcie 3 pary
    -zlikwidowalismy drzwi obok kominka -te na taras
    -podobnie jak inni okrągłe okienko z garażu jest kwadratowe

Strona 2 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony