dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał granat110
    A grzebień jakie musi miec zęby???
    W zależności od wielkości płytki
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #42

    Domyślnie

    Bardzo wyczerpująca odpowiedz,chodzi mi właśnie o wielkośc tych zębów? NIe wiem płytki 30x30, lub 40x40, 50x50.cm oczywiście.

  3. #43

    Domyślnie

    ja dodam jeszcze ze jakosc kleju i jego ilosc jest wazna, bo jak wiadomo klej sie kurczy. W miejscach gdzie jest wiecej kleju moze plytke wciagnac- w czasie ukladania plytki tworza rowna powierzchnie, ale nastepnego dnia po wstepnym wyschnieciu kleju juz nie jest tak rowno... (niby paca zebata narzuca grubosc kleju ale wiadomo jakie mamy tynki)

    dodam ze jakosc plytek ma tez znaczenie- niby wygladaja na rowne ale nie sa, dodam ze warto popytac o inna klase plytek- te o nizszej klasie z powodzeniem mozna polozyc w kotlowni czy w pom. gosp.-tylko trzeba przejrzec przed zakupem czy warto.

  4. #44

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie, jakiej wielkości mają byc te zęby w pacy do płytek wielkości np. 30x30 czy 40x40 lub 50x50.???

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał granat110
    Ponawiam pytanie, jakiej wielkości mają byc te zęby w pacy do płytek wielkości np. 30x30 czy 40x40 lub 50x50.???
    Powiem tak my mamy płytki 50x50 mamy mieć parkiet 15mm więc tą wysokością byliśmy ograniczeni ale wylewka miała ponad rok (po bokach nie wytarta od chodzenia- wyższa, po środku lekko wytarta). Mąż w związku z tym używał różnych pac , z różnymi grzebieniami w zależności od tego jaka ilość kleju miała iść (oczywiście nie było tak , że jedna płytka jedna paca a następna płytka większa paca - było to miejscowo) nie chcę okłamać, wprowadzić w błąd ale dokładne mogę podać jak wróci

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał seven Zobacz post
    Przecież nie będę się uczył ciąć na marmurach czy innych granitach.
    Nie będę także kładł tych płytek w kuchni czy łazience, tylko w garażu albo piwnicy. Nowych także nie będę kupował tylko wykorzystam te co mam.
    Chciałem tylko się dowiedzieć co jest dobre do cięcia płytek (glazury i terakoty)
    Za inne rady serdecznie dziękuję.
    Fajny temat, bo ja też w przyszłym roku po raz pierwszy wezmę się za płytki. Na szczęście tylko w garażu (chyba gres techniczny) oraz w piwnicy użytkowej. A propos, jakiego rodzaju płytki radzicie do piwnicy? Też gres techniczny?

    Znacie może jakąś stronę typu "zrób to sam" ze szczegółowo wyjaśnionym postępowaniem w przypadku samodzielnego układania płytek przez amatora?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony