dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Na wiosnę chcę rozpocząć prace tynkarskie
    Jakie macie opinie na temat tynków tradycyjnych, gipsowych i z płyt G/K.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2002-11-19 16:40 ]</font>

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Missia

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W swoim domu mam tynki gipsowe: zalety wykonania: zostały bardzo szybko zrobione -400m2 w jeden tydzień, ściany są bardzo gładkie, wszystkie wykończenia są bardzo równe i dokładne. Polecam

  3. #3

    Domyślnie

    A czy ktoś mi może odpowiedzieć na bardzo proste pytanie- po co w ogóle są i do czego służą tynki wewnętrzne? Czy tylko po to, żeby przykryć kable? Może coś jeszcze?

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz sobie wszędzie postawić ścianki działowe z klinkieru, czysto wymurowane, (dziurawka, żeby nie za ciężko), ładnie będzie i po co tynkować? Ja tak zrobiłam w części kuchni, ale na więcej nie było mnie stać. A jakie masz pomysły? Zamiast tynku - co? Bardzo jestem ciekawa.

  5. #5

    Domyślnie

    W zasadzie gdyby materiał do budowy był równy ( pustaki ) - to możnaby było kupić ładną ( w dzisiejszych czasach nie problem) tapetę i po zawodach. Można je przecież malować itd. Płytki- też bezpośrednio na ścianę. A tak- tynki, a potem i tak trzeba tapetować lub malować. Jestem strasznym laikiem w budowaniu, ale na pytanie " do czego są tynki" zawsze słyszałem odpowiedzi w stylu- żeby ściana była równa. Czy to wszystko? Odrobina staranności i gipsu i po tynkach. Mam nadzieję Jeszcze nikt mnie w tej materii nie uświadamiał.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Missia ile placilas za tynki gipsowe koszt tynkow + robocizna ja mam podobne wymiary 400m/2 I czy tunki gipsowe byly kladzione maszynowo czy recznie jakiego produceta i jesli mozna to namiary dzieki pozdrawiam ryszardj

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też jestem zainteresowana tym tematem. Co jest lepsze- płyta G/K czy tynki tradycyjne i co się bardziej opłaca pod względem finansowym? Czy tynki gipsowe powinny być kładzione przez kogoś specjalnie wyszkolonego przez producenta czy każdy tynkarz jest je w stanie zrobić na 102?
    M.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Tynk kładziony agregatem 488m2 11zł robocizna od metra.
    Tynk Kreisla po o.52zł za kg.
    Całość wyszła po 18.60zł za metr2.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Tynk kładziony agregatem 488m2 11zł robocizna od metra.
    Tynk Kreisla po o.52zł za kg.
    Całość wyszła po 18.60zł za metr2.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja optuje za tradycyjnymi tynkami. Nie wykluczam miejscowo płyt
    GK. Płyty sprawdzą się na bardzo krzywych powierzchniach i stosunkowo małych i tam, gdzie jeszcze chcemy coś dołożyć np wygłuszenie, dlatego moja łazienka dostanie płytu GK.

  11. #11

    Domyślnie

    odnosnie tego czytynki gipsowe czy tradycyjne czy plyty gk sadze ze bedzie to tradycyjny tynk i na to gladz gipsowa, na podaszu napewno bedzie tez sporo plyt gk mysle ze dobrze wykonane zmontowane plyty gk nie pokaza za jakis czas pekniec czy cos w tym stylu ... ale to tylko moje zdanie ..

  12. #12

    Domyślnie

    Wykonałem tynki tradycyjne i wyniosło to po 10zł zrobocizną za 1m2.Oj naoglądałem sie płyt na ścianach i nawet na podaszu zrobię z OSB.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    na pewno tynk a nie plyta K/G. Plyta jest dobra jedynie na poddasze. A jaki tynk ? To juz kwestia gustu wg mnie i jeden i drugi dobrze zrobiony jest OK

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Z doświadczenia - tynk gipsowy maszynowy, szybko i najtaniej. Dobrze położonny jest gładki jak lustro i z definicji nie wymaga kolejnych prac przy gładzi. Płyty g-k tak jak pisze Dobrzykowice tylko na sufit na poddaszu. Jest to zbyt w sumie kosztowna sprawa i występuje realne niebezpieczeństwo pęknięć. No chyba, ze chcesz zainstalować w pomieszczeniach parteru oświetlenie punktowe i do tego należy wykonac sufity podwieszane.
    Tynk tradycyjny kładziny ręcznie też jest drogi jeśli weżmie się pod uwagę robociznę + materiały + kładzenie potem gładzi. Takie rozwiązanie wybrałbym tylko do piwnicy (gdybym ją miał) gdyż tam nie kładłbym gładzi gipsowej.
    Kilku sąsiadów którzy zamierzali wykonywać tynki tradycyjne (a nie widzieli dotąd tynków gipsowych maszynowych lub też sądzili, że są one b.drogie - słysząc o cenach sprzed 2-3 lat), po wizycie u mnie zdecydowali się na takie tynki jak moje.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    właśnie wróciłem z budowy i jestem po pierwszej ofercie na
    temat tynków wewn.Tynk gipsowy Knauf kładziony maszynowo
    materiał + robocizna(z gruntowaniem ścian Ytong) - 22zł/mkw.
    Jeżeli chodzi o poddasze to pan pokazał mi alternatywę do
    płyt g/k- do drewnianego stelażu mocuje się specjalną siatkę
    produkowaną przez Bekerta i to się tynkuje maszynowo.Zaletą
    ma być brak łączeń występujących przy płytach g/k.
    Cena za materiał i robociznę ok.50zł/mkw.

  16. #16

    Domyślnie

    Wracając do tematu który tynk na na dzień dzisiejszy jest tańszy
    lub lepszy

  17. #17
    ewika
    Guest
    ewika

    Domyślnie

    Czy maszynowo kładziony tynk gipsowy nadaje się na dośc nierówną powierzchnie ścian. Mam na mysli wystającą zaprawę cementową?
    I jeszcze jedno, jeśli to takie dobre rozwiązanie, tańsze od tradycyjnego, szybsze w wykonaniu, to dlaczego nie jest tak powszechne. Większość ludzi decyduje sie na rozwiązanie tradycyjne - szare tynki, potem gładzie gipsowe.

  18. #18

    Domyślnie

    A czy ktoś z was robił u siebie tynk gipsowy kładziony ręcznie???lub wie jak to się robi???Ja tak się zastanawiam żeby sam do tego podejść ale jeszcze nigdy tego nie robiłem ale myśle że może jakoś mi się uda, tylko mam pytanie, mając ściany z BK czy trzeba je najpierw czymś gruntować czy od razu można nakładać na surowe ściany gips???I jak to się robi???Czy jedna warstwa wystarczy czy może trzeba kłaść więcej warstw i ile trzeba odczekać żeby go przycierać tzn. wygładzać ( i czym go się przyciera) i czy lepiej zastosować takie aluminiowe kątowniki do obróbki załamań czy można się bez tego obejść???

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="W-waBiker"]A czy ktoś z was robił u siebie tynk gipsowy kładziony ręcznie???lub wie jak to się robi???Ja tak się zastanawiam żeby sam do tego podejść...

    Ja w domu układałem ( tj. ukłądał fachowiec) tynk gipsowy maszynowy. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Tynk jest idealnie głądki, trzyma się ścian i sufitów, można go już tylko malować bez żadnego dodatkowego szpachlowania, przeciearania itp.
    Nie polecam ukłądania ręcznego zarówno gipsu jak i cemetowo-wapiennego. Koszt takiego jest większy a efekt niepewny. Tynk gipsowy maszynowy jest natryskiwany naścianę pod dużym ciśnieniem i przez to trzyma się bardzo mocno - technologia nigdy nie do osiągnięcia przy nakładaniu ręcznym.
    z tego co mówił mój wykonawca to b.k trzeba wcześniej gruntować.
    Pozdro
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewika
    Czy maszynowo kładziony tynk gipsowy nadaje się na dośc nierówną powierzchnie ścian. Mam na mysli wystającą zaprawę cementową?
    I jeszcze jedno, jeśli to takie dobre rozwiązanie, tańsze od tradycyjnego, szybsze w wykonaniu, to dlaczego nie jest tak powszechne. Większość ludzi decyduje sie na rozwiązanie tradycyjne - szare tynki, potem gładzie gipsowe.


    taką wystającą zapraę cementową zawsze można trochę skuć. Co do drugiego to takie postępowanie to tylko niepotrzbne wyrzucanie pieniędzy. Mój sąsiad zdecydował się na tynk tradycyjny, który go wyniósł drożej, póxniej i tak wyrównywał go gipsem-łącznie zapłacił ok. 30 zł/m2, ja 17-18. Gdy zobaczył efekty u siebie i u mnie powiedział, że zrobił olbrzymia głupotę.
    pozdro
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony