dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    2. A czy przypadkiem nie płaciłeś im "od zbiorniczka"? To dość powszechna praktyka i dość opłacalna przy "odpowiednim" wyregulowaniu gaźnika i pompy olejowej.
    Dobre !!!!
    Dałbym im elektryczną wtedy zbiorniczków byłoby 0
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał Mały
    * drugi raz wybrałbym z prowadnicą (takie kółko na końcu miecza)
    * myślę że jest oszczędniejsza - dwie ekipy cięły u mnie spalinówką i zauważyłem że oleju i benzyny schodziło dość sporo
    1. Nie widziałem jeszcze prowadnicy bez kółka na końcu. Były wersje ze zdejmowaną końcówką ale dawno takich nie widziałem.
    2. A czy przypadkiem nie płaciłeś im "od zbiorniczka"? To dość powszechna praktyka i dość opłacalna przy "odpowiednim" wyregulowaniu gaźnika i pompy olejowej.
    ad1. taką cholerę trafiłem
    ad2. płaciłem od metra ale byłem przy cięciu i widziałem ile tego "szło",zresztą u kolegi było tak samo (inna ,nowsza spalinówka).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #43

    Domyślnie

    tylko spalinówka bo się przynajmniej kabel nie wala pod nogami
    Pozdrawiam

    pwp

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwp
    tylko spalinówka bo się przynajmniej kabel nie wala pod nogami
    Jeżeli kabel ci się wala pod nogami to lepiej nie używaj żadnej piły - tym bardziej spalinowej !
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #45

    Domyślnie

    Moc pilarek spalinowych i elektrycznych jest bardzo podobna ( tych ze średniej półki). Natomiast prędkość łańcucha znacznie się różni - spalinowe mają około 40% większą prędkość.
    Ja zdecydowałem się na elektryczną firmy Alko (moc 1,8KW) i zapłaciłem za nią 350PLN. Przy zakupie sprzętu nieznanych firm trzeba pytać się o punkty serwisowe. Może się zdażyć, że tych punktów nie ma wcale, albo jest jeden na drugim końcu Polski.

  6. #46

    Domyślnie

    Przede wszystkim dyskusja ta nie jest dla drwali i cieśli - bo dla nich najistotniejsza jest trwałość przy intensywnej eksploatacji - tutaj spalinowa nie ma konkurencji.
    A cały dowcip w różnicy między elektryczną a spalinową jest gdzie indziej i jest to także trwałość urządzenia - ale w warunkach zupełnie amatorskich. Pilarki spalinowe są droższe, ale podstawowy element konstrukcyjny czyli mocowanie prowadnicy + "korona" na obudowie są metalowe. Niestety w większości pilarek elektrycznych, zwłaszcza tych tańszych, element ten jest plastikowy, łącznie z resztą obudowy. A przekłada się to na to, że wystarczy pociąć trochę grubszych kawałków i piła jest do wyrzucenia.
    Uwzględniając powyższą uwagę to tylko elektryczna. Jeżeli nie przewracamy się przez kabel od wiertarki, to nie przewrócimy się również o ten od pilarki. A rzeźbienie piłą to tylko w reklamie...

  7. #47

    Domyślnie

    Tylko spalinowa

    Oleju "idzie" jeden zbiorniczek na dwa zbiorniczki paliwa
    Znaczy jak tankuje to leje i to i to.
    Ale oleju jest na tyle ze spokojnie starczyloby na jeszcze jeden zbiornik paliwa

  8. #48

    Domyślnie

    Robiłem jakiś czas temu (rany - to juz prawie 2 lata temu) sporą wycinkę u siebie na działce.
    Wszystko piłą spalinową (Husqvarna) i byłem z niej bardzo zadowolony.

    A obecnie - kilka tygodni temu - dostałem piłę elektryczną Black&Decker. Ponieważ drewno jakieś
    zawsze na działce leży więc trochę sie pobawiłem. I uważam że jak na moje obecne potrzeby
    (kawałkowanie pieńków) - elektryczna wystarczy. Do większych prac wycinkowych pewnie by
    się nie za bardzo nadała, ale przy pniakach fi20 - 25cm czy podcinaniu gałęzi spokojnie daje radę.
    Jest poręczniejsza a po pozostawieniu w garażu nie śmierdzi potem wszystko benzyną

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony