dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie

    Wyjaśnijcie mi proszę, czy na poddaszu trzeba zbroić wylewki.
    Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to też dlaczego.

    Pozdrawiam
    Paweł.

  2. #2

    Domyślnie

    no, a czym przykryjesz rurki w łazience, rury do kaloryferów, chcesz się wkuwać w strop?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Karolina - tam nie pisze "zrobić" tylko "zbroić"

    Pisane było tu i ówdzie o zbrojeniu, więc użyj "Szukaj", a dostaniesz więcej szczegółów co, jak i kiedy. Przykład:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...c=904&forum=34

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Frankai dnia 2002-11-20 13:04 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Oj sorry! Niedoczytałam. My nie robilismy zbrojenia, wylewka 6 cm.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ta informacje powinienies miec w projekcie.
    Czasami sie zdarza ze poddasze bylo nieuzytkowe, przeszkadza konstrukcja wiezby dachowej warstwach wykonczeniowych. W tej sytuacji bym zbroil. Jesli budujesz nowy dom to zrob zgodnie z projektem, ale zazbrojenie wylewki w niczym Ci nie bedzie przeszkadzac. Osobiscie jestem za zbrojeniem

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ja zbroiłem, dodatkowy w sumie drobny koszt (poniżej 200 zł za maty) w skali całej budowy jest marginalny.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull - zbyt naiwnie chyba podchodzisz do projektów. Takie dupperele jak zbrojenie wylewki to masz na ogół wrzucane z automatu, a nie po analizie i to niezeleżnie czy masz gotowca, czy na zamówienie.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zetknalem sie juz z projektami w ktorych takie zbrojenie bylo uwzglednione (zwlaszcza w garazu ) ale w obliczeniach nie bylo liczone. Pewnie projektanci przyjmuja ze jest to w zakresie "sztuki budowlanej".

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull - zbrojenie było wpisane z automatu - "garaż, hm... no to damy siatka o oczkach 10cm. Salon, hm... każemy zazbroić włóknami". Innym może nic nie wpisze. Masz rację - to już sztuka budowlana i w ogóle projekty trzeba też ocenić. Sam kiedyś też ufałem projektom. Teraz już wiem jak są doskonałe

  10. #10

    Domyślnie

    Wczoraj zaczeli u nas robić wylewki i kazałem je zbroić, nie było to przyjęte zbyt entuzjastcznie przez murarzy, ale niepotrafili mi jednak wyjaśnić czemu miałbym tego nie robić.
    Dzięki temu zbrojeniu będe dużo spokojniejszy.
    Jeżeli chodzi o projekt, to nie zawiera on żadnych informacji na temat zbrojenia wylewek poddasza i garażu(oczywiście garaż ma zbrojoną wylewkę).
    Pozdrawiam
    Paweł.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    To dla kontrastu mój wykonawca powiedział, że bez zbrojenia to on wylewki nie zrobi i już. Dzięki temu nie ma reklamacji . I to mi sie w mojej ekipie podobało

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Frankai masz racje.
    Pawel, decyzja prawidlowa, koszt nieduzy a bedziesz spokojniejszy.

  13. #13

    Domyślnie

    Też tak myślę.
    Pozdrawiam
    Paweł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony