dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ponad dwa lata temu zamontowałem okna w budynku. Niestety, nie zdażyłem ze wszystkich okien ściągnąc folii ochronnej. Teraz, gdy folia silnie przylega do ramy nie sposób jej oderwać. Kiedyś Murator pisał, że folia odchodzi, gdy się ja posmaruje masłem (?). Próbowałem, nie schodzi. Może macie jakąś radę.
    pzdr
    Bob

  2. #2

    Domyślnie

    Może za mało posmarowałeś, masło rzeczywiście tak działa (sprawdź na metkach ze sklepu)

  3. #3

    Domyślnie

    polecam ale nie gwarantuje skutecznowsci pobawienie sie suszarka do wlosow cieply strumien powietrza skierowac na folie i sprobowac oderwac moze pomoze

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również polecam masło!!! Jeśli nie chce działać to czynność należy powtórzyć. posmarować grubo masłem, zostawić na jakieś 15 - 20 minut i zetrzeć papierem lub ścierką. Powinno odejść.
    Tym sposobem zdjełam już niejeden oportu przyklejony papier czy folię - co prawda nie z okien, ale co za różnica?
    pozdrowienia
    Agnicha

  5. #5

    Domyślnie

    Zapytaj też tych co produkują lub sprzedają okna, może oni mają odpowiedni preparat. Wszak im też się zdarzają przypadki gdy ktoś nie odbiera zamówionego okna i sprzedają je po dłuższym czasie komuś innemu w promocji.

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie poradzili próbować acetonem technicznym. Spróbuję jak będzie cieplej.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć półmat jedwabisty, albo pełny mat, to próbój acetonem. Producenci okien mają środki do mycia okien i z nich trzeba skorzystać. Jednak, jezeli zaszła reakcja chemiczna, to zostaje metoda prób i błędów.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Nie próbuj kolego (Foxal) acetonu. Wprawdzie zejdzie bez problemu, ale przy okazji rozpuścisz powierzchnię ramy okiennej (o ile chcesz zmywac z okien PVC) i będzie matowa. Będzie się szybko brudziła, a ponadto straci pierwotny wygląd

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za ostrzeżenia. Przy budowie domu człowiek uzupełnia wiedzę z różnych dziwnych dziedzin, ale z chemii coś mi idzie słabo. Szczęściem z lenistwa nie próbowałem tego eksperymentu acetonowego na jesieni.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony