dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie MALOWANIE FARBA, FARBY - dobór wałka, pędzle, wałki, jaki wałek?

    Miałem raz pomalowane mieszkanie kolorem i widze że są paski farby takie wygrubione ( czy przetrzeć to papierem ściernym?). . dorazcie co zrobić. Czeka mnie jeszcze jedno malowanie. Gdzie tkwi przyczyna. Pomyslałem że może farba źle wymieszana (maszyna mieszała) albo wałek nie ten. Jeżeli ktoś może miał doczynienia z tą farbą i może coś poradzić to bardzo proszę o poradę.
    Z góry dziękuję
    Marcin
    Warszawa

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc27
    help me
    Jesli farba nie jest przeterminowana , zwietrzala to zle malujesz. Uzyj dobrze siatki ociekacza i krotszego wlosa na walku, powinno byc dobrze.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie ,alowano tikurilla i walek mial bardzo krotki wlos.bylo ok.

  7. #7

    Domyślnie

    Może malowałeś gęstą farbą ,zawsze czeba troche rozcięczyć,właśnie malowałem po szpachlowaniu i nie miałem problemu.Na wiadro 10l trzeba dodać jakieś 2l wody.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    A jaki wałek będzie najlepszy do tej farby? Za radą Forumowiczów zamierzamy malować Tikkurilą - Optiva5. Tylko, że mamy ściany pokryte takimi jakby grudkami - to nie jest tapeta, tylko natrysk z pędzla

    pozdrawiam
    nowiutka na forum,
    agakz

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zależy jaką fakturę farby chcesz uzyskać.
    Jeśli "skórkę pomarańczy" to wałek sznurkowy z długim włosem.
    jak gładki - z krótkim.

    Przyczyny mogą być -
    1) zużyty wałek - na brzegach bardziej kosmaty
    2) za gęsta farba - nie dajesz rady rozciągać, ale nie rozcieńczyłbym więcej niż pozwala producent - 2 l jak pisze poprzednik to chyba za dużo.
    3) farba posycha - za gęsta jak wyżej lub przeciąg w czasie malowania - zasycha zanim zostaje utworzona ostateczna powierzchnia.
    Wietrzyć po malowaniu, nie w trakcie.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Też malowałem u siebie Tikurillą. Długo trwało, zanim doszedłem do tego, jak i czym malować, aby wyszła idealnie gładka ściana.

    1. Musi być dobry (czysty) wałek z krótkim włosem
    2. Trzeba dosyć szybko i dokładnie rozsmarowywać farbę i nie jeździć suchym wałkiem po malowanej ścianie, bo zbieramy nim świeżo nałożoną farbę i powstają pasy lub smugi
    3. Trzeba malować na krzyż (i w pionie i w poziomie)
    4. Po pracy wałek dokładnie umyć wodą, bo nie ma nic gorszego, jak zaschnięta w wałku farba (wewnątrz włosa). Później malując takim niedokładnie umytym wałkiem odpadają z niego kawałki zaschniętej farby i lądują na ścianie lub w farbie.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Tak jak powyzej, dodatkowo nowy walek oklej tasma maskujaca i odklej .Powtorz to oklejanie kilka razy.
    Wszystkie wlosy ktore maja wyjsc zostana na tasmie, a nie na scianie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    co do dolewania wody - na optivie 5 producent zaleca TYlko do 0.25 i jezeli dolejesz do jednego wiadra musisz dolewac i do pozostałych.

    U mnie nie dolewano, walek mial tylko krotki wlos.Sciana wyszla idealnie gladka.

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinie. Czy mogę zacieki farby przetrzeć papierem ściernym przed kolejnym malowaniem?
    Jakiej firmy i gdzie w warszawie kupić dobry wałek? Poradzcie proszę
    Z góry dziękuję
    Marcin

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    któryś ze speców na forum napisałż że do tej farby dobry jest wałęk z jagnięcej wełny, dostępny np. w "Dark" na Woli, Jana Olbrachta 95a. Ale ja tylko powtarzam, co było napisane

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomasz:)

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Nie zrozumiałem jak się dokładnie "rozsmarowuje" farbę.
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    2. Trzeba dosyć szybko i dokładnie rozsmarowywać farbę i nie jeździć suchym wałkiem po malowanej ścianie, bo zbieramy nim świeżo nałożoną farbę i powstają pasy lub smugi
    3. Trzeba malować na krzyż (i w pionie i w poziomie)
    .
    Myślałem, ze właśnie wracając suchym wałkiem do miejsc gdzie rozprowadzona farba już nieco "zmarzła" zbiera się jej nadmiar i nadaje pożądaną teksturę.
    Malowanie ścian w poziomie uważam za średni pomysł

  16. #16

    Domyślnie

    mam pytanie: jak cenowo wypada tikurilla? Mielismy u nas przedstawiciela firmy Para i wyliczyl nam zapotrzebowanie na farbe w cenie ok. 2000 zl (domek ok. 120 m2).

  17. #17

    Domyślnie

    wałek z jagnięcej wełny? dark na woli. W którym to jest miejscu. jakiej firmy ma być ten wałek

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc27
    Bardzo dziękuję za opinie. Czy mogę zacieki farby przetrzeć papierem ściernym przed kolejnym malowaniem?
    Jakiej firmy i gdzie w warszawie kupić dobry wałek? Poradzcie proszę
    Z góry dziękuję
    Marcin
    Storch

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kfap

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Malowanie - wałek,farby

    Witam,mam dwa pytania dotyczące malowania.
    1.Jaki kupić wałek ,żeby był bez struktury,nie zostawiał takich wzorków?Wszyscy pytają o wałki ze wzorami ,a ja chcę bez.Podobno ma być z krótkim włosiem i co jeszcze?
    2.Dekoral Polinak - "Tworzy efekt matowej powłoki." to jest matowa czy nie?

  20. #20

    Domyślnie

    Rodzaj wałka zależy od rodzaju farby którą będziesz malować. W profesjonalnym sklepie z farbami napewno Ci doradzą.
    Ewentualnie mozna spróbowac dobrać coś samemu- kupujesz kilka wałków . Ja po kilku próbach z różnymi wałkami w końcu pomalowałąm cały dom (farba Kabe Aquatex) wałkiem który na wierzchu miał futerko, coś podobnego do ocieplacza w kurtkach. Najmniej chlapał i najgładziej rozprowadzał farbę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony