dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Architekt z urzędu gminy w której mam ziemię rolną i gdzie chcę się budować, powiedział mi, że wyczytał w zeszłotygodniowej Wyborczej następujące informacje. Jest ponoć b. prawdopodobne, że z 16.12. b.r. wejdzie nowe prawo budowlane (nowelizacja), zgodnie z którym pozwolenie na budowę na ziemi rolnej będzie mógł otrzymać wyłącznie rolnik i to posiadający min. 20 ha. Czy ktoś mnoże potwierdzić lub zdementować te informacje. Dla mnie to kwestia życia i śmierci, bo choć mam warunki zabudowy, to pozwolenia na budowę na w ciągu 3 tygodnie nie uzyskam na pewno.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie potwierdzę i nie zdementuję, ale dla mnie to głupi pomysł. Przecież wiekszosc rolników nie ma 20 h-ró a moga być w potrzebie wybudowania nowego domu. ale jezeli to prawda, to rząd chce pewnie ukrócic budowy domów na ziemii rolniczej dla pseudorolników, czyli np. dla mnie,

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    AMBA tez cos takiego słyszałam(
    prawdopodopodobnie tak..zobacz..www.gazeta.pl..poszukaj w archiwum..
    Teska

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    teska, ale w tym archiwum trzeba mieć abonament. Prosze pomóz jak tam wejśc lub opisz ten artukuł. Dzieki.

  5. #5

    Domyślnie

    Może ktoś jednak czytał ten artykuł, albo ma wiarygodne informacje z innych źródeł?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Wg mnie jest jeszcze czas, czytając artykuł odnoszę wrażenie że
    dotyczy to czasu wejścia do Unii. Czy przedtem? trudno powiedzieć. Sprubuję dotrzeć do oryginalnego tekstu projektu.
    Link do teksu identycznego jak w wyborczej:
    http://www.rolpetrol.com.pl/?JOB=wiad&wiersz=454

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    to jest narazie projekt minojęcie gospodarstwa rolnego 4-20ha to może pociągnąć za sobą konsekwencje dot.budowy na ziemi rolnej

  8. #8

    Domyślnie

    A pozatym prawo nie może działać wstecz i skoro masz Warunki Zabudowy, które mówią co jest potrzebne do wydania pozwolenia na budowę to masz już jakiś dokument, którego gmina powinna się trzymać.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    rozmawiałam z facetem który jest od spraw inwestycji w gminie i mocno się zdziwił. Powiedział, że nawet nie omawiali takiego pomysłu i na pewno chodzi o wejscie do unii europejskiej. Ale radził pospieszyc się przed nowym prawem budowlanym, bo trzeba bedzie mieć wtedy np. 4 mapkę z naniesionym domem i zagospodarowaniem działki na czas budowy względem BHP (gdzie bedzie stał kibel itd.), co znowu podrozy inwestycje, bo i geodeta bedzie brał pieniazki za ta 4 i architekt.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam takie pytanie.
    Jest działka do kupienia siedliskowa na gruncie rolnym. Obecny własciciel jest rolnikiem, ma pozwolenie na budowę, zatwierdzony projekt. Czy ja kupując tę dzialkę (poniżej hektara) mam prawo kontynuować budowę jako nierolnik- czy też będę miał problemy jeśli nie stanę sie rolnikiem choćby na papierze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony