dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie

    Przejrzałam wszystkie aranżacje i zastanawiam się, czy bezpieczne jest projektowanie zlewu po przeciwnej stronie niż kuchenka. Może mam za bujną wyobraźnię, ale odcedzanie makaronu czy ziemniaków z wykonaniem półobrotu w stronę zlewu jest moim zdaniem nierozważnym kaskaderstwem. Zwłaszcza, jeśli są w domu małe, krążące wszędzie dzieci lub ulubione czworonogi. W przypadku projektu wyspy - może być to jedyna możliwość, chociaż widziałam wyspy które miały kuchenkę + zlew. A i odległość między kuchenką na wyspie a zlewem np. pod którąś ścianą bywa mniejsza. Czy ja się czepiam?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2002-11-21 19:58 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Luśka no jasne że się czepiasz. Kto teraz coś gotuje w kuchni. Jak ma się dom to stać go na żarcie w knajpie
    Pozdrawiam

    a tak na marginesie to jestem zapalonym kucharzem i uważam, że wszystko powinno być pod ręką, jak najbliżej siebie, łącznie z lodówką. To się nazywa funkcjonalność.

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-11-22 09:08 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam teraz w mieszkaniu płytę elektryczną na wyspie na przeciwko zlewozmywaka. Nie ma problemów a nawet śmiem twierdzić, że k\jet łatwiej, bo zdejmuje zimniaczki czy maakronik i bez żadengo kroku robie obrót o 180 stopni i już jestem na zlewozmyawkiem. Jak coś czasem kapnie to się wytrze a w trakcie gotowania dziecko i tak nie kręci się po kuchni bo może się oparzyć... A czworonogów nie mamy ale nie widzę problemu. No chyba, że się kipiące rzeczy przenosi... U nas jak kipi to pozwalamy żeby się wykipiało (czyszczenie płyty to 5 sekund) a potem działamy dalej.

  4. #4

    Domyślnie

    On 2002-11-22 09:07, kodi_gdynia wrote:
    Luśka no jasne że się czepiasz. Kto teraz coś gotuje w kuchni. Jak ma się dom to stać go na żarcie w knajpie
    Pozdrawiam
    To myślisz, że jak już się ten dom wybuduje, to jeszcze w ogóle zostanie coś na żarcie?

  5. #5

    Domyślnie

    Luśka, popieram -nie jest to bezpieczne. Miałem kiedyś taki układ-kuchenka prawie naprzeciw zlewozmywaka. Dochodziło do kolizji, na szczęście niegroźnych. A oprócz tego podłoga była często zachlapana w tym miejscu(nie tylko wodą) i roznosiło się to dalej na kapciach.

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam kuchenkę na przeciw zlewozmywaka i jakoś do tej pory nie przyszło mi do głowy, że może to być problemem. Zgadzam się z przedmówcą - jest wygodnie - półobrót i gar już nad zlewem .
    DJ

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Popieram kodi-gdynia. Najważniejsza w kuchni jest funcjonalność.
    Jest jeszcze coś takiego przy projektowaniu kuchni jak "ciąg technologiczny".Polega to na tym aby wszystkie czynności przy np. gotowaniu następowały kolejno po sobie czyli:
    lodówka (przechowywanie żywności) + zlewozmywak (oczyszczanie itp.) + blat roboczy + kuchnia.
    Mniej chodzenia, bezpieczniej i czyściej - nie chlapie się podłogi. Hej.

  8. #8

    Domyślnie

    Qrcze, pobiegłam kupiś ten grudniowy murator
    Nie polecam wyspy z kuchenką do gotowania. Fajnie jest popatrzeć
    na takie fikuśne, moderne ustawienie. Lecz w praktyce, gdy w domu
    gotuje sie często, jest niepraktyczne. Ok, jest dostęp do "podskakujących" pokrywek z każdej strony, i to tyle zalet wg mnie. Podczas gotowania, smażenia itp. czynności, wielokrotnie
    tłuszcz pryska, woda z ziemniakami kipnie... i to wszystko ląduje na podłodze dookoła wyspy. Slisko, wrecz niebezpiecznie.
    Nawet jesli nikt nie ucierpi na ciele , to sprzatania jest 2-3
    razy więcej niz przy ustawieniu tradycyjnym. Nawet pani do sprzatania nie rozwiąże problemu, bo także może cos sobie zrobić złego




  9. #9

    Domyślnie

    Ppieram Cię Gajka.
    Ja też lubię gotować. Ciąg technologiczny w kuchni to podstawa i ergonomia. Wyspa owszem tak ale takiej konstrukcji w której znajduje się i kuchenka i zlew a pomiędzy nimi kawałek blatu jak równierz odpowiednie "wyprofilowanie" całości aby nie chlapać tłuszczem i zupką do okoła.

    PS. BARDZO WAŻNE!!!

    Moja mama ma chore nadgarstki i ciężko jej spacerować po kuchni z gorącym garnkiem nawet niewielkim. Może go upuścić "nie wiadomo kiedy", a nam od pisania na klawiaturkach w przyszłości też może to grozić (choroba zawodowa "klawiszowców&quot. Lepiej to przemyśleć 1000 x. Owszem ładnie wygląda ale..............

  10. #10

    Domyślnie

    Ja jestem za odsunięciem zlewozmywaka od lodówy a zbliżeniem do kuchenki. W tradycyjnym rozwiązaniu trójkata zlew wypada mi pod oknem i jest to kolejny argument za przesuwem. Jakoś nie dla mnie to rozwiązaniu chociaż lubię wygladać przez okno ale przy zmywaniu raczej mam ochotę pisac kryminały.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Z tym pryskaniem to jest tak jak mamy kuchenke przy scianie to scianę trzeba myć.Wiec nie wiem co lepsze?

  12. #12

    Domyślnie

    Po ścianie jednak nie chodzimy, więc nie bedzie poślizgu
    A na takiej ścianie najczęściej jest glazura, którą zmywa się
    bez problemu.
    buźka

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My już testujemy ergonomiczne ustawienie mebli kuchennych
    Jako "doświadczona domowniczka" stwierdzam. nasze ustawienie jest niezłe /od lewej strony - szafka 80, zlewozmywak 1,5komory z suszarką po lewej stronie 80cm, zmywarka 60cm, kuchenka 60cm, szafki 120cm/. Jedynie blat pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką powinien być większy - sądzę, że 80cm by wystarczyło.
    Acha, jestem chyba kiepskawą kucharką, bo mi potrawy nie kipią i tłuszcz nie pryska

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Mam podobne ustawienie w kuchni jak Majka z tą różnicą że na początku jest jeszcze lodówka. Użytkuję taką kuchnię już 3 lata i jest wszystko ok. Wysepki i inne cuda w kuchni są dobre do pooglądania w gazetach i filmach. Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Majka a ja właśnie chcę ją zmniejszyć ustawić za to na jednej scianie kuchnię i zz lub zz w rogu + miejsca na zmywarkę z lewej pod suszarką. Po lodówce dłuższa odległosc na kanapki tosty, ciasta i piekarnik gdzieś wysoko. Hmm tylko ciekawe kiedy?

  16. #16

    Domyślnie

    On 2002-11-26 10:48, Majka wrote:
    od lewej strony - szafka 80, zlewozmywak 1,5komory z suszarką po lewej stronie 80cm, zmywarka 60cm, kuchenka 60cm, szafki 120cm/.
    Podobne ustawienie (zmywarka, kuchenka) mam teraz w mieszkaniu i bardzo je skrytykował gazownik. Ponoć ani dla zmywarki nie jest korzystna bliskość kuchenki - zwłaszcza, kiedy obie pracują, ani bezpieczne jest ustawianie zmywarki koło doprowadzenia gazu. Akurat u nas nie można było inaczej, bo blok z lat 80. Jeśli macie możliwość, to ponoć optymalne jest przedzielenie wszelkich urządzeń choćby małą szafką 40.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nad tym się nie zastanawiałam. Teraz raczej sprzęt jest nowoczesny, rury gazowe szczelne, Zmywarka kuchenki nie dotyka /jest wbudowana/. Ja miałam we wstępnych planach zrobić małą szafkę cargo przy kuchence, ale miejsca zabrakło

  18. #18

    Domyślnie

    Gajka,
    ja gotuję na "wyspie" często, bo lubię i nie mam problemów opisywanych przez Ciebie.

    A może to kwestioa gotowania ? Jeszcze mi w życiu nic nie wykipiało tak, żeby na podłogę zleciało !

  19. #19

    Domyślnie

    Maco,
    gdzie drwa robią tam wióry lecą

    Zapomniałam dodać do "minusów" kręcenie się domowników podczas
    całego procesu przygotowywania gorących dań. Jest obawa, że ktoś
    zawadzi o patelnię, uchwyt garnka
    Swoje spostrzeżenia opisałam na podstawie 3-letniego
    używania takiej kuchni, podczas naszego "kręcenia" się po świecie.


  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    A ja jeszcze dodam do kwestii wyspy, że każdy "wyspowy" wyciąg jest dwu-trzykrotnie droższy niż normalny. W zasadzie jak widziałam ceny wyciągów renomowanych frim to mi włos na głowie stawał dęba. Co do artykułu trochę się rozczarowałam, bo o ergonomii w kuchni na tym poziomie można poczytać cały czas choćby na jednej ze stron Muratora. Nic nowego i odkrywczego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony