dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 156
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    na targach spożywki w Poznaniu
    ... i tylko to Cię "usprawiedliwia" ... na targach w tym roku nie byłem

    pozdrawiam niezmiernie serdecznie
    unde venis et quo tendis

  2. #102
    Guest

    Domyślnie

    czy ktos moze kupił dodatek do wyborczej o grilowaniu??

    dawno nic nie robiłem bo miałem dużo dobrych rzeczy po chrzcinach dziecka ale czas jakies białe kiłbaski zapodać

    dajcie jakis fajny przepis na białe kiełbaski albo poprostu na zwykła kiełbase ot taką śląską, toruńską, zwyczajną

    ja jestem kiełbasiarz wiec napewno wypróbuje

    pozdrawiam

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... kiełbaski (i nie tylko), ... do wyboru i koloru
    Wędliny Domowe
    ... znajdziesz tam wszystko co Tobie potrzeba

    pozdrawiam niezmiernie serdecznie
    unde venis et quo tendis

  4. #104
    Guest

    Domyślnie

    wspaniała strona

    Czuj Dym

    stanie się zawołaniem uczestników Klubu Grila Muratora

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    wspaniała strona

    Czuj Dym

    stanie się zawołaniem uczestników Klubu Grila Muratora
    ... popieram

    ... ponieważ przygotowałem podwójną ilość farszu do ryby z wieprzowiną w liściach winogrn
    ... to dodatkowo "coś" z grilla i z wędzarni Kebabczeta wieprzowo-rybne, grilowane lub wędzone

    pozdrawiam niezmiernie smacznie
    unde venis et quo tendis

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    czy ktos moze kupił dodatek do wyborczej o grilowaniu??

    dawno nic nie robiłem bo miałem dużo dobrych rzeczy po chrzcinach dziecka ale czas jakies białe kiłbaski zapodać

    dajcie jakis fajny przepis na białe kiełbaski albo poprostu na zwykła kiełbase ot taką śląską, toruńską, zwyczajną

    ja jestem kiełbasiarz wiec napewno wypróbuje

    pozdrawiam
    Pablo - Biała Kiełbaska w piwie ( za Wyborczą )

    8 białych kiełasek
    1 łyżka mąki
    2 łyżeczki oleju
    1/2 łyżeczki majeranku
    szczypta kminku
    1 szklanka ciemnego piwa

    Ułóż kielbaski na rozgrzanym grilllu , piecz 18-25 minut . W rondelku rozgrzej olej , oprósz mąką i zasmaż na złoty kolor . Dodaj majeranek i kminek , ciągle mieszając , powoli wlewaj piwo . Zagotuj sos , zmniejsz ogień i gotuj , aż do zgęstnienia . Sos możesz przyprawić odrobiną przyprzawy do zup . Polej upiezone kiełbaski i od razu podawaj , najlepiej z żytnim chlebem , kiszonymi ogórkami , musztardą lub chrzanem .

    Kiełbasek nie próbowałam ale za to zrobiłam ananasy z grilla - pyszotka

    1 świeży ananas
    1/4 szklanki mleka kokosowego
    1/2 szklanki cukru przyprawionego cynamonem ( ja miałam gotowy cukier w torebce )

    Obierz ananasa i wytnij twardy środek . Owoc pokrój w krążki . Gorący ruszt posmaruj olejem . Plastry ananasa zanurzaj najpierw w mleku a następnie w cukrze . Układaj na grillu i piecz 6 minut z każdej strony . Podawaj po zdjęciu z grilla .

    Czuj Dym
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... ale się porobiło
    ... w prezencie chyba wypuścili mnie z tego cholernego szpitala abym w swoje imieniny mógł sobie "popuszczać dymki" z wędzarni i grilla ... (jestem w dobrej formie i w miarę aktywny więc w szpitalu chyba mieli mnie po prostu dość ... tym bardziej, że termin operacji przesunięto dopiero na 11 lipca i od 10 do prawdopodobnie 15 lipca następna "przerwa w życiorysie" ),
    ... "włażę" więc sobie w wolnej chwili na "Forum Muratorum" ... a tu niespodzianka ... uhonorowano mnie tytułem "Forumowy Mistrz Kuchni" (czyżby i tutaj pamietano o moich imieninach) ... tytuł oczywiście obliguje do wzmożonej aktywności w dziedzinie dla której został przyznany, więc obiecuję Kochani w miarę wolnych chwil spełnić Wasze oczekiwania, (dajcie mi tylko trochę odsapnąć),
    ... w piątek napewno wrzucę "coś nowego" na grilla i oczywiście nie omieszkam podzielić się przepisem ... chodzi mi po głowie coś z południowej ... zobaczymy
    ... uchylę również rąbka "tajemnicy" ... a mianowicie: od kilku tygodni mam w budowie "mobilną grilo-wędzarnię" (sądzę, że za około trzy tygodnie powinna być gotowa) i będę mógł się "produkować" nie tylko w Kórniku, ale w wielu regionach Polski ... będę więc fizycznie "bliżej Was" i będzie możliwość pokazania "na żywo" "co i jak" a nie tylko w formie pisanej i zdjęciowej ... jestem zwolennikiem przekazywania innym swojej wiedzy i doświadczenia (miast w sejfie strzeżenia i przetrzymywania receptur)
    ... niestety z powodu wyjazdów i choroby nie mogłem wystartować w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Grillowaniu które odbędą się w tym roku 22 lipca we Wrocławiu , ale ... planuję dotrzeć w tym czasie do Wrocławia wraz ze swoim nowym "sprzętem"
    pozdrawiam niezmiernie serdecznie i smacznie
    Czuj Dym
    unde venis et quo tendis

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Szefie , nasz Mistrzu , gratulacje , zapracowałeś na ten tytuł uczciwie
    Wracaj szybko do zdrowia , ku naszej radości

    Korzystając z okazji mam małe pytanko . Będę obdarowana dziczyzną i nie wiem jak ją przyrządzić . Możesz polecić jakiś Twój ulubiony przepis ?
    Dodam od razu , że nie będę miała możliwości wędzenia , przynajmniej teraz , bo zakup wędzarki planujemy dopiero w przyszłym roku

    Czuj Dym
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    ............................

    Korzystając z okazji mam małe pytanko . Będę obdarowana dziczyzną i nie wiem jak ją przyrządzić . Możesz polecić jakiś Twój ulubiony przepis ?
    Dodam od razu , że nie będę miała możliwości wędzenia , przynajmniej teraz , bo zakup wędzarki planujemy dopiero w przyszłym roku

    Czuj Dym
    ... oczywiście, że polecę ... tylko jaki to rodzaj (dzik, kozioł) dziczyzny ma być ? (i z jakiej części źwierza)
    ... tutaj masz trochę o moich sposobach na dziczyznę
    ... a tutaj jak to robi nasz forumowy Kolega oli_oli

    pzdr

    i proszę mnie tu od mistrza nie wyzywać (może być miszczu )
    unde venis et quo tendis

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Dzięki Miszczu
    Wiedziałam że mnie tak z tym mięsiwem nie zostawisz

    Dostała mi się łopatka z dzikiego dziczka ( nieco ponad 3 kg , a dziczek liczył sobie ok.35 kg ) .

    Spróbuję coś na tę okoliczność znaleźć z Waszych bogatych zbiorów

    Pozdrowionka
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  11. #111
    Guest

    Domyślnie

    ja oczywiscie grilek w weekend tez ymienienowy i oczywiscie szaszłyki z łopatki ala Miszczu juz sie robia w zalewie

    oj jaki głodny jestem

    ale gratulacje z tytułu tytułu

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Dzięki Miszczu
    Wiedziałam że mnie tak z tym mięsiwem nie zostawisz

    Dostała mi się łopatka z dzikiego dziczka ( nieco ponad 3 kg , a dziczek liczył sobie ok.35 kg ) .

    Spróbuję coś na tę okoliczność znaleźć z Waszych bogatych zbiorów

    Pozdrowionka
    ... mmmmm ... łopatka z przelatka ... mniamuśne
    ... proponuję z powidłami i jabłuszkiem ... lubo też upiec w rękawie ze świeżymi grzybami (łopatkę pieczemy trochę dłużej niż karkówkę - ponieważ jest bardziej "ścięgnista") ... proszę nie zapomnieć o marynowaniu ... wyśmienity sosik z pieczenia wspaniale smakuje z młodymi ziemniaczkami lub podpiekaną na masełku kaszą grzyczaną (wprzudy ugotowaną oczywiście) i do tego młoda kapusta zasmażana ,
    ... prawdziwa uczta

    pozdrawiam niezmiernie smacznie
    unde venis et quo tendis

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    ja oczywiscie grilek w weekend tez ymienienowy i oczywiscie szaszłyki z łopatki ala Miszczu juz sie robia w zalewie

    oj jaki głodny jestem

    ale gratulacje z tytułu tytułu
    ... w ten weekend mam "sesje wyjazdowe" ...

    ... wszystkim Piotrom i Pawłom (a także pozostałym "jebilatom") ... wszystkiego NAJ
    unde venis et quo tendis

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Jeszcze raz serdeczne dzięki Miszczu
    Lecę po składniki marynaty i biorę się do roboty

    Pozdrowionka
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  15. #115
    Guest

    Domyślnie

    Czuj Dym

    Paulo mam pytanko
    jak mocno rozgrzewasz wegielek i jak gługo generalnie grilujesz

    ja jestem zdania ze mocno rozgrzany (kuźnia) i wtedy kłade materiał na ruszta mało przewracam i w miare szybko pieke ok 20 min np szaszłyki albo kotlety

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    Czuj Dym

    Paulo mam pytanko
    jak mocno rozgrzewasz wegielek i jak gługo generalnie grilujesz

    ja jestem zdania ze mocno rozgrzany (kuźnia) i wtedy kłade materiał na ruszta mało przewracam i w miare szybko pieke ok 20 min np szaszłyki albo kotlety
    ... ręka nad rusztem (około 10cm) nie może wytrzymać dłużej niż trzy sekundy (123;124;125 auć )
    ... generalnie przewracać jak najmniej (w początkowej fazie grillowania musi się jak najszybciej ściąć białko w mięsie - wtedy zachowasz soczysty środeczek ) ... osobiście lubię szaszłyczki różowe w środku ... 20 minut to dla mnie za długo
    ... warzywa grillujemy na średnim ogniu (na bardzo gorącym mogą się przypalić (oczywiście ruszt smarujemy tuż przed położeniem mięsa olejem ... nie używać pędzelków z sztucznego włókna ... stopią się natychmiast ...
    pzdr
    Czuj Dym
    unde venis et quo tendis

  17. #117
    Guest

    Domyślnie

    Czuj Dym

    Paulo czym mozna zastapić sos Worcestershire bo wszedzie szukam i nie moge kupic - generalnie łaże po marketach

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    U nas można go dostać w każdym większym markecie . Osobiście kupuję go w Auchan . Stoi obok sosów sojowych , Tabasco , składników dań orientalnych jak makaron sojowy , ryżowy , papier do sajgonek , itp.

    A co chcesz tym razem grillować ?

    Czuj Dym
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    Czuj Dym

    Paulo czym mozna zastapić sos Worcestershire bo wszedzie szukam i nie moge kupic - generalnie łaże po marketach
    ... zastąpienie sosu worcestershire ... to dość karkołomne zadanie ... ponieważ w skład sosu wchodzą:
    - ocet
    - melasa
    - syrop kukurydziany
    - saradela
    - wyciąg z czosnku i cebuli
    - goździki
    - wyciąg z papryki chili
    - wyciąg z tamaryndowca (tropikalne drzewo rosnące między innymi na Florydzie)
    - no i oczywiście woda i sól do smaku
    ... niestety nie znam proporcji poszczególnych składników

    ... smak sosu przypomina lubczyk (maggi) zmieszany z sokiem cytryny i tabasco (... ale tylko przypomina )

    ... sądzę, że w większych marketach powinieneś go jednak dostać (moim zdaniem najlepszy jest firmy "Lea & Perrins" ... i takiego używam od lat)

    pozdrawiam niezmiernie smacznie
    Czuj Dym
    unde venis et quo tendis

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W moim bardzo mocno czuć goździki.
    Dostępny w makro.
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony