dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Witam!
    Instalator zaproponował mi montaż kotła jednofunkcyjnego Vitogas 100 z zasobnikiem 160 l. Czy kocioł tego typu jest ekonomiczny w eksploatacji w porównaniu z kotłami wiszącymi? Wiszące kotły mają palnik modulowany, ten nie, czy w związku z tym muszę się liczyć ze zwiększonym zużyciem gazu???
    Proszę o opinię.
    Czarek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    z tego co pamietam to chyba Alicjanka ma taki kocioł. pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam takie cosik w domu. To czy jest ekonomiczny zależy od ciebie, twojego domu i instalacji oraz efektywności grzejników.
    Co ciebie interesuje dokładnie? Mam już trochę +/- stosowania takiej kobyły w postaci Vitogas 100, ale nadal nie przekonałbym się do Vitopend 100.
    Wszystko zależy od tego jaką masz instalację.

  4. #4

    Domyślnie

    Cz!
    Czy możesz napisać ile taki kocioł z zasobnikiem kosztuje, bo też jestem na etapie poszukiwania kotła i chcę wybrać coś niedrogiego i optymalnego.
    Dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć!
    Vitogas 100 z zasobnikiem 160l kosztuje około 7 tys. zł.

  6. #6

    Domyślnie

    cz!

    gdzie taki kocioł kupiłaś/kupiłeś? Może i tyle kosztuje ale bez automatyki i mieszaczy do podłogówki - info od ciebie mało precyzyjne.
    Dodaj do tego minimum 3 pompy (ładująca CWU, cyrkulacja CWU, cyrkulacja CO, u mnie podłogówka to 4 pompa) + mieszacz z siłownikiem + koszt podłaczenia (robocizna) + koszt materiałów podłączenia (np. miedź).

    He he z twoich "cz" 7 tysięcy na ofercie robi się 17 tysięcy - i to lekką reką. Wszystko zależy od opcji etc.

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć Griszka
    Podałem cenę kotła z zasobnikiem. Wiadomo, że do tego trzeba doliczyć kilka innych komponentów oraz robociznę. )

  8. #8

    Domyślnie

    Cz! Cześć!
    Wiem, nie mam pretensji do ciebie, ale lepiej - w tematach budżetowych - pytać o ofertę na kompletną kotłownię w wariantach bez/z oraz firmowe/inne firmowe.
    Sama cena kotła + zasobnik może zaskoczyć, może wyglądać na tanio etc. Ale można się przeliczyć, u mnie kompletna kotłownia Vitogas 100 Vitotronic KW2 (z dużym upustem) z mieszaczem Viessmana dla obiegu podłogówki + obieg grzejnikowy, reszta nie-Viessman (przegięcie cenowe te Divicony), zasobnik Vitocel 100 na 125 litrów + pompy Grundfossa to cena 11tys brutto.
    Do tego dochodzi montaż robocizna - 800 pln (tanio bo inni chcieli 1300, 1800, 2500 nawet, koszty rurek złączek miedzyanych zaworów powrotnych - 1500 pln.

    To tak się mówi - a kocioł sam z upustami kosztował 5700 pln.

    Forumowicze, nigdy nie pytajcie o sam kocioł, pytajcie o kompletną kotlownie - unikniecie rozczarowań.


    griszka

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć Griszka!
    Masz rację, cena całej kotłowni jest zawsze zawrotna. Jak u Ciebie pracuje ten kocioł? Zastanawiam się czy go kupić. Ja chcę zostawić starą instalację z kotłem węglowym, czyli układ otwarty. Podobno Vitogas 100 może pracować w takim układzie. Gdybyś mógł przekazać parę spostrzeżeń o tym kotle byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    Czarek

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie, właśnie Czarek. Ja ostatnio miałem u siebie fachowca od pieców i on zapewniał, że Vitogas 100 bez problemów będzie pracował obok pieca węglowego. Jestem też ciekawy, jak to się sprawdzi...

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć Peterg!
    Lepiej nie przekonać się na własnej skórze.
    Jeden z instalatorów wpadł na pomysł, żeby zastosować do połączenia kotła gazowego (układ zamknięty) i węglowego (otwarty) wymiennik ciepła Vitotrans 100. Ale nie bardzo wiedział czy to zadziała. Wysłałem ten temat na forum, jak na razie cisza. Może jest to rozwiązanie bardzo rzadko stosowane? Gdyby wymiennik ten spełnił swoje zadanie to wybór kotła gazowego byłby łatwiejszy.
    Pozdrawiam.
    Czarek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony