dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Na terenie, gdzie kupiłem działkę, mają wkrótce robić kanalizację, oświetlenie, utwardzoną nawierzchnię. W Wydz. Arch. wyłożono projekt tych instalacji (w związku z wydaniem pozwolenia na budowę), właścicielom działek do wglądu.

    Na mojej działce zaprojektowano studzienkę kanalizacyjną w połowie jej długości (3m w głąb). Tak zadecydował poprzedni właściciel. Ja chciałbym przesunąć tą studzienkę, bo chcę mieć dom w rogu działki.

    PYTANIE: Czy złożyć wniosek teraz, w związku z wyłożeniem projektu (panie w urzędzie sugerują, że spowoduje to konieczność zmiany całości i opóźnienie), czy wystąpić o przesunięcie studzienki później, na etapie wykonywania przez miasto tych instalacji?

    Z góry dziękuję za rady, pozdrawiam,
    flate


  2. #2

    Domyślnie

    cześć, mam podobną sytuację. W mojej ulicy kanaliza planowana jest dopiero ok. maja/czerwca, w tej chwili można pooglądać projekt w UM. Ponieważ w czasie projektowania większa część działek była pusta, przyjęli tą sama odległość studzienek od granicy działki i ten sam 'rozstaw'. Też mieliśmy obawy, jak to wyjdzie kiedy zaczną układać rury kanalizacji, bo w projekcie mamy studzienkę kilka metrów przesuniętą wobec ich planów. Pani w UM jednak nas uspokoiła, że nie ma z tym problemu, po prostu kiedy robotnicy pojawią się na horyzoncie trzeba ich przypilnować i poprosić o zrobienie studzienki kawałek dalej. Tylko tyle, nie trzeba żadnych pism i innych takich.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Nie wiem, czy tak można tylko z lokalizacją studzienki już wewnątrz mojej działki, czy też z wcinką do głównej rury? (u mnie potrzebne to drugie). W moim UM "panie" milczą jak grób


  4. #4

    Domyślnie

    z wcinką do głównej rury powinno być tak samo jak ze studzienką - tak mówią 'moje' panie w UM i potwierdzają instalatorzy.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ponownie dzięki za odpowiedź.
    Widać, że przychylne panie to połowa sukcesu.
    Aha, czy ja będę coś płacił za to podłączenie do kanalizacji? Np. za tą część instalacji, która będzie na mojej działce?

    O opłacie adjacenckiej ostatnio słyszałem...

    Pozdrawiam, flate

  6. #6

    Domyślnie

    To musisz sprawdzić u swoich 'miłych pań'
    U mnie koszty to partycypacja w położeniu kanalizy w ulicy 2,5tys + 400zł studzienka, dodatkowo metr kanalizy to ok.65zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony