dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irek

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam problem jaki wybrać wkład kominkowy do ciągłego ogrzewania w granicach 15 KW. Słyszałem,że najlepsze są wkłady norweskie, czy wiecie gdzie w W-wie można je obejrzeć i czy naprawdę są najlepsze. Oglądałem francuskie Supra - też ponoć dobre, ale nie jestem do końca przekonany. Bardzo proszę o opinie i wasze doświadczenia. Zależy mi na bardzo solidnym wkładzie, bo zamierzam głównie kominkiem ogrzewać dom.

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie miałem polecić wkład SUPRA, model Teporis. Działa rewelacyjnie. Ogrzewam nim dom (całkowita pow. ok. 150 m. kw.)właśnie teraz, w czasie budowy (i zamierzam też póżniej, oczywiście). Szczerze polecam. Jest to wkład żeliwny, do ciągłego grzania. Trzyma ciepło ok. 10 godz., pomimo, że mam niezbyt suche drewno. Posiada wlot powietrza z zewnątrz, jest b. szczelny, nie czuć zapachu palonego drewna.

    SUPRA wymyśliła wkłady kominkowe do grzania. Tak tak, wcale nie Jotul, tylko Fracuzi - jako pierwsi. A co do Jotula - TO LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ - wcale nie są najlepsze, tylko najdroższe. To jest jakiś snobizm, żeby koniecznie mieć Jotula i przepłacać za niego 100% Jego cena jest tak wysoka, gdyż w Polsce jest tylko jeden importer, który narzuca ceny dystrybutorom. Posiada monopol i dyktuje. Mój instalator pieca montował wkład Jotula gościowy, który pracuje w Norwegii na platformie. Pojechał 2 razy samochodem i przywiózł w częściach wkład Jotula, ORYGINALNY, NAJLEPSZY, PEŁEN WYPAS itp. i zapłacił za niego połowe tego co sobie życzą w Polsce. A przecież Norwegia jest jednym z najdroższych krajów świata i ceny są tam naprawdę wysokie. Ale jest konkurencja.

    Ludzie myślcie, to nie boli

  3. #3

    Domyślnie

    To moja pierwsza próba na forum, choć czytam już długo, więc witam wszystkich forumowiczów.

    Mam pytanie do Rafala
    Ile kosztował wkład SUPRA Temporis D, bo o takim chyba mowa? Z tego co się dowiedziałem to aktualna cena 4467 PLN, dla porównania Jotul 18 RTD Harmony po nowych cenach 5650 PLN, a więc różnica "tylko" ok. 25%.

    Czy DGP z Temporisa jest wspomagane turbiną?
    Arek
    Arek

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz jeszcze obejrzeć ofertę Dovre, wybraliśmy wkład z płaską szybą, ale mają też profilowane, a cena to mniej niż połowa Jotula.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    JA POLECAM CI WKŁADY FIRMY TARNAWA. SA TO WKŁADY KTÓRYMI BEZ PROBLEMU JESTEŚ W STANIE OGRZAĆ CAŁY DOM. WKŁADY TE ODLANE SĄ W CAŁOŚĆ /MONOLIT ŻELIWNY/ NIE POSIADĄ USZCZELEK ANI ŚRUB, SPAWÓW ITP. WIEC RYZYKO ROZSZCZELNIENIA TAKIEGO WKŁADY NIE ISTNIEJE. GRUBOŚĆ ŻELIWA TO 8-18 MM. WKŁAD TAKI JEST WSTANIE UTRZYMAĆ ŻAR DO 12 GODZIN I NAWET I DŁUŻEJ WIEM TO Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA PONIEWAŻ SAM POSIADAM TAKI WKŁAD O MOCY 16 KW.SĄ TO NAPRAWDĘ REWELACYJNE WKŁADY. GWARANCJA 10 LAT I CENA RÓWNIEŻ JEST BARDZO PRZYZWOITA ORAZ WYGLĄD OK -KWESTIA GUSTU OCZYWIŚCIE. WIECEJ O TYCH WKŁADACH MOŻESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ ZE STRONY KRAKOWSKIEGO DILERA U KTÓREGO ZAKUPIŁEM MÓJ WKŁAD. http://www.metal-blysk.isg.pl
    POZDRAWIAM JACEK W.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    wiec powiem Tak...znajomi maja supre...i nie komentuje...zamierzaja go wyrzucic..w ramach reklamacji...

    a Jotul fakt drozszy..ale nie 100%...

  7. #7

    Domyślnie

    Słyszałem, że ludzie wożą jakieś wkłady z Czech. Znacie może jakieś szczegóły tego "procederu"?

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Też mam TARNAWĘ. Na razie OK. Z zapewnień producenta był on testowany do palenia nawet węglem. Moc 14 KW.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Czechy i Słowację to muszę zdementować plotki.
    Większość firm kominkowych z pogranicza czeskiego i słowackiego jeździ do Cieszyna (naszego) po materiały kominkowe bo są tańsze i jest ich większy wybór. Ceny wkładów są takie same.
    Rozmawiałem prawie 2 godziny z szefem takiej firmy.
    Ano to se wi (tzn. oczywiście)

  10. #10

    Domyślnie

    Zainteresowałem się Tarnawą, niezła cena no i chwalicie. Ktoś wie po co jest kwadratowy otwór z przodu w niektórych modelach?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    ja też mam kominek tarnawy 16 kw plaska szyba palę w nim całą zimę może gasiłem 3-4 razy naprawdę jestem zadowolony, godny polecenia, znajomy ma francuza 5 rok ale muwił mi że jak by tyle palił co ja to by już dawno go musiał wymontować. Uszczelkę w drzwiczkach wymieniał już 4 razy.
    kominek tarnawy naprawdę warto polecać.
    Jacek P. Rzeszów

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    ja też mam kominek tarnawy 16 kw plaska szyba palę w nim całą zimę może gasiłem 3-4 razy naprawdę jestem zadowolony, godny polecenia, znajomy ma francuza 5 rok ale muwił mi że jak by tyle palił co ja to by już dawno go musiał wymontować. Uszczelkę w drzwiczkach wymieniał już 4 razy.
    kominek tarnawy naprawdę warto polecać.
    Jacek P. Rzeszów

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartłomiej

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam,

    Ja również rozważam zakup TARNAWY. Czy ktoś może mi podać namiary na dystrybutora w okolicach Warszawy, tak do 100km.

    Z góry pięknie dziękuję.
    Bartłomiej

  14. #14

    Domyślnie

    Wielu kominkarzy ma Tarnawę w ofercie, ale tylko na folderach. Producent mi polecał:
    KOMINKI
    96 - 321 Żabia Wola
    Ul. Wiejska 7
    tel. 0-46 // 857-82-17
    P. Dariusz Bielawski
    kom 502 750-433
    To dla mnie trochę daleko!.
    Marek.

  15. #15

    Domyślnie

    Odpowiedź dla Galatosa:
    Wkład TEMPORIS kosztował mnie 3320 zł, ale kupowałem go latem 2002, Była akurat promocja na ten model to kupiłem. Normalnie kosztował bodajże ok. 4200 zł. Co prawda miałem problem co z nim zrobić. Ostatecznie wylądował u teściów ok. 50 km od mojej budowy (Gdynia). Ciężko go było załadować na Żuka - waga 300 kg i spore wymiary ale się udało. Zastanawiałem się jak go wywiozę, ale okazało się, że montażyści kotła jeżdzili w tamte rejony i sami zabrali i przywieżli. Zamontowałem go w grudniu 2002. Jak na razie sprawuje się dobrze. Trzyma ciepło i pali się w nim z przyjemnością. Ogrzał cały dom w czasie budowy, a paliłem w nim nawet deskami z budowy i mokrą topolą.
    Polecam.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartłomiej

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Marku K
    Dziękuję za informację. Rzeczywiście, trochę to daleko - ja buduję się na północ od Wawy. Ale tak czy inaczej zadzwonię do gościa i pogadam. Może zechce wziąć tą robotę.
    A z producentem też się skontaktuję.

    Pozdrawiam,
    Bartłomiej

  17. #17

    Domyślnie

    Dlaczego TARNAWE chwalą tylko anonimowi ?

  18. #18

    Domyślnie

    Brzmi podejrzanie, nie ?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    No i co oprócz anonima-marketingowca zna ktoś Tarnawe?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    No i co oprócz anonima-marketingowca zna ktoś Tarnawe?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony