dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma już Legalett albo wie coś o nim więcej - mam pytanie: co z podłogami? Jakie materiały i wykładziny nadają się do położenia na taki fndament?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja planuję wykonać taki fundament dla swojego szkieletora. Dostałem niezłe materiały informacyjne od firmy pocztą. Jest tam stwierdzenie, że nie jeśli chodzi o materiał na podłogę to nie ma znaczenia czy jest to panel, parkiet czy terakota - efekt grzania ten sam. Sposób grzania w tym wypadku działa jak akumulacyjne i podłoga nagrzewa się tylko do ok 22-24 stopni ( więc niewiele więcej niż otoczenie ). Ja mam jednak pewne wątpliwości - przecież drewno to izolator. Problemem jest to że dotychczas nie znalazłem nikogo, kto mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie. Mał tego, nigdzie nie znalazłem informacji np. jak kłaść panele na ogrzewaną podłogę? Kleić do podłoża, czy zastosować typowe podkłady. Jeżeli ktokolwiek spotkał się z takim problemem będę wdzięczny za opinię

  3. #3

    Domyślnie

    W Muratorze 7-2002 na stronie 148 jest informacja o stosowaniu drewna na ogrzewaniu podłogowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Na ten fundament najlepiej położyć materiały dobrze przewodzące ciepło - kamień, terakota, gres. Są też panele HDF i wykładziny specjalnie przeznaczone do ogrzewanej podłogi( oznaczone specjalnymi symbolami). Jeśli ktoś upiera się przy drewnie
    (rozumiem, że nie każdy toleruje kamienną posadzkę w sypialni)
    - to ma do wyboru cienką mozaikę, albo szalenie drogie i piękne drewna egzotyczne (nie pamiętam dokładnie jakie).

  5. #5

    Domyślnie

    Można stosować specjalne panele drewniane. Ja do sypialni wybrałem rozwiązanie kompromisowe: mianowicie płytki gresowe bardzo wiernie imitujące klepkę drewnianą.
    Pokoje dziecięce wyłożę wykładziną przystosowaną do ogrzewania podłogowego. W związku ze specyfiką fundamentu Legalett czyli ogrzewaniem niskotemperaturowym, ciepło jest przenoszone calą powierzchnią posadzek oraz poprzez ściany (pomiędzy płytę a ściany nie ma potrzeby układać iziolacji przeciwwilgociowej) sądze, że zastosowanie paneli czy wykładziny nie wpłynie na efektywność. Jak jest w praktyce będę mógł powiedzieć za kilka tygodnii.

    Pozdrawiam, Filo.

    Pozdr, Filo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony