dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 641
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ckwadrat'a bredzi (może psów się panicznie boji), bo to tak jakbyśmy „rasę ludzką” zniszczyli bo wśród niej są mordercy, ale faktycznie mamy problem i rozwiązaniem nie jest zakaz kategoryczny, ale zakaz dla osób "niewłaściwych"


    -
    mdzalewscy
    ckwadrat uwaza , ze amstafy to chora i za bardzo zmutowana rasa
    jestes wlascicielem psa tej rasy , rozumiem Twoj tok rozumowania
    moze powiem jak komu dobremu , ok?
    rodzice zagryzionej dziewczynki tez pewnie by sie z Toba zgodzili
    tyle , ze jakis tydzien temu

    kocham pieski , kotki , nawet koze prezentowana na forum :
    napisalam tez wczesniej , ze tu gdzie teraz mieszkam nie widze na codzien takiej agresji , moze czasem sa jakies wypadki pogryzien , coz nie ogladam wszystkich lokalnych wiadomosci ,
    ale polska prase czytam codziennie,
    wiec
    skoro sie pisze dosc czesto o amstafach(w moim odczuciu mowa jest o kilku rasach ) , skoro roba tyle zlego
    czas cos z tym poczac
    nie zycze Ci abys byl nastepny w wiadomosciach ...
    czasem trzeba pomyslec racjonalnie

    z zupelnie innej strony ..
    nie dalabym zrobic krzywdy swojemu psu
    i tu sie kolo zamyka
    zreszta temat jest dlugi i moznaby pol nocy pisac

    house
    jakkolwiek tu jest
    wlasciciel ma psa przewaznie na smyczy
    odpowiada za niego
    i nie ma tez bezpanskich oszczekujacych , ktore wzbudzaja agresje tych smyczowych (biegaja na ogonie i zaczepiaja)
    pisal o tym TomekJ
    MILEGO DNIA PSIARZOM ZYCZE

  2. #22
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Bezpanskich psow nie ma bo znikaja wczesnej jak sie pojawia, jest to wizja na pograniczu cudu.

    Wracajac do pieskow rasy opisywanej, sa to pieski w grupie psow agresywnych czekajacych na likwidacje w osrodkach odpowiadajacyn polskim schroniskom dla psow.
    Liczba ich jest najwieksza.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał house
    Bezpanskich psow nie ma bo znikaja wczesnej jak sie pojawia, jest to wizja na pograniczu cudu..

    mozesz to jakos uzasadnic??
    a skad one sie biora w tych schroniskach??
    ludzie je oddaja??
    ja sie tu naprawde z tym nie spotkalam ,
    a moze mam szczascie widziec kochajacych wlascicieli i ich kochane amstafki??
    a moze malo widze??

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Przestawiony na początku postu wypadek dotyczył psa hodowanego specjalnie do walk, który był trzymany w jednej w warszawskim starych kamienic, może w "szemranej" okolicy. Sądze, że nie był to pies rasowy, ale "pies w typie". Pies był trzymany w mieszkaniu i zaatakował dziewczyne w mieszkaniu. Trudno takim przypadkom zapobiec.

    Moim zdaniem, najwiecej zalezy od wychowania psa. Sam sie zastanawiałem nad zakupem psa uznawanego za niebezpieczne, lecz zrezygnowałem, gdyz psu moglbym poswiecic zbyt mało czasu, a nie chciałbym, aby był zaniedbany psychicznie.

    Jestem przeciwny listom i zezwoleniom. Ktos kto kupuje psa rasowego i za niego zapłaci, ten dba o psa. Ktos kto ma psa, takiego jak ten, ktory spowodował opisywane nieszczescie, zakazami przejmował sie nie bedzie.
    Budownictwo to moja pasja

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Jestem przeciwny listom i zezwoleniom. Ktos kto kupuje psa rasowego i za niego zapłaci, ten dba o psa. Ktos kto ma psa, takiego jak ten, ktory spowodował opisywane nieszczescie, zakazami przejmował sie nie bedzie.
    ale musi zostać ograniczona dostępność do tego psów osobom nieletnim

    z tego wszystkiego jest jeszcze inny paradoks psy hodowane do profesjonalnych walk, które mają czyste pochodzenie od dawnych psów walczących nie wykazują agresji do ludzi, kilkudziesięcioletnia selekcja polegająca na wyeliminowaniu osobników agresywnych w stosunku do ludzi, doprowadziła do tego iż te psy nawet w ferworze walki nie atakują ludzi (inaczej były zastrzelone).

    Dlaczego więc mamy wypadki, bo 90% tych psów nie ma nic wspólnego z dawnymi pasami "wojownikami", które kochały walki i człowieka. Mieszają je jak popadnie, nie patrzą na pożądane cechy charakteru, a na wielkość głowy i dzisiaj mamy przerośnięte mutanty, chowane w klitkach w blokach prze osoby nieletnie i psychiczne, które się dowartościowują posiadaniem takiego psa.

    Ci pseudo hodowcy, są gorsi od tych co kiedyś wykorzystywali je do walk psich, gdyż wypaczają psychikę tych psów i nie eliminują osobników niebezpiecznych dla ludzi, co kiedyś miało miejsce.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Tobą. Sądze jednak, że ograniczenie dostepnosci nieletnim bedzie trudne. Dziecko przekonuje nieswiadomych (zapracowanych, czesto nieobecnych w domu) rodzicow, że to taki ładny pies, mozna go kupic u tej osoby i rodzice ulegają namowom nie interesując sie czesto pochodzeniem psa.

    W opisywanym przypadku, jak rowniez w wielu innych, winne są osoby pełnoletnie, a wiec juz ponoszące odpowiedzialnosc za swoje zwierzeta. Nalezy wiec stanowczo karac dorosłych za "winę w nadzorze" (nad dzieckiem i/lub psem) oraz dochodzic odszkodowania i zadoscuczynienia za powstałe szkody.
    Budownictwo to moja pasja

  7. #27
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał house
    Bezpanskich psow nie ma bo znikaja wczesnej jak sie pojawia, jest to wizja na pograniczu cudu..

    mozesz to jakos uzasadnic??
    a skad one sie biora w tych schroniskach??
    ludzie je oddaja??
    ja sie tu naprawde z tym nie spotkalam ,
    a moze mam szczascie widziec kochajacych wlascicieli i ich kochane amstafki??
    a moze malo widze??
    To znaczy co? ze psy w twojej okolicy biegaja samopas.

    Jedno slowo ,raczej dwa "Animal Control".

    Jeszcze ciekawostka, "Animal Control" nawet nie ma duzo pracy z pieskami.Spedzaja swoj czas na lapaniu dzikich zwierzat ktore krecom sie kolo domow.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał house
    Jeszcze ciekawostka, "Animal Control" nawet nie ma duzo pracy z pieskami.Spedzaja swoj czas na lapaniu dzikich zwierzat ktore krecom sie kolo domow.
    jest coś takiego w Polsce
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał house

    To znaczy co? ze psy w twojej okolicy biegaja samopas.
    oczywiscie , ze nie biegaja samopas
    mialam na mysli to , ze w Polsce te wlasnie biegajace samopas sa agresywne czesto i wzbudzaja agresje u tych smyczowych

  10. #30
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał house
    Jeszcze ciekawostka, "Animal Control" nawet nie ma duzo pracy z pieskami.Spedzaja swoj czas na lapaniu dzikich zwierzat ktore krecom sie kolo domow.
    jest coś takiego w Polsce

    Powiedzmy ze, to jest odpowiednik naszego hycla.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał house
    [Powiedzmy ze, to jest odpowiednik naszego hycla.
    widzialam to tylko na filmie
    tak BTW house czy nie zmienilbys facjatki?
    jakis taki dziwny z ta jestes

  12. #32
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Przeciez to Smeagol ten dobry a, nie Gollum.
    Nawet sie usmiecha.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Moze i ladny ten usmiech , ale on taki brzydki
    rozumiem , ze Tobie podoba sie jego charakter
    mi ten uszaty bardziej podchodzil
    zaraz nas ckwadracik scignie

  14. #34

    Domyślnie

    może się powtórzę, może już ktoś pisał:
    1. pies który zagryzł dziewczynkę, był tresowany do walk, kazdy taki pies bedzie niebezpieczny.
    2. Pieski które pogryzły chłopca miały właścicieli z marginesu.
    3. Za oceanem niestety ale nie 95% włąscicieli amstaffów jest z marginesu
    4. Czy pieski które gryzły nie były aby z dzikich hodowli?
    5.ckwadrat, o ile jestes w stowarzyszeniue, to zakładam, że kynologią troche się interesujesz. jesli tak, to powinieneś znac historię oraz charakter amstaffa. Choc musze przyznac, że to co napisałeś zaprzecza temu. Amstaff nie jest rasa spaczoną. Jest wręcz rasa uratowaną z walk, od wielu lat selekcjonowana w kierunku zupełnie bezpiecznym. Prosze zobaczyc ile psów z przydomkiem "z wiślanego portu" ma zdany PT1 niektóre nawet czy psa obronnego. Jest to już w zasadzie inny pies. Choc, po prawdzie, ważne jest by w "dzieciństwie" miał dobre kontakty z psami, bo może ich nie polubić.
    Nie pomoga żadne zakazy, tak jak wiekszość z nas przekracza dozwolone prędkości, tak wielu bedzie wyprowadzało psa bez kagańca (w upał, gratuluję tego pomysłu - smycz wystarcza), bez smyczy. psy niewychowane, nieułożone itp, itp. jedynym wyjsciem jest całkowity zakaz hodowli mieszańców, konieczność rejestrowania każdego psa (w ten sposób zawsze trafi się do właściciela - pies z hodowli ma tatuaż - wielu ludzi zastanowi się zanim kupi pieska z namowy dziecka - takiego włascieciela, który potem zostawi psa w lesie łatwo bedzie ukarać). W ten sposób pozbędziemy sie wielu czworonożnych kłopotów.
    Co do amstaffa, którego uważam za świetnego psa rodzinnego - jest wiele innych znacznie groźniejszych ras, których hodowli mozna zakazać. Co ckwadrat powiesz na owczarki azjatyckie rożnych ras?
    Co do hovawortów - jest to swietny przykład głupoty tworzenia list psów niebezpeicznych.
    I nie jest to nabijanie kabzy hodowcom - zadajcie sobie pytanie czy wolicie kupić samochód połatany przez wiejskiego kowala czy tez chociażby z dobrego komisu (nie mówiąc o nówkach)
    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ale musi zostać ograniczona dostępność do tego psów osobom nieletnim
    Po pierwsze, tak jak pisał KrzysiekS, nieletni zawsze znajdzie furtkę żeby kupić psa. Nawet jeśli byłby zakaz wyprowadznia takich psów na spacery przez nieletnich, to przecież w domu i tak mu podejdzie pod pysk potencjalna ofiara, która nie będzie w stanie się obronić. A jak dwa ostatnie wypadki pokazały pies ten jest w stanie zagryźć nie tylko dziecko (co znamy z wypadków pogryzień przez inne rasy) ale nie są się w stanie przed nim obronić kilkunastolatkowie Fakt to moim zdaniem nie do przecenienia.

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ...kilkudziesięcioletnia selekcja polegająca na wyeliminowaniu osobników agresywnych w stosunku do ludzi, doprowadziła do tego iż te psy nawet w ferworze walki nie atakują ludzi (inaczej były zastrzelone)... Dlaczego więc mamy wypadki, bo 90% tych psów nie ma nic wspólnego z dawnymi pasami "wojownikami", które kochały walki i człowieka.
    Niestety miłość pod lufą jak widać szybko może sie przerodzić w nienawiść - zapewne niektóre osobniki były tak sprytne, że widząc, co dzieje się z innymi rzucającymi się na człowieka, zachowały do nas agresję na "lepsze" czasy

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Ci pseudo hodowcy, są gorsi od tych co kiedyś wykorzystywali je do walk psich, gdyż wypaczają psychikę tych psów i nie eliminują osobników niebezpiecznych dla ludzi, co kiedyś miało miejsce.
    Dla mnie oczywiste jest że winni są jedni i drudzy. I nie znajduję argumenów za dalszym utrzymywaniem takiej wojowniczej rasy. Jej realne zdolności, jak i "wartości" tylko symboliczne są z gruntu złe i niebezpieczne.

  16. #36

    Domyślnie

    ckwadrat nie zapominaj o fakcie, że w Polsce w ostatnich latach nie było pogryzień przez psy rasowe!!!!, wszystko to były kundle

    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    ckwadrat nie zapominaj o fakcie, że w Polsce w ostatnich latach nie było pogryzień przez psy rasowe!!!!, wszystko to były kundle

    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski
    po co sie tak goraczkujesz?
    bez rodowodu , a wiadomo o co chodzi
    czy rodowod zagwarantuje to o czym marzysz ??


    3. Za oceanem niestety ale nie 95% włąscicieli amstaffów jest z marginesu
    Mozesz to dokonczyc?
    nie rozumiem czy to aluzja czy fakt czy cos innego

  18. #38

    Domyślnie

    rodowód może nie gwarantuje, ale daje wysokie prawdopodbieństwo zgodności ze wzorcem - wtedy wiesz co masz. Możesz poznać rodziców (przynajmniej matkę, co ważne). Kupując sobie kundla na stadionie czy wiejskim targu możesz być pewna jednego - loterii.
    Ktos napisał na forum o tych procentach za oceanem - ponieważ aktualnie właśnie do amstaffa się przygotowuję, to troszku czytał. I jakoś mi te 95% nie pasuje.
    Ja nie wiem o co chodzi "bez rodowodu a wiadomo o co chodzi", możesz mi wyjasnic ??
    Serdecznei pozdrawiam, Paweł Adamski

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    moim zdaniem te 95% posiadajacych amstafy to margines rozmija sie z prawda
    takie jest moje spostrzezenie




    ps.tyle czasu bledy tu byly

  20. #40

    Domyślnie

    żadne szczenie w miocie nie ma rodowodu(jako papierka) Ma tylko metrykę, na której hodowca może zaznaczyć, że dany pies jest niehodowlany - bo np. ma niewłasciwe umaszczenie. Dopiero po rejestracji w zwiazku otrzymuje się rodowód do 3 lub 4 pokolenia wstecz.
    osobom które sie nie rejestrują w ZKwP czy gdzie indziej pozostaje metryka, jako dowód rasowości psa.

    Co do procentów - też mi się wydaje że się komus pomerdało
    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony