dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 169 z 169
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A zna ktoś jakiś sklep w śląskim wyposażeniem do systemu OC? Jakby gdzieś w sensownej odległości od Sosnowca, to już całkiem byłoby super. Chodzi mi głownie o rurki, kolanka i gniazda. W marketach takich rzeczy raczej nie widzę, pewnie zamówię przez internet, ale jak znam życie to zawsze jakiejś rurki albo kolanka braknie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #162

    Domyślnie

    Ile miejsca trzeba zostawić na montaż odkurzacza centralnego typu split?

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Pilnie potrzebuję porady.

    Jestem w trakcie wykonywanie instalacji OC (samodzielnie). Prawie wszystkie gniazda wykonuję przewiercając ściany na wylot i do płytki montażowej muszę podpiąć prostą rurkę pomijając w ogóle kolanka podejściowe. żeby połączyć rurkę z płytką montażową zamierzam użyć mufek, takich samych jak używa się do łączenia dwóch rur tworzących prosty odcinek.
    Niestety, ale mufki wchodzą na króciec płytki montażowej nieco luźniej niż kolanko. Wygląda na to, że króciec na płytce montażowej pod który normalnie podłącza się kolanko podejściowe ma nieco mniejszą średnicę zewnętrzną niż rurka prosta. Efekt jest taki, że mufa jest lekko luźna na króćcu płytki montażowej. Osprzęt to Beam i przedstawiciel Beama twierdzi, że klej to na pewno uszczelni i że klej lekko stapia plastik i na pewno się to doszczelni.
    Proszę o poradę, zwłaszcza monterów OC. Jak Wy to robicie w takich sytuacjach? Tzn. jak łączycie płytkę montażową z prostą rurką. Poniżej zdjęcia elementów o których mówię.

    Załącznik 261890 Załącznik 261891
    Podobną sytuację miałem ostatnio ale z redukcją. Mam system HIDE-A-HOSE rura ssąca chowana w instalacji (zasysana przez odkurzacz). Wąż 12m chowany więc trzeba do tego dodać 10% długości, czyli ok na 13m odcinka wstawia się redukcję, żeby w razie zassania węża do rurociągu nie wciągnął go odkurzacz.
    Nie żałować kleju, dużo nałożyć i skleić trzyma jak diabli.

    HIDE-A-HOSE TopVac
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-05-2019 o 10:01 Powód: forum nie służy do promowania własnego kanału na YT

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niedługo będę robił własną instalacje. Macie jakieś sprawdzone sposoby na probe szczelności bez specjalistycznego sprzętu?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tak sobie myślę może instalacja takiego odkurzacza to nie jest głupi pomysł....

    Mam piwnicę, tam bym umieścił sam odkurzacz a rurę wyciągnął na parter. Akurat na środku domu na parterze mam zaplanowane miejsce na szafę więc można by i tą rurę tam schować.

    Jednostka w piwnicy i rura. Jeśli dom mam zwarty to w zasadzie jedna rura starczy i nie muszę robić tych gniazd, zgadza się?

    Tematu oc wogole jeszcze nie zgłębialem. Widzę ogłoszenia i koszt takiego czegoś to raptem 2tys.
    Do tego rura i mam oc... Hmm...
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 27-07-2019 o 08:54

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Jednostka w piwnicy i rura. Jeśli dom mam zwarty to w zasadzie jedna rura starczy i nie muszę robić tych gniazd, zgadza się?
    Przyda się vroom albo wally flex w kuchni i wiatrołapie (szufelki to niewygodna prehistoria).
    A czy jedno gniazdko oprócz powyższych wystarczy - to trzeba zmierzyć.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A jak wygląda kwestia gniazd do rury i samej rury do odkurzania? Jest jakiś jeden standard? A może warto kupić osprzęt konkretnej (wybranej) marki jeśli jednak będę chciał zamontować później oryginalny odkurzacz centralny zamiast mojego starego Philipsa?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A jak wygląda kwestia gniazd do rury i samej rury do odkurzania? Jest jakiś jeden standard? A może warto kupić osprzęt konkretnej (wybranej) marki jeśli jednak będę chciał zamontować później oryginalny odkurzacz centralny zamiast mojego starego Philipsa?
    Jeśli wykorzystasz standard białych rurek, ksztaltek, gniazd o średnicy ø 2 cale, to będzie pasowało. Slyszalem, że niebieskie komponenty firmy BORYSOWSKI mają 50mm i nie sa kompatybilne ze standadem 2". Nie mam takich wiec nie mogę potwierdzić.

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vargos

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Po 4 latach mogę polecić profi 38 ( 1800zł za jednostke plus masa dodatków). worek wymieniany raz w roku, dom 130m2 użytkowej. Rurki i cały zestaw zakupione z allegro z jakiegoś mega zestawu za 400 zł, samodzielnie klejone ( bardzo łatwa i przyjemna robota).
    Jeżeli chodzi o próbę szczelności to jest prosty sposób, dajemy kleju aby z nadmiarem wychodził na zewnątrz ( zawsze na element wciskany do kształtki). Można tez podpiąć na partyzanta odkurzacz budowlany lub zwykły i wtedy prowizorycznie sprawdzić szczelność, jeżeli takowa się pojawi to zastosować ten sam klej co do klejenia rur.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony