dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 169
  1. #21

    Domyślnie dobre rury?

    Witam,
    gdzie można kupić dobre elementy instalacji centralnego odkurzania? Znalazłem jedynie na stronie BEAM ich elementy ale czy one są dobrej jakości i wytrzymają nacisk wylewki? Słyszałem o jakiś grubszych niebieskich rurach? Gdzie Wy kupowaliście?
    Proszę o pomoc.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ar-co

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tutaj masz częściową odpowiedź http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektowanie

  3. #23

    Domyślnie

    żadna filozofia, zróbcie sobie plan, policzcie ile trzeba kolanek, trójników, mb rur i zanim do dzieła poczytajcie trochę na forum jak to zrobić dobrze.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja też wykonałem instalację sam i działa bezproblemowo. Trzeba tylko przeczytać kilka tutoriali co by babola nie strzelić. Reszta jest prosta - cięcie i klejenie.

  5. #25

    Domyślnie

    mądrzej jest zrobić jednostkę centralną w piwnicy, czy w garażu? I zważywszy, że dom jest parterowy, z częściowo użytkowym poddaszem i sporą piwnicą (odkurzyć co jakiś czas trzeba także te, na codzień nieużywane zakamarki) - lepiej rurę poprowadzić pod podłogą parteru, czy pod sufitem parteru....?

  6. #26

    Domyślnie

    Pod podłogą tzn w posadzce, bo nie bardzo rozumiem?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    mądrzej jest zrobić jednostkę centralną w piwnicy, czy w garażu? I zważywszy, że dom jest parterowy, z częściowo użytkowym poddaszem i sporą piwnicą (odkurzyć co jakiś czas trzeba także te, na codzień nieużywane zakamarki) - lepiej rurę poprowadzić pod podłogą parteru, czy pod sufitem parteru....?
    Zrób jak ci wygodnie. Pierwsza podstawowa zasada jak najprostsza instalacja im mniej zakrętów w bok , w górę i w dół tym lepiej. Jeśli masz poddasze uzytkowe i piwnicę to ja bym zrobił w posadzce parteru. Zależy też gdzie planujesz zamontować jednostkę centralną? Podejrzewam że w piwnicy. Zrób ksero rzutów poszczegolnych poziomów i na nim nanieś przebieg rur. Zacznij od umiejscowienia jednostki centralnej bo do niej musisz doprowadzić instalację wraz z kablem sterującym. Policz liczbę kolanek trójników mufek płytek montazowych. Druga podstawowa zasada jak najmniej pkt ssących. Ja zrobiłem instalację sam. Zajeło mi to 2dni jeden dzień na złozenie całego systemu na sucho zaznaczenie miejsc w ścianach na przekucia przejść i miesc pod gniazda ssące. Drugi dzień sklejenie całości co zajeło mi ok 3 godzin. U mnie parterówka ale bez piwnicy i poddasza użytkowego.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Witam,
    mam wystającą z podłogi na poddaszu rurę od instalacji c.odkrzacza, wyszła w ten sposób, ponieważ pion na parterze nie zgrywa sie ze ścianami na poddaszu.
    Jakich użyć teraz elementów instalacji by umieścić gniazdo po drugiej stronie ściany, w holu ??
    Najprościej byłoby dać do tej wystającej rury, kolanko łagodne 90st i rurą prostą przejśc przez ściankę działową i na jej końcu zamontować gniazdo, a w garderobie rurki po prostu obudować zwykłą płytą.
    Czy za gniazdem musi być kolanko ostre 90st ?? Jeśli tak, to jak tą instalację pociągnąć do holu??
    Poniżej szkic obrazujący, jak to mniej więcej wygląda teraz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic_instal_co.jpg
Wyświetleń:	536
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	241064
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  9. #29

    Domyślnie

    Kolanko zależy od grubości wylewki na poddaszu, podejżewam że będzie to w sumie koło 10 cm (5 styropian i 5 beton) więc łagodne powinno się zmieścić, staraj się jego część ukryć w stropie. Ja pion rozdzielałem trójnikiem a tam jest "zakręt" jak kolanko ostre.
    Jak coś zawsze możesz przesunąć ściankę

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesila Zobacz post
    Witam,
    mam wystającą z podłogi na poddaszu rurę od instalacji c.odkrzacza, wyszła w ten sposób, ponieważ pion na parterze nie zgrywa sie ze ścianami na poddaszu.
    Jakich użyć teraz elementów instalacji by umieścić gniazdo po drugiej stronie ściany, w holu ??
    Najprościej byłoby dać do tej wystającej rury, kolanko łagodne 90st i rurą prostą przejśc przez ściankę działową i na jej końcu zamontować gniazdo, a w garderobie rurki po prostu obudować zwykłą płytą.
    Czy za gniazdem musi być kolanko ostre 90st ?? Jeśli tak, to jak tą instalację pociągnąć do holu??
    Poniżej szkic obrazujący, jak to mniej więcej wygląda teraz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic_instal_co.jpg
Wyświetleń:	536
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	241064
    według mnie aby nie było zbyt dużych oporów trzeba kolanko zrobić łagodne a wiec z racji miejsca zrobiłbym 2x kolano 45st. dlatego że opory miejscowe zamienia się na liniowe w/g następujących zasad: kolano 45o - 1.5 mb, kolano
    90o - 3 mb, trójnik 90o – 3mb, trójnik 45o – 1.5 mb, tylko w przypadku zmiany kierunku przepływu.
    Trójniki przelotowe – 0 mb.

    pomimo ze opory 2 kolan 45 są takie same jak 1x90 to łagodniejszy skręt gwarantuje łatwiejszy przepływ śmieci i cichszą pracę
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam wszystkich


    przymierzam się do samodzielnego montażu rurek, gniazd itp instalacji OC. Wstępnie to rozmierzyłem i wychodzi na to, że dom 270m2 ogarnę trzema gniazdkami + dwiema szufelkami i wężu o dł. 9m
    - parter 55m2 - gniazdo w salonie, szufelka w kuchni i szufelka w wiatrołapie. Z gniazda w salonie sięgnę wężem do kuchni.
    - piwnica 55m2 - jedno gniazdo
    - garaż z pom. gospodarczym - jedno gniazdo bliżej bramy - ogarnę cały garaż i pom. gospod. + podjazd celem odkurzania auto na zewnątrz
    - poddasze 110m2- jedno gniazdo.

    Odkurzacz zamierzam zamontować w pom, gospodarczym, bezpośrednio przez ścianę jest salon i miejsce, w którym dam gniazdo, tak więc bez kucia w ścianach, a po prostu bezpośredni przewiert. Nad odkurzaczem na poddaszu jest miejsce, w którym chcę dać gniazdo, także praktycznie też bezpośredni przewiert przez strop. Poniżej pom. gosp. jest piwnica, gdzie zamierzam dać gniazdo, także też bezpośredni przewiert (pod kątem 45*) do piwnicy. Jest to możliwe dzięki temu, że garaż wraz z pom. gosp. jest niżej niż cały dom.
    Z kuchni (od szufelki) rura biegnie prosto do garażu, przechodzi przez wiatrołap i tam łagodnym trójnikiem odejście do szufelki wiatrołapu. Szufelki później montowane w cokołach szaf.
    Po wyjściu w garażu, kolano łagodne 90* w dół, później kolano 45* i rura przy ścianie, wzdłuż garażu biegnie do po. gosp. Przy wyjściu rury z kuchni i wiatrołapu do garażu, odejście trójnikiem na gniazdo w garażu. Gniazdo w garażu + wszystkie łączniki, rury, które znajdują się w garażu biegną wzdłuż ściany oddzielającej dom od garażu. Nie będę ich wkuwał w ścianę, ponieważ zamierzam tam przykleić 10 cm styropianu. Mniej pracy i w razie jakiegoś poważnego zapchania odrywam styro i mam dostęp do instalacji. Jedynie w miejscu schodka z domu do garażu i w miejscu wejścia z garażu do piwnicy rurki pójdą w posadzce i do tych odcinków nie będzie awaryjnego dostępu w przyszłości, ale zadbam, żeby nie "wypadł" tam żaden łącznik. Załączam rzuty domu.
    Teraz pytania:
    1. Generalnie co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    2. Podłączenie szufelek. Rury OC pójdą w warstwie styropianu 8 cm, na to przyjdzie wylewka 7 cm. Czy do przewidywanego miejsca umieszczenia szufelek powinienem dojść jakimś elastykiem, tak żeby z poziomu chudziaka przejść pod łagodnym kątem przez te 16,5 cm warstwy podłogi celem podłączenia szufelki. Szufelka w sumie będzie znajdować się o 16,5 cm wyżej niż dół rury?
    3. Czy istnieją szufelko-gniazda? Tak, żeby w cokole mebli mieć i gniazdo i szufelkę?
    4. W garażu gniazdo nie będzie wkuwane, tylko na koniec ma się zlicować z warstwą styropianu. Jest jakiś sposób montażu (może jakieś tuleje dystansowe), tak żeby gniazdo w warstwie styropianu było później stabilnie obsadzone? W piwnicy też prawdopodobnie zamontuję gniazdo "nawierzchniowo", ponieważ nie mam ochoty kuć w bloczku betonowym, a w sumie to pom. "pralnio-pompownia".
    5. Po wykonaniu instalacji w rogu pom. gosp., gdzie będzie odkurzacz zejdą się w sumie 4 rury. Jak zorganizować połączenie tych rur na tym etapie nie znając dokładnie miejsca gdzie będzie króciec ssawny odkurzacza? Czy to się później łączy jakimś elastykiem?
    6. Gniazda w salonie i na poddaszu nie będą miały od razu kolanek, tylko proste odejście przez ścianę na wylot i dopiero później (już po przejściu przez ścianę) będzie kolanko
    7. W mojej mieścinie jest firma, która sprzedaje instalacje firmy Columbiavac. Ktoś może wyrazić opinię o tych rurkach? Sama jednostka na razie mnie nie interesuje, poza tym, że chciałbym, żeby zamontowane rurki pasowały później do różnych odkurzaczy. Przykładowe ceny: rura 1mb - 7 zł, kolano 90* - 4,5 zł.

    Zakres prac (bardzo niewielki, dlatego raczej wykonam sam, zamiast płacić 120 zł/pkt):
    - przewiert przez bloczek betonowy 36cm x 1 szt.
    - przewiert przez pustak ceramiczny 25cm x 2 szt.
    - przewiert przez ściankę z cegły ceramicznej dziurawki12cm x 2 szt.
    - przewiert przez ściankę z cegły ceramicznej dziurawki 9cm x 1 szt.
    - przewiert przez wzmocnienie żelbetowe stropu x 1 szt.. Pytanie czy można wiercić przez żelbet, czy nie osłabia to konstrukcji stropu? Dodam, że przewiert byłby w samym rogu, a żelbet w tym miejscu wzmacnia kawałek stropu na którym dalej opiera się cegła dziurawka 9 cm, którą obmurowany jest komin systemowy. Na tej obmurówce opiera się obmurówka komina z pełnego klinkieru, Po prostu nad dachem obmurówka komina jest z klinkieru, a pod dachem z cegły dziurawki. Wszystko stoi na żelbetowym wzmocnieniu, w którym chcę wywiercić tej jeden otwór.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd1.JPG
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	254485 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd2.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	254486 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd3.JPG
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	254487

    Bardzo proszę o pomoc.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witaj,

    mało czytelny projekt, nie widać gdzie gniazdka a gdzie szufelki i nie wiadomo jakie kondygnacje są przedstawione na poszczególnych rysunkach.

    Jeśli jednak dobrze się domyślam, to będziesz miał jeden pion i 3 gniazdka umieszczone bezpośrednio w tym pionie. Zaś tylko na jednej z kondygnacji będzie poziome odejście do szufelki. Jeśli tak, to świetnie i będziesz miał bardzo krótką instalację, a wszystko będzie pięknie działać. Jednak upewnij się na 100%, że wszędzie dojdziesz 9m wężem. Weź też pod uwagę, że będą w przyszłości jakieś meble na drodze od gniazdka do najdalszego punktu i trzeba będzie je ominąć rurą.

    Rozumiem, że jedna szufelka w kuchni a druga w salonie przy kominku? Szufelki i gniazda nie ma sensu łączyć, zrób osobno.

    Przez strop żelbetowy spokojnie wierć To mała średnica i dom się nie powinien zawalić Obyś nie trafił w pręt stalowy podczas wiercenia.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Witaj,

    mało czytelny projekt, nie widać gdzie gniazdka a gdzie szufelki i nie wiadomo jakie kondygnacje są przedstawione na poszczególnych rysunkach.

    Jeśli jednak dobrze się domyślam, to będziesz miał jeden pion i 3 gniazdka umieszczone bezpośrednio w tym pionie. Zaś tylko na jednej z kondygnacji będzie poziome odejście do szufelki. Jeśli tak, to świetnie i będziesz miał bardzo krótką instalację, a wszystko będzie pięknie działać. Jednak upewnij się na 100%, że wszędzie dojdziesz 9m wężem. Weź też pod uwagę, że będą w przyszłości jakieś meble na drodze od gniazdka do najdalszego punktu i trzeba będzie je ominąć rurą.

    Rozumiem, że jedna szufelka w kuchni a druga w salonie przy kominku? Szufelki i gniazda nie ma sensu łączyć, zrób osobno.

    Przez strop żelbetowy spokojnie wierć To mała średnica i dom się nie powinien zawalić Obyś nie trafił w pręt stalowy podczas wiercenia.
    już wyjaśniam. od lewej: pierwszy rysunek to parter, drugi to poddasze, a trzeci to piwnica.
    szufelki chcialbym mieć w kuchni (pom. 3) i w wiatrolapie (pom. 1).
    czerwone punkty to gniazda.
    kolo kominka w salonie raczej tylko gniazdo bez szufelki.
    nie zamierzałem łączyć gniazd w piwnicy, salonie i na poddaszu jednym pionem tylko sprowadzić je niezależnie w pobliże odkurzacza i połączyć w jedno tuż przed króćcem ssawnym. w ten sposób miałbym dostęp do newralgicznych elementów instalacji. mam tylko jedną wątpliwość, a mianowicie czy to duży błąd jak za gniazdem w salonie nie dam kolanka tylko prostą rurą ok. 40 cm przejdę przez ścianę na wylot do pom. gosp. gdzie będzie odkurzacz i dopiero tam dam kolano i polaczenie z resztą rur i dalej do króćca ssawnego?
    co do zasięgu węża to wygląda na to że sięgnę wszędzie, w najdalsze rogi tylko z rurą teleskopowa, bez rury braknie ok. 0,5m

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Weź jeszcze pod uwagę możliwość odkurzania samochodu stojącego na zewnątrz domu, np. na podjeździe do garażu. Ja na przykład wolę odkurzać samochód gdy stoi on na zewnątrz. W garażu byłoby zbyt ciasno i niewygodnie.

    Tak więc w moim przypadku sprawdziła się możliwość wyjścia z wężem poza dom. Jednostkę mam tak usytuowaną, że podłączając wąż bezpośrednio do jednostki, mam zasięg na zewnątrz domu.

    Do rozważenia.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Weź jeszcze pod uwagę możliwość odkurzania samochodu stojącego na zewnątrz domu, np. na podjeździe do garażu. Ja na przykład wolę odkurzać samochód gdy stoi on na zewnątrz. W garażu byłoby zbyt ciasno i niewygodnie.

    Tak więc w moim przypadku sprawdziła się możliwość wyjścia z wężem poza dom. Jednostkę mam tak usytuowaną, że podłączając wąż bezpośrednio do jednostki, mam zasięg na zewnątrz domu.

    Do rozważenia.
    tak właśnie planuję gniazdo w garażu żeby ogarnąć zarówno garaż jak i podjazd. a co sądzisz o niezastosowaniu kolanka za gniazdem salonie oraz o pomyśle połączenia wszystkich rur tuż przed króćcem ssawnym?
    co do wiercenia w żelbecie to na pewno trafię na drut poniewaz sa dość gesto, ale porządna otwornica sobie poradzi

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    tak właśnie planuję gniazdo w garażu żeby ogarnąć zarówno garaż jak i podjazd. a co sądzisz o niezastosowaniu kolanka za gniazdem salonie oraz o pomyśle połączenia wszystkich rur tuż przed króćcem ssawnym?
    co do wiercenia w żelbecie to na pewno trafię na drut poniewaz sa dość gesto, ale porządna otwornica sobie poradzi
    Witam,
    docelowo najpewniej zamontuje odkurzacz Beam 355. Muszę teraz z elewacją zrobić wyrzutnię. Sam.

    Rozumiem, że przez ścianę daję rurkę taką samą (średnica) z jakiej zrobiona jest instalacja, zaś na ścianie zewnętrznej dać kratkę wyrzutni.

    Te kratki są różne - jakąś bardziej polecacie? Będę kupował i większość kratek to taki biały kwadrat z kwadratem wewnątrz, ale są i inne jak od rekuperacji (tylko mniejsze) lub takie metalowe zagięte.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 16-04-2014 o 10:01
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    według mnie aby nie było zbyt dużych oporów trzeba kolanko zrobić łagodne a wiec z racji miejsca zrobiłbym 2x kolano 45st. dlatego że opory miejscowe zamienia się na liniowe w/g następujących zasad: kolano 45o - 1.5 mb, kolano
    90o - 3 mb, trójnik 90o – 3mb, trójnik 45o – 1.5 mb, tylko w przypadku zmiany kierunku przepływu.
    Trójniki przelotowe – 0 mb.
    pomimo ze opory 2 kolan 45 są takie same jak 1x90 to łagodniejszy skręt gwarantuje łatwiejszy przepływ śmieci i cichszą pracę
    Wszystko już dawno zamontowane:
    podkuta wylewka, na rurke poszło kolanko łagodne , potem prosta rurka, znów kolanko łagodne wchodzące w ścianę działową, kawałek prostego, kolanko ostre w ściance działowej i gniazdo po drugiej stronie ściany


    dziękuję za wszelkie rady
    pozdrawiam
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  18. #38

    Domyślnie

    Mędrcy uczeni, wczoraj dostałem wreszcie do rąk jednostkę centralną z akcesoriami i teraz czas to wszystko do kupy połączyć... Oczywiście przy okazji wyszło parę błędów i wypaczeń tudzież nieścisłości, mianowicie:
    1. w dwóch gniazdach nie poprowadziłem kabla z prądem i już go nie doprowadzę bezkarnie..... Co robić?
    2. nie mam dziury w ścianie garażu (tam gdzie ma być wyrzutnia) - dziurę zawsze mogę przewiercić, ale czy to na pewno konieczne?
    3. planowałem VROOMa do wiatrołapu, ale znajomy magik mi odradził - robić tam zatem szufelkę, czy odpuścić?

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Mędrcy uczeni, wczoraj dostałem wreszcie do rąk jednostkę centralną z akcesoriami i teraz czas to wszystko do kupy połączyć... Oczywiście przy okazji wyszło parę błędów i wypaczeń tudzież nieścisłości, mianowicie:
    1. w dwóch gniazdach nie poprowadziłem kabla z prądem i już go nie doprowadzę bezkarnie..... Co robić?
    Pozostaje jedynie sterowanie bezprzewodowe... To nie jest wielki problem.

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    2. nie mam dziury w ścianie garażu (tam gdzie ma być wyrzutnia) - dziurę zawsze mogę przewiercić, ale czy to na pewno konieczne?
    Oczywiście można tak zostawić. Ale lepiej wyrzucać brudne powietrze na zewnątrz. Jest czyściej i ciszej. Zrobienie dziury w ścianie nie jest problemem (z czego ściany masz?). Ewentualnie można się podłączyć do nieużywanego kanału wentylacyjnego.

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    3. planowałem VROOMa do wiatrołapu, ale znajomy magik mi odradził - robić tam zatem szufelkę, czy odpuścić?
    Jeśli będziecie używać szufelki, to rób. W przeciwnym razie nie rób. Ja nie robiłem, bo byśmy chyba nie używali. Szybciej i wygodniej jest rozwinąć węża i wciągnąć brud z wiatrołapu aniżeli zmiatać ręcznie i zasysać szufelką. Ale to już indywidualna decyzja, trzeba przemyśleć.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Piszesz o tych gniazdach?

    http://allegro.pl/gniazdo-wyrzutowe-i4204851667.html

    lepszych niema.

    Kratek nie montuj bo się zapchają
    Gniazd globo tez nie
    Kanadyjskich tez nie bo sie za mało otwierają

    CO do wiatrołapu to szufelka to chyba nie za dobry pomysł i tak ostatecznie użyjesz mopa.Ja zakładam klientom WallyFlexa. w szafie.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 10-05-2014 o 22:49

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony