dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 169
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Pilnie potrzebuję porady.

    Jestem w trakcie wykonywanie instalacji OC (samodzielnie). Prawie wszystkie gniazda wykonuję przewiercając ściany na wylot i do płytki montażowej muszę podpiąć prostą rurkę pomijając w ogóle kolanka podejściowe. żeby połączyć rurkę z płytką montażową zamierzam użyć mufek, takich samych jak używa się do łączenia dwóch rur tworzących prosty odcinek.
    Niestety, ale mufki wchodzą na króciec płytki montażowej nieco luźniej niż kolanko. Wygląda na to, że króciec na płytce montażowej pod który normalnie podłącza się kolanko podejściowe ma nieco mniejszą średnicę zewnętrzną niż rurka prosta. Efekt jest taki, że mufa jest lekko luźna na króćcu płytki montażowej. Osprzęt to Beam i przedstawiciel Beama twierdzi, że klej to na pewno uszczelni i że klej lekko stapia plastik i na pewno się to doszczelni.
    Proszę o poradę, zwłaszcza monterów OC. Jak Wy to robicie w takich sytuacjach? Tzn. jak łączycie płytkę montażową z prostą rurką. Poniżej zdjęcia elementów o których mówię.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140524_165505.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	261890 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140524_165516.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	261891
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Nigdy nie robię takiego przejscia przez ścianą z pominięciem kolanka podejściowego. To wbrew wszelkim prawidłom wykonywania instalacji OC.Jeśli jakis mój klient z jakis względów prosi o takie wykonanie rezygnuję z takiego zlecenia. Ten przedstawiciel Beam jest nastawiony tylko na zysk, a nie na doradztwo dla klienta. Teoretycznie klej powinien to uszczelnić. Prosze się jednak zorientować kto jest producentem tych rurek, takie niedopasowanie nie powinno miec miejsca. Byc może są to rurki Polskie, Chińskie lub pewnego producenta zza oceanu nie mające atestu, nie przystosowane do zalewania w betonie i będace wątpliwej jakości.

    Poza tym zmień te ramki montazowe na kwadratowe. Beam cwaniak doradza takie ramki bo mają głównie takie gniazda, podczas gdy do kwadratowej ramki pasuja wszystkie gniazda. Kwadratowe, Prostokatne i systemu Atomic
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 25-05-2014 o 06:19

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Nigdy nie robię takiego przejscia przez ścianą z pominięciem kolanka podejściowego. To wbrew wszelkim prawidłom wykonywania instalacji OC.Jeśli jakis mój klient z jakis względów prosi o takie wykonanie rezygnuję z takiego zlecenia. Ten przedstawiciel Beam jest nastawiony tylko na zysk, a nie na doradztwo dla klienta. Teoretycznie klej powinien to uszczelnić. Prosze się jednak zorientować kto jest producentem tych rurek, takie niedopasowanie nie powinno miec miejsca. Byc może są to rurki Polskie, Chińskie lub pewnego producenta zza oceanu nie mające atestu, nie przystosowane do zalewania w betonie i będace wątpliwej jakości.

    Poza tym zmień te ramki montazowe na kwadratowe. Beam cwaniak doradza takie ramki bo mają głównie takie gniazda, podczas gdy do kwadratowej ramki pasuja wszystkie gniazda. Kwadratowe, Prostokatne i systemu Atomic
    na stronie ktora podales widze takie elementy "przedluzka do gniazda 5cm" to by mnie uratowalo. tylko zastanawiam sie czy bedzie to pasowac do mojego systemu, rurki mam Beama, ale na ksztaltkach bylo napisane cos innego, na pewno ze pochodza z Kanady-sprawdze pozniej. Jak poznac czy mozna rurki zalewac betonem? w sumie to i tak pojda w warstwie styropianu.

  4. #44
    wisienkozerca
    Guest
    wisienkozerca

    Domyślnie

    Ciagle czytam/natykam sie na instrukcje odnosnie instalacji. A co jest z montazem jednostki centralnej? Jak ona wyglada? Na co trzeba patrzec? Na co uwazac? Jakies pomysly - chce zrobic to sam i potrzebuje instukcji (jak laczyc przedowy ele, jak monotowac ryre wylotowa/wlotowa, na czym go zawiesic?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisienkozerca Zobacz post
    Ciagle czytam/natykam sie na instrukcje odnosnie instalacji. A co jest z montazem jednostki centralnej? Jak ona wyglada? Na co trzeba patrzec? Na co uwazac? Jakies pomysly - chce zrobic to sam i potrzebuje instukcji (jak laczyc przedowy ele, jak monotowac ryre wylotowa/wlotowa, na czym go zawiesic?
    Bo to jest po prostu tak proste, że szkoda się rozpisywać Jednostka OC ma swoje zawiesie, u mnie akurat była to blaszka na 3 śrubki. Powiem tak, jak już po dwóch dniach pracy uporałem się z całą instalacją, typu przepusty przez strop, ściany podkucia pod gniazda i potem rozłożenie całego orurowania to samo podłączenie jednostki centralnej zajęło mi może z 15minut
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #46
    wisienkozerca
    Guest
    wisienkozerca

    Domyślnie

    Ok, to po prosze wiecej detali, jak polaczyc instalacje niskopradowa? gdzie to sie wpina? Bede mial BEAMa SC385, na jakiech ,,blaszkach,, bedzie to wisialo? A co z tlumikami drgan do rury ssacej? Jaka powinna byc rura wylotowa (srednica-tlumik dragn?tlumik akustyczny?wylot bedzie w scianie oddalonej od jednostki o 7metrow)

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    "jak polaczyc instalacje niskopradowa?"
    W gniazdach, szeregowo

    "gdzie to sie wpina?"
    W odkurzacz

    "Bede mial BEAMa SC385, na jakiech ,,blaszkach,, bedzie to wisialo?"
    Seryjnych z kompletu

    "A co z tlumikami drgan do rury ssacej?"
    W Beamie brak

    " Jaka powinna byc rura wylotowa (srednica-tlumik dragn?tlumik akustyczny?"
    Jak rury ssącej

    "wylot bedzie w scianie oddalonej od jednostki o 7metrow)"
    Za daleko

    Dlaczego Beam, a nie Cyclovac? Cichszy i tańszy, kraj pochodzenia Kanada, a nie korporacyjny zlepek Elektroluksa. Chcesz wiedziec więcej pisz na priv.

  8. #48
    wisienkozerca
    Guest
    wisienkozerca

    Domyślnie

    Do Beama znajde komponenty w kazdym ,,lidlu, czy castoramie, a o cyclovac nie slyszalem. Po za tym serwis jest do szczecina (Beam) a nie do kanady.
    Jak wylot jest za daleko to co mam zrobic? Pomysl jest taki, ze z 50mm zrobic 100mm rure wylotowa (podbry plan?). Czyli do tego Beam-a musze oddzielnie dokupywac tlumiki? Gdzie dokladnie sie wpina instalcje niskopradowa (w manualu nic nie bylo o tym) czy jest istotna polaryzacja?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Do Beama znajdziesz komponenty tylko u dystrybutora Beama. Chyba że chodzi Ci o elementy instalacji, to informuje Cie że to są te same elementy. Serwis Cyclovac tak samo jak Vacuflo jest w Gdyni. Z wylotem rób co chcesz, napisałem co o tym myślę. Po drodze będziesz mial jeszcze łuki, one też stawiają opór.

    Na ostatnie pytanie odpowiedziałem w poprzednim poście, kup jednostke to sie dowiesz. Polaryzacja nie jest istotna.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisienkozerca Zobacz post
    Do Beama znajde komponenty w kazdym ,,lidlu, czy castoramie, a o cyclovac nie slyszalem. Po za tym serwis jest do szczecina (Beam) a nie do kanady.
    Jak wylot jest za daleko to co mam zrobic? Pomysl jest taki, ze z 50mm zrobic 100mm rure wylotowa (podbry plan?). Czyli do tego Beam-a musze oddzielnie dokupywac tlumiki? Gdzie dokladnie sie wpina instalcje niskopradowa (w manualu nic nie bylo o tym) czy jest istotna polaryzacja?
    Ja akurat jestem fanem lidla i nigdy żadnych komponentów do OC tam nie widziałem W castoramie to nie wiem, ale również jestem co do tego sceptyczny Jeżeli chodzi o elementy instalacji to wszyscy producenci mają takie same (oprócz borysowskiego). Ja kupiłem Vacuflo i gwarancja jest 5lat door to door, więc w sumie wali mnie skąd przyjadą Jeśli chodzi o tłumiki i zawiesia to u mnie było wszystko w zestawie, ale jak jest w przypadku Beam'a to nie wiem. Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #51

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem odkurzacz centralny.
    Szukałem najpierw w Beam, ale oferty w www były niemal identyczne jak w sklepie online Beam.
    Jakaś zmowa cenowa?
    To po co kupować od pośrednika jak za tyle samo kupie od producenta?
    Tak mówił mi kolega co kup[ił ten Beam i to samo ja zauwazyłem w www.

    Ale podzwoniłem po sprzedawcach i wiadomo. Mają swoje zniżki, ale jak z nich w formie pieniężnej zrezygnuje to zamontują mi gniazda i jednostkę za darmo i jeszcze jakiś gratis dorzucą.
    Morał z tego taki po co kupować odkurzacz w internecie i samemu montować jak w tej samej cenie dostaniesz montaż i gratisy. Lub morał taki, że zanim kupisz w internecie nawet najtańszy odkurzacz z danej oferty (allegor, ceneo) to najpierw zadzwoń i zapytaj co mogą do niego dołożyć lub ile spuszcza z ceny. Bo tak kupić najtańszy Kup teraz i samemu montować to czasem nie warto.

    Oczywiście mój wpis jest aktualny tylko dla sytuacji wybranych aktualnie na rynku producentów, modeli itp. Nie do wszystkich odkurzaczy się odnosi.

    A ja wybrałem CycloVac. Skusiła mnie prostsza konstrukcja i zatem cena i 10 letnia gwarancja. Chyba bez D-to-D ale 14kg to za te 20 zł się wyśle. Zobaczymy czy dobry wybór za kilka lat.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Dobry wybór, montuje te jednostki i jestem cały czas pod wrażeniem ich cichej pracy.....bez porównania do konkurencji i moich ulubionych Vacuflo.....oczywiście pomijając fakt że mają filtry

    Generalnie świetne do zabudowy szeregowej.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kerth

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    55

    Domyślnie

    Nie, żebym się czepiał - sam rozważam własnoręczne zrobienie, więc dwie (trzy) odpowiedzi mnie zastanowiły:
    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    "jak polaczyc instalacje niskopradowa?"
    W gniazdach, szeregowo

    " Jaka powinna byc rura wylotowa (srednica-tlumik dragn?tlumik akustyczny?"
    Jak rury ssącej

    "wylot bedzie w scianie oddalonej od jednostki o 7metrow)"
    Za daleko
    Gniazda chyba trzeba podłączyć równolegle?
    A co do jednostki i wyprowadzenia - skoro wylot jest tak daleko, to może powiększyć średnicę rur wychodzących (tzn zmniejszyć opory) i te 7 metrów nie będzie jakimś wielkim problemem?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerth Zobacz post
    Gniazda chyba trzeba podłączyć równolegle?
    nie chyba, a na pewno...
    a co do cen beama... sc355 + progression kosztuje niby 3270zł a można bez problemu w necie kupić za 2850zł z darmową dostawą. Zadzwoniłem do lokalnego sklepu gdzie kupowałem rury i gniazdka i zaproponowali mi nawet nieco niższą cenę.
    Ostatnio edytowane przez pierwek ; 25-09-2014 o 14:49

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Sorki, mój błąd......tak równolegle....

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur-Reda

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerth Zobacz post
    Nie, żebym się czepiał - sam rozważam własnoręczne zrobienie, więc dwie (trzy) odpowiedzi mnie zastanowiły:


    Gniazda chyba trzeba podłączyć równolegle?
    A co do jednostki i wyprowadzenia - skoro wylot jest tak daleko, to może powiększyć średnicę rur wychodzących (tzn zmniejszyć opory) i te 7 metrów nie będzie jakimś wielkim problemem?
    Zwiększenie średnicy rur tylko pogorszy sprawę. Dla przykładu: dmuchnij w słomkę do picia a potem w rurę 50mm, zobacz w którym wypadku będzie mocniejszy pęd powietrza na wylocie.

    Teoretycznie te 7m nie powinno być problemem ( o ile liczymy 7m razem z kształtkami użytymi w wylocie) nie mniej pamiętajmy, że łopatki na wirniku w turbinach stosowanych w centralnym odkurzaniu są zaprojektowane do zasysania powietrza, wydmuch jest niejako skutkiem ubocznym. Dlatego tez ograniczamy wydech do minimum.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Artur, z całym szacunkiem, ale Kerth ma rację. Zwiększenie średnicy WYLOTU może w tym przypadku zmniejszyć opory . Dlatego że opór na wylocie to wypadkowa przepływu i prędkości. Zwiększając możliwość przepływu poprzez zwiększenie średnicy rury ( czyli jej przepustowości), uzyska mniejsze opory. Oczywiście takiego rozwiązania nie można stosować dowolnie. Jak sam wspomniałeś turbiny w odkurzaczach maja tak ustawione łopatki aby maksymalnie ssać powietrze, a nie tłoczyć. Więc nadal pozostaje kwestia masy o bezwładności wydmuchiwanego powietrza. Jest na rynku firma która stosuje takie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 17-10-2014 o 09:39

  18. #58
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Artur, z całym szacunkiem, ale Kerth ma rację. Zwiększenie średnicy WYLOTU może w tym przypadku zmniejszyć opory . Dlatego że opór na wylocie to wypadkowa przepływu i prędkości. Zwiększając możliwość przepływu poprzez zwiększenie średnicy rury ( czyli jej przepustowości), uzyska mniejsze opory. Oczywiście takiego rozwiązania nie można stosować dowolnie. Jak sam wspomniałeś turbiny w odkurzaczach maja tak ustawione łopatki aby maksymalnie ssać powietrze, a nie tłoczyć. Więc nadal pozostaje kwestia masy o bezwładności wydmuchiwanego powietrza. Jest na rynku firma która stosuje takie rozwiązanie.
    Co do powyższych wiadomości na wylocie to powiem wam chłopaki że robiłem ostatnio bardzo skomplikowany wyrzut około 10m + 6-7 kolan 90 stopni ( łuków , taki budynek niestety ) i po podłączeniu odkurzacza tutaj akurat Vacuflo przy podpiętym wyrzutem i odłączonym siła ssąca na pomiarze bez zmian , przepływ 3% gorszy także nie ma tragedii

    dla ciekawości sprawdziłem z pewnym polskim odpowiednikiem i wynik mnie przeraźił, chociaż dlaczego tak się działo sam nie wiem przyznaje ...
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_Walo ; 21-10-2014 o 23:39

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    A czym mierzyłeś? Bo jeśli Vacuometrem to taki pomiar nic nie daje.

  20. #60
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    A czym mierzyłeś? Bo jeśli Vacuometrem to taki pomiar nic nie daje.
    Aerometrem czy jak to sie tam nazywa, zakupiłem urządzenie do mierzenia prędkości przepływu, ilości przepompowananych litrów, vacuometr jest do zabawy a z takim urzadzeniem to mnie żaden producent wała nie załaduje jak w przypadku niektórych firm

    BArdzo ciekawe informacje można uzyskać takim urządzeniem odkąd je mam zaczołem skupować po 1-2 modele odkurzaczy konkurencji i co najciekawsze jeszcze żaden klient ich odemnie nie chciał odkupić bo przetestowaniu xD

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony