dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: "Dom letni"

  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Bardzo żałuję że Redakcja zaprzestała wydawać "Dom Letni". Naprawdę było to świetne czasopismo. W końcu nie wszyscy budujący stawiają domy mieszkalne. Jest spora grupa ludzi która szuka pomocy w problemach przy budowie domków rekreacyjnych. A przepisy są takie same dla jednych i drugich. Czy nikt z Forumowiczów nie buduje domu letniego?????

  2. #2

    Domyślnie

    Ewusia - masz racje ja terz szukam na pruzno wjadomosci o takim budownictwie, a co znajde to zamalo by sie wszystkiego dowiedziec "Och Muratorku!!"

  3. #3

    Domyślnie

    Mi udalo sie taki wymarzony domek letni postawic.
    Moge sluzyc poradami, (niefachowca), np. na FORUM :
    Przedstaw się, jeśli chcesz ... >> Drewniany domek marzen


  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Sopocianin - długo szukasz? Gdzie bedziesz budował? Ja ten temat przerabiałam całą zimę bo działeczka którą sobie upatrzyłam "dochodziła" ( właściciel doprowadzł media przed sprzedażą). W piątek podpisałam umowe i już mogę działać dalej. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ewusia - Dzialke mam od 2-lat na Wyspie Wolin w miejscowosci
    Wartowo, 2-km przez las i juz morze. Narazie mamy przyczepe,plot,Slawojke i wode.Na Domek tez przyjdzie pora jestem nastawiony na firmy z poludniowej Polski,co Gorale to Gorale.Niedawno trafilem na fajna strone pewnej firmy,niechce im robic reklamy bo niewjem czy moge ale ceny przystepne i zadna Sosna tylko Swierk.Nic tylko zbjerac piniazki.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Piekne miejsce, tylko pozazdrościć. Nas jednak ciągnęło w stronę jezior kaszubskich-może dlatego że do morza mam spacerkiem 15 minut na co dzień ( mieszkam w Gdańsku). Kupiliśmy działkę w okolicach Gołubia Kaszubskiego, na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.Na razie też skończy się na przyczepie i sławojce. No i oczywiście na ogrodzeniu (mam sznaucerkę olbrzyma i muszę zabezpieczyć sąsiadów przed jej czułościami )
    Prąd i wodę już mam, warunki zagospodarowania też.Pomału zaczynamu zbierać kwity na pozwolenie na budowę. To zawsze trwa a nic bez tego nie mogę zrobić. Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    A ja jeszcze nie mam plotu, zabraklo czasu. Ale tez mam sznaucerka, miniaturke. Jak juz postawie plot, (jak sie ociepli) to chyba bede mial problem - z psem. Jak go przyzwyczaic zeby nie zaznaczal swojego terenu wewnatrz plotu ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Jeżeli od początku nauczysz go chodzenia regularnie na spacery poza działkę to szybko skuma. Tak jak uczyłeś go nie załatwiać swioch potrzeb w mieszkaniu. Czytałam Ryszardzie że masz domek z bali... Marzenie dla mnie nie do spełnienia. Wiadomo, fundusze. A gdzie jest to Twoje miejsce na ziemi?

  9. #9

    Domyślnie

    Moj domek jest domkiem letnim, i wbrew pozorom nie jest to taka droga inwestycja. A miesci sie, o dziwo niedaleko dzialki Sopocianina,
    A z psiakiem to musze powalczyc, od samego poczatku bo mam juz posadzone iglaki, a wiem ze sa na "to" czule,

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Nie droga to znaczy ile? nie pytam oczywiście w szczegółach ale w jakich przedziałach się zmieściłeś? Opowiedz coś o swoim domku, bo jak chcesz go urządzić to się doczytałam. A iglaczki osypane korą odgródź od psiny jakimś płotkiem np z półpalików impregnowanych ( pełno tego w centrach ogrodniczych). Wysokość dostosuj do psiny i myślę że po kłopocie.
    Pozdrówka

  11. #11

    Domyślnie

    Ceny domkow zaczynaja sie 0d ok. 500 zl za m2 do 1000 i wiecej w zaleznosci od standardu wykonczenia, materialu, firmy i MOZLIWOSC klienta. Ta ostatnia cecha jest chyba najwazniejsza.
    Te niskie widzialem tylko na stronkach www, w praktyce dla domkow letniskowych oscyluja chyba ok. 1000. Wyzsze ceny sa zawsze przy mniejszej powierzchni calkowitej domku, a niestety domki letnie nie sa za duze.
    Wiecej szczegolow moze napisze na e-mail.
    A psiaczkowi, tak mysle wkopie drzewko-palik specjalny do tego celu, ciekawe czy sie to sprawdzi ...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Palik to dobry pomysł, tylko jak mu wytłumaczysz że "to" powinien robić akurat przy nim ?
    A jeżeli możesz podać namiary ewentualnie jakieś szczegóły odnośnie domeczków o których piszesz to "please" na priva. Zyczę miłego weekendu.

  13. #13

    Domyślnie

    On 2003-02-14 15:10, ewusia wrote:
    Palik to dobry pomysł, tylko jak mu wytłumaczysz że "to" powinien robić akurat przy nim
    Czytalem ze trzeba nasaczyc ziemie tym co robia suczki jak kucaja, wiesz,


  14. #14

    Domyślnie

    Kochani - Ja mam dwa Koty,ale ktos mi powiedzial ze trzy!!
    Jestem z zawodu Pielegniarzem Zwjerzat.Pracowalem pare lat w ogrodzie Zoologicznym w Oliwie mam spore doswiadczenie ze zwjezrzetami i podejzewam ze wasi podopjeczni na raz "oblane" terytorium beda zawsze zwracali szczegolna uwage.Ewusia- Ja urodzilem sie w Gdyni i polowe zycia do chwili wyjazdu do Niemiec mieszkalem w Sopocie dotej pory moja Mama mieszka na Stogach,a Brat w Sopocie.Tak ze moje Krzenie zwjazane sa scisle z morzem ale doskonale cie rozumiem jak to Kaszub z Kaszubem He..hee!!!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Sopocianin dnia 2003-02-14 16:33 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Mam pytanko!

    Czy czytaliscie styczniowy numer Muratora
    jest tam artykol pt: Podatek od domu Letniskowego.
    Jest tam napisane ze za budynki mieszkalne placic sie bedzie 0,28 zl za metr a za inne budownictwo tj.Garaz,budynki gospodarcze oraz domki letniskowe 3,44 zl za metr.
    Co wy nato?
    moze ja cos zle przeczytalem lub zrozumialem ??

  16. #16

    Domyślnie

    On 2003-02-21 21:50, Sopocianin wrote:
    domki letniskowe 3,44 zl za metr.
    Co wy nato?
    Jezeli to by byla prawda to trzebaby budowac male. Dobrze ze moj jest niezaduzy, jakbym cos przewidywal,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony