dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 242
  1. #201

    Domyślnie

    Pan na krzywo otynkowana sciane mowi do zony

    ''Pani sie nie martwi, bedzie Pani sie podobac, zobaczy pani''

    albo Pana komentarz na krzywo wsationa rame okienna

    ''To tynkarze sperdo... bo nie zauwazyli ze krzywo wstawilismy ta futryne''
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  2. #202

    Domyślnie

    Wymurowany komin systemowy zgodnie z metodyką (styczny ze ścianą) na wysokość pełnej kondygnacji
    Inwestor: O kurcze ale beznadziejnie to wygląda - pustak kominowy wchodzi na 36cm do pomieszczenia i czyni je nieustawnym
    Majster: Nie ma problemu zmienimy to
    I: Jak?
    M: A co to za problem - pustaki sie powybija, zaprawę się wyczyści, w ścianie wytniemy dziure boschem i sie zrobi
    Kierownik: Nie można - nie zgodne z zasadami, wieniec nie bedzie trzymał
    Telekonferencja: ustalanie jak to zrobić
    5h później: przyjeżdżam a komin już wstawiony w światło ściany, wszystko zamiecione, pięknie
    M: a co to za problem, zrobiliśmy, ważne żeby klient był zadowolony

  3. #203

    Domyślnie

    To może ja coś przytoczę;
    Budowa obok, obserwuje z dachu fachmani uzupełniają zbrojenie na stropie czyli dokładają pręty wsuwając od wieńca.
    Jeden do drugiego;
    -no pchooj...
    Drugi na to;
    -k...wa w domu pchaj, w robocie pchaj ... ile to można...

    Autentyk
    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Inwestorka bierze na budowie łatę 2,5mb, przykłada do otynkowanej ściany poziomo na wys 1,2mb nad podłogą, pod łatą dziura, że rękę można włożyć:
    " Panie Zbyszku, popatrz Pan jak krzywo"
    Majster, Pan Zbyszek, łapie łatę lewą ręką, delikatnie acz stanowczo odsuwa łokciem!!! prawej ręki inwestorkę na bok, łatę przykłada w pionie, wszystko pięknie przylega:
    " Pani Aniu, jak krzywo, jak prosto"

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Moi spece od montażu konstrukcji dachowej, łaczenie wiązarów z zadaszeniem tarasu i nad wejściem wykonali w prosty i szybki sposób czyli za pomocą gwoździ. Łączenie deski szczytowej z zadaszeniem nad garażem, również zbili sobie gwoździami. Podczas nabijania łat oczywiście wszystko sie rozłaziło. Na polecenie zmiany tej technologii na wkręty ciesielskie, szef wszystkich szefów zapodał takie hasło. " Majsterek, dobry góźć jest lepszy niż hu...y wkręt!). Pełen zrozumienia, kazałem wymienić wszystkie ekstra "goździe" na te hu..we wkręty, a załamanie skrecić śrubami . Teraz nic się nie rozłazi
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    przez moją budowę nie przewinęło sie wielu fachoffców..ale...

    był jeden - nie wspomne kto ..
    na moją uwagę że jest źle i nieprawidłowo i że chyba się pożegnamy stwierdził:

    "...eee... panie... nie z takich budów mnie wyrzucali..."

    ręce opadły... ale suma sumarum zrobił git

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    przez moją budowę nie przewinęło sie wielu fachoffców..ale...

    był jeden - nie wspomne kto ..
    na moją uwagę że jest źle i nieprawidłowo i że chyba się pożegnamy stwierdził:

    "...eee... panie... nie z takich budów mnie wyrzucali..."

    ręce opadły... ale suma sumarum zrobił git
    Tego jeszcze nie słyszałem
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_Pe Zobacz post
    fajny wątek

    u mnie było: Panie, jakbym tak dokładnie robił, to bym nie zarobił...

    no i nie zarobił
    no i nie zarobił kapitalne zakończenie

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Na mojej pierwszej budowie płytkarz kładł byle jak płytki, a ja wieczorem po pracy ściągałem je ze ściany i zostawiałem wiadomość, że do poprawki. Po dwóch takich akcjach płytkarz stwierdził, że tak dalej być nie może , ja się z tym zgodziłem i się rozstaliśmy.
    Teraz właśnie zbudowałem dom prawie pasywny. 180 m2 pow. użytkowej, więc kociołek 10-12 kW. Jeden z hydraulików stwierdził, żebym go nie wyrzucał na wiosnę, bo on go chętnie odkupi do swojego 2-pokojowego mieszkania. Bo jest dla mnie za mały i nie ogrzeje domu. Tymczasem grzeje bez wysiłku...

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Mi murarz powiedział na początku budowy, że na razie to będzie Proszę Pana, później Panie Tadku .. Tadziu ...Ty a na końcu Ty hu.u. Całe szczęście, że do ostatnich zwrotów nie doszło

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Tłumacze majstrowi: - Zrobiliście strop nad salonem 30 cm za wysoko. Teraz jak damy docieplenie będzie spory schodek na taras.
    Majster bez mrugnięcia okiem: - To się docieplenie od środka da.


    Z serii doradztwa dizajnerskiego , zastępca majstra o oknie kuchennym szerokim a niskim : - takie okno w kuchni??! brzydko będzie wyglądało!


    I z serii logiki budowlańca pan kier bud : - ten dom powienien odwrotnie stać ( wielkimi oknami od północy) to by było łatwiej garaż zrobić.

    Mąż do Majstra dachowca: - za wąsko daliście belki i teraz okno dachowe nie wejdzie. Majster: - to damy mniejsze okno.

    A jesteśmy dopiero na etapie stan surowy otwarty!!

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Co prawda nie na budowie, ale u mechanika samochodowego wynikła dyskusja.
    Gościu kozaczył jaki jest to nie budowlaniec i negował izolacje że tyle wystarczy że nie będzie oddychać ...

    Ja mówię od oddychania jest wentylacja najlepiej mechaniczna ...

    a co to jest wentylacja mechaniczna ?!

    rura zmiękła od razu później tylko słuchał

  13. #213

    Domyślnie

    Autentyk z mojej budowy.

    Po skończonej robocie kafelkarza, rozliczamy się zgodnie z umówioną wcześniej kwotą. Daję pieniądze wg wyliczeń, a kafelkarz na to z lekkim zdziwieniem, zatrzymując rękę z kasą w połowie dystansu między nami:
    - No, a potrąceń nie będzie?
    Rest in peace

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markota Zobacz post
    Autentyk z mojej budowy.

    Po skończonej robocie kafelkarza, rozliczamy się zgodnie z umówioną wcześniej kwotą. Daję pieniądze wg wyliczeń, a kafelkarz na to z lekkim zdziwieniem, zatrzymując rękę z kasą w połowie dystansu między nami:
    - No, a potrąceń nie będzie?
    Niestety to nie jest zabawne.... to przerażające
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiktoriaM
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Moja ekipa od fundamentów:
    Tuż przed zalaniem zauważyłam, że szalunek na prysznic (który według owczesnych moich planów miał być zagłębiony) jest o wymiarach 80 x 80 cm, zamiast 100 x 100, więc mówię, że ma być 100 x 100 cm.
    Majster: A po co tyle?
    Ja: Bo tak właśnie chcę mieć.
    Majster: A w blokach wszyscy mają prysznice na 80 cm i jest dobrze!
    Ja: Dlatego buduję dom, żeby nie mieć jak w blokach!
    Majster: A u mnie jest też na 80 cm i mi wystarczy!
    Ja; Ale umnie pan się nie będzie kąpał!!!!!!!!!
    Majster: Ale gruszka z betonem już jest w drodze!
    Ja: No to k.... szybciutko!!!!!!!!!!!!!!

    bo w blokach wszyscy tak mają....No to k....szybciutko

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiktoriaM Zobacz post
    .. No to k....szybciutko
    Tekst pierwsza klasa
    Podobny zapamiętałem z książki Stefana Mollera "Ekspres Berlin - Warszawa". Autor opisywał naszą narodową wadę- ogólnie lubimy przerywać innym - co byłoby doskonalne widać na forum gdyby nie było ono nieme.
    Stefan uczy swoich rodaków przydatnych zwrotów np. typu "przepraszam, chcę coś powiedzieć" itp. Ale ostatni, chyba najbardziej skuteczny jest taki: " K... teraz ja mówię!"

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gradim

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Płoty
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wątek przypadkiem odgrzebany. Zreaktywuję.
    Jestem samorobem ale głównie z uwagi na kręgosłup zatrudniam pomocników.

    Kładłem pierwszą warstwę muru i narożniki ale aby było szybciej wziąłem dodatkowo murarza (niestety), szczycił się ze swojej wiedzy i wykształcenia - był po zasadniczej, budowlance.

    On robi narożniki w drugim końcu budynku, co chwilę przychodzi z poziomicą mnie sprawdzać.
    W końcu udałem się zobaczyć jego dzieło, a tam widzę, że zamiast spoina cienkowarstwowa na 1-2 mm - jest na ponad 1cm
    Ja: Co to ma być, czemu tak zrobione?
    On: No inaczej się nie ustawi, daję na dwie packi zaprawy pod bloczek.
    Ja: Co się nie da, zobacz u mnie, spoina na milimetr, dwa! Pomijając technologie to przy stropie będzie różnica poziomów grubo ponad 10 cm?
    On: Ale skąd wiesz?
    Ja: Jak skąd wiem?
    On: No skąd wiesz co będzie przy stropie?
    Ja: K***a, 14 warstw, spoina o 1cm. większa to ile wychodzi? 14!
    On: A to kto ci tak kazał cienko dawać?

    Dłużej nie pracował ale w tym samym dniu jak kontrolnie sprawdzałem moje narożniki po trzeciej warstwie niwelatorem i stwierdziłem różnicę 3mm to jeszcze wtrącił: "I co, też nie masz równo"
    Ostatnio edytowane przez Gradim ; 08-09-2017 o 21:27

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam oj... szkoda dociekać, staram się podchodzić do człowieka z szacunkiem, w końcu "tyra" ..
    Nie wchodzić w dyskusję, robić swoje, nic tak asertywności nie ćwiczy, jak "majster" na budowie.

    Tutaj wyrównamy tak podłogę, oj nie wiem, nie wiem .. nigdy tego nie robiłem..
    później materiał przyszedł.. to wszelakimi sposobami, trzeba było pokazać swoje fochy.. że przecież to nie ja wymyśliłem .. to musi być
    źle.. nie pierwszy i nie ostatni.
    Pytam się czy to się będzie trzymać.. dwa zwoje gwintu .. .da się pakuły i będzie.. tak robię i tak ma być..
    Pytam się, czemu nie polewacie olejem przed gwintowaniem, przecież zaraz będzie po robocie .. bo gwintownik, lub gwintu nie będzie..
    Zasadniczo .. ukryta pycha wychodzi... spróbuj zwrócić uwagę.. lub swój pomysł poddać.. zacznie się marudzenie, biadolenie itp..
    skończy się to tylko nerwicą i poprawianiem .. przez złośliwość..a spróbuj się tylko na chwilę zawahać .. to cie zje swoimi obawami...

  19. #219

    Domyślnie

    U mnie na budowie miałem drzwi wejściowe, do salonu i i tarasowe w jednej linii - tak chciałem, tak było w projekcie. Przyjeżdzam wieczorem, gdy murowali mury, patrzę, a tam drzwi środkowe przesunięte 1 metr w lewo. Jak się stało przy drzwiach wejsciowych to widac było to strasznie.

    Mówię im: przeciez nie tak jest w projekcie, po co przesuneliście te drzwi, teraz będziecie musieli skuć ten metr
    Majster: Panie tak jest lepiej
    Ja: no jak lepiej, jak nie jest na przestrzał, widać, że nie w jednej linii, grubo ponad metr różnicy
    Majster: Lepiej jest, przeciągi będą mniejsze

    Poprawili.


    Potem wyleali mi posadzki. Dzwonią.
    Majster: Panie, wylalismy posadzki, ale ten no tego, drzwi tarasowe już Pan pozamawiał ?
    Ja: no tak, już gotowe, będą za kilka dni montować
    Majster: ku#@#
    Ja: co jest ?
    Majster: Daliśmy za grubo wylewki o 5cm i tak pomyslalem, ze sie drzwi nie zmieszczą, to by je można jeszcze było skrócić

    ręce mi opadły. Efekt taki, że kuli posadzki i na swój koszt lali je od nowa

    Inna ekipa, więźbiarze:
    Byłem z nimi umówiony na X PLN. Widzieli projekt, przyjeżdzają, jeden wysiada i krzyczy do busa, chłopaki o kurna, nie wysiadajcie jeszcze, nie wiadomo, czy bedziem robić.
    Ja: no jak to, co jest ?
    On: Panie, taki budynek to będzie 2*X PLN, jak sie nie dogadamy, to zaraz odjeżdzamy
    Ja: no ale widział Pan projekt, wizualizacje, rozmawialiśmy jakie drewno i ile kupić. Kupiłem. Wiedział Pan jak to wygląda.
    On: Wiedziałem, ale mamy teraz tyle roboty, tu dach trudny, nam się nie opłaca
    Ja: Co ? Przecież byliismy umówieni
    On: Umówienie, nie umówieni, Pan nie dopłaci, to zaraz jedziemy
    Ja: To do widzenia.
    On: Ale jak to, przecież teraz nikogo Pan nie znajdzie
    Ja; No i co z tego, znajdę za miesiąc, za dwa
    On: Ale ja myslalem, ze chce sie Pan po nowym roku wprowadzić
    Ja: NIe, kto Panu tak powiedział. To do widzenia
    On poszedł do busa. Pogadał z kolegami, wraca i mówi: Panie, to chociaż 1,500 zł więcej Pan da i robimy
    Ja: Nie, mogę dać maksymalnie 800 zł choć w ogóle nie powinieniem.

    No i dałem im te 800 PLN więcej, bo tak naprawdę bym nikogo innego nie znalazł, terminy były późne, wszysto pozaklepywane itd.

    Straszne jest to podejście budowlańców. Szantaż, nie przyznawanie się do błędów. Ech.

    O jeszcze jeden mi się przypomniał.

    Pół dnia nic nie robił. Podchodze do niego i mówię, że czemu nic nie robi, tylko ogniso sobie pali i kiełbaski. On na to, że i tak mu wyjdzie 200 zł dniówki, to sobie odpoczywa. Ja mu na to, że nie płacę mu dniówek. A on, że nieszkodzi, on to tak policzy, że wyjdzie mu dobra dniówka :| Skończył robotę i więcej nie robił.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dowiedziałem podczas budowy się następujących rewelacji:
    1. nie ma znaczenia, czy dom jest uszczelniany czy nie, rachunek za gaz wynosi zawsze 700 zł albo więcej
    2. "ja tam w styropian nie wierzę - wystarczy 10-15 cm, więcej się nie opłaca"
    3. dowiedziałem się, że jestem pierdolnię*y, bo pilnowałem ekipę murarzy. Każdy budynek i tak i tak pęka, ściany są krzywe, bo budowa to nie apteka. U mnie ani jednej ryski na ścianach - posadowienie jest na terenie porozbiórkowym, a fundament ma wymiary 8x16m, czyli raczej długi budynek
    4. Panie, a kto ma proste ościeże w oknach??? - to od debila od elewacji, którego w końcu wyrzuciłem i nie zapłaciłem po tym, jak chciał kłaść tynk w mrozie
    5. fundamenty od zawsze leje się prosto w piach - każdy tak robi (nie chodzi o twardą glinę, tylko sypki piach
    6. komin musi w domu być
    7. mam za dużo styropianu na ścianie i będę miał za małe rachunki za ogrzewanie
    8. można kłaść jedynie dwie warstwy bloczków w murze dziennie - to od murarzy, którzy w niektóre dni kładli 12 bloczków w sumie na całym budynku (!!!!), serio 12 sztuk

    W drugim domku na działce ekipa robiła wentylację w łazience w postaci rury z wentylatorem (tak chciał mieszkaniec tego domu). Powiedziałem, że skoro już robią taki prymityw, to niech zadbają o pochylenie rury w kierunku zewnętrznym, że skroplona woda mogła wyciekać i na zewnątrz tworzyć sopel. Usłyszałem, że mnie "w mózg wali", bo skąd woda w powietrzu? Zrobili spad do wewnątrz.
    Po pierwszej zimie skroplona woda, ściekająca po ścianie, doprowadziła do zgnicia szafki umywalkowej poniżej rury wentylacyjnej. Szafki się rozpadła i zerwała, wszystko spadło z hukiem na posadzkę. Wina była moja, bo "skoro wiedziałem, to czemu nie powiedziałem". Lepiej: naprawa odbyła się tak, że całość rury wyrwano ze ściany, pochylono do zewnątrz, a ubytki styropianu zapianowano. Piana była wypuszczona zbyt mocno, rozrosła się w szczelinie i "zeszła" po nowiutkiej elewacji z jasnym "Caparolem" - widać dwa ciemnożółte ścieżki , jak po ślimaku gigancie. Ohyda.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony