dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    Czy odstęp od bramy wjazdowej do drogi musi wynosić 2m? Tak twierdzi mój architekt, sporządzający projekt zagospodarowania działki. Proszę o poradę.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Minimalną odległość ogrodzenia od drogi masz podaną w warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - linia rozgraniczająca.

  3. #3

    Domyślnie

    Czasem plan zagospodarowania przestrzennego narzuca tzw. linię zabudowy i być może stąd wynika wniosek o odsunięciu bramy na dwa metry od drogi. Ale takie rzeczy powinny być jeśli nie w warunkach zabudowy to w pozwoleniu na budowę jasno określone. Sprawdź.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    W warunkach zabudowy mam określoną nieprzekraczalną linię zabudowy 7m (to się odnosi do domu). Nie ma mowy o innej linii. Pozwolenia jeszcze nie mam, bo jestem dopiero na etapie zbierania dokumentów.
    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

    P.S. architekt powiedział, że takie są przepisy. Staram się wszystko sprawdzać zanim coś zaplanuję i stąd moje zdziwienie (nie słyszałam o takim przepisie). Spytam więc tego architekta.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    jest to droga dojazdowa do działek (obecnie trzech) stanowiąca współwłasność trzech właścicieli (mam udział 1/3). Droga ma 3m szerokości.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak droga ma 3 metry szerokości, to Twój architekt ma rację tak projektując bramę. Jak bramę zrobisz w drodze, to oprócz samochodów osobowych (małych) nic nie wjedzie na Twoją posesję.

  8. #8

    Domyślnie

    wiem wiem. i wprawdzie mialam zamiar zrobic podobnie. tzn 1,5 m plus ogrodzenie przy bramie pod kątem 45 st. Ciekawa jestem tylko co z tymi przepisami, bo wg architekta takowe są.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie nie było takich wymagań. Brama może być w lini ogrodzenia. Ale droga gminna 8 metrowa...

  10. #10

    Domyślnie

    O kurcze, jak ja dawno o tą bramę pytałam Dziś dom już prawie stoi... a bramy wciąż nie ma Ale już teraz wiem, że te 1,5-2 m muszę zostawić dla własnej wygody (droga 3 m).

  11. #11

    Domyślnie

    Uppssss !

    Trochę ze mnie lebiega ! Że też nie spojżałem na daty...

    Ale plama

  12. #12

    Domyślnie

    Maco, każdy temat jest na forum wiecznie aktualny
    A tak w ogóle, to przypomniałeś mi, żeby tych 2 m nie odmierzać z linijką w ręku Nie mam takiej linijki! Przynajmniej wiem, że to, co mówił architekt to bzdura

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony