dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    WITAM!!
    Jestem blisko zakupu ziemi (a wlasciwie ma TESCIOWA) i interesuje mnie to czy jesli ona wystapi o pozwolenie na budowe to po przepisaniu dzialki na mnie badz ma zonke bede musial wystapic o powtorne pozwolenie??????? Czy po prostu pozwolenie jest na dana dzialke a nie na dana osobe?
    Pozdrowienia dla forumowiczow
    HoMar

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pozwolenie jest wydawane dla konkretnej osoby i lokalizacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale można je przenieść na nowego właściciela

  4. #4

    Domyślnie

    Pzreniesienie uprawnień pozwolenia na budowę i przepisania własności działki wiąże się z dodatkowymi opłatami. Lepiej kupić to od razu na docelowego właściciela. Przy przpisywaniu działki opłata jest znaczna bo stanowi 2% wartości plus koszty notarialne

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki, oczywiscie najlepiej byloby abym kupil osobiscie ale to bedzie przetarg dla pracownikow a ma tesciowa jest pracownikiem a ja nie. Stad ta kombinacja. Mam nadzieje ze potem przepisze na nas badz odziedziczymy te dzialke itp. aby uniknac podatku.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Możecie jeszcze zrobić tak: teściowa kupuje działkę i NIE "przepisuje" na was, tylko udziela wam zezwolenia na wykorzystanie jej działki na waszą budowę (oddaje w dzierżawę, albo jeszcze lepiej - nieodpłatne korzystanie za obowiązkiem zapłaty podatków od nieruchomości i innych kosztów związanych z nieruchomością) i to jest wystarczające, abyś ty i twoja żona starali się o zezwolenie na budowę na jej gruncie. Dla zezwolenia na budowę nie trzeba być właścicielem gruntu, ale mieć tzw. "tytuł prawny" do nieruchomości (patrz j.w.).Niestety nie ma róży bez kolców - mimo budowy to teściowa jest właścicielem działki i powstającego budynku, co potem może być kłopotliwe przy spadkobraniu.
    pozdrawiam
    gaga2

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki serdeczne, mam nadzieje ze jakos z tego wybrne, jak najmniejszym kosztem.
    Pozdrowionka!!

  8. #8

    Domyślnie

    No tak ale dzierżawa to tylko częściowe rozwiązanie. Ale napewno lepiej aby strać się o pozwolenie na budowę we własym imieniu. Kosztów i tak się nie da uniknąć bo darowizny,spadki itd. są opodatkowane.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  9. #9

    Domyślnie

    Postaram sie zalatwic abym przy zakupie figurowal jako wspolwlasciciel i przypuszczam ze to ulatwi sprawe. O reszcie bede martwil sie pozniej.
    Dzieki serdeczne. Pozdrawiam!!

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Występując do urzędu o wydanie pozwolenia na budowę (jako współwłaściciel) będziesz miał 3 możliwości:
    1. Uzyskać zgodę teściowej na realizację inwestycji
    2. Wystąpić wspólnie z teściową o pozwolenia na budowę
    3. Wystąpić w imieniu teściowej i swoim o pozwolenia na budowę, uzyskując wcześniej jej pełnomocnictwo.

    Moim zdaniem pierwszy wariant jest najlepszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony