dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    W nr 5 artykol o uzbrojeniu dzialki w prad jest nieaktualny.
    W ciagu ostatnich tygodni nastapila zniana prawa energetycznego.
    Obecnie caly koszt przylacza pokrywa zaklad energetyczny tj koszt projektu, uzgodnien, materialow i robocizny Odbiorca pokrywa jedynie zryczaltowana oplate za przylaczenie do sieci w wysokosci 90 zl za 1kW zamowionej mocy. Niestety niemoge podac podstawy prawnej jednak poznalem to osobiscie wlasnie dzisaj otrzymalem wiadomosc iz za 700 m kabla wraz z przylaczeniem place 900 zl (zamowilem 10kW)

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Potwierdzam. Tydzień temu ZE zrobił mi przyłącze 15kW za 1350 PLN (130 mb. do trafo).

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Gdzie można poczytać o tym w formir np jakiegoś rozporządzenia czy czegoś podobnego?

  4. #4

    Domyślnie

    W nr 1/2002 Muratora.

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję poczytać ustawę o prawie energetycznym. Była duża nowelizacja w ubiegłym roku
    pozdrowienia
    Agnicha

  6. #6

    Domyślnie

    "... w formie np jakiegoś rozporządzenia ..."

    Spróbuj tak:
    Ogólne zasady: http://www.ure.gov.pl/prawo/du1poz7.html
    A taryfę w Twoim zakładzie energetycznym znajdziesz na jego stronie w sieci. Adresy zakładów energetycznych znajdziesz na: zaklad.energetyczny.w.interia.pl

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za informacje!

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    z energetyką "walczyłam" 2 lata. Mam działkę bez przyłącza. Dom stoi już w stanie surowym otwartym. Informacje o nowych warunkach w prawie energetycznym pocieszyły mnie.W przyszłym tygodniu idę na kolejną rozmowę do energetyki. Podpowiedzci mi proszę czy koszt skrzynki jest wkalklowany do opłaty zryczałtowanej i czy mogą mi już podłączyć prąd docelowo.
    Pozdrawiam wszystkich budujących!Anga.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Czy tak mała opłata za podłączenie prądu dotyczy wszystkich dzia łek? Mam budowę na działce siedliskowej /w planie miejscowym zag.przest.-rolna z możliwością zab./ i projekt umowy z ZE sprzed dwóch lat na kwotę ok 20 tys za 120 m kabla i 14KW.Czy w nowych przepisach coś się zmieniło? Będę wdzięczny za odpowiedz.Pozdrawiam Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    istotnie, warunki zmieniły się.Nie naliczają opłaty zryczałtowanej w sytuacji gdy podłączenie do sieci wymaga jej przebudowy (np.dodatkowy transformator). Najlepiej przejdź się do energetyki i spytaj o nową umowę. Sprawdź czy masz jeszcze ważne warunki przyłącza.
    Anga

  11. #11

    Domyślnie

    Nie jest prawda ze oplata w przypadku rozbudowy sieci jest inna. U mnie konieczne bedzie rozbudowanie transformatora i ulozenia dodatkowej linii napowietrznej (ponad 100m), wykonania przylacza kablowego pod droga a place za wszystko ryczaltem (90zl/kW). Koszta rozbudowy sieci to koszta wlasne ZE i nie moga byc przerzucone na odbiorce. No chyba ze odbiorca chce prad w srodku pola albo lasu - tam gdzie nie planuje sie budowy domow. We wsi czy w miescie moga wymagac tylko oplaty ryczaltowej.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    W moim przypadku nic nie trzeba rozbudowywać,a jedynie przeciągnąć 120mb kabla od sąsiada. Pomimo tego ZE w umowię chcą abym płacił za urządzenia iistniejące np ;w odniesieniu do istniejącej sieci nisk.nap.w kwocie ostatecznej 7.826zł", albo ;w odnies.do stacji transfor. w kwocie ost. 5.754zł" itp.Do ZE muszę się wybrać,ale chciałbym wiedzieć co mnie tam czeka.
    Pozdrowienia Andrzej

  13. #13

    Domyślnie

    Z tego co pisales to masz stare warunki i stara umowe. Musisz isc do ZE i poprosic o nowa umowe. Obecnie nie placi sie za rozbudowe sieci.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Jeśli mi zrobili wszystko w lipcu 2000 , mogę domagać się jakiegoś zwrotu , czy za późno?
    Skubnęli mnie trochę i to tylko z tego powodu że obiecywali swoją inwestycję na 2003r "a jeśli chce pan mieć szybciej ,to niestety na swój koszt" I co teraz?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Bobiczek z tym zwrotem to chyba żartujesz? nawet jakbyś zapłacił w grudniu 2001 to by Ci nikt różnicy nie zwrócił. Pozdr. Majka

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    mam do was pytanie
    jesli ja mam umowe z ze ze prad (transformator) dostarcza do konca 2003 a na razie mam zgode na prowizorke budowlana, to czy mnie te zmiany jakos dotycza?
    dzieki

  17. #17

    Domyślnie

    Jeżeli podpisałaś i odesłałaś im umowę to niestety wtopa.Zgodziłaś się na ich warunki.baba

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Może z innej beczki ale też prawo energetyczne:
    W najblizszych miesiącach czeka mnie podpisanie umowy z Zakładem Gazowniczym o budowe przyłącza, bydyję na nowym osiedlu gdzie nie ma gazu ale jest nitka po drugiej stronie ulicy . Z tego co wiem to na osiedlu jest planowane 47 domów . W 2000 roku dostałem warunki techniczne i planowany koszt ułożenia gazu na osiedlu określony na ok. 220 tys. zł . Czy to co piszecie o prądzie dotyczy również gazu ? - że place tylko ryczałt za przyłącze a ułozenie sieci spoczywa na Zakładzie Gazowniczym.

  19. #19

    Domyślnie

    Do opala.

    Właściwie baba ma rację, ale nie poddawaj się zbyt łatwo. Każdą umowę można wypowiedzieć - oczywiście na określonych warunkach - i ubiegać się o nową. Może warto.

    Pozdrowionka

  20. #20

    Domyślnie

    Wiarus - jak najbardziej. przepisy prawa energetycznego dotyczą również gazowni. W ubiegłym roku dowiadywałam się w tej sprawie. Zamiast zapłacić 9000 PLN za przyłącze zapłacę około 500PLN.
    pozdrowienia
    Agnicha

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony