dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Cześć!
    Jaką wkładkę kominową należy zastosować dla kotła z zamkniętą komorą spalania. Instalator zaproponował pojedynczą wkładkę, a z przestrzeni wokół niej ma być zasysane powietrze. Czy ktoś stosuje takie rozwiązanie? U mnie kocioł będzie w piwnicy, długość komina około 12 metrów.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: cz dnia 2002-12-02 08:33 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Lepszym, ale droższym, rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu dwupłaszczowego. Zaproponowane rozwiązanie może spowodować częste zabrudzenie kotła (kurz i piasek sypiący się z zaprawy murarskiej).
    Ale musisz sprawdzić jaka jest maksymalna dopuszczalna długość przewodu kominowego dwupłaszczowego.
    U mnie przewód dwupłaszczowy o średnicy 65/105mm mógł być maksymalnie długi 4 m ale każde kolano skraca tą długość o 0.85. Osobne przewody spalinowy i powietrzny o większej średnicy (nie pamiętam jakiej chyba 80mm mogły być długie 20m). Dlatego też w samym kominie dałem przewód dwupłaszczowy o średnicach 85/120, dwa kolana i długość komina ok. 5m i jak na razie wszystko działa poprawnie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Kociołki z zamkniętą komora spalania musza mieć dwa przewody kominowe (rura w rurze, lub oddzielnie ale dwie), pojedyncza wkładka to chyba jedna rura tak to zrozumiałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Są tacy instalatorzy (mi tak proponowali) aby dać jedna rurę spalinową a powietrze niech sobie ciągnie z przestrzeni miedzy ściankami komina a rura spalinową a tylko od samego komina do pieca dać podwójną rurę.

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę że najlepiej zastosować rozwiązanie firmowe. Przynajmniej będziesz miał spokojną głowę. Poza tym jak zrobisz pojedynczą rurę to jak mówi Wojptak możesz mieć niespodzianki. Do tego dochodzi zasysanie powietrza z pomieszczenia czyli odpowiednia pojemność tegoż pomiesczenia i nawiew świeżego powietrza.
    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Takie rozwiązanie ma w swojej ofercie wiele firm np.: Vaillant.
    http://www.vaillant.pl/mat_proj/MP1b%20przewody.pdf
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony