dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Sorki, ze marudzę, ale nie moge nigdzie znaleźć odpowiedzi.
    Po zrobieniu map do celów projektowych przez geodetę trzeba nan nie naniesc dom z przyłączmi. Chcę zlecic to pewnemu architektowi, ale on chce 500 zł. od kazdej mapki. Czy on nie przesadził? Razem to wychodzi 1500 zł. Napiszcie ile Was ten bajer kosztował. Dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam architekta, który robi mi wszystko kompleksowo, całkowicie indywidualny projekt domu z garażem (razem 150 m2), budynek gospodarczy, szambo, przyłącza, projekt zagospodarowania działki, za 2800 PLN. Dodam, że jestem z W-wy.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    o, ja mam projekt gotowy, w którym szmbo juz jest. On ma nanieść wszystko tylko na mapkę (tj. dom, szambo, wjazd, przyłacza), żebym mogła potem chodzic z nia po warunki do urzedów. Dodam, ze sam był po pieczątke w wodach. Ja musze jeszcze isc do energii i dróg. Chyba się troszke przeliczyła, bo jak ustalałam cenę to powiedział 500 za mapkę. ale ja g...ia nie wpadłam na to ze mapki sa trzy.

  4. #4

    Domyślnie

    Za każdy projekt przyłącza zapłaciłem 400,00pln,ale to branżyści chodzili po wszystkich zakładach i dogadywali przebiegi poszczególnych mediów,również w ZUD-zie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jest jedna mapka i 3 kopie - to roznica. Powinnas zaplacic 1x za projekt zagospod. terenu niezaleznie ile jest kopii.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież składasz tylko jeden oryginał, więc nie musisz zamawiać 3 i płacić za 3.

  7. #7

    Domyślnie

    Trzeba znaleźć inne Biuro archtektoniczne i poprosić o wykonanie mapek. Ale każde przyłącze to jednak oddzielny projekt i ile go egzempaży jest to już nieistotne. Tak było w moim przypadku

  8. #8

    Domyślnie

    a czy projekt przyłączy jest koniczny do pozwolenia na budowę?

  9. #9

    Domyślnie

    Do pozwolenia na budowę należy złożyć dokumenty w tym projekt zaadaptowany do warunków działki. Aby posadowić budynek na działce należy wrysować przyłącza. Czyli niekoniecznie alej jednak nie da się ich pominąć, chyba że projektant zgodzi się to wrysować na ślepo.

    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Czy na szambo potrzebny jest projekt, tak jak na kanalizację, czy poprostu się je montuje?

  11. #11

    Domyślnie

    Projekt szamba jest konieczny, jeśli nie masz kanalizacji. Kupisz gotowy za 200 zł.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę można uzyskać bez projektu przyłączy. Jak zrobi się projekty (u nas jeden około 400) to wówczas występuje się o zmianę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony