dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie

    Mam problem w postaci wyboru okoen do mojego domu.Zastanawiam się czy drewno (odstrasza mnie widmo malowania) czy pcv ( zbyt szczelne powodujące słabą wymianę powietrza). Oczywiście aluminium odpada. Proszę o jakieś wskazówki które pomogą podjąć ostateczną decyzję. Oczywiście myślę o renomowanych firmach i umiarkowanych cenach.
    Pozdrawiam i czekam na pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    W prawym gornym rogu ekranu jest "Szukaj".
    Szukaj wedlug slowa "okna". Naprawde wiele znajdziesz.

    Powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    To co można znaleźć i przeczytać oczywiście czytałem. Chodzi jednak mi o jakieś uwagi obecnych użtkowników. Np posty z 2000 roku są już troszkę zdezaktualizowane. Ale dzięki za dobre rady.

  4. #4

    Domyślnie

    PCV - podstawowa zaleta - nie trzeba malować, nigdy się nie wypaczy, no gorzej jak toto zacznie się palić.....
    Wentylacja w ramie okiennej nawietrzak higroskopijny, albo wogóle doprowadzenie przez scianę zewnętrzną i żadnych wycinanych uszczelek.
    Ja biorę PCV.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeczytałem w jednej z internetowych publikacji, że gdzie w pomieszczeniach będą przebywać dzieci nie powinny być stosowane okna plastikowe tylko drewniane.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  6. #6

    Domyślnie

    Te publikacje znalazłem na stronie http://www.oknonet.pl/
    Pozdrawiam i proszę o Wasze opinie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Tczarek
    Całkowicie rozumiem twoje obawy i rozterki na szczęście mam ten problem już za sobą. Producenci i handlowcy robią nam wszystkim wodę z mózgu. Ja wybierałem okna przez ok. 4 miesiące. Tak jak Ty przekopałem się przez tony materiałów i ofert różnych firm.
    Nie chcę komentować sloganów reklamowych przeciwników PVC lub drewna o szkodliwości jednych lub drugich bo to jest jak odwieczny problem wyższości świąt "Bożego Narodzenia" nad "Wielkanocą"
    Moim zdaniem należy zwrócić uwagę na następujące sprawy :

    1) w jakiej fabryce są produkowane okna czy jest to przysłowiowy garaż z produkcją kilkaset sztuk rocznie, czy duża fabryka gwarantujaca jakość i powtarzalnośc wyrobów,
    2)jakość okuć - polecam zamknięcia z "grzybkami"
    3)wygoda utrzymania - kształt profilu, jeśli profil jest skomplikowany to wyobraź sobie jak z wacikiem na zapałce będziesz wydłubywał muchy i brud z zakamarków, jeśli wybierzesz drewno to dodatkowo co kilka lat będziesz musiał okna malować
    4)parametry techniczne jak przenikalność termiczna i tłumienie akustyczne
    5) funkcjonalność sposób uchylania/otwierania, wyposażenie mikrowentylacja, nawiewniki, blokady,zamki itp. akcesoria
    7) bardzo ważny jest prawidłowy montaż okien, oczywiście dostawca będzie Ci mówił że to tylko on potrafi prawidłowo zamontować okna polecam abyś domagał się (przed uregulowaniem zapłaty) fabrycznej instrukcji montażu i potem sprawdził czy zgodnie z nią jest wykonany montaż okien, wymaganie wydania fabrycznej instrukcji montażu wynika z aprobat ITB
    6)drewno - czy PVC sprawa osobistych preferencji gustu kosztów i wygody eksploatacji.

    Pozdrowienia i nie daj sobie zrobić wody z mózgu.

    P.S.
    Celowo nie podaję jakie ja wybrałem okna bo to naprawdę jest wszystko jedno.

  8. #8

    Domyślnie

    łeeeeeeeeeeee ale nuuuuuuda...

  9. #9

    Domyślnie

    Są na rynku specjalne farby, a właściwie specjalne "zestawy" do malowania okien. Chodzi mi mianowicie o to, że maluje sie okna urządzeniem do złudzenia przypominającym taka gąbeczkę do polerowania butów (cholera, nie umiem tego fachowo nazwać ). Trzy ruchy i problem z głowy. Poziom trudności - jak przy robieniu jajecznicy.
    Pozdrawiam
    B.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    drewniane czy PVC - jeden woli brunetki a drugi blondynki.
    Podaj jakie masz typy okien z PVC i z drewna to Ci może coś doradzę. Te z drewna są droższe [na ogół] ale dobre i nowoczesne z PVC mogą być w cenie tych średnich drewnianych
    Trudna decyzja.
    Gdzie mają być te okna - blok - dom jednorodzinny
    jaki kolor
    jaka wielkość
    podaj przybliżone dane
    drewno ma pewne zalety których nie ma PVC

  11. #11

    Domyślnie

    A czy dla okien nieotwieranych mamy takie same dylematy (PVC czy drewno), czy sprawa braku rygli, zwiasów,... stawia jakieś wyraźne plusy ?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nieotwierane mogą być zupełnie z PVC tu się nic nie dzieje - właśnie problem jest z eksploatacją [otwieraniem i zamykaniem] te z drewna są lepsze, sztywniejsze i jak co to można je podheblować. Szczególnie jak okna są bardzo duże i do tego w ciemnych kolorach.
    Ale to tylko tak całkiem prywatnie.

  13. #13

    Domyślnie

    okna wybrałam pcv (białe) nie chcę ich malować, veluxy też wybieram powlekane pcv. Długo szukałam okien i oglądałam różne, wyboru dokonałam i jestem zadowolona, nawet byłam w tej fabryce okien.
    U znajomej oglądałam drewniane, drewno ma różne sęczki itp (co jest naturalne u drewna) ale mi sie to nie podoba, owszem drewniane - meble, ale okna wolę z pcv.
    uwagę zwracałam też na profil - miał być zaokrąglony
    cena pcv (białych) była niższa, przez co mogłam pozwolić sobie na bezpieczne szyby w każdym oknie.
    Jak się sprawdzą naprawdę, będę mogła powiedziec jak już zamieszkamy,
    pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janio

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sam nie wiem co bym wybrał, ale tak się złożyło, że mam jedne i drugie. W mieszkaniu bloku, w którym mieszkam od 6. lat są drewniane, pomalowane na biało. Na razie żadnych zastrzeżeń. Szczelne piekielnie, aż za bardzo, nic się nie wypaczyło. Sąsiad pomalował swoje tylko bezbarwnym i trzeba przyznać, że coś w tym jest.
    W domku, który niedawno kupiłem są okna z PCV. Już zauważyłem jedną różnicę. Drewniane drzwi balkonowe zamykam jedną ręką, te z PCV trzeba dociskać u góry i na dole. Mało sztywne.
    Okna z PCV, które mój teść zamontował 10 lat temu po paru latach rozszczelniły się kompletnie. Słychać wszystko z ulicy a w zimie okładają okna kocami, bo wieje.
    Szwagier, który w zeszłym roku kupował okna z PCV został uprzedzony przez sprzedawcę, że okna na pewno się rozszczelnią, ale że mają regulowaną uszczelkę, a po paru latach wymienia sią ją na inną która niweluje nieszczelność. Informacja zasłyszana, ale może warto popytać.
    Jeszcze jedno. Znajomym włamali się do mieszkania podważając kuchenne okno z PCV, nawet go nie uszkadzając. Policjanci stwierdzili, że takie okna bardzo łatwo się otwiera (z zewnątrz) właśnie z powodu małej sztywności, jeżeli nie mają dobrych okuć. Warto pomyśleć i o tym.

  15. #15

    Domyślnie

    Do Tczarka
    Miałem taki sam problem . Wybrałem okna drewniane meranti z
    zewnętrzną nakładką aluminiową malowaną proszkowo - trwałość
    conajmniej 10 lat. Zibi

  16. #16

    Domyślnie

    Ja tez wybrałem drewniane Mahoń Lakier tzw.: "lazur".
    Misiowa twierdzi, ze plastikowe to moze byc okno w pralce do prania, a nie w domu.
    A tak na serio:
    1. DOBRE plastikowe okna (np.: deuceninck) sa w cenie drewnianych!
    2. malowanie jest koszmarne, ale tylko w przypadku starych powypaczanych peerelowskich okien z odłazaca farba olejna. Współczesne okna np. mahoniowe na pewno przez 10 lat obejda sie bez malowania, a potem i tak nie bedzie to takie straszne jak opowiadaja.
    3. plastik - jak porysujesz (albo przypalisz swieczka lub papierosem na imprezie) - to juz tak zostanie. Na drewnie wykonasz kazda renowacje.
    Jednak
    - plastik ma sens w miejscach stale zacienionych lub stale narazonych na wilgoc np: okienka piwnic i przyziemia, okna w elewcji północnej, okna w łazienkach.
    Tak uwazam. Howgh.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    też

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za dobre rady i wypowiedzi w założonym wątku. Każdu budujący w pewnym czasie boryka się z problemem wyboru okien. Ja jednak wybrałem okna drewniane - białe. Zastanawiałem się nad kolorem okien. Najlepiej by mi pasowały brązowe na zewnątrz, a wewnątrz białe ale na takie poprostu mnie nie stać. A białe dlatego, że jest to uniwersalny kolor i pasuje do każdego wnętrza, natomiast kolorowe okno już w jakiś sposób aranżuje wnętrza.
    Pozdrawiam,

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Tczarek - drewniane okna zawsze możesz z zewnątrz pomalować na dowolnie ubzdurany kolor. Przecież nie muszą być stale białe.
    A swoją drogą to zastanawiam się czy ludzkość nie wymyśli czasem w kilku najbliższych latach jakiejś metody na zmiane koloru okien z PVC. Jakies powlekanie albo delikatne malowanie.....

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    zgłoś się do firmy FERNO z Lubartowa - oni takie dwubarwne okna mają w cenie - prawie jednobarwnych a w każdym razie ich ceny są umiarkowane - ades znajdziesz w linkach http://www.oknonet.pl - pod tytułem "gdzie kupić okna"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony