dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 655
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAW
    Mnie też interesuje temat piwnicy ziemnej. Poza walorami estetycznymi jest kilka problemów które należy rozwiązać.
    1. Odpowiednia wentylacja myślę tu o nawiewie iwywiewie
    2. Magazynowanie określonej ilości ciepła(zimna ) na cały sezon
    czyli odpowiednio grube mury z cegły lub kamienia
    3.Zabezpieczenie wejścia do piwnicy przed zasypywaniem śniegiem.
    Ja myślę o połączeniu piwnicy z wiatą pokrytą zielonym dachem

    Paweł
    1. Wentylacja z pewnością musi być, jednak nie może być ona zbyt intensywna, bo wtedy efekt magazynowania ciepła (zimna) będzie znikomy.
    2. Najlepszą akumulację ciepła zapewni sam grunt. Do głębokości ok. 1m występuja wahania temperatury w ciągu roku. Poniżej tej głebokości są one już stosunkowo niewielki. Dlatego izolacja cieplna stropu i części ścian może poprawić walory piwnicy, natomiast nie należy izolować cieplnie posadzki.
    3. Pomysł ze skośnymi drzwiami przy schodach wydaje mi się bardzo dobry. Zgarniecie śniegu ze skośnej płaszczyzny nie powinno być problemem, a zabezpieczy to piwnicę przed zalewaniem wodą deszczową czy z roztopów.

    Manik. Rozumiem, że chodzi Ci o Twój wątek Docieplenie piwnicy wkopanej w ziemię .

    PS Stare wygi na forum radzą sobie bez problemu z wyszukiwaniem informacji, natomiast nowym sprawia to sporo kłopotów. Ja staram się raczej naprowadzić "zbłakaną owieczkę" na wątek najbardziej pasujący do jej pytania niż wypominać jej niesubordynację. Niektóre wątki są bardzo rozbudowane i znalezienie potrzebnej informacji może trwać bardzo długo.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Manik, poza tym zwracaj uwage na date! Masz pretensje do osob, ktore pytania zadaly w grudniu, zeszlego roku!

  3. #23

    Domyślnie

    Panowie
    Macie rację !
    PRZEPRASZAM !!!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Jestem Pania
    Dzieki, nie kazdy potrafi przyznac sie do bledu

  5. #25

    Domyślnie

    PRZEPRASZAM TAKŻE PANIE

  6. #26

    Domyślnie Jak zabezpieczyć piwniczkę

    Witam. Mam pytanie jak zabezpieczyć starą wolnostojącą piwniczkę przed wilgocią, grzybem itp. Aktualnie z piwniczki została zdjęta ziemia, która ją przykrywała, strop został osuszony ale co dalej? Czym zabezpieczyć strop przed ponownym przysypaniem ziemią? papą ? folią? smołą? Jeżeli ktoś wie bardzo proszę o pomoc.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Mam w domu muratora, w którym jest opis + rysunki jak zrobić taką ziemiankę- dokładnie taką jak spotyka się na wsiach! jak będą zainteresowani to wskanuję i porozsyłam, ew, wyślę faxem. sama też sobie kiedyś taką zrobię - na domowe wino....

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Mam w domu muratora, w którym jest opis + rysunki jak zrobić taką ziemiankę- dokładnie taką jak spotyka się na wsiach! jak będą zainteresowani to wskanuję i porozsyłam, ew, wyślę faxem. sama też sobie kiedyś taką zrobię - na domowe wino....
    to pisałam ja -haczyk

  9. #29

    Domyślnie

    Jestem po ociepleniu lepianki. Ściany zostały zaizolowane kilkoma warstwami folii poprzekładane styropianem 5 cm FS 20, a na zewnątrz jest wymurowana ściana z bloczków betonowych o szerokości 6 cm.
    W miejscach gdzie była ściana wyższa a kopuła opadała zasypaliśmy keramzytem, trochę żużlem i piachem. Na to został wylany beton zbrojony siatką o grubości około 6 -7 cm.

    Tej zimy przejdzie test, jeśli będzie coś nie tak to będziemy poprawiać.
    W przyszłym roku będzie jeszcze tynkowana, ale to niewiele da przy ociepleniu.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Obejrzałem swoją piwnicę. Remontuję starą chałypę na Mazurach i chyba wykonana została wg tej samej technologii którą opisałem powyżej. Cegły układane są w dość ciekawy sposób. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia z wizerunkiem mojego włanego nietoperza, który rokrocznie u mnie zimuje.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Mam w domu muratora, w którym jest opis + rysunki jak zrobić taką ziemiankę- dokładnie taką jak spotyka się na wsiach! jak będą zainteresowani to wskanuję i porozsyłam, ew, wyślę faxem. sama też sobie kiedyś taką zrobię - na domowe wino....
    Haczyk, może prościej będzie jak podasz nr Muratora + ewentualnie stronę. Sporo osób na Forum ma spore archiwum Muratora, jednak np. trudno pamiętać, co było w ostatnich 5 rocznikach (jak się czytało dany numer, mógł nas dany temat nie zainteresować, dopiero później ...).

  12. #32
    mikuś2000
    Guest
    mikuś2000

    Domyślnie ziemianka

    Ma rację kydlatyg - to naturalny klimatyzator. Nie można go skalać nowymi technologiami. Mam taką ziemiankę i wiem jak ją zrobić. Ważny jest wybór miejsca na działce, usytuowanie wg stron świata, odpowiednio utworzona wentylacja naturalna. Jeżeli chcecie używać jej przez cały rok to na wiosnę należy włożyć bryły lodu przesypane trocinami. Lód stopi się dopiero jesienią, a temperatuta w ziemiance będzie ok. 4 stopni C. Jeżeli będziecie używać jej tylko na zimę, to w lato jest super altaną na imprezy rodzinne.

  13. #33
    mikuś2000
    Guest
    mikuś2000

    Domyślnie piwnica

    Zrobiłeś błąd zdejmując ziemię . wszystkie rady znajdziesz natej stronie haśle "ziemianka"

  14. #34

    Domyślnie

    Haczyk daj nr \muratora, ja mam archiwum z ost. 4 lat

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Haczyk, jesli możesz zeskanować ten artykuł o ziemiankach to proszę przeslij mi go na priva
    dzięki i pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Ale się wątek rozrósł . Haczyk, ja oczywiście też się uśmiecham o ten artykuł. Chyba z dosyć dawnego muratora?
    Zastanawiam się jeszcze jak duża musi być taka ziemianka aby mogła robić za letnią altanę?
    pozdrawiam
    galeonik

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mam piwniczkę pod chłupą (remontuję stary dom na Mazurach) długość piwniczki ok 8 m szerokość ok.3 m. Panuje w niej prawie stała temperatura. Zimą, nawet w największe mrozy, (chałupa jest ogrzewana tylko w czasie naszego pobytu), woda nie zamarza, a latem na butelce "Żywca" ukazuje się napis "Żywiec", co sugeruje, że temperatura jest właściwa.
    Trochę strome są schody i obawiam się, że gdyby tam zrobić "imprezę" to część gości miała by problem z powrotem na górę!

  18. #38

    Domyślnie

    sorki za zwłokę...Murator 10/2000. Dzis to skanuje i rozsyłam ew. zainteresowanym....

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki Haczyk!
    Mikuś2000, a jakie wymiary ma Twoja ziemianka, jak głęboko w ziemi i jaki nadkład ziemny? Mnie interesuje w zasadzie jak najmniejsza(żeby się nie narobić), ale jednocześnie taka,żeby mozna było się swobodnie poruszać i coś tam jeszcze schować.
    galeonik

  20. #40
    mikuś200-
    Guest
    mikuś200-

    Domyślnie

    Galeonik dostaniesz zdjęcia mojej ziemianki. Obiecałem Ci to w niedzielę.
    Musze zdobyć aparat cyfrowy.

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony