dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 33
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 655
  1. #41

    Domyślnie

    Galeonik, tam gdzie mieszkam - Zalew Zegrzyński - jest pełno takich lepianek. Ale niezależnie jak dużą chcesz piwnicę, to i tak musisz się napracować: zrobić wykop odpowiedniej głębokości, szerokości, wysokości, wylać poszdzkę (UWAGA: jeżeli planujesz przechowywać ziemniaki to proponuję w miejscu ich składowania nie wylewać betonu na posadzkę tylko zostawić tam ziemię lub podsypać piachem - tak zrobili moi dziadkowie przynosi to efekty), wyszalować ściany lub wymurować je i zrobić sklepienie. Tam gdzie ja mieszkam wszystkie sklepienia są półokrągłe, prawdopodobnie dlatego że wentylacja jest grawitacyjna, a wywiew jest zamontowany w kopule (rura posadowiona pionowo z zabezpieczeniem przed opadami i ptactwem). także roboty trochę jest !!!!

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki Manik,
    ziemianka którą pamiętam z dziecięcych czasów była niedaleko, bo w Nasielsku- więc może to ziemiankowe zagłebie . Z napracowaniem może nie będzie tak źle- wykop będę chciał robić przy okazji wykopów pod fundamenty i karczowania działki (niestety z budową u mnie kiepsko-jestem na etapie użerania się z urzędami). Chcę zamówić ciągnik z koparką. Sklepienie chciałbym zrobić z elementów betonowych- półkręgów. Mam nadzieję że w przyszłym roku opublikuję zdjęcia nie tylko mojego domu, ale i piwniczki .

  3. #43

    Domyślnie

    Nic, tylko życzyć powodzenia.
    Jeśli w przyszłym roku będziesz planował ocieplać taką ziemiankę to daj znać, podpowiem czy wybrane przez nas rozwiązanie zdało egzamin i jak bardzo.
    Co do karczowania lasu - o ile masz las na działce - w tym roku odleś go występując najpierw do nadleśnictwa o dokument taksacyjny zalesienia, a później do okręgowego oddziału Generalne Dyrekcji Lasów Państwowych z wnioskiem o odlesienie terenu na którym ma stanąć dom. Uważaj my chcieliśmy postawić tylko pomieszczenie gospodarcze i okazało się że tylko za "Garaż" musimy zapłacić kupe forsy (wszystko mieliśmy wyjaśnione w decyzji), ale póżniej poradzono nam aby złożyć wniosek o uchylenie już wydanej decyzji i wystąpić z wnioskiem o wydanie takiej samej decyzji ale na odlesienie terenu pod dom jednorodzinny i pomieszczenie gospodarcze, i tak zrobiliśmy. Ale chaczyk jest w czasie oczekiwania na wydanie takiej decyzji. CVzas może wynieść nawet do dwóch miesięcy, a prośba o uchylenie wydanej decyzji i wystąpienie o nową decyzję to następne dwa miesiące, i tak masz prawi pół roku a my stoimy z robotą. I jeszcze jedno - powirzchnia odlesiana nie może przekroczyć 500 m2, bo powyżej tej powierzchni obowiązują inne przepisy i znowu trzeba płacić.

    Powodzenia przy "lepieniu lepianki".

  4. #44

    Domyślnie

    Wczoraj zakończony został stan surowy. Ponieważ mam grunt typu szczery, żółty piach, to do prac murarskich używałem własnego materiału (ściany mam z BK na klej). Po wydobyciu piachu powstała spora dziura i w niej zamierzam wymurować ściany z bloczków betonowych zasklepionych łukiem z betonu. Wszystko to zamierzam pokryć folią + 6cm styropian + folia +papa + łęty kartoflane. Ruszam za dwa tygodnie.
    ppp.j

  5. #45

    Domyślnie

    Nie wiem czy obecna pora roku sprzyja takim pracom, ale powodzenia.

    P.S. Uważaj aby podczas zasypywania grunt nie wyparł ci ścian bo mogą się "pogiąć" albo przewrócić. Poza tym uważaj bo smoła patrz lepik reaguje ze styropianem i topi go. Moja propozycja to najpierw papa przyklejona lepikiem, potem folia i na to styropian. Zastanów się !!!

  6. #46

    Domyślnie jak zbudować piwniczkę do przechowywania płodów rolnych

    chcę zbudować obok domu małą piwniczkę do przechowywania warzyw i innych, taką jak to bywały za dawnych lat. Może ktoś podpowie jak, albo wie gdie o tym można pocytać.

    Pozdrawiam
    Mars38

  7. #47

    Domyślnie

    Też chciałabym zasięgnąć języka w tej kwestii, mimo że w dużej mierze korzystam z zamrażarki. Lecz przecież jedno drugiego nie wyklucza...
    cele budzą szacunek

  8. #48

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany niemam gdzie trzymać ziemnioków
    Poważnie jestem zainteresowany

  9. #49
    Guest

    Domyślnie po co piwnica??

    Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :

    A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak:

    - od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !!

    Proste.


    EUROPEJCZYK z Lubelskiego

  10. #50

    Domyślnie Re: po co piwnica??

    Cytat Napisał Anonymous
    A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak: - od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !!
    A potem dziecko Europejczyka na pytanie:
    - Skąd się biorą jajka ?
    odpowiada:
    - Z lodówki !
    - A w lodówce - skąd ?
    - Eeeee... Aaaaa ! Z supermarketu !

  11. #51

    Domyślnie Re: po co piwnica??

    Cytat Napisał Anonymous
    Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :

    A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak:

    - od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !!

    Proste.


    EUROPEJCZYK z Lubelskiego
    ...i wsuwa świeżą,żywą chemię- zapomniałeś dodać!

    Gdyby to europejskość m.innymi na tym ,jak piszesz, miała polegać, to ja miałabym ją (przepraszam) daleko w nosie!
    cele budzą szacunek

  12. #52

    Domyślnie Re: po co piwnica??

    Cytat Napisał Anonymous
    Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :

    A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak:

    - od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !!

    Proste.


    EUROPEJCZYK z Lubelskiego
    Jeżeli tylko od czasu do czasu jeździ na Giełdę Rolną, to znaczy, że kupuje hurtem i że też musi mieć miejsce na przechowywanie warzyw i owoców.
    Bo inaczej, to po dwóch dniach żywność nie jest już świeża.

    Budując parterowy niepodpiwniczony dom też myślę o "ziemiance".
    Widziałam taką kiedyś w górach. Kapitalna sprawa.
    Podoba mi się propozycja napisania o tym w Muratorze.
    Pozdr.
    M.

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    albo, jeździmy na zakupy do SUPERMARKETÓW !

    ...........przecież ONE sa wszedzie już. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    i tam se kupujcie płody rolne - jak wam potrzeba!

    LUDZIE - zobaczcie jak sie żyje w EUROPIE !!

    Jakie Wam w głowie ziemianki >>
    A co to w Husajna sie bawicie??

    Przed kim sie zamierzacie chować??
    przet Ruskimi?

    hahah
    EUROPA !

  14. #54

    Domyślnie

    Z Ciebie żaden Gościu tylko cwaniak z PeKaEsu. Ostatnie co zrobię to kupię warzywo w supermarkecie. Widziałbyś i spróbowałbyś raz zdrowe warzywka mojej teściowej (uprawiane na działce bez chemikalii) a już nigdy nie wspmniałbyś o supermarkecie. Ale mimo wszystko życzę Tobie smacznego.
    Już mieszkam, ale ciągle jeszcze wykańczam. Kocham te robote

  15. #55
    jagoda5
    Guest
    jagoda5

    Domyślnie

    W czasopismie Ogrody ze dwa lata temu był dokładny opis takiej piwniczki i budowy.

  16. #56

    Domyślnie

    Informuję wszystkich że na dzień dzisiejszy ocieplenie zdało egzamin. w piwnicy jest tak jak powinno być a i ściany nie przemarzają. Zabaczymy jak będzie w lecie ( na pełnym słońcu).
    Planuję położyć na ścianach jeszcze warstwę kamieni aby wyglądało to ładnie i stylowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jak to wyjdzie.

    pozdrawiam

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    Witam

    A co tam bedziesz trzymał Manik

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Manik, a przewidujesz jakąś próbę generalną celem sprawdzenia temperatury w piwniczce?

  19. #59

    Domyślnie

    Haczyk, ja w sprawie ziemianki. Przeczytałam, że skanowałeś i rozsyłałeś chętnym artykuł o tym z muratora 10/2000. Ja też poproszę na mojego maila.

  20. #60

    Domyślnie

    jeśli można to ja też poproszę

Strona 3 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony