dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    W projekcie mam 15cm wełny w sropie poddasza nieużytkowego i ku mojej rozpaczy 15cm między krokwiami.
    Zastanawiam się po co?
    Jest to znaczny wydatek, a nie widzę absolutnie żadnych pozytywów.
    Przecież mogę dać grubiej na stropie i będzie chyba to samo.
    A ocieplać strych na który wchodzę po drabinie przez wyłaz?
    Po co?
    I jeszcze jedno.
    Nie wiem jak zrobić wyłaz na strych i jak go ocieplić.
    Macie jakiś pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Bobiczek mam podpobnie jak ty, tylko nie mam ocieplenia pomiędzy krokwiami. Ociepliłem tylko strop wełna URSA 15 cm.Zastanawiam się czy jeszcze nie dołozyć 5-10 cm.Wracając do twojego pytania
    Na strych mam składane schody zakupione w OBI z klapą termo tzn.
    jest ona docieplona jakiegoś rodzaju płytą "ala" pilśniowa.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Też tego nie rozumiem. Daj 20cm w stropie i finał. Pamiętaj tylko o zwentylowaniu przestrzeni nad ociepleniem. Ocieplenie włazu było kiedyś pokazane w Muratorze (3 lata temu?), ale nie mogę odszukać w moim spisie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    W hipermarketach budowlanych jest duzy wybor schodow (wylazow) na poddasze.

  5. #5

    Domyślnie

    Też tak mam w projekcie, i też zastanawiam się po co.
    Jedyny powód to podniesienie temperatury na poddaszu, ale to po pierwsze dodakowe koszty wełny i potem wyższe koszty ogrzewania.
    Ja też mam w planach stryszek na nieużytkowym poddaszu. Zastanawiam się jednak, czy w przypadku ocieplenia tylko stropu nie jest koniczne ocieplenie tego styszku, aby składowane tam rzeczy nie przemarzały w zimie. Co sądzicie o obiciu płyt wiórowych styropianem ?

  6. #6

    Domyślnie

    Nieużytkowe poddasze moze stać sie nagle użytkowe. Ja na takim poddaszu mam np. rekuperator. Samo osieplenie tego strychu daje to, że przy -11, jak dzisiaj rano, mam tam +5 stopni. Oczywiście dzięki ciepłu, które przenika przez strop plus ciepło z rur odprowadzających zużyte powietrze. Rekuperator mam bez dodatkowej grzałki i mi jeszcze nigdy nie zamarzł. Jeżeli natomiast na poddasze ma być niewykorzystane to ocieplenie nie ma sensu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wiem, że krokwy to mostki termiczne, ale bez przesady.
    Też mam poddasze nieużytkowe i ocieplę tylko między krokwiami.
    Nie można z domu zrobić termosu czy zasobnika na gorącą wodę.
    Nie da rady wszystkiego ocieplić i nie napchasz na wcisk wełny na poddasze.

  8. #8

    Domyślnie

    Wg. mojego projektu, oraz kieronika budowy nie należy ocieplać poddasza nieużytkowego. Wełna w strop i to wszystko.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    No i krótka piłka.
    O to czasem chodzi, żeby ze 2 , 3 dobrych ludzi poparło i decyzja podjęta.Na pewno nie ocieplę tych krokwi.
    Ja chyba wiem czemu to zostało tak wymyślone.
    Wysokość wiązarów to 16cm, więc projektant dał tam 15cm wełny.
    A resztę docieplenia wpieprzył między krokwie dachu i miał po problemie a i czuł się pewniej.
    Obniżę trochę mocowanie wełny pod wiązarami i dam 20cm wełny.Chyba starczy(a może dać więcej? tylko że nigdzie nie widziałem grubszej niż 20cm)
    Jeśli grubiej to co, drugą warstwę cieńszej czy szukać 25-ki?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    NicNieWiemNicNieWiem

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wiocha Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja naprawdę NicNieWiem ale po co jest folia paroizolacyjna skoro na stropie o grubości 15cm leży 25 cm wełny a na niej 8 cm wylewki betonowej zbrojonej siatką 3mm 10x10 cm . Poddasze wentylowane i zabezpieczone kratka wentylacyjna okapu na całym obwodzie dachu . Czytam forum i widzę posty o ociepleniu murłaty . Ludzie jak murłata ma 18x18 cm i jest z drewna to czy są "ocieplacze" do gwoździ ? Proszę jedynie o odpowiedź jaką funkcję przy tak "lużnym" przepływie powietrza przez poddasze ma pełnić ta cholerna folia paroizolacyjna na krokwiach . Wszystkie wentylacje są wyprowadzone ponad połać dachu . Powierzchnia dachu kopertowego 240 m/kw. Dealerów folii proszę aby sobie pojechali na kawę do Statoil .
    Pozdrawiam i dziękuję za mądre i rzeczowe wyjaśnienia . Bo ja NicNieWiem .

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał NicNieWiemNicNieWiem Zobacz post
    Ja naprawdę NicNieWiem ale po co jest folia paroizolacyjna skoro na stropie o grubości 15cm leży 25 cm wełny a na niej 8 cm wylewki betonowej zbrojonej siatką 3mm 10x10 cm . Poddasze wentylowane i zabezpieczone kratka wentylacyjna okapu na całym obwodzie dachu . Czytam forum i widzę posty o ociepleniu murłaty . Ludzie jak murłata ma 18x18 cm i jest z drewna to czy są "ocieplacze" do gwoździ ? Proszę jedynie o odpowiedź jaką funkcję przy tak "lużnym" przepływie powietrza przez poddasze ma pełnić ta cholerna folia paroizolacyjna na krokwiach . Wszystkie wentylacje są wyprowadzone ponad połać dachu . Powierzchnia dachu kopertowego 240 m/kw. Dealerów folii proszę aby sobie pojechali na kawę do Statoil .
    Pozdrawiam i dziękuję za mądre i rzeczowe wyjaśnienia . Bo ja NicNieWiem .
    Nie wiem o co Ci biega ale skoro temat został podjęty to nie ma sensu izolowania poddasza nie użytkowego w postaci izolacji dachu.
    Wystarczy dobrze zaizolować strop i tylko tyle.
    W tym wypadku foli paroprzepuszczalnej nie musi być,wystarczy folia paroizolacyjna i takową mam coby żadna kropelka z dachówki nie dostała się na poddasze.
    A murłata jest to część stropu także ją trzeba też bardzo dobrze zaizolować z każdej strony,u mnie gwoździ na murłacie nie mam ale cała jest izolowana.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-08-2015 o 23:14

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam w skosach 25cm wełny, na suficie 30cm wełny, na nieurzytkowym poddaszy 15 cm miedzy krokwiami wstawione rok po budowie. Przy dachówce ceramicznej zauwarzyłem dużo niższą temperature na strychy w zimie i troszke wyższą w zimie. Podejrzewam że przekłada sie to na temperature w domu

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Dobrze polozona paroizolacja zapobiega przedostaniu sie do welny pary wodnej z pomieszczen uzytkowych. Brak folii pod welna i zimne powietrze znad welny spowoduje powstanie rosy (czyt. wody) w welnie.
    Ja jestem za ocieplaniem strychu chocby nieuzytkowego.
    Jesli chce ktos montowac marketowe schody strychowe gdzie na strychu temperatury (zwlaszcza zima) beda nieco wyzsze niz na zewnatrz przekona sie jak bardzo daleko takim wylazom marketowym do porzadnych markowych (niewiele drozszych). Przez wylaz bedzie wialo az milo..
    Kolego nie dziaduj.. i poloz na strychu welne - wcale nie musi byc ta najlepsza 0,032/33. O,035 w zupelnosci wystarczy.

    Pozdrawiam
    Poddasza to nasza pasja...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony