dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Cześć,
    Jeżeli zechcę postawić garaż typu blaszak na własnej działce muszę mieć zezwolenie na budowę?
    pozdrawiam Pawel

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jak nie wpuścisz go w grunt i będziesz przestawiał to NIE.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki,
    Czyli rozumiem taki "wóz Drzymały" -
    Pawel

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cóś w tym stylu. Zdaje się, że prawo mówi o obiektach na 3-miesiące nie związanych z gruntem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytuję Prawo Budowlane:~~Art.29(1) Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    3) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych,[...] 5) tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe, bez pełnienia jakichkolwiek funkcji użytkowych, usytuowanych na terenach przeznaczonych na ten cel, 5a) tymczasowych obiektów budowlanych, nie połączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż w okresie 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu; zwolnienie to nie dotyczy obiektów szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska,
    Tak więc garaż należy zgłosić i liczyć, że urząd o nim zapomni, albo uzyskać pozwolenie na budowę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tak przy okazji - to ja mam szopkę z płyt betonowych ze słupkami zabetonowanymi w gruncie. Kontrolę miałem od razu na początku. Kierownik pogadał z inspektorem, bo trochę się znali i nie było widać by to mu przeszkadzało nawet, gdyby się nie znali. Zwrócił uwagę, że to niezgodne i czasem takie cuda stoją po kilka lat. Moja na razie 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony