dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Ja swój dom zbudowałem z 44PW z zamiarem pozostawienia budynku bez docieplania. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą technologią to proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Zbudowałem z Porothermu 44P+W z tynkami tradycyjnymi trójwarstwowymi (nie tzw. ciepłymi). Mieszkam od września, i cały czas jest tak, jak zakładałem - tzn ciepło, nawet w obecnych temperaturach. Gazu na ogrzewanie, kuchnię i wodę zużywałem przy temp. zewnętrznych oscylujących ok +5 st. C do 7 m3/dobę, obecnie, gdy jest poniżej -10 st.C palę ok 14 m3/dobę. Jest to pierwsza zima "mieszkalna".


  3. #3

    Domyślnie

    ja mam domek w stanie surowym z porotherm p+w 33 ale planuje dac ocieplenie nie iwem jak sie mieszka ale mam nadzieje ze niedlugo sie przekonam chce ocieplic styropianem 12 i na to tynk jakis ale to jeszcze za jakis czas ... chwilowo maly przestoj z powodowany finansami ...moze na wiosne

  4. #4

    Domyślnie

    Vardamir myślę że docieplanie ceramiki steropianem to zły pomysł, gdyż największą zaleta ceramiki jest możliwość odprowadzania pary wodnej, jeśli użyjesz steropianu to uzyskasz efekt termosu. Lepiej użyj wełny mineralnej, może będzie drożej, ale dla Ciebie i Twojej rodziny wiele zdrowiej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zrob wykres kondensacji pary wodnej. Jestem za ociepleniem welna - niestety wychodzi drozej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony